Ramazanda Kilo Verme Deneyimlerimiz

iftar menüm
1kase tarhana çorbası
1kase kayısı hoşafı tabikide şekersiz
5-6 tane sarma
et kavurma 1yemek kaşığı

selam hanımlar şimdiden herkese hayırlı iftarlar

iftar menüm yarım porsiyon kokoreç 2-3 dilim ekmek.

Bugün ne yedim ;

Öğlen 1-2 gibi k-fleks
3-4 gibi 3 kücük parca cikolata

İftar menüm ;
2 ( kücük dilim) sucuk
3 y. kasıgı soguk corba
Kuru fasulye vardı ( yemedim zaten sevmemde)
Pilavı kacırdım galiba catalla yedim ama 8-9 olmustur

Neyse 1 saat sonra yesilcay , yürüyüş, egzersiz, yesilcayla , 3 lt ile telafi ederim :KK17:

Bugün ne yedim ;

Öğlen 1-2 gibi k-fleks

İftar menüm ;
2 ( kücük dilim) sucuk
3 y. kasıgı soguk corba
bool salataaa

Neyse 1 saat sonra yesilcay , yürüyüş, egzersiz, yesilcayla , 3 lt ile telafi ederim :KK17:

pufy günlük liste şeklinde mi yazıyoruz canım yediğimizi içtiğimizi ?

iftardan önce tartıda 71.5 vücudum şaşırdı galiba napacağını aldıkça alıo :KK33: ben ona yapcağımı biliyorum ama :KK22:
iftar menümse;
1 kase çorba
1 tabak sebzeli haşlama et, ben suyunu çoks evdiğimden gene çorba gibi içtim=) bu arada yağsız pişirilmiş..
biraz hoşaf, malumd erdime bi çare olsun diye :KK1:
karpuz:nazar:

Bugün ne yedim ;

Öğlen 1-2 gibi k-fleks

İftar menüm ;
2 ( kücük dilim) sucuk
3 y. kasıgı soguk corba
bool salataaa

canım merak ettim çorbayı neden kaşık hesabıyla içiyorsun ki ? hani aralarında en sağlıklısı ve içtiğinde seni tok tutacak olan o ya ..

canım merak ettim çorbayı neden kaşık hesabıyla içiyorsun ki ? hani aralarında en sağlıklısı ve içtiğinde seni tok tutacak olan o ya ..

Corbadan yiyesim gelmedi zaten cok aç değildim birde saymak alıskanlık oldu heralde bende yazayım dedim.. :nazar:

pufy günlük liste şeklinde mi yazıyoruz canım yediğimizi içtiğimizi ?

Ben oyle yapıyorum ablacım herkesin tercihi farklıdır tabi..

birinciyi tebrik ediyorumm.. maşallah:nazar::nazar: bir haftada 2 kiloyu nasıl veriyorsun ne yapıyorsun biraz anlatır mısın acaba

kilo veren diğer bütün arkadaşlarıda tebrik ediyorum:KK16::KK16:

Canım ben 30 mayıstan beri deli gibi yürüyüş ve egzersiz yapıyordum.Gram gram gidiyordu.Yememe çok dikkat etmeme rağmen bu kadar yavaş verdiğime üzülüyordum bile.Gerçekten tamamen ramazanın hayrı diyorum.Bu arada hergün iş çıkışı 1 saat yürüyorum.Bazen eşim duruyor beni almak için bazen arkadaşlardan biri.Eğer biri beni akşam yürürken görmüşse sabah arıyor oruç oruç bu ne yürümesi diye.Ben yolumu değiştirirek yürümeye devam ettim.Çünkü biliyorumki ben bu yürüyüşü yapmazsam başaramayacağım.Kendime 1 tencere çorba yapıyorum.Eşim ve görümcemede birsürü güzel yemek.Ben sadece çorba içiyorum.Onlardanda mümkün olduğunca tadıyorum sadece.Bazen sofrada tatlı oluyor.Oğluma yedirirken bir çatalda ben alayım diyorum vazgeçiyorum.Tatlı öyle uzakta değil yani benim elimde çatalımın ucunda.Ekmek hiç yemiyorum.Canımda istemiyor zaten.Sahurda k flakes yiyorum bir kase,yeşil çay bide sahura kalkar kalkmaz ballı tarçınlı su.Balla tarçını iftarda sudan hemen sonrada içiyorum.Bunlar aslında birazda 2 haftada 4 kilo verilirmi diyen arkadaşa.Tebrik eden arkadaşlar teşekkür ediyorum.Eleştirmek kolay ama yapmak gerçekten çok zor.Hele aynı evde metabolizması hızlı ne yerlerse yesinler asla kilo almayan birileriyle yaşarken birşeyler yapmak ve başarmak gerçekten zor.

