Ramazanda Kilo Verme Deneyimlerimiz

not düşmeyi unutmuşum bütün yeme - içme işlemlerimi saat 19:30 - 20:00 arası itibariyle bitirdim.
belki yatarken 1 bardak su içerim :KK34:

ben de ne yaptı da verdi bizim bu birinci diyodum sen yazmışsın zaten
tebrik ederim canım:KK19:
boyun kaç ve kaç kilo daha vermeyi düşünüyosun
bir de sana kas yapıcı egsersiz yapmanı tavsiye ediyorum
ozaman verdiğin kilo daha kalıcı olur.. kaslar enerji harcıyo dursan da. hem de sıkılaşırsın

eleştiren çok olur vermek zor olan ama verdiğini korumak da önemli
yürüyüşle kilo verdiğin için kolay almazsın zaten

son olarak protein ye mutlaka. iftarda tavuk vs. sahurda peynir yoğurt
hem kilo vermeyi kolaylaştırır hem verdiğin kilonun yağdan gitmesini sağlar

teşekkür ederim canım.boyum 1,50 hedefim 43 olmak.En baştada belirtmiştim.Evlenmeden önceki kilom bu ,evlilik doğum emzirme derken vücut şeklim iyice bozuldu.Kilom az belki ama kısa olunca işte kilolu gözüküyorum.Mesela göğüslerim büyük sonra sezaryen sonrası göbek kaldı bide baldırlarım kalın biraz.
Belki başlarda çok dikkat etmiyordum ama protein yemeye artık çok dikkat ediyorum.Tavsiyen için gerçekten sağol.

kızlarr sahur menüm:
1 kase çorba
1 kase yağsız sebzeli haşlama et-daha çok suyu diyebilirz =)
1 erik
1 domates
peynir
biraz tahin helvası ( bu ne alaka bilemedim hiç sevmem aslında)
bi yeşil çay
bilokma ekmek

fazlasıyla tokum ev içinde aşağı yukarı yürüyüp indircem mideyi :KK1:

2 Haftayıda geride bıraktık zaman ne cabuk ilerliyor değil mi? Kilo veren , kiloları sabit olan arkadaşlarımı tebrik ediyorum hepsinde birer azim var sonucta.Topiğimizde en kötü ihtimal hic almamak olmalı zaten.Tekrar tebrikler neler yatıgınızı ne yiyip ictiginizi bizimle paylasırsanız seviniriz kızlaar :93:

Canim liste cikti mi. ben aradim goremedim. Turkiyeden 6 saat ondeyim. O yuzden erkenden mi rahatsiz ediyorum ne? Liste ciktiysa beni ekmemis olmani umarim. tekrar yazayim. 77.9

ben dun gece iftarsa sadece uzum ile 2 dilim kepek ekmeyi yarim salatalik bol yesil cay ictim sonra uyuyakalmisim. guya sahurda salata veya meyve yiycektim.

2 Haftayıda geride bıraktık zaman ne cabuk ilerliyor değil mi? Kilo veren , kiloları sabit olan arkadaşlarımı tebrik ediyorum hepsinde birer azim var sonucta.Topiğimizde en kötü ihtimal hic almamak olmalı zaten.Tekrar tebrikler neler yatıgınızı ne yiyip ictiginizi bizimle paylasırsanız seviniriz kızlaar :93:

Listeyi yazdin da ben mi goremiyorum, :KK43:

selam kizlar, dün iftar menümü yazamadim, orucumda gitmedi, doktor igne yapmadi

iftar
4 yemek ka$igi püre
2 yemek ka$igi kiyma
üzerinde bol ka$ar peyniri :KK43:
bir porsiyon kavun

ara (misafir vardi)
biraz kuru yemi$ biraz çekirdek :KK43:
bir bisküvi :KK43:
biraz çikolata :KK43:

toplamda 1 saat yürüyü$ ve 7 saat ayakta çali$tim, yatmadan önce 100 mekik

bugünkü beslenme listem

kalkınca 500 ml su

kahvaltım

1 dilim kepek ekmek
1 tk bal
1 kk beyaz peynir
2 zeytin
1 kuru kayısı
1 salatalık
1 domates
2 yeşil biber
200 ml çok açık şekersiz çay

