Ramazanda Kilo Verme Deneyimlerimiz

hayırlı sahurlar kızlar

sahur menüm

2 dilim kepek ekmek
2 çay kaşığı kadar tereyağ
2 çay kaşığı bal
1 kk beyaz peynir
2 zeytin
1 domates
1 salatalık
2 yeşil biber
200 ml şekersiz çay

ve 1 litre su

Arkadaşlar sahur menüm;
Yarım dilim ekmek
1 kk bpeynir
Su
Ezan okunmak üzereydi bu kadar
yiyebildim
Dişimi bile zor fırçaladım.

günaydın kızlar
sahur menümü yazayımm ama regl oldum şimdii
1 porsiyon çok az yaglı melemen
1 kibrit kutusu peynir
yarım dilim kızarmıs pide

Günaydın bayanlar

Valla iftarda sebze yemenin farkı bir başka oluyormuş cidden.Bugün daha da sıkılaşıp azalmış göbeğim Memnunum halimden ,her şey iyi gidiyor çok şükür

Okulların açılmasına kaldı 1 ay.1 ayda,özellikle bayramda çok feci vereceğimi düşünüyorum.Diyet menü alternatiflerimi şimdiden hazırladım bile

canım ya sen daha önce de yazdın böyle. kendini korumaya mı aldı vücudun naptı şaşırıyorum ben
bence ramazanda kilo almamayı hedefle sen, sonra bi dr.a gidersin olmazsa. yani ramazandan sonra da veremezsen

üff ya ramazanda kilo verecektim güya 5 kilo almışım hem de dikkat ederek. ramazan bitse de sağlam bi beslenme programına başlasam.
bugün 18.günü ramazanın, 18 günde 5 kilo mu

süpersinnnnnnnnnnnnn canım maşallah hadi bakalım herşey dilediğin gibi olur inşallah

ramazan bereketi sanırım mesajlar da çift çıkmış

Son düzenleme:
merhabalar kızlar
iftarda yeşil mercimek yemeği
azcık kıyma kavurma
iki dilim kadar ekmek
salata yedim

sahurda
5 çatal patates kızartması
iki dilim ekmek
1 kk kadar peynir
1 lt kadar su

merhabalar kızlar
iftarda yeşil mercimek yemeği
azcık kıyma kavurma
iki dilim kadar ekmek
salata yedim

sahurda
5 çatal patates kızartması
iki dilim ekmek
1 kk kadar peynir
1 lt kadar su

iftarda yoğurt
sahurda da domates salatalık biber tarzı şeyler de eklemeni tavsiye ederim.
yoğurt kalsiyum deposu yağ yakımını hızlandırır.
salatalık domates biber tarzı yiyecekler de vitamin mineral açısından zengin yiyecekler vücuduna direnç verir, ayrıca çabuk şişirir mideni tok hissettirir çabucak.ama aldığın kalori ise kayda değer bile değildir
ben zayıflama sürecinde çok faydasını gördüm bu yazdıklarımın

Teşekkürler .İnşallah sizin başarınızı biz de gösterebiliriz

Yarın 1.ayıma giriyorum ,memnunum yemek tarzımdan ve hiç bozmamayı umuyorum artık

inşallah canım umarım çok daha fazlasını gösterirsiniz.
herhangibir rahatsızlık yoksa insülin direnci troid sorunları vs gibi yani bütün değerler sağlık açısından normalse
o zaman kilo verme işi sadece sabır irade azim ve zamana bakar
tabiki kendine uygun tarzı yakaladığına inanıyorsan sorun ortadan kalkmıştır beslenme açısından sıra bunu sürdürmeye gelmiştir
ben de kendime uygun tarzımı oluşturduğumda ne eleştiriler aman allahım ne elştirilere maruz kalmıştım ama ben bana doğru gelen ve inandığım yolda bıkmadan usanmadan devam ettim sonuç da bu oldu zaten

Cnm bence oruc gibi beslenme. Normal ye . ama cok hafif hafif iki saatte bir beslen ve sabah tartıl. iki saatte bir satala meyve yogurt havuc. 12 den once sebzelı yemek yersen gayet normal olur. yuruyus yap.

