Ramazanda Kilo Verme Deneyimlerimiz

Biliyorum sizi hatta sizin topiğinizde menümü söyleyip ne yapmam gerektigini soylemiştim :KK17: Hoşgeldiniz :KK16:

hoşbuldum canım:KK19:

regl olduğum için niyetli değilim .bugün yediklerim

kahvaltı
2 avuç içi kadar bazlama ekmeği
1 üçgen peynir
1-2 tk bal
domates ,salatalık, yeşil biber
200 ml şekrsiz çay

ara: 200 ml muzlu süt
ara: 1 incir
7 antep fıstığı

öğlen menüm

2 kepçe nohutlu tarhana çorbası
5-6 kk büyüklüğünde pide
1 kk kadar simit
1 kk beyaz peynir
4-5 kk kavun

şu ana kadar 1 lt su içtim

Ay bayanlar ya reglim yaklaştı ya ondan sanırım iştahım açıldı :KK14: Yemek resimleri bakarak yatışıyorum ,biraz tersim sarnıım :18: Diyete başladığımda da regl olmuştum daha başlarında ama ramazan değil diyeydi sanırım hiç aç hissetmemiştim.2 gündür ilk defa acıkıyorum ya 1 aydır hiç acıkmamıştım :KK17: Daha doğrusu çekici geliyor 1 aydır iten lezzetli şeyler ama hiçbir güç bana yediremez o hainleri :KK53:

kızlar sitede sorun var galiba mesajlar çift çift çıkıyor.:KK34:

Arkadaslar ben dünki soku atlatamadım sizede anlatim neler oldu bana anlamıs degilim valla dün niyet etmeden oruc tuttuk esimle ben sonra bi arkadasın evi tanısıyordu ona yardım ettik ve dayanamadık yoruldugmuzdan suyumuzu icip bozduk orucu.Herneyse öglen saatlerinde arkadasımız bize sölemesi ayıp ''Sis kebab Dürüm'' ismarladı ben 1 dürümü 2 ayranla bi güzelcene yedim bide ufak acı tursubiberler oluyor yaa onlarıda bi güzelcene yedim.Sonra 1 saat sonra bana fenalık geldii mide agrsından duramıyorum midem sisti biraz kusabildim ama ne fayda.İftara davetliydik ordada bi güzelcene 1 kare pide yedim.Gecen günde mantıyla pide yedim (sıcacık pideye dayanamıyorum :KK43:() Ve dün gözlerime inanamadım tartıda 69 küsür cıktım. Bi İnsan 2 günde bukadar kilo alabilirmi yaaaaa morelim al üst oldu ama midemde hala sislik var ve affedersiniz ama günde en az 5 sefe tuvallete cıktım.Simdiyse tekrar tartıldım 67 küsürüm yanii kiilo vercegme aksine kilo aldım yinede iftara bi kac dakka kalayı bekliyorum yine 66 yı görürüm belki.Sanırım midem cok hassas ve o yüzden acıya dayanamdı :KK43:( ama bende bu acıya dayanamıyorum valla kilo veremiyom offfffff :KK43:((

ya kızlar bu haftanın listesi kaçıncı sayfada ben aynı çıktım ne almışım ne vermişim:KK14:

Şu bir aydır kafamı sürekli "nasıl sağlıklı ve az kalorili yemek yaparım" a yoruyorum :KK1:

Bugün yine leziz bir kombinasyon yapmayı başardım :KK19:

1 kase kadar konserve bezelye ,2 adet mantar ve yarım avuç için kadar tel tel edilmiş tavuğu bir güzel harmanlayıp fırına verdim .En son üstlerine belki biraz salça ve çok az light kaşar gezdirip tekrar fırınlarım.Kalorisi taş çatlasın 250 olur herhalde :KK56:

Yine de kilo verebiliyormuşum gibi gelmiyor bana ramazanda :KK43:

Bayramda beslenme alışkanlığım yine değişince şimdiye kadar verdiğim kadarını da tekrar rahat veririm gibi geliyor ama.Daha fazla verirsem okul açılınca giyecek kıyafetim kalmayacak zaten:KK1:

Son düzenleme:
kizlaaar az once banyo yaptim banyo yapmadan once 59.2 kg geliyodum banyodan sonra 59.5 oldum :) ama bu kilolari gormek beni cok mutlu etti verdiklerimin cogu su olsa da:)

pufy cim beni 59.5 yazalim bu hafta,, gonul isterdi ki daha cok verseydim :KK43:

Son düzenleme:
Şimdiye kadar ne yedim ;
1 kase k-fleks
3-4 kaşık yarma yedim.
İftara kadar 1.5 litre bitirecegim.

