Rainbow'un Günlüğü-Uyguladığı ve uygulayacağı yöntemler

canım yazılarını bugün gördüm ve çok hoşuma gitti..hepsini büyük bir ilgiyle okudum.. çok güzel yazmışsın..a.s.
benimde kilo sorunum var çok fazla değil ama en az bir 10kg vermem gerek..
bende hergün diyete başlıyorum ama aynı gün bitiriyorum...senağlamayapamıyorum sevdiğim bir yemek görünce bugünde yiyeyim yarın başlarım diyorum ama olmuyor olmuyor...kaydirigubbakcemile
ama artık bir sonuca ulaşmak istiyorum...:çok üzgünüm:

merhaba rainbow okadar etkilendimki yazdıklarından,samimiyetinden...helal olsun sana çok kararlısın,ve gerçekten çok güzelsin...her halinle hemde...ama zayıfladığımız zaman eminim daha da güzel olacağız...başarılar diliyorum seni takip ediyorum keyifle...görüşmek üzere..

slm rainbow.Cnm benim de 5saat aç durmanla ilgili bi sözüm olacak cnm vücut okadr akıllı ki uzun süre aç durduktan sonra, yediğin her besini bu rainbow bana bidaa yemek vermez diyerek depolar canım.Yani onları yakmaz istemez.nası biz zor günler için bişilersaklıyosak bi kenara o da bizim gibi yağları saklar.SEn 2 saatte bi elma,salatalık gibi besinlerle vücudunun kandır canım.grşrz.Ben de maydanoz,zeytin,domates,salatalık,peynir ve yeşil çaylı kahvaltıma döneyim...

Merhabalar Herkese!
İnanın beni çok ama çok mutlu ettiniz,yazımın iki günde bu kadar cevap almasını bırakın,okuyanın bile olmayacağını düşünerek başlamıştım bu işe,yanıldığıma sevindim:)

Sevgili Sibi
MİDENİ ADAM EDEMIYORSAN KENDİNİ MEŞGUL ET! Cümlemi beğendiğin için sana teşekkür ederim. evet haha ne kadar ironik bir söz aslında değil mi,şaka bir yana midemi de zamanla adam etmeyi hayal ediyorum,ama o gün gelinceye dek kendimi meşul etmeye devam edeceğim,hatta bunu yararlı bir uğras haline getirmeyi düşünüyorum,evde 2 tane puzzle ım var yapılmayı hevesle bekleyen:) Onları yapmayı düşünüyorum mesgulıyet için. Ben herkesin kilo vermek,bir işe girmek ya da bir karar vermek için "doğru anı" olduğunu düşünüyorum.Senin anın geldiği an sen de hazır olacaksın, beklemek lazım:) Ama kim bilir belki o an bu andır ,belki bir sebepten dolayı sen bu yazıyı okudun ve belki sen de ben ve diğer arkadaşlarım gibi kilo verme yoluna girmeye hazırsın:) Bunu düşün,hazır olduğunda hepimiz burda olacağız.Günah çıkartırken seni dinlemek ve başarılarını alkışlamak için:)

Sevgili Asysays
Çok teşekkür ederim ilngin ve uyarın için, evet haklısın,aslında ben dediğim gibi eski diyetisyenimin listesini uyguluyorum ve o da bu işi bilen biri olarak bana 2-3 saat aralıklarla elma vs. gibi araöğünler koydu,dün bir istisnaydı aslında o araö öğünlerimi atlamıyorum,zaten atlarsam hoş olmuyor, ana oğunde cok acıkmıs oluyorum.Aslında ben iyi ifade edemedim, normalde ben her dakika,özellikle de sıkıldığım ve kendimi yanlız hissettiğim anlarda ağzıma birşeyler tıkıştırmak istiyorum.Ve dün,pek doğru bir yoldan olmasa da farkettim ki o kısacık anları doldurursam,önceden abur cuburun doyurduğu ruhum o aktiviteyle doyacak,çünkü o arada tıkıntıdığım pis şeyler (bak bak hemen de pis oldular rejime girince:)) ruhumu doyurmak içindi.Tekrar hatırlattığım için çok teşekkürler, bundan sonra cebimde salatalıkle gezeceğim likörü gezdirirken,umarım likör cebime atlayıp durmaz:)İltifatların içinse ayrıca teşekkür ederim,sizler hepiniz benden kat be kat güzel insanlarsınız,beni yanlız bırakmadınız,bu serüveni neşeli kıldınız benim için:)

Sevgili bambaşkaben:
Kıyamamm 15 yaş! En güzeli yaa,hiç unutamam o yaşlarımı, çok ama çok güzel günlerdi.ahh ah yaşlı teyzeler gibi konuşuyorum,sanırım yaşlanıyorum Canım eğer inmek istediğin sağlıklı bir kiloysa senin için,boyuna uygunsa,bir uzman tarafından tetkiklerin yapılmış ve sana bu kilo söylenmişse bir lafım yok:) Boyuna göre o kilo normal olabilir, mesela ben şimdi 130 um, bakanlar 100 varsın diyor,çünkü boyum 1 73, ve zamanında sporla uğraştığım için kas ta çok, yani o zayıfken dediğim 95 kiloya donsem goruntu olarak mutluyum ben.Belki sen de olduğundan fazla gösteriyorsundur,ya da kim bilir dediğim gibi o kilo senin için idealdir,hepimiz farklıyız:) Ama ideal olmayan bir kiloya sadece o daracık sağlıksız kotların içine girmek için inmek istiyorsan o zaman kızarım işte!Kork hışmımdan,annene söylerim:)Olmadı benim anneme söylerim gelir iki dolma yapar adam eder seni:)

