Ramazanda Kilo Verme Deneyimlerimiz

işte iftar menümmmm:KK14:
bir kepçe mantar çorbası
4 köfte yanında kızarmış biber
2yemek kaşığı mantı
yarımdan bardaktan daha az limonetto
çok yedim çoook şiştimmmm:KK37::KK14:

neden çorba yok ki?
çorba içseniz mideniz rahatlar iftarda...

Sonradan aynı düşünceyle ekledim ben de çorbayı zaten :)

1,5 kepçe kadar tavuk çorbası içtim.
Hatta çok yedim psikolojisine girdim bugün yine :KK43: Ama sonradan 1 buçuk saatten fazla bir süre ayaktaydım.Bacakların açılıp kapatıldığı şu leslie hareketini yaptım ,kalçamı duvara vurdum ,hatta biraz da evde koştum :KK70: Rahatladım şimdi biraz:KK8:

şimdi çook canım cekti küçük bi kurabiye sekersiz sade kahwe :KK68:

canım ya, bazen benimde fındıklı,unlu kurabiye krizim tutuyor. böyle çayın yanında offf miss:KK43:
günün birinde bende yiycemm ama o gün bugün değil diyorum.

bugün ne hikmetse çok halsiz kaldım. akşam gözüm çok açtı. gözümün aç olduğu zamanlarda en büyük kurtarıcım bol yeşil salata.
bu akşamki menüm: haşlama tavuk
bol yeşil salata
2 yk yoğurt

şimdide yeşilçayımı içiyorumm...

canım ya, bazen benimde fındıklı,unlu kurabiye krizim tutuyor. böyle çayın yanında offf miss:KK43:

bugün ne hikmetse çok halsiz kaldım. akşam gözüm çok açtı. gözümün aç olduğu zamanlarda en büyük kurtarıcım bol yeşil salata.
bol yeşil salata
2 yk yoğurt

bende çok sewiyorum canım ama haftada 1 kere sadece 1 tane yiorum.onun da zararı olcagını düşünmüyorum.tabii ama sadece 1 tanecik kurabiye :KK1:

Az once 30 dk'lık yürüyüşüme basladıım.Her gün 2-3 dk dahada fazlalaştırıcam.Baya ter attıım. Az sonra yesilcayımı iciiipp ciğ köfte yiceeeeeeemmm dürüm yerine marulla yiceem daha mantıklı heeeem :KK3:

kızlar aynennnn =) 2 bardak suyla başladım, bi kase çorba içtim. bi kase de yoğurtlu salatamdan koydum kendime ama yarısında bıraktım =)
sonra da sindirmek için yürüyüşe çıktık babamla. güya hafif tempolu yürücektik, babam çok spor yapar da alışmış o kadar hızlı yürüdük ki bi de bizim buralar yokuş hep, eve geldiğimde kalbim güm güm yapıyodu =)

midem biraz daha inince leslie 4 mile super challange'a başlicam:KK55:

şu bi türlü gitmeyen kilolar inatsa ben çok daha fazla inatımmm :KK45:

Ben de de olsa şuncacık spor azmi ne olurdu :KK43:

gündüz baya yedim şimdi hala aklımda dondurma var :KK37::KK37:
ama yemicem bu akşam. yersem de yarın gündüz en azından yakarım

Dondurmaya karşı koyamam ben de şahsen, o yüzden ya sade yiyorum ya da annemlere ben görmeden bitirmelerini söylüyorum :KK1:

Sonradan aynı düşünceyle ekledim ben de çorbayı zaten :)

1,5 kepçe kadar tavuk çorbası içtim.
Hatta çok yedim psikolojisine girdim bugün yine :KK43: Ama sonradan 1 buçuk saatten fazla bir süre ayaktaydım.Bacakların açılıp kapatıldığı şu leslie hareketini yaptım ,kalçamı duvara vurdum ,hatta biraz da evde koştum :KK70: Rahatladım şimdi biraz:KK8:

Oh afiyet olsun, şifa olsun.
Kalçanı vurma duvara zararlı o çok :KK50:

bol yeşil salata
2 yk yoğurt

Salata olmasa ben kilo almaya devam ederdim sanırım, gözüm döndüğünde salata yapıyorum yoksa yemeye başlıyorum abur cuburları :KK19:

Az once 30 dk'lık yürüyüşüme basladıım.Her gün 2-3 dk dahada fazlalaştırıcam.Baya ter attıım. Az sonra yesilcayımı iciiipp ciğ köfte yiceeeeeeemmm dürüm yerine marulla yiceem daha mantıklı heeeem :KK3:

Çiğ köfte susatmaz inşallah yarın :KK9:

evveett 4 millik yürüyüşün ardından
bol su ve yoğurtlu salataa=)

iftar menüm
1kase mercimk çorbası
1yemek kşığı et kavurma
2yemek kaşığı bulgur pilavı
1brd ayran
salata su
of diyet yapmak becerikli insan işi diye düşünüyorum nekadar düzenli yemek oka giden klo demek

Hanımlar dünkü sahur menüm
Tarhana corbası
3-4kaşık barbunya
3-4kaşık pilav
az peynir
salatalık domates vs.

