Ramazanda Kilo Verme Deneyimlerimiz

Arkadaşlar bu akşam leslie yaptım 500 adım olanından 2 kez yani 1.000 adım 10 dakika kadar sürdü ama epeyce enerji harcattı tavsiye ederim.

az canım ya peynir zeytinde yseydin bari.yaşın çok genç alman gereken enerji oldukça fazla.
bilmem ki canım hemencik doydum
iftarda 2 tane köfte 3 te olabilir hatırlayamadım tam :44: biraz salata zeytinyağlı karpuz 2 dilim ekmek 2 bardak su :)
kızlar şimdi face okudum 7 hurma üzerine su içince sahurda
akşama kadar acıkma susama olmuyormuş hemde kilo veriliyormuş

ben sanırım yarın oruç tutamıcam regl ağrısı başladı gibi erken oluyorum nedense :KK43:((
canım regl olmazsan şu hurma işini deneyipte bizede söylermisin deneyelim merak ettim hurmayada bayılırım kaç tane olsa yerim :KK69:
aramıza hoşgeldin kendini tanıtırmısın .kaç yaşındasın ne yer ne içersin:KK1: kaç kilosun.
bende tanıtmamaıştım tanıtayım :) 18 yaşındayım liseden yeni mezun oldum 60 kiloyum hedefim 50 :)
valla ben sahurda sıcak suya 5 kasık elma sırkesı sıkıp ıcıyorum ve dogadanın besıbıryerde cayını ıcıyorum asksamlarıda aynılarını ıcıyorum ıftarda ve mıdem cok rahat ayrıca kıloda varıyorsunuz :-)
ya şu elma sirkesi olayı gerçekten işe yarıyor ama içilmiyor istifra edicek gibi oluyorum yapamıyorum :S kızlar bunu nası yapsakta içsek gerçekten faydasını gören arkadaşlarım var.yada elma krommuydu neydi hapı vardı bunların
Arkadaşlar bu akşam leslie yaptım 500 adım olanından 2 kez yani 1.000 adım 10 dakika kadar sürdü ama epeyce enerji harcattı tavsiye ederim.

nasıl yapılıyo anlatırmısın canım

içiliyor ya neden öyle dedın kı sımdı soguk suda ıcılmıyor gercekten cok kokuyor ama ılık suda ıcılıyor sıcak suya koy ılındıgında ıc yada ılk baslarda alısana kadar 5 6 kasık degılde 3 kasık koy yavas yavas alısırsın :-)

içiliyor ya neden öyle dedın kı sımdı soguk suda ıcılmıyor gercekten cok kokuyor ama ılık suda ıcılıyor sıcak suya koy ılındıgında ıc yada ılk baslarda alısana kadar 5 6 kasık degılde 3 kasık koy yavas yavas alısırsın :-)

deneyecem canım aç karnınamı içiyorsun

canım indirmek için googleye leslie-sansone-kucultulmus-tek-linkler yaz çıkan ilk siteye gir oradan istediğini indir benim yaptığım 500 adım ama 1/2/3/4/5 mil olanlarıdfa var acayip yağ yaktırıyor.

evet canım ac karna yani yemekten bı 10 dk önce gerçi orucunu onla acmak bıraz acaıp oluo ama olsun :-)

canım indirmek için googleye leslie-sansone-kucultulmus-tek-linkler yaz çıkan ilk siteye gir oradan istediğini indir benim yaptığım 500 adım ama 1/2/3/4/5 mil olanlarıdfa var acayip yağ yaktırıyor.

teşekkür ederim canım güzel birşeye benziyor zorlanmam yaparken

yaptım leslieyi :) gerçekten işe yarıyor hiç hareketsizlikten iyidir 5 dknı almıyor zaten 1000 tane yaptım bende :)

bu macun ne macunu canım ??