Sevgili Celebrian
Valla yanaklarından öpesim geldi! Bir ortak buldum! Ahh ah bi bilsen sinirim bozulunca sanki antidepresanmışcasına yemeğe sarılmak istiyorum,işte arık bu gibi anlarda başka şeyler yapacağım,en kötü ihtimal müziği son ses açıp bağıra bağıra şarkı soyleyıp rahatlayacagım:) Yazılarımı samimi bulduğuna çok sevindim,zaten senin de farkettiğin üzere hiç yapmacık bir halim yok " şöyle mi yazsamiay yok yok böyle diyim daha fiyakalı olur " diye düşünmek yerine günlük gibi yazıyorum,adı üstünde :Bir Genç Kızın Diyet Günlüğü:)

Merhaba Rainbow :)
ben 17 yasima basicam nisanin sonunda o zamana kadar 10 kilo vermek istiyorum..gecen sene 8 kilo vermistim stepper aletinin destegiyle verdigim sekiz kiloyu bu senenin baslarinda geri aldim hatta 2 kilo fazla 10 kilo aldim..diyet yapamiyorum cünkü iradesizim onun yerine cok spor yaparak ve yediklerime dikkat ederek vermeyi pplanliyorum..spordan sikildigim zaman müzik acip dans ediyorum :) daha eglenceli oluyor kaydirigubbakcemile2 herseyden yiyorum ama az yiyorum eskisi gibi kendimi kapip gövürmüyorum kendimi kontrol etmeye calisiyorum seninde dedigin gibi hersey istemek ve inanmakla basliyor...inanmak basarmanin yarisidir...insanoglu herseyi basarir yeterki azimli ve hirsli olsun...resimlerini gördüm cok güzel bir yüzün var masallah ayrica fazla kilolu durmuyorsun uzun boyundan dolayi bu bir avantajdir..ben maalesef kisa boyluyum 1.57 civari kilo verince boyunda atar diyorlar insallah öyle olur fisfisfis...aklima yemek geldiginde eski resimlere bakip vazgeciyorum atistirmaktan ck faydasi oluryor bende denemeye deger...ayrica buzdolabinin kapisina bir mankenin resmini yapistirdim her acmaya kalktigimda geri dönüyorum inanin ise yariyor :)...hepimiz birgün bu kilollari sirkeliyecegiz....:enbuyukkk:

Pff, elim kaydı ve mesajımı bitmeden gönerdim:)
Devam ediyorum:)

Sevgili Nam,
Anlıyorum...Söylediklerinin benim için büyük önemi var,çok haklısın spor salonuyla görüştüm senin yazını okuduktan sonra,1-2 gün içinde başlayacağım,umarım sen de kilo verince rahatsızlıkların biraz olsun hafifler, Cuma günü yarışması! inanırmısın ilk oraya bakmıştım girdiğimde foruma,ama nasıl katılabileceğimi algılayamamıştım! Alın beni! benden iyi yarışmacı olur:)

Sevgili Esmeralda, yazılarımı beğendiğine çok sevindim:) İşte canım sen de görüyorsun 1i de bir bini de bie, yani kilo vermek zor:) Ama imkansız değil, hatta sanırım,yani diyetisyenimin söylediğine göre kilo fazlası çok olnalr,yani ben, daha kolay kilo verirken 10-5 kilo fazlası olanlar daha zor veriyormuş.Sen de yola çık bizimle, hatta istersen yediklerini paylaş her gün,birine yediklerini söyleme,hesap verme fikri biraz tatlı bir baskı yaratıyor çünkü belki senin çözümün budur:)

Sevgili Benuuu, Çok teşekkür ederim sana içten yorumun ve iltifatlarından dolayı:) Hakikaten bence her kadın güzeldir,ama bakmasnı bilmeli değil mi:) Burada da rol erkeklere düşüyor! Öğrenin bakmasını:) Çok teşekkür ederim desteğin için!

Sevgili veveya, evet canım haklısın aç kalmamalıyım,açıklamasını da yaptım yukarıda:) eveet yeşil çay! Ben de içmeye başlamalıyım, annem her sabah içiyor ama poşet değil bu yaprak olanlardan sonra o yaprakları pamuga koyup gozaltlarına sürüyor, çok işe yarıyor torbalanmalar için denemek istersen:)