Bugünkü iftar menüm
Un çorbası vardı çok az yedim 5 6 kaşık
sebzeli tavuk sote vardı yarım porsiyon kadar yedim sanırım
üzüm
yoğurt
yarım bardak ice tea

sonra biraz daha üzüm
1 küçük kase keşkül ve dondurma

Ama bugun yürüyüşe gidemedim nası yancak bunlar bilmiyorum.yarın ceza olarak 20 dk fazladan yürücem :KK43:

Son düzenleme:
sahurda yemek yemiycem çünkü az önce 1tabaktan biraz az yoğurtlu makarna yedim.1 saat içinde bayaaa bi su içip yatıcam hanımlar iyi gecelerrrr

sahur menüm, malesef iftiharla sunamıyorum çok kaçtı sanki.
sahurdan önce bi muz ( walla bitsin diye yiyorum çürümek üzereler:KK70:)
sahurda
1 kaseden biraz az çorba
1 haşlanmaya çalışmış yumurta ( her zamanki gibi kıvamını tutturamamıştım :KK1: )
1'e yakın lavaş ekmeği
1 domates biraz peynir
bi kaç tane de zeytin
üzerine 5i bi yerde çayı
uuf 2 gündür kabız mıyım neyim patlamak üzereyim. bol bol su da içiyorum ama tık yok :KK43:
yatarken de kçk bi bardak süt içip yatıcam çünkü yarın dışarda olucam

iftar menüm

ali nazik kebabı
kavun
sadece bunları yedim

arada 3 top dondurma
ve fındıklı cezerye

sahur menüsü

1 saç böregi
domates
roka
1şeftali

selam kizlar iftar menümü yazamadim $imdi yazayim bari

yarim lt su
1 kepce tarhana çorbasi
1-2 köfte
3-4 tane patates kizartmasi
bir kaç dilim karpuz
1 lokma ekmek

yemekten hemen sonra gezmeye gittik normal tempoda 2-2.5 saat yürüdük
eve geldigimde çikolata yedim :KK43:

Kızlar günaydın Hafta sonu ipin ucunu kaçırdım ben,tatlı yedim bol bol. Regl oldum canım tatlı istiyo napimm. Bir de misafir olunca eh biraz kaçtı işte. Oruç tutamıcam 1 hafta kadar. Biraz da şişkinliğim var. Ama biraz daha kilo gitti kızlar sanırım ben bu işi beyinle çözmeye başladım. Kilo gidiyo ama sıkılaşmam lazım tavsiyesi olan var mı. Unutmadan hemen msjımı atayım pufy e

haftasonu dikkat ettim sayılır ama bu hazımsızlık sorununa hala bi çözüm bulamadım.
reglim de yaklaşıyor günden güne daha da şişiyorum gibi geliyor.
akşam tartılıp kilo bildirimi yaparım yarına:KK34:

ha sahurda bi kase nesfit
bolca su
azcık minnacık çikolata :)

Son düzenleme:
Kızlar ramazan ayında regl dönemine nasıl beslenmeliyiz ? Öneriniz var mı ?

günde iki öğün (sahur iftar) kısıtlaması olmadığı için ara öğünlü beslenmek iyi gelir bence. hem az ve sık yemek ramazan dolasıyla küçülen mideyi zorlamaz gibime geliyo

günaydın kızlar
sahur menüm:
1 yumurta
3-4 çatal peynir
1 dilim kepekli ekmek

Selam arkadaşlar, bir haftadır gelemedim. 1 haftadır oruç ta tutamıyordum. bu arada hiç te dikkat edemedim tabikii... ve tabiki, tabloda da "yani kilo verme tablosonda" kilo alan tek ben olacağım sanırım. :KK43: 78 iken 79 oluvermişim. ama düzen bozuldu bende iyice. bugün işe başladım. inşallah bundan sonra oturtabilirim düzenimi.
dün sahurda çok ta az yediğimi söyleyemem,

1 dilim kıymalı börek
avuç kadar pide
1/2 haşlanmış yumurta
peynir-zeytin
2 dilim kadar karpuz

iftarda ne var bilmiyorum...bu hafta annem bende kalıyorr :KK66:

X