Canım ben 30 mayıstan beri deli gibi yürüyüş ve egzersiz yapıyordum.Gram gram gidiyordu.Yememe çok dikkat etmeme rağmen bu kadar yavaş verdiğime üzülüyordum bile.Gerçekten tamamen ramazanın hayrı diyorum.Bu arada hergün iş çıkışı 1 saat yürüyorum.Bazen eşim duruyor beni almak için bazen arkadaşlardan biri.Eğer biri beni akşam yürürken görmüşse sabah arıyor oruç oruç bu ne yürümesi diye.Ben yolumu değiştirirek yürümeye devam ettim.Çünkü biliyorumki ben bu yürüyüşü yapmazsam başaramayacağım.Kendime 1 tencere çorba yapıyorum.Eşim ve görümcemede birsürü güzel yemek.Ben sadece çorba içiyorum.Onlardanda mümkün olduğunca tadıyorum sadece.Bazen sofrada tatlı oluyor.Oğluma yedirirken bir çatalda ben alayım diyorum vazgeçiyorum.Tatlı öyle uzakta değil yani benim elimde çatalımın ucunda.Ekmek hiç yemiyorum.Canımda istemiyor zaten.Sahurda k flakes yiyorum bir kase,yeşil çay bide sahura kalkar kalkmaz ballı tarçınlı su.Balla tarçını iftarda sudan hemen sonrada içiyorum.Bunlar aslında birazda 2 haftada 4 kilo verilirmi diyen arkadaşa.Tebrik eden arkadaşlar teşekkür ediyorum.Eleştirmek kolay ama yapmak gerçekten çok zor.Hele aynı evde metabolizması hızlı ne yerlerse yesinler asla kilo almayan birileriyle yaşarken birşeyler yapmak ve başarmak gerçekten zor.

ben de ne yaptı da verdi bizim bu birinci diyodum sen yazmışsın zaten
tebrik ederim canım:KK19:
boyun kaç ve kaç kilo daha vermeyi düşünüyosun
bir de sana kas yapıcı egsersiz yapmanı tavsiye ediyorum
ozaman verdiğin kilo daha kalıcı olur.. kaslar enerji harcıyo dursan da. hem de sıkılaşırsın

eleştiren çok olur vermek zor olan ama verdiğini korumak da önemli
yürüyüşle kilo verdiğin için kolay almazsın zaten

son olarak protein ye mutlaka. iftarda tavuk vs. sahurda peynir yoğurt
hem kilo vermeyi kolaylaştırır hem verdiğin kilonun yağdan gitmesini sağlar

eşime bu akşam kabak yemeği yiyeceğimi söyleyince "kabakla hayat mı geçer?" dedi:))) sana gelirken ekmek arası döner yaptırıyım dedi:))
acıyormuş bana öyle diyor. ama azmimide kutluyormuş. ona ayrı yemek pişiriyorum kendime sebze.

iftar menüm: 2 kepçe çorba
kabak yemeği 5 yk
1 kase yoğurt

eşime bu akşam kabak yemeği yiyeceğimi söyleyince "kabakla hayat mı geçer?" dedi:))) sana gelirken ekmek arası döner yaptırıyım dedi:))
acıyormuş bana öyle diyor. ama azmimide kutluyormuş. ona ayrı yemek pişiriyorum kendime sebze.