Evet sizlere vereceğim cevaplar bitti, şimdi sıra geldi neler yaptım bu saate kadar:)
Bugün geç kalktım,neden? Çünkü kahramn köpeğim likör tuvaletini hiç bir yere yapmamıştı ve bu yüzden annem sakindi:) Kalkınca hemen cemal i aradım,öyle işte biz bi uyurken ayrıyız:) Geldi hemen kahvaltı ettik, benim diyet kahvaltıma ortak olan cemal " vay be güzelmiş,hafif geldi iyi oldu, ben de böyle yapayım" diyerek kahvaltıyı hazırlayan annemden tiyolar aldı.Çok sevindim buna, ha niye derseniz, o da kilo aldı! İlk çıkmaya başladığımızda çakı gibi delikanlıydı,wing chun adlı uzak dogu sporu ile ilgileniyordu,şimdi sadece benimle ilgilendiği için,eğlence için yumrukladığım sımsıkı karnının üstüne bir yağ tabakası gerildi:) Arada korkutuyorum, "bana bak,faturan duruyor,gider iade ederim annene ha,aldığımda böyle değildi derim" diyorum o da " ee ne yapalım kullanıcı hatası,değiştirmezler" diyor:) Herneyse,kahvaltıdan sonra likör hanımı çıkardık dışarı,bu kez onu boş, ve etrafı tellerle kaplı bir basketbol sahasına goturduk,orada saldık:) Deli danalar gibi koştu,ben de onunla koştum,oyun oynadım, bir yandan da aklıma " evet evet! koşuyorum iyi,kalori yakıyorum! hareket berekettir" düşüncesi! Daha sonra eve geldik, cemal ders çalışmak üzere ayrıldı, ben de ara öğünümü yedim ve bilin bakalım ne oldu!
Her diyet yapanın başına gelen şey.. hesaplaşma anı dostumuz,bazen de düşmanımız..kim o:)TARTI !!! gözüme ilişti..adeta kaçış yok çekiyor beni çekiyor.. yok dedim,tartılmayacağım öyle 2 günde bir tartılırsa insanın asabı bozulur, çünkü biliyorum ki diyetisyenimden, aynı kıyafetle, günün aynı zamanı, haftada bir tartılacağım, ama yok.. kaçışı yok,.. delirmiş gibi çıkardım üstümü,ayağımda pembe kedili coraplarım ,onu da çıkardım, e tabi ya çorap pek ağır ya! sonra tartıldım... bu arada bugün diyetimin3. günü bitecek... tartı bana dilini çıkarı ve " haha al bakalım 400 gr eksiksin ne olmuş yani" dedi. önce bi moralim bozuldu sonra hatırladım ki daha haftanın bitmesine çok var, hem diyetisyenimin dediği gibi kimisi biriktirip son anda veriyormuş ya...Sonra düşündüm, 400 gram... az mı.. hiç te az değil... 400 gram bir taşı hayal ettim, hiç ama hiç az değil, sonra moralim düzeldi ve bir cümle daha oturdu beynime NAZAR ETME NE OLUR,DEVAM KİLOLAR YOKOLUR! yani bu bile iyi bir adım:)
İkinci farkettiğim şey.. ben çok ama çok az su içiyorum! yarın hemen çoğaltacağım, gidip marketten 1,5 lt bir su şişesi alıp üstüne adımı yazıp yapıştıracağım!:) ve o şişeyi bitirip en az yarısını daha doldurup içeceğim.Ve, sağolsun veveya arkadaşımın hatırlattığı üzere yeşil çay içeceğim.. ben ama onun yaseminlisini çok seviyorum..işe yarar mı o da dersiniz?

Daha önümde öğle ve akşam yemeklerım var, o yuzden yedıklerımı yazamayacağım ama baska bırsey paylasmak ısterım.Diyet gazisiyim demiştim ya, o anılardan birini kısaca aktarmak istiyorum.Lise 3 teyim... Amerika'dan yeni dönmüşüm,kilo 120 lerde geziyor ve ne yazık ki mezuniyet yaklaşıyor... tüm arkadaşlarım incecik, o zaman biraz da gençliğimden sadece mezuniyet elbisem daha dar olsun,içinde daha güzel görüneyim diye yanlış bir düşünceyle çıktım yola, o zaman bilmiyordum,kendim için kilo vermem gerektiğini.Her neyse, adını vermeyeyim, bir markanın gıda tozunu aldım,çilekli...doğrusu tadı da pek güzeldi,devam ettim ona 2 ay ve 20 kilo verdim! Tanrım! dünyalar benim olmuştu,sanıyorum kı oyle kalacağım, ama cok gecmeden yazın aynen o kıloları gerı aldım, cunku omur boyu o tozu ıcerek yasayamazdım, zaten doktor olan teyzem bu yaptıgımı duyunca benı ıyıce bır azarladı ve bu tıp seylerın ınsan metobolızmasına aykırı olduğunu kullanılmaması gerektıgını soyledı.Sonra aynı urunden yıne medet umdum,gecen sene, yıne bır elbıseye sıgmak ıcın, sonuc yıne aynı, hızlı kılo kaybı ve aynen hatta fazlasıyla gerı alma.. bır tek cayını sevdım o markanın cunku tozdu, ıcınde bır cok farklı bıtkı vardı, kullanımı kolaydı, yazın ondan yapıp yapıp buz dolabına atıyor lıkır lıkır ıcıyordum.Ama sanırım en dogalı ve en ıyısı yesıl cay...
Neyse,işte kötü bir anı, diğer urunlerı bılmıyorum ama benım kullandıgım tam bır kandırmacaydı dogrusu.kimi görsem kullanırken tanımasam da sokakta durdurup uyarıyorum, beni deli sanmıyorlardır umarım:)
Neyse ,annem yemeğımı getırecek sanırım.. aa bu arada unuttugum bır detay, bir arkadasım, kım hatırlamıyorum, yemek saatlerımın gec olmasından bahsetmıs, hakılısın canım, ama ben tıyatro okudugum ıcın, hafta ıcı goreceksınız kımı zaman 8 de anca evde oluyorum,provalarım cok gec saatlere kadar suruyor, okulda dogru durust yemek yok, yanımda gotursem koyacak yer yok, elma vs yıyorum,ama bu sekılde de olsa kılo vermıstım, umuyorum yaşımın avantajını kullanarak boyle de olsa yıne verırım. ılerıde goreceksınız, gece saatlerıne kadar provalarım suruyor.Bu arada,Ankara'da olan dostlarım! Okulda ki oyunumuz hazır olunca hepiniz davetlisiniz!
Şimdi çımalıyım,anne sinyali çalışmaya başladı,beni çağırıyor:)
Sevgiyle kalın!