ara : 2 incir
500 ml su

öğlen menüm

2.5 kepçe nohutlu mantı çorbası
3-4 yk yoğurt
2 ısırık tavuklu dürüm
domates,salatalık ,yeşil biber

ara: 27 adet antep fıstığı
1 maden suyu
ara: peynirli cips az miktarda
1 kk kadar çikolatalı gofret
500 ml su
ara: 2 adet antep fıstıklı çok küçük lokum
500 ml su

ikindi : 1 avuç içi kadar pide
üzerine 1/2 tk tereyağ
1 çay kaşığı bal

akşam menüm
2 avuç içi kadar pide
2 yk taze fasulye
3 yk yoğurt
domates, salatalık, yeşil biber

aa çok $a$irdim, bu kilodasin ve bu kadar çok yiyorsun, ma$allah ne kadar $anslisin! ben bunlari yesem eve sigmam :KK47:

aa çok $a$irdim, bu kilodasin ve bu kadar çok yiyorsun, ma$allah ne kadar $anslisin! ben bunlari yesem eve sigmam :KK47:

listemin genel içeriğini domates, yeşil biber,salatalık
ve de yoğurt oluşturuyor :KK34: belki de o sebeptendir.:KK34:

Kızlar günaydın derecey giren arkadaşları tebrik ediyorum. Dün şeytanın bacağını kırdım ve biraz hareket edeyim dedim. İşten çıkınca 1 saat yürüdüm. Akşam yemeğe davetliydik, çok fazla yemedim. Zaten benim kahvaltı haricinde ekmek alışkanlığım yok, çikolata cips ya da abur cubur merakım yok ayda yılda bir yerim. Sadece tatlıya dayanamam. Geçen haftadan beri yemiyorum onu da. Neyse, akşam 100 tane ip atladım, 10 dakika kadar da egzersiz yaptım. Dün yaklaşık 1 aydır falan görmediğim bir arkadaşım sen ne oldun böyle ya ne kadar zayıflamışsın dedi. Çok hoşuma gitti tabi.:KK62:

günaydın herkese derceye girenlere tebrikler
dün akşamki iftar mennüm
3 yemek kşaığı kadra pilav
4-5 yemek kaşığı kadar patates yemeği
bolca salata
aradan 2-3 saat sonra küçücük bir kase dondurma
yememem gerektiğini yedikten sonra anladım kanşekerim hemen yükselince
dondurmadan sonra açlık hissettim
sahur menümü
biraz acelece oldu kızım uyandı
az bişey pidenin arasına lor koyup çayla onu yedim
yatarkende büyük bir bardak sütle 4 hurma yedim
iftardan sonra muhakak tarçınlı yeşil çayımı ve sirkeli suyumu içiyorum buarada
beni tek zorlayan su içtiğim sadece iftarda bir bardak su okadar .((((

selam kizlar, dün iftar menümü yazamadim, orucumda gitmedi, doktor igne yapmadi

iftar
4 yemek ka$igi püre
2 yemek ka$igi kiyma
üzerinde bol ka$ar peyniri :KK43:
bir porsiyon kavun

ara (misafir vardi)
biraz kuru yemi$ biraz çekirdek :KK43:
bir bisküvi :KK43:
biraz çikolata :KK43:

toplamda 1 saat yürüyü$ ve 7 saat ayakta çali$tim, yatmadan önce 100 mekik

Size tavsiyem püreden de uzak durmanız .Yada bu kadar çok yememeniz.Oldukça yağ içeriyor sonuçta ve patates püresi diye tahmin ettim,sadece püre yazmışsınız ama..Patates ise bu kadar çok yenilmemesi gereken bir madde.( Ben 1 aydır ağzıma sürmüyorum mesela :KK70: ) Püre yiyeceğinizde 1 yada en fazla 2 kaşık olsa daha iyi olabilir kilolar için :)

arkadaşlar listede yanlışlık var benim ilk hafta bildirdiğim kilo 75.7 ikinci hafta bildirdiğim kilo 74.4
kilo takip çizelgesin de de belirtmeme rağmen 2. hafta 75.7 yazılmış düzeltmeniz mümkün mü
gerçi çizelgem var ordan ben kendim takip ediyorum ama olsun:KK1:

