Ramazanda Kilo Verme Deneyimlerimiz

canım benim oruçlu iken adetin de gelse orucun bir şekilde bozulsa da iftara kadar yemek yenilmez haberin olsun sen ikiledin bide dikkat et canım bu tür şeyler oruca kaza degil keffaret (Bozulan bir gün orucun yerine iki ay veya altmis gün pespese oruç tutmaktir. )gerektirir.
oruçken adet geldiği anda oruç ozulur ve yemek içmek gerekir.. hatta yemeye imkan yoksa bile su içmek gerekir en azından..
gelen lekeyi adet sansa ve bozsa da sadece 1 gün yerine tutar..
forum dini konuların yeri değil ama yanlış bilgi vermekten kaçınalım.. bişey yazmadan araştıralım en azından..

ama arkadaşımız adet oldum diye bozmuş,eğer adet değil sadece leke ise kaza gerekir,başkada bişey gerekmez.
yani sonuçta adet olduğunu düşünüp bozuyo orucunu, ama adet gelmedi ve öylesine bi lekeyse ertesi gün yine oruca niyetlenir bozduğu oruç için de 1 kaza tutar.

kahvaltım

1 dilim kepek ekmek
1 tk bal
1 kk beyaz peynir
2 zeytin
1 kuru kayısı
1 salatalık
1 domates
2 yeşil biber
200 ml çok açık şekersiz çay

oruç tutmadığımız günlerde menüyü akşam toptan yazıyoruz
çünkü burdaki arkadasların çoğu oruçlu oluyo..
bu konuda kesin bi kuralımız yok ama uygulama böyle oluştu.

Merhabalar...
1 haftadır giremedim...
İki cenezemiz, bir yaralımız var...
Zor günler geçirdik...

Dün bildirim yapamadım...
Gecen hafta 63,8
Bu hafta 62,7

başınız sağolsun canım.. Allah acil şifa versin hastanıza da..

Son düzenleme:
Merhabalar...
1 haftadır giremedim...
İki cenezemiz, bir yaralımız var...
Zor günler geçirdik...

Dün bildirim yapamadım...
Gecen hafta 63,8
Bu hafta 62,7

Başınız sağolsun canım. Yaralı da bir an önce iyileşir inşallah. Allah şifasını versin.

oruçken adet geldiği anda oruç ozulur ve yemek içmek gerekir.. hatta yemeye imkan yoksa bile su içmek gerekir en azından..
gelen lekeyi adet sansa ve bozsa da sadece 1 gün yerine tutar..
forum dini konuların yeri değil ama yanlış bilgi vermekten kaçınalım.. bişey yazmadan araştıralım en azından..

yani sonuçta adet olduğunu düşünüp bozuyo orucunu, ama adet gelmedi ve öylesine bi lekeyse ertesi gün yine oruca niyetlenir bozduğu oruç için de 1 kaza tutar.

oruç tutmadığımız günlerde menüyü akşam toptan yazıyoruz
çünkü burdaki arkadasların çoğu oruçlu oluyo..
bu konuda kesin bi kuralımız yok ama uygulama böyle oluştu.

çok teşekkür ederim bilgilendirme için canım :KK34:

merhaba

iftar menüm;

tarhana çorbası
2 kaşık makarna:nazar:1 kase yoğurt, salata
ve tabiki suuuuuu

sahur menüm

domates
salatalık
açık bir fincan çay
peynir
yatarken 1 bardak süt

merhaba arkadaşlar pc.çöktü yeni geldi tamirden bildirimimi yapıyorum geçte olsa.

geçen hafta kilom 56.1 bu hafta kilom:56.3 regl dönemini kapatmış bulunuyorum bu hafta diyete geri dönüyorum geçen hafta diyet yapamadım çünkü.orucada nasipse yarın dönüyorum.Kendime iki hafta verdim 53 ün altına ineceğim inşallah bayramda:nazar:

başınız sağolsun
yaralınıza da Rabbim şifalar versin
sizlere de sabırlar diliyorum

başınız sağolsun Rabbim sabrınızı artırsın inş. yaralı yakınınıza da acil şifa versin:85:

canım başınız sağolsun.. Allah acil şifalar versin

basın saolsun canım
allah yaralınıza şifa wersin :nazar:

rabbim sabırlar versin.
yaralınız da en kısa zamanda iyileşir inşallah.
sanırım trafik kazası:KK59:

Başınız sağolsun canım. Yaralı da bir an önce iyileşir inşallah. Allah şifasını versin.

