Ramazanda Kilo Verme Deneyimlerimiz

rabbim oruçlarımızı kabul etsin dileklerimle...
iftarımı 1 büyük kupa suyla actım
yayla corbamı yedim
namazımı kıldım
daha sonra yaklaşık 1 tabak salata yedim
küçük bir parca susamsız pide yedim we dişlerimii fırcaladım =)

kızlar ilk iftiramızı yaptıkkk afiyet olsun hepimize mantımı yedimm şimdi sahilde yürüyüşe gitcm yalovada oturuyorumm gelnce görüşürüzzz

Dişleri fırçalamak önemli arkadaşlar evet ağız ferah olduğu için yeme içme arzun olmuyor.

bende bir hortum dayadım ağzıma misali 2 bardak iftar açarken 2de yemeğin yanında 4 bardak ayran içtim dolu 1 tabakta sulu köfte yedim şimdi dişlerimi fırçalayacağım.

2 saat sonra falanda atıştırırım bişeyler süt demiştim ama istermi canım bilmem o kadar ayrandan sonra

ya bi sorum olcak bugn pzt oldugu icin tartılmayı özgür kıldım kendime . yemekten önce 68.2 cıktım smdi 69.5 şiştim ondandır dimi ya moralim bozuldu

protein yok yani et yok, sebze de yok..
kızlar yapmayın böyle kas kaybedersiniz vücudunuz formunu sıkılığını kaybeder
yüzünüz çöker
önemli olan yağ vermek........

yayla çorbasına yumurtada ekleniyor cnm -yoğurtta o yüzden besleyici değeri yüksek oluyor protein oranıda.

yayla çorbasına yumurtada ekleniyor cnm -yoğurtta o yüzden besleyici değeri yüksek oluyor protein oranıda.

ben verdiğim kiloları yiyerek verdim
hatta eskisinden çok yedim bazen
proteini de hiç ihmal etmedim. o yüzden dedim ama herkes kendini daha iyi bilir tabi

bu da benim iftarım

2 kepçe yoğurtlu şehriye çorbası
6 yk patlıcan tavuk sote
4-5 tane yaprak sarma
3 kepçe cacık
1 kepçe vişne komposto
Yarım dilim güllaç

güllacı sahura bırakcaktım ama dayanamadım yedim

bence fazla yedin cnm.Aç karna çok gelecek gibi geldi bana bu kadar.en azından ara öğünlere bölerek yeseydin.

sahur menüm
sahurda kahvaltı yaptım. domates salatalık söğüş, peynir, zeytin, yeşilçay 1 dilim çavdar ekmeği.

iftarda: çorba,salata, ayran, bir çatal börek,çeyrek karnıyarık

ramazandan iki hafta önce diyete başladığım için az yemeye alışınca açlık hissetmiyordum zaten. bugünde çok şükür ki zorlanmadım sadece susadım. ama Allah yardım etti. herkezin orucu kabul olsun arkadaşlar.

Bugün epeyce bir ihmal ettim evi malum ilk günün halsizliği vardı üzerimde mutfaktan nbaşlayayım aralarda uğrarım.hem spor olur bana sonrasındada az plates yaparım yuvarlanıırm topla plates dediysem

İftar yemeğinde 1litre su içtim :)))

4 kaşık makarna
2 kaşık az yağlı tavuk kavurma
2 küçük kepçe soğuk ayran aşı çorbası
1 kaşık yeşil mercimek salatası
2 çatal şakşuka
küçük bir kase vişne kompostosunun sadece suyu :))))

Normal yediğimden çok daha az yemiş oldum,bol su sayesinde...
Maşallah bu az yemek mi diyebilirsiniz ama beni tanısanız bilirdiniz ne demek istediğimi :))))

Bu arada gün içinde evimin temizliğini de yaptım,zaten yemekleri müzik eşliğinde göbek atarak hazırladım,yemekten hemen sonrada mutfağımı toparladım.Bayağı kalori harcamış oldum :))

Son düzenleme:
merhaba arkadaslar. bir arkadas sadece su icerek kac kilo verdigimi sormus. ramazanin tamamini tutmamistim o sene, 3 kilo falan vermistim tam da hatirlayamiyorum ama baya erimistim. bugun de aynisini yaptim. cunku cok susuyorum. sahura kalkamiyorum cok uykulu oluyorum sadece su icip yatiorum. bugun iftarda da once 1 litre su ictim sonra bir kase corba, onu bile zorlanarak ictim cunku midem dolmustu. cok az da bazlama yedim. simdi aciktim cacik yedim bir kase.

bence fazla yedin cnm.Aç karna çok gelecek gibi geldi bana bu kadar.en azından ara öğünlere bölerek yeseydin.

yok canım çok değil.. spor yapabilsem ayda 3-4 kilo da veririm de bakalım ramazanda spor yapamıcam gibi
ben öyle aşırı diyete gelemiyorum ne varsa ne istersem yiyorum sadece ölçülü olarak
ve sporu mutlaka yapıyorum..
yemeyerek değil de sporla kilo verdim.

bence güzel menü canım. ama senin de benim gibi spor yapman lazım mutlaka
dans spordan sayılır ama bilemedim de:26:

iftar menüm
2 bardak su+ tavuk çorbası+ salata
sonra 15 dk namaz arası
çok az haşlama patates et yemeği + 1 kaşık makarna (ekmek yerine) +3 kaşık yoğurt

herkeste böyle çok az yeme durumu var..
kendimi obur gibi hissetmeye başladım ama
önemli olan tartıdaki kilo değil.. yağdan giden kilo...

bir de ben 2 gün sizin gibi beslensem yüzüm hemen çöker hasta gibi olurum

küçük bir hatıratma yemekten hemen sonra spor önerilmiyor.

ben bir kez yaptım o hatayı babamla hızlı ve 45 dklık bi yürüyüşe çıktım o erkek ve hızlı yürüyor ben koştur koştur yürüdüm resmen yemekten sonra .. tıkandım kalbim ağrımaya başladı ama demiştim hemen iyi değil diye orada giderim diye korktum ama işte buradayım

şimdi ne yediğime gelirse orucumu tarçınlı ballı çay ile açtım sıcacık midemi yumuşattı ohh.. daha sonra 2 kepçe mercimek çorbamı içtim bi 10 dk durdum daha sonra 4 yemek kaşığı etli bezelye yedim 1 dilim pideile birkaç kez tahine bandım tahin çok yağlı biliyorum 3 su bardağı su içtim kaçamak olarak da 1 çay brdağı fanta içtim :26:
biraz aradan sonra da ipimi atlayacağım balkonda perdeleri çekip

aslında yediklerimizi yazsak daha net oluyor mesela yarın sabah sahurda şunları yedim diye yiyeceğimizi yazınca karışık oluyor sankimm

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…