Ramazanda Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kızlar sonucları acıklamayı isterdim fakat 15-20 kisiye yakın kişi kilo bildirimi yapmadı , yarına kaldı bekleyelim. :KK50:

hii bekleyelim, ne olacak canım.

sıcak suyun içinde biraz bal erit bak o da iyi gelir:KK16:

bunu bilmiyordum işte, form macununu yuttum peşine de zeytinyağı içtim sıcak su içiyorum şimdi de.

kızlar bende kabızlık problemi vardı bugün kaysı çayı aldım sonunda kurtuldum
ben de neden işe yaramıyor ki bu çay anlamıyorum...

ben ceza olarak leslie yürüyüşümü yapıcam hanımlarrr:KK24::KK24::KK24::KK8::KK8::KK8:

kolay gelsiin

İyi geceler Arkadaslar dün cok denedim girmeye fakat Sitede sorun vardı giremedim anca simdi girdim. Bu arada puffycim kilobildirimi yarın yapsam olurmu bugün asırı derecede cok yedim ve orucumu tekrar bozmak zorunda kaldım.Sebeb iyse Lekelenme Kan seklinde geldi fakat adetim degildi sanırım ben adetim sandım kafam karıstı 10 gün erken geldi yarın tutsammı tutmasammı teredütteyim.Bide hersey yiyesim geliyorr 1-2 kilo bile fazla cıkabilirim gözlemeleri götürdüm bugün iiyice.Ben böle degildim neden istahım bukadar acıldı hamilemiyim ne diye icime korku sardı sonucta adetim degil lekelenme diye test yaptım hersey normal.Acaba ictigim o Formcayından erkenden gelmis olabilirmi kafam cok karısık arkadaslar kusurma bakmayın :KK43:(

İyi geceler Arkadaslar dün cok denedim girmeye fakat Sitede sorun vardı giremedim anca simdi girdim. Bu arada puffycim kilobildirimi yarın yapsam olurmu bugün asırı derecede cok yedim ve orucumu tekrar bozmak zorunda kaldım.Sebeb iyse Lekelenme Kan seklinde geldi fakat adetim degildi sanırım ben adetim sandım kafam karıstı 10 gün erken geldi yarın tutsammı tutmasammı teredütteyim.Bide hersey yiyesim geliyorr 1-2 kilo bile fazla cıkabilirim gözlemeleri götürdüm bugün iiyice.Ben böle degildim neden istahım bukadar acıldı hamilemiyim ne diye icime korku sardı sonucta adetim degil lekelenme diye test yaptım hersey normal.Acaba ictigim o Formcayından erkenden gelmis olabilirmi kafam cok karısık arkadaslar kusurma bakmayın :KK43:(

canım benim oruçlu iken adetin de gelse orucun bir şekilde bozulsa da iftara kadar yemek yenilmez haberin olsun sen ikiledin bide dikkat et canım bu tür şeyler oruca kaza degil keffaret (Bozulan bir gün orucun yerine iki ay veya altmis gün pespese oruç tutmaktir. )gerektirir.

selam kizlar, iftar menüm hiç iç açiçi degil, sanirim az yiyorum diye iki gündür migrenim tutuyor ve iftari sabirsizlikla bekliyorum çünkü midem acaip bulaniyor, iftarda fazla yemek için zorladim kendimi, sonrada mide bulantim geçti

bir porsiyon karpuz
bir tavuk budu (ha$lanmi$)
3 çatal peynirli makarna

ara malesef berbat
biraz çikolata :KK43:
1 bisküvi :KK43:
karamelli patlami$ misir :KK43:

canım benim oruçlu iken adetin de gelse orucun bir şekilde bozulsa da iftara kadar yemek yenilmez haberin olsun sen ikiledin bide dikkat et canım bu tür şeyler oruca kaza degil keffaret (Bozulan bir gün orucun yerine iki ay veya altmis gün pespese oruç tutmaktir. )gerektirir.

canim benim bildigim kadariyla oruçluyken adet görünce oruç bozulur ve yemek yenmelidir, ama diger konularda, mesela çok susadim çok yoruldum diye oruç bozulursa keffaret gerekir, yani arkada$imiz kefaret tutmalidir, yoruldum diye oruç bozalmaz :) üstelikte bugün tutup denemelisin, eer adetin devam etmezse tabi.