Sevgili vildansu, spor her zaman iyidir ! ama aslında sunu bılmelıyız bız rejım yapmıyoruz! yeme duzenımızı ve bıcımımız degıstırıyoruz, bunu bır yasam formu halıne getırıp hep uygularsak o zaman basarılı oluruz, yanı kılo verıp " ooh verdım haydı tıkınayım" dersek olmaz,zaten ben bunun canlı ornegıyım O yuzden yeme duzenımızı degıstırıp sabıt tutmalıyız, yaşın daha cok genc cok kolay verebılecegını dusunuyorum evet su da bır gercek kı ınsan zayıflayınca uzun gorunuyor, kılo verdıgımde arkadaslarım hala saf saf boyun mu uzadı dıye soruyorlar!
sevgıyle kal

selam cnm.En son yazını da okudum ve gene çok eğlendim. Ben de bgn yurda tıkıldım kaldım hazırlamam gereken bir sunum ödevim var çünkü: şimdi brokol haşlıyorum cnm.Salatasının bu kadar gzl olacağını daha önce tahmin etmezdim. Bi de kepekli makarna yiyeceğim. Tabi sonun da ad 1 bardak yeşil çay. o kadar yardımcı ki metabolizma için canım kendim de bizzat denedim.Akşam ki meyva salata mı iple çekiyorum::) grşrüz sora öpüyorum

Merhabalar...
Bende bugun diyet yapamaya karar verdim .. ve bu siteye bi goz attim (arkadasim tavsiye etmisti bir baska konuda). Oncelikle basari oykulerini okudum cok imrendim yazanlara.. biran hayellere kapilip benimde ideal kiloma ulastigimi dusledim.:asigim: Bunun hayellerde kalmamasi icin biraz daha bu konuda biseyler okumak icin yazdigin baslik ilgimi cekti rainbowcm hepsini okudum ve yazdiklarin okdar cok beni anlatiyorki.. gercekten etkilendim. veveyanin da yazdiklarini gorunce bende katilmak istedim size..

ben biraz kendimden soz edeyim.. benim boyum 1.67 ve 82 kiloyum. son iki senede (uniye basladigim yil) 14 kilo aldim . Herzaman derslerim var .. yemezsem konsantire olamam diye kendimi avutarak yedikce yedim eve kendimi kapadim ve sonuc bu..

Ben yutdisinda kaliyorum ver her Turkiyeye gidisimde ..aaa cok kilo almisin biraz zayifla ..veya anneme cok kilo almis cokda genc soyleyin versin dediklerini duydukca cok bozulurdum .. bi aile ziyaretine gidecegimz zaman uygun bi kiyafet bulamazdim .. cunku hepsi beni sisman gosteriyodu .. ve sonuc evde kalmaya karar verip kendi kendime aglamak bu duruma ailemde cok uzuluyodu Bu yaz ayni seyleri yasamak ve aileme yasatmak istemiyorum ( tabi sadece yaz icin degil )

Kusura bakma rainbow bu senin gunlugun .. kendi hikayemi gelip anlatmak biraz saygisizlik oldu .. kusura bakmiycaksiz artik

Umarim arkadaslar birbirimze destek vererek .. daha guzel sonuclar elde ederiz.:1hug: Bende sizi durumumdan haberdar ederim..

cnm ..ne kadar güzel ,nekadar akıcı ve eğlenceli yazıyorsun sen yaa
biliyorum bu sözleri belki duymak hoşuna gitmiyordur ama gerçekten çok güzelsin avrupai bir havan var a.s. başarıcağına inanıyorum sana bende bi kaç tavsiyede bulunmak istiyorum
gerçi benmde kilo problemim var ama artık kendimle olan mucadeleme alıştım ben yazın verip kışın alıyorum
öncelikle 130 kilo olduğunu söylemişsin kilo vermenin en motive edici yanlarından biri..
hedeflerini az tutmak mesela ilk hedefin acele etmeden 10 kilo olsun sadece 120 kiloya odaklan ki vücudun senle inatlaşmasın ona ulaşınca aynen bu şekilde devam et bi süre sonra geldiğin kiloya sen bile inanamıcaksın kaydirigubbakcemile5
bu arada oyuncu olduğunu okudum yanılmıyorsam bence sen ilerde harika bir yazar da olabilrisin okuduğum tüm romanlar senin gibi akıcı yazan yazarlara ait.
kolaylıklar diliyorum takibindeyim cnm yerimseniben

Bütün sayfaları okumadan önce sana tek bir şey yazacağım Rainbow'cum.
Yaşıtız seninle
Ve şuraya yazıyorum :
SEN HEDEFİNE ULAŞACAKSIN !

