Ramazanda Kilo Verme Deneyimlerimiz

Sahura kalkmak yerine gece yiyip yatmak hiç doğru değil. Sahurda da mutlaka su içilmeli ve sıvı alımına dikkat edilmeli. Yiyecek olarak da çorba tarzı, az yağlı yapılmış sebze, zeytinyağlı yemekler veya hafif kahvaltılardan biri seçilebilir. Pilav veya hoşaf doğru bir tercih değildir. Kan şekerinin düşmesini önlediği için de mutlaka ekmek yenmeli.

Ramazan ayında kısıtlanması gereken durumlar ;

Kızartmalar ve yağlı yiyecekler

Çok şekerli yiyecekler

Sahurda aşırı yemek yeme

Sahurda çok çay içme (Çay daha fazla idrar oluşturur ve bazı değerli minerallerin idrarla kaybına yol açar).

Sigara içmek

İftarda aşırı yemek yeme (İftarda az miktarda karın doyurulduktan sonra yatmadan 1 saat önce meyve suları, yoğurt veya daha hafif yiyecekler alınması uygun olur).

Hurma,

badem ve muz

Şeker, fibrin, karbonhidrat, potasyum ve magnezyum kaynağı hurma; protein ve fibrinden zengin badem ve yine potasyum, magnezyum ve karbonhidrattan zengin muz, Ramazan'da yenmesi tavsiye edilen besinlerdir. Ayrıca, iftar ve sahur arasında mümkün olduğu kadar sıvı ve meyve suları içilmelidir. Böylece vücudun su ve elektrolit dengesi muhafaza edilmiş olur.

İftar ve sahur arasında bol su içilmeli
. Mümkünse çay ve kahve, yemeklerden yarım saat sonra içilmeli; açık ve şekersiz olmasına dikkat edilmeli. Sahura kalkmak ihmal edilmemelidir. En azından gece geç saatte bir şeyler yenilmeli. Yemekler iyi hazmetmek için sakin sakin yenmeli. Stres, sindirimin bir numaralı düşmanıdır. Yemek yerken işinize ara verin. Tartışmaktan ya da işleri düşünmekten kaçının. Sindirim ağızdan başlar. Yediklerinizin iyi hazmedilmesi için öncelikle ağızda iyi çiğnenmesi gerekir. Lokmaları iyice öğütünceye kadar çiğneyin. Lokmaları iyi çiğnemek yeterince tokluk duygusu vereceğinden, daha az yemek yemenizi sağlar. (Yemek yerken konuşmamaya çalışın. Hava yutmak, mide ve bağırsaklarda gaz oluşmasına neden olur). Böylece yemek sonrası mide rahatsızlıklarından da kurtarır. Yemek yerken dik oturun. Rahat bir şekilde oturun; sırtınız dik olsun, bacak bacak üstüne atmayın. Böylece sindirim sisteminin daha rahat çalışmasını ve iyi hazmetmesini sağlarsınız.

kızlaar benide ekleyin listeye olurmuu. akşam tartlıp kesin kilomu söylerim. şirketteyim şuan burdaki tartıya güvenmiyorum da

tam beni neden eklemediniz diye mızırdanacaktım ki eklendiğimi gördüm utandım
asıl hedefim 55 ama abartmamam lazım tabi bir ayda 4 kiloyu zor verirken gerçekçi olmak şart
çok susadığım için özellikle ilk sahur ve iftarda soğuk süt içerim ben faydasını da görüyorum çok şükür, sahurda en son süt içiyorum iftarı da ilk gün özellikle soğuk süt ile açıyorum.
Form macunu ben de aldım fakat benim aldığım mindivan değil akzer marka, akzer satıcısı aktar yine kandırdı beni mindivan alma niyetiyle çıktım ama akzerin macunuyla döndüm eve içeriği mindivandan farklı yani daha az şey var içinde mısır püskülü falan yok mesela. Tadı da epey tatlı bence kilo vermek bir yana alabilirim bile bununla
İnşallah faydasını görürüm bakalım, Allah yardımcımız olsun ve aç susuz gezen kardeşlerimizi sadece ramazanda değil bütün aylarda aklımızda bulundurmayı nasip etsin inşallah.