ben de iftarımı yaptım menüm şöyle ..
tutmaç - 1 kase ( bayılıyorum buna )
fırında patates -1 tabak
yarım dilim ekmek
küçük bir tabak salata(yağsız)
2 bardak su
kaçamak---1 bardak gazoz :KK50:
canım ben form macunu kullanıyorum ramazan girdiğinden beri
canımj soğuk ayran aşı çorbasının tarifini verirmisin ben hiç yapmadım kayınvalidem yapar çokta severim

canım sendende tutmaçın tarifini alayım onuda ne yedim ne yaptım ama duyuyorum adını:)

tatlım knorr sağolsun valla çok iyi yapıyorlar :KK66:
gerçi hazır çorba kullanmayı sevmiyorum ama geç kaldık acele olunca böyle oldu :KK69:
:KK60::KK60: eevet knoor çok güzel yapıyor valla ben netten baktım tarifine basit ama evde malzemem yoktu hazır aldım
Hayırlı iftarlar herkese, geçmiş sayfalarda bahsettiniz mi bilmiyorum ama ben regliyim şimdi ramazanda iftar sahur dengeledik hadi de ben şimdi ne yapsam da bozmasam diyeti bilemedim, canım bir şey yemek de istemiyor zaten.
Bugün sabah bir dilim kepek ekmek, beyaz peynir, süt.
Öğlen 5 kaşık bulgur pilavı, domates, ton balığı.
Akşam da çorba içtim.
Arada sütlaç yedim bir kase ama tadı güzel değildi sütlacına güvenen varsa beri gelsin tarifini veren olursa çok sevinirim.
Şimdi de yoğurt yiyorum.
Ne yapsam bilemedim.
:44:

bende rgl oldum bugün yarın oruçlu değilim ama diyete devam yarın nasıl olacak bakalım

sahur
yarım domates,1 köfte,1 bardak yeşil çay,2 dilim ekmek,1şeftali,1 profiterol,1 porsiyon karpuz,1 haşlanmış yumurta

amma çok yemişim ya :/

Son düzenleme:
Hayırlı sahurlar...

Menumu ekleyım kacayım...
Çok az kalorı aldıgımı farkettım ve bılınclı olarak yukselttım bugun...
Biliyorsunuz 1000 kalorının altına dusunce vucut kendını kıtleyıp yedıgımızı yag olarak depoluyor...

1 muz
yarım litre su

30 dakıka sonra

1 kase sehrıye corbası
8 kasık taze fasulye
3 dılım uno kepek ekmek
200 gr yoğurt

hayırlı sabahlar arkadaşlar
özellikle Sahurda kararında yemeliyiz çünkü gün boyu o enerjiyi harcama fırsatımız olacak.

Sahur: 3 dilim ekmek -1 bardak süt(şekersiz)-2 domates-1-salatalık-1 çarliston(üzerine zeytinyağı gezdirilmiş)
1 tk bal,1 yumurta-1 kk beyaz peynir-2 zeytin

Amma çok yemişim hee.özellikle salatayı eşim yemedi bu gece hepsi bana kaldı :)

Son düzenleme:
5.gündeyiz Ramazanın ne çabuk geçiyor değil mi.:nazar:Diyetin ilk haftasıda bitmek üzere.pazartesi öğleden sonra tartılacağız malum tok karın olacak sabah ve afedersiniz:KK1: boşaltım olmayacağı için en güzeli öğleden sonra yada hemen iftar öncesi:)

hayırlı sabahlar arkadaşlar
özellikle Sahurda kararında yemeliyiz çünkü gün boyu o enerjiyi harcama fırsatımız olacak.

Sahur: 3 dilim ekmek -1 bardak süt(şekersiz)-2 domates-1-salatalık-1 çarliston(üzerine zeytinyağı gezdirilmiş)
1 tk bal,1 yumurta-1 kk beyaz peynir-2 zeytin

Amma çok yemişim hee.özellikle salatayı eşim yemedi bu gece hepsi bana kaldı :)

5.gündeyiz Ramazanın ne çabuk geçiyor değil mi.:nazar:Diyetin ilk haftasıda bitmek üzere.pazartesi öğleden sonra tartılacağız malum tok karın olacak sabah ve afedersiniz:KK1: boşaltım olmayacağı için en güzeli öğleden sonra yada hemen iftar öncesi:)

Yok be canım neresı cok yedıgının...
Dedıgın gıbı gun boyu harcama sansımız var sahurda yedıklerımızı...
Asıl ıftarda dıkkat etmelıyız kı edıyoruz da :)
Bence gayet yerınde bır menu olmus, afıyet olsun...