Hanımlar iyi günler.
Dünkü iftar menüm
Nedense dogru düzgün bişey yiyemedim
4-5 kaşık mercimek corbası
biraz cacık
4tane patates kızartması
2tane küp şekerden az büyük tavuk
üzüm

Sonra 30dk yürüdüm.iftardan önce de 25 dk kadar yürümüştüm.
Eve geldiğimde şu elma limon tarcin karabiberle yapılan bi içecek var ya burda görmüştüm.deneyen var mı bilmiyorum ama ben dün ilk defa başladım.Bir bardak ondan içtim.

2 saat sonra falan
3 4 kare çikolata
bir kakaolu gofret (cikolata kaplı degildi Allahtan :) )
biraz kabakcekirdeği
2tane kadar kemalpaşa
2bardak tarcınlı yeşil çay ve yine o elmalı çaydan içtim

Sahurda
Mercimek corbası
Peynirli makarna :KK43: Keşke yemeseydim
Cacık
Domates Salatalık Az peynir
Bir parca ekmekle tahin yedim

Son düzenleme:
Maluum ramazan kapıya dayandı bayanlaar..Öncelikle sunu belirtmeliiym ki ramazanda hep kilo almısımdır .. Eee normal tabi ; sahurda acıkırım diye mideyi sonuna kadar doldur, iftarda acıktım diye hamur işlerine pidelere tatlılara dayaan sonra ay ben niye kilo aldım diye türlü türlü pismanlıklar .. Amaa artık bu ramazanın kilo almama degil kilo vvermemde yardımcı olması icin elimden geleni yapacagım ! Ve cok arastırdım ki ramazanda kilo vermek mümkün... Sizde benim gibi düsünüyorsanız gelin beraber yapalım . Yediklerimizi, ictiklerimizi, yaptıklarımızı , düsüncelerimizi, önerilerimizi paylasalım . :KK54:

Örnem Menümüz ;

Sahur :
kalkınca 2 sb su
1 su bardağı süt
1 haşlanmış yumurta
2 kk beyaz peynir geceden suda bekletilecek.
1 yk reçel,bal,pekmez
3-4 dlm ekmek
domates salatalık.

arkasından 1 pors. meyve.

İftar :
2 sb su
1-2 zeytin veya 1-2 hurma
1 kase çorba
1 tk yağlı salata

10-15 dk ara

5-6 yk ana yemek
3 yk yoğurt-cacık veya ayran
1 dlm ekmek veya 1 kare pide

21.30 da 2 porsiyon meyve
veya 1 porsiyon meyve 2 top dondurma veya sütlü tatlı

toplam 10 su bardağı su içilecek!

Bize katılmak ve listeye eklenmek istiyorsanız başlangıc kilonuzu ve hedef kilonuzu bildirin .

PAZARTESİ GÜNLERİ TARTILMA GÜNLERİMİZ ÖZEL MESAJ İLE BANA BİLDİRİRSENİZ TABLOYU GÜNCELLEYİP HAFTANIN 1.Sİ BELİRLENECEKTİR :KK16:

No|Nick|B.kilo|H.Kilo|1.Hafta|2.Hafta|3.Hafta|4.Hafta|Toplam
|bbbb46 | 50 | 43 | 48,1 | 46,1 | | | 4,15:KK19::nazar:
|kelebek2005 | 65.4 | 60 | | 63,4 | | | 3,05 :KK19::nazar:
|sarnai |83 | ? | 80.2 | 77,9 | | | 2,86:KK19::nazar:
|barro |67.3 |60 | 64,8 | 63.3 | | | 2,31 :KK19::KK19::nazar:
|hazalada |75 | ? | 74.9 | 73,2 | | | 2,29 :KK19: :nazar:
| BeyazBulut |70 | | | 68,6 | | | 2 :KK19: :nazar:
|merhak | 74.5 | 68 | | 72,6 | | | 1,85 :nazar:
|aydasu |65 | ? | 63,8 | 62,7 | | | 1,72:nazar:
|YARAMASS | 78 |70 | | 75,7 | | | 1,71:nazar:
|lawes | 65 | 60 | 63,5 | 62.5 | | | 1,57:nazar:
|arcak81 |67.4 | 62 | 66.4 | 65,5 | | | 1,35:nazar:
|didos86 |61 | 51 | 59,6 | 58,8 | | | 1,34:nazar:
|Yarimm1 |78.4 | ? | 77,2 | 76,2 | | | 1,29:nazar:
|kardelen5233 |69.5 | 65 | 68.80 | 68.00 | | | 1,16:nazar:
|yağmur0301 |62.5 |55 | 61 | 60,3 | | | 1,14 :nazar:
|nurefsani |72 | ? | 70,6 | 70,1 | | | 0,70:nazar:
|tuysorunu |61.5 | 56 | 59.9 | 59.5 | | | 0,66 :nazar:
|İremerek | 70 | 55 | 69.8 | 69,5 | | | 0,43:nazar:
|twilight11 |60.9 | 55 | 60,9 | 60,8 | | | 0.16:nazar:
|leyya88 |69.3 | 55 | 69 | 68,9 | | | 0,14:nazar:
|yagmurcini | 94 | 87 | 90,8 | 90,8 | | | 0.00::nazar:
| mattika | 63.3 |59- | 61,2 | 61,2 | | | 0.00:nazar:
|su_peri | 64 | ? | 63.2 | 63.2 | | | 0.00 :nazar:
|Pufy | 69 | 60 | 67,5 | 67.5 | | | 0.00:nazar:
|gull100 | 60.7 | 55 | 59,4 | 59,4 | | | 0.00:nazar:
|pnrrr19 |60 | 52 | 59 | 59 | | | 0.00 :nazar:
|BBD | 73,5 | 67,5 | 71,3 | 71,4 | | | -0,14 :KK20:
|merys | 68 | ? | 66.2 | 66,4 | | | -0,30:KK20:
|RainbowColors| 57.5 |52 | 56,1 | 56,3 | | | -0,35:KK20:
|_CeyDa_ | 65.7 | 60 | 63,9 | 64,4 | | | -0,78 :KK20:
|ayshe | 61.4 |55 | 60,2 | 60,6 | | | -0,66:KK20:
|feza14 | 78 | 67 | | 79 | | | -1,28 :KK20:
|Bosnakgüzeli |67 |60 | 66. | 68 | | | -3,03:KK20:
|maviyesil1999 |67 | 60 | 65.1 | | | | 2,84
|zeynepmeynep | 80 | 70 | 78.2 | | | | 2,25
|disakkarit |60 | 50 | 59 | | | | 1,67
|DANNURR | 65 | 60 | 64 | | | | 1,54
|songulu |58.8 | 55 | 58 | | | | 1,36
|melis08 |70 | 65 | 69,3 | | | | 1.00
|brunettee |57 | 52 | 56.5 | | | | 0.88
|barkinim |63,8 | 60 | 63.6 | | | | 0,31
|gullesu |72 | 55 | 72 | | | | 0.00
| dtsez | 76 | | | | | |
|rdlpsctk |54 | 48 | | | | |

Oranlardan da görüldügü gibiii ;

Gecen haftanın birincisi bbbb46 bu haftada 1. ligini koruduu tebrikleeer canııım :KK16:, ikincimiz kelebek 2005 ve ücüncümüz sarnai'dir tebrik ediyorum bayanlaar :KK19::nazar::nazar::nazar::KK19:

Cnm ben bu listeyi eski diye hic kala almadım. kusura bakma. simdi gordum

İftar menüm

Yarım karnıyarık
1 porsıyon kuru fasulye
1 kase cacık
3 dılım ekmek

Ara

1 kase üzüm

Sahur

1 peynırlı gozleme
2 kasık kuru fasulye

Hanımlar iyi günler.
Dünkü iftar menüm
Nedense dogru düzgün bişey yiyemedim
4-5 kaşık mercimek corbası
biraz cacık
4tane patates kızartması
2tane küp şekerden az büyük tavuk
üzüm

Sonra 30dk yürüdüm.iftardan önce de 25 dk kadar yürümüştüm.
Eve geldiğimde şu elma limon tarcin karabiberle yapılan bi içecek var ya burda görmüştüm.deneyen var mı bilmiyorum ama ben dün ilk defa başladım.Bir bardak ondan içtim.