36da tıkandım bir sayfa bile okuyacak takatim kalmadııııııııı 20 sayfa okudum en az
Allah'ım oruclu olmadıgımızı dusunemıyorum konu kilo olsun doluyo sayfalarrrr yaa

maaşallah diyorum hepimize.bu hız inşallah kilo vermedede olsun

Bir öneri: HAFTANIN 1.Sİ OLACAK ARKADAŞIN İSMİNİN YANINA hafta boyunca nazar boncuğu ve Alkış simey i olsun.

inşallah yaptırabilirsiinnnn eşine leslie çok zevkli bayanların karşısında yaparmı acabaa :))
yumurcukda kaynamaz sana inşallahhh rahat rahat yaparsın yürüyüşünü :)

arkadaşlar ben tarçınlı bal yapıyordum sabah aç karnına ve gece yatmadan ramazanda nasıl yapablrm bi fikriniz var mıı

iftardan bi kaç saat sonra ve sahur yemegını yemeden önce içebilirsin canım..

yazık yaa çok severim bulgur pilavını ziyan oldu gitti desenee

evet evet kesinlikle hareket şart.. ip atlamak nasıl olur .. dışarı çıkmak istemiyorum evde yapmak için önerebileceğiniz birşeyler var mı

leslie yapabilirsin canım...

bu karışım seni susatmıyomu merak ettmmm :)

Leslie sansone 2 mil yaptım smdii
terledim biraz.sauna şortum gelince tere bogulcam =))
şimdiye kadar hersey ii gidioo wedalaşmaya hazırım fazlalıklarımdan =)

bende 2 mil yapıyorum acayip ter atıyorum artık sıcaklardanmı nedir bilmiyorum önce 500 adımını yapıyrum sonra 2 mile geçiyorum çok güzel gidiyo ama :))

Son düzenleme:
barro canım ya sütü soğuk iç.emiyorum ben ama seviyorumda içiyorum sıcak olacak.susuzluğu giderirmiki acaba sıcak içsek .

sahur menumude yazayım bariii

bi kepçe tarhana ç.
2 dilim çavdar ekm.
menemen
2-3 dilim salam
2-3 tane zeytin
2 kaşık kesme makarna
gece 11den sahura kadar 2 litre su

çokmu yawww

beni de aranıza alın kızlarrrr,tüp bebek tedavisindne çıktım 8 kilo kadar aldım =78 oldummmm çıldırcaammmmmmmmmmm....1.63 boya 78 kilo,kendimi yavru fil gibi hissdeiyorum....

kızlllarrrr beni de aranıza alın tüp bebek tedavisnde 8 kilo aldım 78 kilo oldum çıldırcam yaa,kendimi yavru fil gibi hissediyorum..

beni de aranıza alın kızlarrrr,tüp bebek tedavisindne çıktım 8 kilo kadar aldım =78 oldummmm çıldırcaammmmmmmmmmm....1.63 boya 78 kilo,kendimi yavru fil gibi hissdeiyorum....

öle deme canım yaaa vardır herseyde bı hayırrr benım boyumda 1.52 falan 65 kiloyum naberr

Sahur menüm,

2 kk kaşar peynir
domates
4-5 zeytin
1 çay kaşığı bal
1 yumurta
3 bardak kuşburnu çayı tek şeker ile
2 dilim beyaz ekmek

kaç kalori aldım hesaplamadım ama şu saat itibariyle tansiyon yerlerde.

not:sabah kalktığımda 500 gr fazlayıdım.içtiğim sular, çaylardan olsa gerek :44:

ay ciddi ciddi omuzlarım düşmeye başladı ya ben namazımı kılıp biraz uyuyımm:)iftardan önce gelmeye calıscam herkese Rabbim sabır versinn...dayanma gücü versin kızlarrr..

evet canım bende ayran corbasına yogunlascamm hem yagsız hemdde doyurucu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…