Ramazanda Kilo Verme Deneyimlerimiz

iftar menüm

2 kepçe yoğurtlu bulgur çorbası
3 yk barbunya
3 yk kepekli bulgur pilavı
3 yk yoğurt
Yarım kepçe vişne komposto
Yarım dilim fırında mücver

iftar menüm

2 kepçe domates çorbası-çoban salata bolca
2 dilim ekmek-

30 dakika ara

az beyaz peynir- 1 dilim ekmek

üzüm kompostosu az şekerli 1 kepçe

çoban salatayı acayip seviyorum içine nane yaprakları bolca maydanozda atıyorum az zeytinyağı ile ekmekleri salataya bandırıyorum:KK1: yoksa ekmek yemem çorba ile fazla.Ana ymek yemedim bu saatten sonrada belki meyve yerim.

Son düzenleme:
iftar menüm

2 kepçe yoğurtlu bulgur çorbası
3 yk barbunya
3 yk kepekli bulgur pilavı
3 yk yoğurt
Yarım kepçe vişne komposto
Yarım dilim fırında mücver
menü güzel çeşit fazla ama dengelemişsin.
ben çok çeşit aramam şükür ki eşimde öyle.Çorba ana yemek salata yeterli bizim için.Söylemesi ayıp enginar yapmıştım dündende fasülyem vardı dokunmadık bile.

Allah kabul etsın bacılar...

İftar

1 kase şehriye çorbası

Namaz arası

4 yemek kasıgı taze fasulye
4 yemek kasıgı yoğurtlu pancar
1 dılım ekmek

Ara

100 gr karpuz

Hiç birsey yemek ıstemıyor canım, resmen zorla yıyorum...
Sıze de oluyor mu bu...
Sırf metabolızmam yavaslamasın dıye yıyorum...

Allah kabul etsın bacılar...

İftar

1 kase şehriye çorbası

Namaz arası

4 yemek kasıgı taze fasulye
4 yemek kasıgı yoğurtlu pancar
1 dılım ekmek

Ara

100 gr karpuz

Hiç birsey yemek ıstemıyor canım, resmen zorla yıyorum...
Sıze de oluyor mu bu...
Sırf metabolızmam yavaslamasın dıye yıyorum...

menü güzel beğendim.

evet bende çorba salatada tıkanıyorum yemek yemek istemiyorum ama gönlüm tatlıya atıştırmalara falan gidiyor.ama komposto yada süt ile geçiştiriyorum.pazartesine kadar sabredeceğim zaten sonrasında reglimde yaklaşacak tatlı isteğimi bastırmakta zorlanacağım ne yazıkki.

menü güzel çeşit fazla ama dengelemişsin.
ben çok çeşit aramam şükür ki eşimde öyle.Çorba ana yemek salata yeterli bizim için.Söylemesi ayıp enginar yapmıştım dündende fasülyem vardı dokunmadık bile.

biz de çorbadan sonra ara veriyoruz sofraya geri oturmasak oturmayız
ben bol çeşit severim
özellikle cacık yoğurt hoşaf vs mutlaka olur.

mücveri de 2 gün önce yapmıştım fırında yağsız oldu güzel oldu
ince ve küçük dilimlere böldüm
ama 2 kişi neyi ne kadar yiyebiliyosun ki

menü güzel beğendim.

evet bende çorba salatada tıkanıyorum yemek yemek istemiyorum ama gönlüm tatlıya atıştırmalara falan gidiyor.ama komposto yada süt ile geçiştiriyorum.pazartesine kadar sabredeceğim zaten sonrasında reglimde yaklaşacak tatlı isteğimi bastırmakta zorlanacağım ne yazıkki.

Sütu sade mı ıcıyorsunuz? Toz tarcınlı denemek ıstıyorum ama kısmet olmadı daha...Su komposto kulturu bızde oturamadı bır turlu :KK43:

Benım de regl donemım yaklasıyor, ramazan basladıgından berı serbetlı tatlı yemedım hıc, ıns o donemı de yemeden atlatabılırım...

Tarcınlı cayı onerırım kızlar ıcıne bal ve cubuk tarcın atın sıcak suyun, bes dakıka kadar bekletın ama balı en son atın... Tatlı ıstedı kalmıyor ortada...

offf kizlar hala orucumu açmadim susuz ölecegim sanki gözlerimden sicak bir$ey geliyo gibi:KK50:

Allahım sanada evlatlarınada uzun ömürler versin inşalalh.kuzumada çok geçmiş olsun inşallah hemencecik iyileşsin.

amin canım çok sağol ama bugün ağırlaştı bayağı. doktor yatıralım dedi ama ben bıktım artık hastanede yatmaktan. bu gece evde vereceğim havasını falan. yarın da kontrole, düzelmezse yatıracak. dua edin lütfen düzelsin...

1 su bardağı pirinci kısık alevde pişinceye kadar haşla kendi suyunu çekermiş öyle dedi göz kararı su yani.. haşlanmadan hiçbirşeyini katmayacakmışız. süt ilave et 1.5 litre bu da göz kararı imiş birz şekerle yoğunlaşacak biraz da kendi çekecekmiş göz kararı 1.5 oluyormuş.. biraz da sütle kaynatıyoruz daha sonra 1 su bardağı şeker ilavesi.. bunula kaynattıktan sonra da inmesine yakın vanilya katıyoruz .. daha sonra indiriyoruz .. :) ölçüler tam olmadığı için kesin birşey yazamadım şimdi böyle tarif verdi tatlım .. şekeri az oluyor pirinçler de diri kalmıyor çok severim anneminkini :66
:

canim bende annemden ögrendigim gibi yapiyorum ve çokta güzel oluyor, senin dedigin tarifteki gibi yapinca pirinçte su tadi geliyor ben sevmiyorum, ama biz önce sütü kaynatiyoruz sonra yikanmi$ pirinci atiyoruz için ayari yok ama çok kati olunca içine süt ekliyoruz, pi$tikten sonra $ekerini atiyoruz ve 5 dk kaynatip kaselere bölüyoruz, normal zamanda $ekerli yapiyoruz ama ramazanda az $ekerli yiyoruz

X