Allah razı olsun hepınızden...
Sızlere ömür versin...
Biri amcamla yengem, trafık kazası gecırdıler, amcam vefat ettı, yengemın kaburgaları kırık ve amcamın öldüğünden hala habersiz...
Diğerı de nısanlımın dedesı...
2 gun arayla vefat ettıler...
Ölümün her turlusu zor...
Allah gerıde kalanlara sabır versın...

Sızlere ömür versin...
Biri amcamla yengem, trafık kazası gecırdıler, amcam vefat ettı, yengemın kaburgaları kırık ve amcamın öldüğünden hala habersiz...
canım ya başın saolsun çok acı:KK43: kalanlara sabır versin mevlam.

canım ya başın saolsun çok acı:KK43: kalanlara sabır versin mevlam.

Allah razı olsun canım...
Ölüm şekli gercekten cok acı...
Tek tesellımız acı cekmeden o an vefat etmesi...
Neyse dagıtmayım konuyu oyle ıste, tatsız, tuzsuz, zaman zaman susuz bır haftaydı...

Sızlere ömür versin...

çok üzücü bir durum :KK59:
Rabbim kimseye bu tip ölümler vermesin AMİN ...
Allah yengene sabırların en büyüğünü versin .:KK59:

Allah razı olsun canım...
Ölüm şekli gercekten cok acı...
Tek tesellımız acı cekmeden o an vefat etmesi...
Neyse dagıtmayım konuyu oyle ıste, tatsız, tuzsuz, zaman zaman susuz bır haftaydı...

Başınız sağolsun.Yengenizede acil şifalar diliyorum.

merhaba arkadaşlar pc.çöktü yeni geldi tamirden bildirimimi yapıyorum geçte olsa.

geçen hafta kilom 56.1 bu hafta kilom:56.3 regl dönemini kapatmış bulunuyorum bu hafta diyete geri dönüyorum geçen hafta diyet yapamadım çünkü.orucada nasipse yarın dönüyorum.Kendime iki hafta verdim 53 ün altına ineceğim inşallah bayramda:nazar:

İnşallah bende yarın başlıyorum orucuma.Regl döneminde ben aldığımı sanmıştım ama tekrar ilk hafta verdiğim kiloma döndüm.Sabah tartıya çıkınca tekrar 59.4 gördüm ya nasıl mutlu oldum.Geçen hafta ile aynıyım çok şükür ne aldım ne verdim.Çok azimli görüyorum canım seni bayrama kadar istediğimiz kiloya ineriz inşallah...:13::13:

valla ben oruç gibiydim bir su içmiştim birde kahvaltı etmiştim hiç tatlıya kaçmamıştım nasıl dayandım hiç bilmiyorum ama:KK1::KK1::KK1:

Tebrikler o zaman valla benim gözüm çikolatadan başka bir şey görmüyor...
Regl dönemimin tek sıkıntısı çikolataaaa...:KK17:

Arkadaslar sizce adetliyken diyet yapılırmı?

boğazını tutabilirsen yapılır tabi :KK70::KK70:
sporu da istediğin saatte yapabilirsin ne güzel

ama ben naptım.. bol bol tatlı ve spor yok 2 gündür:KK50:
tatlı öyle bişey ki hiç yememek gerekiyo 1 dilim yiyeyim sadece demiştim dün akşam baklava için
hiç ağzıma almasam canım böyle istemezdi

Tebrikler o zaman valla benim gözüm çikolatadan başka bir şey görmüyor...
Regl dönemimin tek sıkıntısı çikolataaaa...:KK17:

çikolatayı pek sevmem kendim sadece yemek için yerim çok nadir canım ister o yüzden şanslıyım:KK1::KK1: hayır diyemeyeceğim tek cips cips cips cips onuda 2 haftadır yemiyorum :21::21:

X