Benim başarı hikayemi okudun mu bilmiyorum, ama yazdıklarında kendimi gördüm.
Desteğim peşinde, kurtulacağını sanma yerimseniben

Canım bundan sonra hergün uğruyorum buraya :) sen zaten inanmışsın vereceğine BENDE SANA İNANIYORUM BAŞARACAKSIN canım benim :1hug::teytey:

oooof, ağrıyor belimm:) Ne zaman bu kadar hamlaştım ben ya! Ben ki kiloma rağmen yorulmayan,hiç yılmayan biriydim,işte salmamak lazım..iki yürüdüm diye sağım solum ağrıyor:)
Anlatmak istediğim çok şey var ama önce bana yazan arkadaşları cevaplamak istiyorum

Canım yoldaşım veveya:) Yurtta kalıyorsun.. hmm oldukça zordur eminim ki, orta okulda yarım sene yatılı okulda okumuştum,kabus gibiydi tabi bu benim tek çocuk olmaktan dolayı getirdiğim şımarıklıktan dolayı da olabilir:)brokoli salatası! süper yaa.. Lütfen paylaşır mısın bizimle nasıl yapıyorsun,haşlanmış mı yoksa çiğden mi, ve yanına ne koyuyorsun,annemin de çok ilgisini çekti bu, sizden gelen cevapları hep okuyorum ona:) Evet bitr de yeşil çay ha! seni yeşil çaycı seni! Ben de içtim bugun ve neler oldu bak,anlatacağım sonra!

Sevgili vildansu, evet canım inan zayıflayınca uzun görüneceksin, bir de boyuna çizgili birşeyler giymeyi dene, olmadı ahh ah biz kadınların vazgeçilmez askesuarı! topuklu ayakkabı! bir tane alır giyiverirsin arada:) ne şanslısın bak! arada uzun arada kısa olabileceksin!

Sevgili Brose
aa ne ayıp öyle,saygısızlık ta ne demekmiş! Senin öykünü anlatman, tam tersi bize saygı duydugunu ve oykunu paylasacak kadar kıymetlı gordugunu gösterir! ne iyi ettin de paylastın canım! zaten bu baslıkta bir genç kızın diyet günlüğü diyor ya.. o genç kız hepimiziz, ben değilim nerede yaşıyorsun? Benim ailemin coğu yurtdısında,cok iyi bilirim özlem nasıl bırseydır, sen o ozlemle gelıyorsun bır de sana kılo almıssın dıyorlar ha! sen kulagını tıka hatta ıstersen dil cıkar onlara! şaka bir yana, eger basarılı olmak ıstıyorsan bence ( ha ben de bilmiyorum ama bunun dogru yol oldugunu dusunuyorum ve hissediyorum) negatif enerjiyi uzaklastır olumsuz konusanlara kıbarca senın ıyılıgını ıstıyorlarsa susmalarını rıca et:) ya da en azından onlara benı destekleyın! dıyebılırsın.Ama sana tavsiyem, onlar dediği için ya da ailen üzüldüğü için değil ( zaten ailen biliyorsun 1000 kilo olsan da seni dünyalara değişmez!),bir aile toplantısında güzel giyinmek için değil, kendin için ver o kiloları.. bak bir ablamız(nickini hatırlayamıyorum) yazmıştı onceden, zayıf olmasına ragmen ne hastalıklarla savasmıs,biz kılolu olarak bu rıskı arttırıyoruz,gencken,yol yakınken beraber verelım, sonra 10 kişi bir olup koocaman bir basarı oykusu yazalım!

Sevgili Yengeçburcu:
Vay izmirli! İzmir Amerikan Lisesi mezunuyum,o yıllarda izmir de yaşadım! çok ama çok severim izmir!i, havası,insanları herşeyi başkadır oranın! Çok teşekkür ederim beğendiğin için yazımı,egenin havasını solumuşum,suyunu içmişim,belki o yüzden dillerimiz ortak oluştur,bu yüzden sevmişsindir yazılarımı Çok büyük iltifatlar bunlar:) Ey orta okul Edebiyat hocam! duyun bunları,isteğiniz gerçekleşti,yazıyorum ve okuyanım var Efendim ne kadar kibasınız siz,hem yazar eylemişssiniz beni hem güzel! Güzelliğim de(eğer varsa) ege nin havası değmiştir tenime ondandır:)Valla yazın verip kışın almak normal bi durum bence, çok anormal oynamalar olmuyorsa,onu bırak ben regl dönemi resmen 2 kilo alıp veriyorum.Evet, ilk hedefim 120 zaten:) Umuyorum ki temmuza kadar 95 olurum..Olabilir miyim acep..130.8 kiloyum,35 kilo! vay ne kadar almışım ya... hmm, tam 95 e inemem belki ama yakınlaşırım:) o da birşey.Ne? Ha? biri yazar olmak mı dedi? Ben de ahh ah diyorum o zaman:)Evet oyunculuk okuyorum,yazmayı da okumayı da çok seviyorum,zaten annem dalga geçer,yürümekten sonra ilk işin okumak oldu diye3 yaşında okumaya başladım,durmuyorum hala:) Bu da belki yazılarıma katkı yapıyordur:) Çok teşekkürler tekrar iltifatların için
Sevgili Hcr35, çok mutlu oldum bunu duyduguma! bana inanan gelecek modelim!:) başarı oykunu bulamadım ama okumayı cok ama cok ısterım buraya linkini koyarsan diğer arkadaşlarda okur, ve bize daha çok motivasyon olur.Evet ayrılma ensemden! Soluğunu ensemde hissedeyim! Sen de yanımda ol ki, ben de senin gibi başarılı olayım:)