2 saat sonra falan
3 4 kare çikolata
bir kakaolu gofret (cikolata kaplı degildi Allahtan :) )
biraz kabakcekirdeği
2tane kadar kemalpaşa
2bardak tarcınlı yeşil çay ve yine o elmalı çaydan içtim

Sahurda
Mercimek corbası
Peynirli makarna :KK43: Keşke yemeseydim
Cacık
Domates Salatalık Az peynir
Bir parca ekmekle tahin yedim

keşke iftarda en azından 1 kepçe mercimek çorbası
3-4 köfte büyüklüğünde ya da 2 baget büyüklüğünde tavuk
1 kase cacık
çok canın istediyse sadece 2 tane patates kızartması ama yememeni tavsiye ederdim.
nacizane fikrim bu .

iftarda çok ama çok yiyince malum kan şekerin de düşmüş karbonhidratlara saldırı olmuş :KK34:
1 kemal paşa ile 1 kare çikolata olabilirdi
ama en sağlıklısı şeker ihtiyacını meyvelerden gidermek
bir de kilonuz boyunuz kaç ve de ne zamandır diyettesiniz ve şu ana kadar kaç kilo verdiniz bunları bilmek de lazım:KK34:

sahura gelince sahurda yediklerinizin tam miktarını yazmamışsınız yorumlamak zor
ama uygun ölçülerde olduktan sonra peynirli makarna da yeseniz sıkıntı yok makarna kilo aldırmaz onunla birlikte tükettiğimiz soslar ve içindeki malzemelere dikkat etmek lazım.
sahurda yediklerinizi neredeyse 16 saat süren oruçla ve gün içerisindeki koşuşturmacalarla zaten yakarsınız
iftar ve de sonrasına dikkat etmek lazım diye düşünüyorum hepimiz için .
kolaylıklar diliyorum canım :KK19:

Yaa arkadaslar. ramazan baslayalı 5 kilo vermişim. 83 ile hatta yemek yedikten sonra 86 bile oluyordum. Yani anlayacğınız bagıtsaklarımı iyıce bosaltıp 3 gun rejım yaptıktan sonra ancak 83 olmuştum ki bu yarışma başladı. Ve 5 kilo gitti. Pantalonlar epey bol oldu. Gomleklerimin dugmelerı kapanmıyordu. kapandi hatta bollasmaya baskadı hafıften. Nasıl mutluyum anlatamam. Kalan iki haftada 5 kilo versem var yaa. sevincten ucarım. Dün epeyce ugramadığim ortak calıstıgım bir şirkete ugradım. kapıdakı kadın karsılasan bayan hepsi cok kilo vermişin dedi. Demek o kadar sisman gorunuyorum. ok mutlu oldum. Ama bunları duymak için epeyce emek harcadım. Her sabah 5-6 km arası tempolu yuruyus. haftada 3-4 gun aksamları da tempolu yuruyus. Ve tabıı ki de bogazımı tuttum. 2 saatte bir salata meyve yogurt yedim. Arada bir iftara gittiğim de oldu. Ama açıktıkca bol bol yesil vay ile su tukettim. Azmedince oluyor. Ayyyy cok mutluyum. Bu arada regil olan arkadaslar uzulmeyin. Yuruyusunu artırın ve 2 saatte bır bir havuc bir meyve seklinde beslenin. tavisye ederim. cooooook mutluyum. Bu haftada 3. olmuşum yarışmada :)

keşke iftarda en azından 1 kepçe mercimek çorbası
3-4 köfte büyüklüğünde ya da 2 baget büyüklüğünde tavuk
1 kase cacık
çok canın istediyse sadece 2 tane patates kızartması ama yememeni tavsiye ederdim.
nacizane fikrim bu .

