Ramazanda Kilo Verme Deneyimlerimiz

2 saat kadar kaldı genel olarak fazla bi vakit kalmadı kızlar aman diyim fazla kaçırmayalım

ben sahurda yatmadan önce soğuk süt içtim ve hiç susamadım kızlar macunda susatmadı beni soranlar olmuş

Annem mercimek çorbası barbunya ve pilav yapmış sizce bunu en iyi hangi şekilde yemeliyim ? :/ karar veremiyorum çorba salata ve yoğurt yiyip kalksam mı yoksa ikisindende 1 er yemek kaşığı alsam mı ?:78:

bende kahvesiz yapamam o ayrı bir keyif
ama ben sütlü türk kahvesi yapıyorum kendime çok az şekerli
açsam bile tıkıyor beni kızlar aklınızda bulunsun

Annem mercimek çorbası barbunya ve pilav yapmış sizce bunu en iyi hangi şekilde yemeliyim ? :/ karar veremiyorum çorba salata ve yoğurt yiyip kalksam mı yoksa ikisindende 1 er yemek kaşığı alsam mı ?:78:

barbunya yiyebilirsin canım yanına 2 yemek kaşığı pilavda koyabilirsin çok canın istediyse
ama pilav tersen ekmek yeme bence

zaman geçsin diye kızıma kurabiye yaptım
iftardan sonra bütün irademi kullanıp yememem lazımmmmm:78:

Bir kase mercimek çorbası yoğurt ve salata
Bir yemek kaşığı barbunya
Bir yemek kaşığı da pilav tamamen ekmek yok. İyi mi ?

kızlar tarçınlı çayımı çorbadan önce mi içsem sonra mı sabahları kaç karınaydı hala dünden beri karar veremedim

Pufy benide listeye ekler misin? Suanki kilom 76 hedef 65. Buarada ben yurtdisinda kaldigim icin iftar vakti farkli 21.41'de. Arkadaslar benim birde sorum olacak size iftardan önce mesela öglen egzersiz yapsam olur mu? Nasil olsa evdeyim okulda tatil calismiyorumda.

ekledim cnm hosgeldin , iftar öncesi yürüyüş gibi “hafif” sporların yapılabileceğini dile getiren Dr. Gür, şunları söyledi:
“Sağlıklı yaşam için en kolay ve ideal spor olan yürüyüşe, her gün başlangıçta 20-30, alıştıktan sonra ise 40-60 dakika ayrılmasını tavsiye ediyoruz. Egzersiz zamanı, iftar saatine göre ayarlanabilir. Böylelikle sporun ardından su içilip, yemek yenebileceği için aç karına egzersiz yapmanın olumsuz etkilerine en az şekilde maruz kalırız. Yürüme dışında aşırı terleme ve mineral kaybına neden olmayacak hafif koşu, yüzme ve bisiklet gibi sporlar yapılabilir.

alıntıdır..

kızlar 5e kadar cok iyiydim ama sonraa gözlerim düsmeye basladı artıık cok halsiz hissediyorum aclık deegilde susuzluk bitirdi beni

kendi ellerimle yayla çorbası yapıyorum su anda =)
allahım miss gibi koktu rabbim hayırlısıyla oruclarımızı acmayı nasib etsin inş =)

bende halsiz kaldım açlık çok az hissediorum allaha şükürler olsun susamadım
ama başağrısı başladı allahtan yemeklerim hazır sadece salata yapıcam birde küçük cadının dağıttığı evi toplamam gerek

birbuçuk saat kaldı iftara ben evimi toparlayayım kızımı doyurayım sonrada allahın izniyle iftara erişiriz inşallah iftardan sonra gelemeyebilirim
yarın görüşürüz kızlar herkese hayırlı bol bereketli iftarlar

Maaşallah diyeyim hiç susamadım acıkmadım da.Sorun sadece halsizliğim tansiyon düşüklüğüm ve birde midemdeki kazınma inanın açlıktan daha kötü bir durum.Yarım saattir kendimi çok kötü hissediyorum ama bu her sene olur ilk 3 günü atlatırsam tamamdır inşallah.

RABBİM mükafatımızı versin inşallah hem dünyada hem ahirette.

Az önce markete giderken saygısız bir bey sigarayı ta yüzümüze üfledi yanında çocuğum varken o kadar sinirlendim ki tut yada tutma bu Allahla senin aranda bizi ilgilendirmez fakat sokkata içipte milleti rahatsız etmeye hakkın ne.

kendi ellerimle yayla çorbası yapıyorum su anda =)
allahım miss gibi koktu rabbim hayırlısıyla oruclarımızı acmayı nasib etsin inş =)
ohh mis bayılıyorum bende yaylaya.yoğurdum ekşimişti ayırdım yayla çorbasına sahura yapacağım inşallah.

kimi vururlardı
oruçtan bi hoş olduk sanırım bana mı diyosun anlamadım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…