bence oruçu bo$una tutmayi göze almak gerekir, benim adetim bitti diye oruç tuttum tüm gün tuvalete gidemedim çali$tigim için ve anca iftara eve geldim ve iftardan sonra baktimki adetim bitmemi$ yani en azindan oruç yemedigim için içim rahat bo$una tuttum ama olsun, bo$una yemedim :) bo$una yemektende iyidir :)

canim benim bildigim kadariyla oruçluyken adet görünce oruç bozulur ve yemek yenmelidir, ama diger konularda, mesela çok susadim çok yoruldum diye oruç bozulursa keffaret gerekir, yani arkada$imiz kefaret tutmalidir, yoruldum diye oruç bozalmaz :) üstelikte bugün tutup denemelisin, eer adetin devam etmezse tabi.

bence oruçu bo$una tutmayi göze almak gerekir, benim adetim bitti diye oruç tuttum tüm gün tuvalete gidemedim çali$tigim için ve anca iftara eve geldim ve iftardan sonra baktimki adetim bitmemi$ yani en azindan oruç yemedigim için içim rahat bo$una tuttum ama olsun, bo$una yemedim :) bo$una yemektende iyidir :)

Cnm ben adetim geldi diye bozdum bana öle dediler dogrusu adetin geldigi zaman orucun bozuluyor ve yemek yenebilir diye.Diger günde niyet etmemistik oruca ve o gün dayanamayıp yedik sonra.

Buarada pufycim ben bu hafta kilomu hic sölemesem olurmu yaaa inan deminden tartıldım sanırım adetliyim diye öle 3 kilo fazla cıktım morelim bozulduu siskinligm var suan.Haftaya bildiririm olurmu?

ama arkadaşımız adet oldum diye bozmuş,eğer adet değil sadece leke ise kaza gerekir,başkada bişey gerekmez.

gece gene hata verdi kk,bakımdaymış ve giremedim,sonucu merak ettim,açtım pc yi ama sonuçlarda sabaha kalmış sanırım.
arkadaşlar,gram gram veriyoz diye üzülüyosunuz ama en sağlıklısı bu değil mi,öteki türlü,çok hızlı rakamlar vucuttan kas ve suyun atılması demek olmuyo mu?
bu kadar üzülmeyin bence.
en azından her sene olduğu gibi,bu sene kilo almadık diye sevinebiliriz.

kızlar tartıda 5 senedir 60 lı rakamları görmüyordum.ne yapsam aynıydı 4-5 kg verip kalıyordum.bu sene inat ettim. spora falan gittim.diyetisyene gittim ama diyete pek uyduğum söylenemez.kendi yöntemlerimi denedim.diyete başladığımda 78 kg idim.yani benim eski tartı öyle diyordu ama 2 kilo eksik tartıyordu şimdi dijitalle arasın da 2 kilo fark var.demekki 80 mişim.her neyse işte 80 civarı başladım.ramazan öncesi eşimle iddiaya girdik ben 67 ye düşeceğim oda 89 dan 79 a düşecek1 ayda çok diyorsunuz doğrudur.ama eşim sahur yapmaz.şimdi 82 kg.15 günde 7 kg verdi.kaldı 3 kilosu.bendeorucun başında tartıldım 72 idim. bugün tartıldım 68.9 yani 60 lı rakamları ilk kez gördüm.yani benimde 3 kilo falan kaldı.birde spor yaptığım için vücudum sıkılaştı.gören sen 63 falansın diyor.72 deyince inanmıyolardı.sporun çok faydası var.hiç olmasaa yürüyüş yapın.tempolu hızlı hızlı yarım saat.sonra eve gelin mekik falan çekin.gerçekten çok faydasını gördüm.46 giyordum şimdi 40-42 giyorum.44 beden pantolon almıştım hatta alttaki 2.ci düğmesi kapanmıyordu.eşim bir büyüğünü al dar geldi demişti.bende almıcam buna giricem demiştim.iyiki büyüğünü almayıp kendim küçülmüşüm.şimdi o pantolonun beli bile bol geliyor bırakın düğmenin kapanmamasını.diğer pantolonum ise düğmelediğim halde belimden kalçamdan düşüyor. mesela görümcem benden zayıf çıkıyor tartıda.63 kg. boylarımız aynı.gelin görün ben ondan 5 kg fazla olmama rağmen ondan zayıf duruyorum.nedeni ise spor.erinmeyin.kalkın hareket edin.ben başarıyorum.azmederseniz vazgeçmezseniz başarırsınız.benim gibi metabolizması yavaş çalışanlar bile zayıflaya biliyorsa siz daha hızlı zayıflarsınız.olayı kafada bitirin.o şart.en ufak kaçamakta suçluluk duyun bence ve bir sonraki öğün yada ertesi gün çoook az yiyin telafi edin.ipin ucunu kaçırmayın.bol su için.sirkeli suymuş yeşil çaymış boşverin.içmekte zorlanıyorsanız içmeyin.ben en çok kabak yedim.çeşitçeşit tarif buldum.mantar yedim.semizotu ve roka.bunları ve bilumum sebze yemeklerine ağırlık verin.tatlıyı unutun.bir kere ağzınızı sürdünüzmü devamı gelir.başka türlü olmaz.3 kilo daha verdikten sonra hedefim 63-61.gerçek kilom o zaten.