iftarda çok ama çok yiyince malum kan şekerin de düşmüş karbonhidratlara saldırı olmuş :KK34:
1 kemal paşa ile 1 kare çikolata olabilirdi
ama en sağlıklısı şeker ihtiyacını meyvelerden gidermek
bir de kilonuz boyunuz kaç ve de ne zamandır diyettesiniz ve şu ana kadar kaç kilo verdiniz bunları bilmek de lazım:KK34:

sahura gelince sahurda yediklerinizin tam miktarını yazmamışsınız yorumlamak zor
ama uygun ölçülerde olduktan sonra peynirli makarna da yeseniz sıkıntı yok makarna kilo aldırmaz onunla birlikte tükettiğimiz soslar ve içindeki malzemelere dikkat etmek lazım.
sahurda yediklerinizi neredeyse 16 saat süren oruçla ve gün içerisindeki koşuşturmacalarla zaten yakarsınız
iftar ve de sonrasına dikkat etmek lazım diye düşünüyorum hepimiz için .
kolaylıklar diliyorum canım :KK19:

Çok teşekkür ederim öncelikle :)
22 yaşıma giricem 1.70-72 civarlarında boyum. Geçen yıl bu günlerde 105-106 kiloydum şimdi 72-73 arası gidip geliyorum yanı bi 32 kilo kadar verdim ama son bir aydır metabolizmam mı çöktü nolduysa dogru düzgün kilo veremedim.Veremedikce azalttım yediklerimi.Daha vermem gereken 5 6 kilo var en az 68 olmak istiyorum.Geçen hafta 74.5 ile başlamıştım bu hafta 72.6 ya düştüm.Normalde iftarda bir kase corba yerim o beni keser,sonrasında yemeklere cok fazla egilimim kalmaz ama dün canım iftarda hiç yemek istemedi :) Benim sorunum iftardan sonra sahura kadar uyumuyorum ve o arada bişeyler yeme istegim oluyo ve tatlı oluyo bu genelde. :KK43: Şimdi o aralarda genelde yeşilcay-bitki cayları vs. ile geciştirmeye calışıyorum. Tatlıya bi şekilde dur demem lazım başarırım inşaallah :) Size de kolay gelsin sanırım korumadasınız :)

Yaa arkadaslar. ramazan baslayalı 5 kilo vermişim. 83 ile hatta yemek yedikten sonra 86 bile oluyordum. Yani anlayacğınız bagıtsaklarımı iyıce bosaltıp 3 gun rejım yaptıktan sonra ancak 83 olmuştum ki bu yarışma başladı. Ve 5 kilo gitti. Pantalonlar epey bol oldu. Gomleklerimin dugmelerı kapanmıyordu. kapandi hatta bollasmaya baskadı hafıften. Nasıl mutluyum anlatamam. Kalan iki haftada 5 kilo versem var yaa. sevincten ucarım. Dün epeyce ugramadığim ortak calıstıgım bir şirkete ugradım. kapıdakı kadın karsılasan bayan hepsi cok kilo vermişin dedi. Demek o kadar sisman gorunuyorum. ok mutlu oldum. Ama bunları duymak için epeyce emek harcadım. Her sabah 5-6 km arası tempolu yuruyus. haftada 3-4 gun aksamları da tempolu yuruyus. Ve tabıı ki de bogazımı tuttum. 2 saatte bir salata meyve yogurt yedim. Arada bir iftara gittiğim de oldu. Ama açıktıkca bol bol yesil vay ile su tukettim. Azmedince oluyor. Ayyyy cok mutluyum. Bu arada regil olan arkadaslar uzulmeyin. Yuruyusunu artırın ve 2 saatte bır bir havuc bir meyve seklinde beslenin. tavisye ederim. cooooook mutluyum. Bu haftada 3. olmuşum yarışmada :)

azmine maşallah diyorum canım ya
2 haftada 5 kilo çok gibi geliyo ama senin kilonda normal.
peynir yoğurt vs ihmal etme sakın verdiğin kilo yağdan gitsin ve bi daha da gelmesin
senin kadar yürüsem ben de veririm yaa off yürücem ben de

X