Ben burayı gec kesfettıgım ıcın kılomu not etmemısım, artık kendı capımda takılacam onumuzdekı pazartesınden ıtıbaren kılomu baz alacagım...

kizlar:) bende size katilmak isterimmmm:)) bu basligi yeni kesfettim...

boyum 170, kilom 68---hedef kilomsa 60...

sahur: kahvaltilik seyler...

tost (pide nin ceyreginin yarisi, icinde de incecik kasar peyniri)

1 tavuk sosisi.

2 salam..salami ve sosisi ekmeksiz yedim cünki tostla pide yemistim zaten..

2 bardak cay ve karnim sisene kadar su:)))

hmm dün iftarda ise

dügün corbasi ve salcali patates püresi yedim

ardindan tel kadayifi az sekerli (bu son oldu)..ayrica yasakmis ama gec kesfettim burayi:)

ve 2 saat sonrada erik 3-4 tane

Son düzenleme:
amin canım çok sağol ama bugün ağırlaştı bayağı. doktor yatıralım dedi ama ben bıktım artık hastanede yatmaktan. bu gece evde vereceğim havasını falan. yarın da kontrole, düzelmezse yatıracak. dua edin lütfen düzelsin...

aminn,
14 aylık şu an. nisandan beri 4 kere yattık hastanede. alerjik astım dediler. en ufak bir akıntı hemen atağa neden oluyor. şu an da oldukça yorgunum öğlenden beri hastanedeyim.

bu arada ben hiç kendimi tanıtmamışım arkadaşlar. yeni gelen herkes tanıtmış :KK3:

yaşım 38, ankara batıkentteyim. kamuda makina mühendisi olarak çalışıyorum ama 1 yıldır izinliydim. ve önümüzdeki hafta son izinim . sonra işe başlıyorum. çok zor olacak benim için. ve dün bir bakıcı bulduğum için çok mutluyum.

hala farkındaysanız yediğim menüleri yazmıyorum. çünkü tam olarak konsantrasyonumu toplayıp yediklerime çok dikkat edemiyorum. ama bugün 8 de 1 litre su içt,ikten sonra ancak 9 da yiyebildim yemeğimi. vaktim olmadı çünkü...

benim için çok geç oldu,
daha 1 de ilaca kalkacağım (bir ilacı vermek 15 dk sürüyor hava ile) 3 de sahur, 4 de yine ilaç, 7 de yine ilaç.....zor bir gece olacak...
herkese iyi geceler arkadaşlar..

canım cok gecmıs olsun allah'Im ınsallah hemen ıyılestırır yavrucagı sende bıraz dınlenırsın ben boyle durumlarda cocuklarada cok uzuluyorum anneyede . Sende sımdı dıkkat edersın daha sonra yazarsın menulerını ama bizi takiıp ettt:13:

dün kayınvalıdemde kalınca buraya yazdıgım ıftar menum hayal oldu tabı.

Bıraz fazla kacırdım bugun tartıldıgımdan berı konstrasyon sıfır bende :95:

Ne yedıgıme gelınce valla pıdeyı bıraz fazla kacırdım ama cok oldugunu sanmıyorum:KK50:
1 kepçe yarmalı yogurt corbası,
bır servıs kasıgı pılav
4 tane köfte ama boyutlar kucuk:KK60:
1 yemek kaşıgıda turlu kızartma (dayanamadım
su
salata yoktu 4-5 tanede uzum attım

Aradada su ıctım yıne bırazda üzüm yedım .yesıl cayım yanımda yoktu o olsa onu ıcecektım aama :KK19:

Sahurdada

Kahvaltılık şeyler pıdeyı az yedım mukemmel tereyag vardı ama ben kucucuk bır pıdeye surup onu yavas yavas yemekle yetındım
bır bardak cay
sonrasında su ıctım.

Bu sabah afedersınız ama bagırsaklarım çalışmaya başladı ama yınede karnım cok rahat degıl :KK50: normale donmeye baslıyor sanırım belkı tartıda da gosterır kendını

X