Bende regl olmadan once iftara 1-2 sa kala 66,4 cıkmıstım ama simdi regl oldugum icin gecen haftadaki kilomla aynıyım 67.5 cıktım yine :KK43:

Kızlar orucken hic yemek yeme ihtiyacı duymuyodum susamıyodum da Allah ona gore sabrını veriyo galiba ama suan sürekli bişeyler yemek yiyesim var bu beni korkutuyo ne yapmam gerek nasıl beslenmeliyim sormustum ama cevap yok tekrar soruyorum lütfen yardımcı olalım birbirimize...

Son düzenleme:
Şimdiye kadar ne yedim ;
1 kase k-fleks
3-4 kaşık yarma yedim.

Bende regl olmadan once iftara 1-2 sa kala 66,4 cıkmıstım ama simdi regl oldugum icin gecen haftadaki kilomla aynıyım 67.5 cıktım yine :KK43:

Kızlar orucken hic yemek yeme ihtiyacı duymuyodum susamıyodum da Allah ona gore sabrını veriyo galiba ama suan sürekli bişeyler yemek yiyesim var bu beni korkutuyo ne yapmam gerek nasıl beslenmeliyim sormustum ama cevap yok tekrar soruyorum lütfen yardımcı olalım birbirimize...

regl iken geçen haftaki gibi çıkman iyi bence.. az önce bende tartıldım öyle çıktım 59 küsur.. regl döneminde 1.5-2 kilo kesin vücutta farkediyor diyorlar.. düşünsene o şişkinliğini.. bence bu olumlu bişey.haftaya pazartesi bak nasıl farkedecek.. ben haftaya böle devam edersem 58e düşerim diye düşünüyorum bakalım..

kızlar ben sabah tartıldığımda 69.2 dim
biraz önce tartıldım lavoboya gittikten sonra
68.6 çıktım :)) çok sevindim pufy cim beni 68.6 kaydedersin

slm arkadaşlar.pufy benide 46,100 olarak kaydedermisin.tartıyla kavga edeceğim nerdeyse 45,5 ile 46,1 arasında 4 farklı rakam gösterdi.evin her yerinde tartıldım.en son sabit yerine koydum yeniden ve sonuç 46,100

Şimdiye kadar ne yedim ;
1 kase k-fleks
3-4 kaşık yarma yedim.

canım bu kadar az yemen metabolizmanı yavaşlatır
eksik beslenmeden dolayı gerekli vitamin mineralleri alamaz ve de vücut direncin azalır.
az yeme hiçbir zaman çözüm değil , çok yemek de öyle vücudun metabolizmasını canlı tutacak miktarda ölçülü dengeli yemek esas olmalı
öğünlerimizde süt et tahıl meyve-sebze gruplarının dağılımına dikkat edersek veremeyeceğimiz kilo yok:KK34:

öğleden sonra 3 tane küçük çifte kavrulmuş antep fıstıklı lokum
30 kadar antep fıstığı
ara öğünlerim arası 1-2 saat filandır

3-4 kk büyüklüğünde tereyağlı ballı pide
500 ml su

kızlar son kilo mu bildiriyorum artık
73.2 yani tam 2 kilo vermiş görünüyorum :KK64::KK64::KK64::KK66::KK66::KK66:
merak ediyorum digerlerini yazın artık yaaa

kızlar bilgisayrım bozuk o yüzden giremorum nete hic :KK43: k bkmayın ltfenn gelip haber de weremedm kızlarr :KK43: bu hafta 90.8 im 100 gr gözüküor canlarımm kaydedersin pufy öptüm hepnizi bide bugün reglm basladı

herkese hayırlı iftarlar kızlar hamd olsun rabbimize
abartmak yok ona göre :KK1::KK9:

X