buraya binbir umutla yazdim hep ama msjlarim hep havadan kaldi, benden sonrakilere cevap gelmis her seferinde. hadi ugurlar olsun...kisa sürede 5 kiloda aldim cok tsk ederim

farmasi hoşgeldin..
vereceğin kilon var mı? özellikle de ramazanda :KK70:
eğer kilo korumadaysan menülerin yanıltıcı olabilir arkadaşlar için...

merhaba hoşbuldum canımm
ramazanda mevcut kilomu korusam da olur , 1-2 kilo versem de süper olur hayırlısı
menülerimin diyet bitti deyip de çozutan cinsten şeyler olduğunu düşünmüyorum buna burada dilersen hep beraber karar verelim :KK34:
çünkü 1 yıl önce de kilo vermeye başladığımda da aynı tarz beslenerek verdim ben o kiloları bu tip beslenme alışkanlığı ben de yaşam boyu sürecek bir beslenme alışkanlığı haline geldi .kaçamak ya da ödül varsa sonrasında ya da öncesinde mutlaka dengeleme var.:KK34:
sadece yediklerimi yazmak hoşuma gidiyor , beraber sohbet muhabbetle kilolar daha güzel gidiyor ya da sabit kalıyor :KK34:

günaydın kızlar herkese güzel bir gün diliyorum :KK16:
kalkınca 500 ml su içtim

Günaydın kızlar. Dün akşam menüm kuru fasulye, pilav ve salat çok fazla yemedim ama çok kötü şişkinliğim var. Regl oluyo gibi olmuyo gibiyim anlamadım gitti. Dün leke şeklinde geldi oruç tutamadım, akşam bişey yktu, orucumu tutayım diye sahura kalktım baktım tekrar leke, oruç yine gitti. Sonra nasıl telafi edicem oruçları bilmiyorum. Hayırlısı bakalım.
PUFY dün msj atmıştım bildirim için geldimi canım. Eğer okumadıysan tekrar yazıyorum. 60.3

kahvaltım

1 dilim kepek ekmek
1 tk bal
1 kk beyaz peynir
2 zeytin
1 kuru kayısı
1 salatalık
1 domates
2 yeşil biber
200 ml çok açık şekersiz çay

günaydınlar :KK3:
dün kayısı incir falan aldım malum bağırsaklar yüzünden :KK1: bir kayısıyı bir bardak suyun içine koydum sahurda kalktım iğrenç kokuyo:KK37: suyunu içemedim kayısıyı yedim.:KK1:
sonra müsli buldum dün markette. bir kase yedik eşimle beraber gerisi kahvaltılk

dün iftardan önce tartıldım 66.4:KK43:
geçen hafta:66.2 ydim :KK50:
bağırsaklarla meseleyi düzeltirsem tartıyla da aramı düzeltecem azimliyim:KK1:

X