Sevgili bambaşkaben
Gelmezsen ayıp ! seni her gün bekliyoruz burda:) teşekkürler canım,hep beraber hepimiz başaralım ki keyfimiz katlansın!

Şimdii,efendim,öğlen yemeğimi yedim, ardından kalktım duş aldım ki kapıda bir ses, annem : " kızıım bugun gıyecegını ben seceyım mı? hem sen dustan cıktıgında hazır olmus olur" hazır olmus olacagı bahanesı! Annem üzülüyor biraz, eskisi kadar ozenli giyinmediğim için.Aslında çook kokoşumdur,inanamazsınız...Annemin bu lafı üzerine düşündüm, neden eskisi kadar özenmiyorum giyinirken?
Bunun iki cevabı vardı:
1-Kilomdan dolayı sırtımda sanki sırt cantası varmıs gıbı hıssedıyorum,kıpırdamak istemıyorum (tabı bu son 2 gundur farklı artık! kıpır kıpırım)
2-Kilo aldıgım ıcın kıyafetlerım uzerıme olmuyor,olanların arasından kılomu gızleyecek olanları, sıyah olanları tercıh edıyorum.Hatta ve hatta rahat edebılmek ıcın en salaş olanları seçiyorum, bu da dısardan ozensız gorunuyor.

Yani cevap yine aynıydı,kilom. Ama ilk defa cevabı aynı çıkan bir soruya üzülmedim! Çünkü artık KARARIMI VERDIM! ve sizler burdasınız!Neşem yerinde anlayacağınız!

Neyse, annemin seçtiği kıyafeti ufak değişiklikler yaparak giydim, artık provaya gitmek için hazırdım, yine alışkanlık işte elimi cebime attım,minibüs parası için! O an fikrim değişti! Annem de beynimi okumuşcasına "Hadi gel beraber yürüyelim senin prova yapacağın yere " dedi, likörü de aldık,çıktık. Tabi likör hanım pek mamnun bir yanında ben bir yanımda annem ooh gel keyfim gel,mini mini patileriyle pıt pıt yürüdü yanımızda, 28 dk lık bir yürüyüşten sonra prova yaptığımız spor salonuna vardığımızda yağmur bastırmıştı.Annem bir süre yağmurun dinmesi için beklerken,spor salonunun çalışanları likörü sevmek için adeta sıraya girdiler! Likör tabi yine bu durumdan çok memnun,çamurlu patileriye her birinin montuna imza bıraktı! Annem gidince ben de içeri girdim ve provaya başladık,provaya gelmeden önce evde yeşil çay içmiştim (veveya sağolsun:)) provanın ortalarına doğru inanılmaz sıkıştım! hatta öyle ki yönetmenimizden bir ilk okul çocugu edasıyla "hocam,tuvalete gidebilir miyim?" diye izin istemek zorunda kaldım! Tuvaletten çıkarken çok enteresan bir şey dikkatimi çekti,idrarımın rengi çok açıktı,bunu mideniz bulansa da ya da " fazla açıklayıcı oldu" diyecek olsanız da paylaşmaya karar verdim.Çünkü sanırım bu iyi bir işaret! Doktor olan teyzem,idrarın renginin açık olmasının iyi sıvı alımına bağlı olduğunu söyler hep! Neyse ilk aldığım sağlık belirtisinden sonra provaya devam ettim. Prova 9 a kadar sürdü, tabi sizlere vermiş olduğum söz üzerine ara öğünlerimi yedim:) saat 9 da bitti provam, yanımda yöentmenin yine başladık Bahçelievlerin sokaklarını arşınlamaya,yani evet,o gözümde büyüyen yolu dönüşte de yürüdüm, saat 9:30 gibi eve vardığımda içeriden mis gibi kokular geliyordu,ama beni kapıda karşılayan sevgi açı köpeğim likör,koluma sarıldı ve "sev beni" diyen gozlerle bana baktı.Eh ne yapalım elımız mahkum,içeride mis gibi sofra benı beklerken ben likörü iyice tımarladım,sonra tam sofraya yoneldım kı,annemin radarları calıstı "Elini yıkadın mı!" aynen gerisingeri banyoya donup emri yerine getirdim:) Sonra yemeğimi yedim,tadını cıkararak! Annem nasıl oluyor da diyet yemeklerini bu kadar güzel yapıyor bılmıyorum! Diyet yemekler yapan bir restoran açmak istiyormuş! Hepmiz için hayırlı olur bu!
Daha sonra teyzeme geldik ( bu arada teyzem dediğim mükemmel varlık,güliz.Annemin en yakın arkadaşı,kimi insanlar bizim yakınlıgımı anlayamayacağı ıcın ve annemin en yakın arkadaşı demek çok uzun olduğu için ben kısaca teyzem diyorum:9 dunyalar tatlısı bir kilolu o da:) tek basına yasıyor,doktor,bekar! beylere duyrulur)Şu an size onun bılgısayarından yazıyorum.Önce bır fılm koyduk ama yok ıcım rahat etmedı! yazmalıyım dıyıp kalktım hemen! Şimdi size bugun ku menumu bıldırıyorum:

Sabah:
bir bardak süt,iki dilim kepek ekmegı arasına bir dilim diyet kaşar,domates,maydonoz,marul

Araöğün:
3 kayısı-3 ceviz

Öğlen (16:00)
Bir tabak az yaşlı bakla,üstüne yarım kase sarımsaklı yogurt,iki dilim kepek ekmeği

Araöğün-elma (18:00)

Araöğün-elma (19:30)

Araöğün-bir bardak süt-bir avuç cornfleks (20:30)
(prova boyunca mecbur olarak bunları yedım,aksam yemegını gec yedım, demıstım sıze! mecbur,hayatım boyle!)

akşam (21:30)

4 kaşık az yağlı patlıcan yemeği
4kaşık az yağlı taze fasülye
1 dilim (büyükçe) kırmızı et
Diyet kola

araöğün(23:00)
salata (yağsız-tuzsuz)

Yatarken de yine bir bardak süt ve kornfleks yerım sanırım (kepeklı)
Bugün de iyi geçti sanırım, hareket bakımında hele oldukça verımlıydı,1 saat yurudum toplamda, ve likör hanımla yaptığım sabah sporu da katkıda bulundu tabi!

Yazıyı bitirmeden yine kısa bir anımı paylaşmak istiyorum.Spor un önemi üzerine.
Bu yaz agustos ayının son ıkı haftası spora gittim, baya aletlı cımlastık, çok sıkı calısmıyordum,yememden ise neredeyse hiç kısmıyordum. Eylül ayını basında yurt dısında calısan eniştem kazandığı puanlarla hep beraber Antalya'da tatil yapabileceğimizi söyleyip beni de davet etti ( böyle bir sistem var, ne kadar cok ucak bıletı alırsan puan kazanıyorsun,tatıl olarak harcıyorsun,enıstem de her hafta ucuyor mecbur, işi prag da evi viyana da) herneyse, o tatil köyüne gittiğim zaman çok eğlenceli spor aktiviteleri olduğunu gördüm.Latin aerobik mesela! Tanrım ne eğlenceli şey o! hem dans edip hem spor yapmak! Her seansına katıldım.Su jimlastiği mi! Her seans ta ordaydım! Tabi yüzmeler de cabası.Ama atladığım bir faktor daha vardı tabi..Korkulu ruyam! AÇIK BÜFE! her öğün açık büfe olur mu bır yerde! yedıgımden hıc kısmadım ,gelsın borekler gıtsın corekler! tatıl koyunden ayrılmaya yakın cok enteresan bırsey farkettım, o kadar yememe ragmen elbıselerım bol gelıyordu, ve aılem de kesınlıkle kılo verdıgımı soyluyordu, ben de o gazla basım dık bır sekılde-cunku ben de kılo verdıgımden emındım, resmen kıayfetlerım bollasmıstı- tartıldım.Ve o da nesi! 1 gram vermemişim! O an farkettim ne olduğunu..Sıkılaşmıştım, bu da beni olduğumdan ince gosterıyordu, o yuzden kıyafetlerım uzerımde dokumlu duruyordu.İnanın bana, işte sırf bu yuzden, spor yapmak lazım.Vucuda nasıl bır form,saglık kazandırıyor kı,kılo vermeden daha zayıf gorunuyorum ve cok daha ıyı hıssedıyorum!

Sımdılık benden bu kadar, benlı sutumu ıctıkten sonra kısa bır daha yazarım, ama teyzemden kalkma vaktı geldı:)
Sevgiyle kalın!

iyi geler canım. Evet yurtta kalıyorum ama çok şükür çok memnunum canım. Spor salonumuz bile var:) ben brokoliyi haşlıyorum cnm. Limon ve zeytinyağı ile nefiss oluyor. Ama tuz olmuyor. Ben de spordan geldim ve güzelce duşumu aldım ve çoom rahatım artık uyuyabilirm. Ha bide sirkeli suyumu içtim tabi . Canım bu arada ben de 1987liyim.Ne kadar da çok yaşıtım varmış.