Kayda değer şekilde zayıflamak için çok daha fazlasını göstermem gerek benim zaten.10-20 kiloyla olacak iş değil .Allahtan boy var da kurtarıyor az buçuk.İdeal kilom zaten 67-68 :)
Açıkçası bir sağlık sorunum belki vardır diye merak ediyordum ben de ama hiç test yaptırmamıştım.Ama şimdi 1 ay geçti ve gözle görülür fark var.Eğer insülin direnci,tiroid vs. olsa bu kadar fark etmezdi sanırım diye düşünüyorum.
İradem şaşmıyor çok şükür.Yemek yapmayı çok seven biriyim ve ne kadar tatlı,kurabiye,börek,makarna ,pilav vs yaparsam yapayım yemiyorum.
Bence asıl önemli nokta sevdiğimiz sağlıklı yiyecekleri bulabilmek.
Kilo vermek istiyorum diye sevmediğim sebzeleri listeme sokmuyorum mesela.Sevdiğim şeyleri yiyorum yine.Patlıcan,karnıbahar,tavuk,mantar,bezelye,semizotu,ıspanak,havuç vs. Çorbayı da az kalorili olsun diye lahana çorbası,kabak çorbası gibi sevmediğim şekilde değil sevdiğim ama zararı da olmayacak çorbaları içiyorum.Tavuk çorbası,mercimek çorbası,domates çorbası gibi.Böyle olduğu için hiç sıkılmadım bir aydır .Yağsız ,tuzu sıfıra yakın şekilde kendi yemeklerimi uydurup yapıyorum bazen de
Ramazan bitsin hem hareketim gün içine yayılacak hem akşamı azaltıp gündüze dağıtacağım,iyi olacak inşallah

Dediğiniz gibi eleştirenler olabilir ama önemli olan azim ,inanç ve kararlılık :) Yola ilk defa böyle çıkmışken dönmeye niyetim hiç yok benim de.

Son düzenleme:
Ayrıca bayanlar yeşil çayı sadece içmeyip metabolizmaya yararlı başka ürünleri de katarak içmekte fayda var bence.
Normalde 2 karanfil atıp biraz limon sıkardım içine,öyle içerdim.Ve yemekten 2 saat sonra falan içerdim.
Dün yemekten hemen sonra içtim ama ek olarak 2-3 tutam tarçın ekip karıştırdım.
Misafir vardı akşam,onlar gittikten sonra üzerimi değiştirirken bir baktım ki atletim ve pantalonum terden ıslanmış,nemlenmiş.Ekstra bir sıcak yoktu,hatta balkonda oturduk ve esiyordu biraz da.Çayın etkisi olduğunu düşünüyorum ben.

Son düzenleme:

sana canı gönülden katılıyorum
aynen kilo vermek uğruna ben de senin gibi hiç sevmiyeceğim tatları yemek ya da içmek için kendimi hiç zorlamadım. kilo vermek bir işkence olmamalı kesinlikle.
sağlık sorununu genel manada yazdım hepimiz açısından zaten insan kendinde bir anormallik hissediyorsa , aldığı bütün önlemlere rağmen 2 ayda bir gram bile verememişse durup düşünmek gerekir.
yoksa senin açından sağlık sorunun var anlamında yazmadım kesinlikle yanlış anlaşılmak istemem.

benim başıma neler neler geldi adam gibi belli periyotta kilo verdiğim halde ve hiçbir sağlık sorunum yokken diyetisyene git tahlil yaptır vır vır başımın eti yenmeye çalışıldı.
ben o nedenle her zaman bunu yazıyorum herhangibir sağlık sorunu yoksa normal koşullarda bal gibi de kilo verilir hem de her istediğini yiyip içerek tabiki ölçülü olmak kaydıyla diyorum ve bunu söylemekten de vazgeçmiyeceğim

Öyle yapsaydık zaten ne siz başarıya ulaşabilirdiniz ne de ben 1 aydır sürdürüyor olabilirdim

Yanlış anlamadım ablacım merak etme :)

Kesinlikle verileceğine inanıyorum artık ben de.Sadece zaman ve bazen sabır isteyen bir süreç .En güzeli çevreye kulakları tıkamak

Bu yılın sonuna kadar en azından baldır ve bel çevresi yağlarından büyük ölçüde kurtulacağım ben.İnanıyoruuuum

:13::13::13::13::13::13::13:
haydi hayırlısı herşey gönlünce olsun canım

Herkese ii günler arkadaslarr nezamandan beri ugramıyorum topige malum adetliyim ve oruc tutamadıgım icin gecen günler kilo bildirimi yapmamıstır bundan dolayı.Dün arastırıp durdum Diyetimin yanında destek bi Gıdatakviyesi bulmak icin ve cok güzel bi ürün buldum.Adını vermicegim yasak oldugu icin ama icerigni yazıcam kullanlar cok memmun. İcerigi: yeşil çay özü, guaranpulver, magnezyum oksit, kahve özü, turunç, özü, karahindiba (karahindiba), mürver özü (mürver), taurin, L-karnitin, C vitamini, tarçın özü, ahududu keton, spirulina, dostum yaprağı, fasulye tozu, zencefil tozu, kırmızı biber, salvia Scalera (muscat ), kalsiyum pantothenat, vitamin b6

Bu Gidatakviyesi Almanyada üretiliyor ve türkiyede satılmıyor ama türkiyeye gönderim yapiyorlar yalnız cok pahalıya mal oluyor malesef.Artık en son carem almanyaya gittigimde ordan siparis vermek olacak simdiden sabırsızlanıyorum Kullananlar cok memmun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…