iftar menüm: 2 kepçe çorba
kabak yemeği 5 yk
1 kase yoğurt

eşine ne pişiriyosun ki
kızartma fln mı
et yaptıgında sen de ye.
protein hızlı kilo vermede mucizedir.. sadece sebzeye bakma

kendimi kötü hissediyorum
2 gün önce bu kiloları vermeye niyetlenmiştim
ama şimdi o azim yok içimde
iftarda oturdum yedim makarnaları
sanki önümden kaçırıyorlar
o kadar kiloluyken bir sürü kilo verdim
şimdi 5 kilo kaldı eski azimli benden eser yok!
kızıyorum kendimee

eşine ne pişiriyosun ki
kızartma fln mı
et yaptıgında sen de ye.
protein hızlı kilo vermede mucizedir.. sadece sebzeye bakma[/QUOTE

her akşam değil ama bu akşam kızartma yaptım patatesi seviyor çünkü. ama dediğin gibi tavuk et yapınca yiyorum zaten haşlama yapıyorum kendime onada yemeğini yada paneleyerek pişiriyorum.

kendimi kötü hissediyorum
2 gün önce bu kiloları vermeye niyetlenmiştim
ama şimdi o azim yok içimde
iftarda oturdum yedim makarnaları
sanki önümden kaçırıyorlar
o kadar kiloluyken bir sürü kilo verdim
şimdi 5 kilo kaldı eski azimli benden eser yok!
kızıyorum kendimee

canım bıkmışsındır diyet yapmaktan insan bazen tükenmişlik hissediyor normal yani. bunu kaçamak gibi düşün tekrar azmin iradeni kazanınca başla. böyle bir yiyip bir yememek daha yoruyor ruhen.

teşekkürler canım
inşallah eski halime tekrar dönücem
yoksa bu kilolar sinsi sinsi 1 er 2 şer geliyor tekrardan!
canım bıkmışsındır diyet yapmaktan insan bazen tükenmişlik hissediyor normal yani. bunu kaçamak gibi düşün tekrar azmin iradeni kazanınca başla. böyle bir yiyip bir yememek daha yoruyor ruhen.

Boyle azim yok bizde ama yapıyoruz bi şeyler , kilonu hakkıyla veriyosun gerçekten.Çok tebrik ediyorum keşke bende oyle olsam diyerek keşkeleri araya katmak istemiyorum.İnsallah bende oyle olucam.Tebrik ediyoruum :KK19:

Da ben biraz zor olurum gibi :KK1:

Yesilcay..15 dk sonra
40 dk yürüyüş / 305 kcall yürüdüm,yaktım.
15 dakika bel,kalca egzersizleri , 20 mekik ( her gün 5'er 5'er artırıyorum)
Yesilcay icicektim ki ...................................

Annemin yaptıgı fıstıklı puding, üzerine dilim muzlar oluncaa nefsime yenik düşüp tüm sporumu mahvettim.Pudinge değil de o muzun 100 kalori oldugunu bile bile yazık ettim kendimee :KK14:

Bugünkü iftar menüm:

3 kaşık kadar mantar sote,yağsız ,domates suyuyla kavrulmuş.
3,5 kaşık light yoğurt.

Misafirden dolayı olan ne tatlıyı ne kurabiyeyi ne de makarna salatasını hiç yemedim :KK68:

Ama sonra ara öğün olarak biraz karpuz ve çok az ceviz yedim.

Ceviz yararlı ve yağına rağmen diyet için iyi bir besin olmasına rağmen akşam yediğim için içim rahat etmiyor.Ara öğünümü değiştireceğim,kaç gündür süt ve cevizdi.

Yarın için düşündüğüm menü:

1 adet yağsız karnıyarık
3 kaşık light yoğurt
Yanında belki 1 adet meyve ile meyve püresi yapabilirim azıcık.

Ara öğün light süt.Yanına belki meyve yada başka bir şey uydururum duruma göre.

yada

Yağsız sütle yapılmış bir su bardağı tuzsuz ayran ve yanında 1 dilim pastırma da olabilir.

Gece aldığım şey kalsiyum ve protein olursa daha iyi olur diye düşünüyorum:KK56:

bugünkü beslenme listem

kalkınca 500 ml su

kahvaltım

1 dilim kepek ekmek
1 tk bal
1 kk beyaz peynir
2 zeytin
1 kuru kayısı
1 salatalık
1 domates
2 yeşil biber
200 ml çok açık şekersiz çay