çok sevindim senin adına veveya, yurtlarda kalan arkadaşlarım hep memnuyietsizliklerini dile getirir, o yuzden endıselındım ben de, vayy spor salonu sirkeli su nasıl bişi! ben sirkenin kokusuna dahi dayanamam ama yeşil çay tavsıyen ıse yaradıktan sonra bır kez de olsa denemeye hazırım..nedır? nasıl yapacagım
bır de su acı cehre dıyıp duruyorlar.Ben hiç yan urun kullanma taraftarı degılım ama iddaları cok buyuk, kullanacagımdan degıl meraktan soruyorum,bilen ,araştıran var mı bu urunu?
iyi geceler

sevgili rainbow çok tatlısın sen yaa:))sen bu işi zaten kafanda bitirmişsin şimdiden tebrikler....ne kadar güzel akıcı bir şekilde anlatıyorsun yaşadıklarını...zevkle okudum yazdıklarını canım...
inşallah kızım biraz daha büyüyünce çocuk tiyatrolarına biz de geliriz....

canım 1bardak ılık suyun içerisine ! yemek kaşığı elma sirkesi 1 çay kaşığıda bal koyuyorsun. Sabah ve akşam 1er bardak içiyorsun. Zaten bununla ilgili bir konu başlığı var. Ben de oradan alıp kullanmaya başladım.kullananlardan memnun olan var bayaa.

Ben acı çehrenin yorumlarını okdum denemedim ama çok pahalı o ürünler yahu!!Ben yazın lahana kapsulü aldım.Diyetle beraber 5 kilo vardim 1 ayda.Ama onun sayesinde mi bilmiyorum. Artık para vermeyi düşünmüyorum canım ben o tür ürünlere:1closedeyes:

rainbowcum diyet listeni okudum da ne kadar geç yemek yiyorsun yaa :1shok: geç saatte yemek yemek kilo almanın en büyük nedenlerinden biri. saat 21.30daa akşam yemeği, 23de salata :1shok: ben akşam yemeğini en geç 20.00da yerim, gece 2-3 gibi yatmama rağmen de akşam yemeğinden sonra pek birşey yememeye çalışırım, belki küçük 1elma. salatanın içindekileri boyutunu bilmiyorum ama elmayla falan geçiştirmelisin bence. tabi sırf marul falansa salatada 1 sakınca olmaz delikafadulden gerçi mecburum bu saatlere diyorsun ama :sm_confused: bari salata yeme, çok mu acıkıyorsun kaçta uyuyorsun?

cola yı ve diğer gazlı içecekleri hayatından çıkarmalısın, diyet cola belki kilo aldırmaz ama çok güzel selülit yapar, ayrıca cola, hele diyet cola sağlığa fazlasıyla zararlı. cola nın ne faydası olabilir ki insana, onun yerine bol bol su iç, yeşilçay iç, kilo vermen hızlanır, cildin, vucudun güzelleşir. a.s

çikolata vs. de ye, ama yediğinde 1 kutu yeme, 1 parça ye, kendine hakim olamamaktan korkuyorsan gerisini annene ver saklasın delikafadulden hergün 1 parça ye mesala. ben öyle yapıyorum delikafadulden

sporun önemini kendin de yazmışsın zaten, yürüyüş en ideal spor bence. delikafadulden

bide bazen gecenin bir yarısı tatlı krizim tutar, kendimi dolabın önünde bulurum, tam alcakken, yicekken kendine de ki 'bütün gün boyunca uğraştım, diyetimi, sporumu yaptım, şimdi 1 anlık zevk için hepsi boşa gitcek, değer mi?' bunu her aklıma getirdiğimde aldığım yiyeceği geri bırakırım ben

canım bide, kesinlikle ilaçtı, kapsüldü vs kullanma. o kadar yan etkisini gören insanları okudum ki. zaten 1 ilaç nasıl kilo verdirebilir yani, hem para tuzağı hem sağlığa eminim ki! zararlıdır. yok noterle zayıflatmışlar vs vs, insanın vucudunu su toplatırsan bikaç gün, ardından ilaç içirdikten sonra 2-3 kilo verdirmekte ne var. vucudundaki suyu atmak için yeşil çay iç. kesinlikle inanmıyorum ilaçlara, iradeni kullanırsan öyle güzel kilo verirsin ki, ama kremleri kullanabilirsin canım. spor yapcaksan spordan 10 dk önce sürceğin 1 sıkılaştırıcı vucudunun şeklinin düzelmesine yardım edecektir. yerimseniben

ben çok komik olan 56 kiloluk şişmanlardanım :roflol: boyum 165 civarı benneyaptımki zamanında 70lere kadar çıkmıştım, sonra aynaya bakıp kendime geldim, beğendiğim mağazalardan giyinemiyordum artık senağlama 1-2 aylık güzel 1 beslenme programıyla ve sporla (baya spor yaptım, günde 2-3 saat) 58e düştüm, 1 yıl boyunda o kiloda durdum. şimdi 1 haftadır diyet+spordayım 56 kilo oldum :lepi: önemli olan insanın nasıl hissettiği canım, 80 kilo olup kendini beğenen, seven insanlar da vardır, benim gibi 56 kilo olup kendini şişman bulan da. önemli olan insanın kriterleri ki benimki 48-50 şuanki kilom normal, ama niye incecik, daha güzel 1 vucuda sahip olmak varken normalle yetiniyim ki. hihoyyyt

çok uzun yazmışım :1ninca: zamanında ben de aynı sıkıntıları çektiğim için elimden geldiğince yardımcı olmak istedim canım :1hug:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…