arkadaşlarım iyi niyetli mi kötü niyetli mi

Devam etmiyoruz ki, ben gitmiyorum görüşmüyorum artık o laftan sonra.

Annem o gece bazı şeyler söyledi; anlatayım sizler de yorumunuzu yapın. Doğumgünü yaptı bebeğine arkadaşım ve öncesinde yemek yendi. Bebekle sırayla herkes ilgilendi, arkadaşım servis falan yaptı derken, yemek yiyemedi pek tabiki, annem orda arkadaşıma değil de eşine sen yiyemedin oğlum bebekle ilgilenmekten dedi, arkadaşım bozuldu. Bebeği babası sallıyordu uyusun diye, balkonda oturuyorduk, arkadaşım kapalı annem başından baş örtüsünü çekti bebeğin yüzünü örtün böyle uyumaz dedi, arkadaşım içerden örtü getirdi örtmek için, babası attı örtüyü hayır böyle istemiyor ben bebeğimi biliyorum dedi. O sırada annem gene kızım şuraya nasıl gideceğiz haftasonu dedi, arabayla gidilen bir yer bizim arabamız yok şu an, onlar bizi götür dediğini sandı annemin. Bir de annem başkalarının yanında beni çok yerer, "kusurlarımı" döker ortaya, niye bunu yapıyor bilmiyorum mesela şöyle, iş hayatından konuşuyoruz ayyy kızım da işte çık sıkıntı yaşıyordu sinirli geliyordu bakmayın böyle sakin olduğuna diyor mesela. Annen de seni gömüyor hep dedi arkadaşımın eşi ve ben çok bozuldum orda anneme. Eve gidince konuştum niye böyle yapıyorsun diye ben hatırlamıyorum onları söylediğimi diyor annem, kötü niyetle söylemedim diyor.

Aslında annem orda şöyle düşündü kendince, benim kızımın niye yuvası çocukları yok, bu kızın ne üstünlüğü var diye içerledi aslında, benim üzüldüğümü bildiği için, bu aralar böyle davranıyor.
valla iyi dayanmislar annenize ne alaka yani biri benim basimdaki ortuyu cekse cok kizardim ona.diger mesajimda da soyledim gercekten sizin yaptiklarinizda normal degil

k.bakmayin ama ben sizde pek iyi niyet goremedim.sizde onun kotu yonleriyle kendinizi tatmin ediyorsunuz.kocasi soyle seviyor boyle seviyor bende boyleyim falan diyosunuz.sizi kiskansa esinin oldugu bi yere cagirmaz.ayrica sizin gitmenizde sacma ne isiniz var evli ciftin yaninda bence uzak durun

Bakın defalarca yazdım gene yazayım, burda yazdığım her şey onun ağzından çıkan sözler. Beni niye kıskansın eşinden, 13 senelik arkadaşının karakterini bilmesi lazım bir insanın. Evli çocuklu adamla ne işim olur.

Onlarla gelmemi isteyenler de kendileri, defalarca habersiz gelip kapıdan alanlar onlar, annemle babamdan izin alan onlar.

valla iyi dayanmislar annenize ne alaka yani biri benim basimdaki ortuyu cekse cok kizardim ona.diger mesajimda da soyledim gercekten sizin yaptiklarinizda normal degil

Benim yaptıklarım da normal değil evet, bu kadar iyi niyet hiç normal değil. Bahsettiğim kiloluymuş, eşiyle arasındaki problemler vs hepsi kendi ağzından çıkan sözler bu arada, tekrar hatırlatayım.

Görüşme
Zorunda mısın?
Kız kiloluymuş eee?
Hayır yanlış anlaşılmasın da fit bir bayanım kompleksim de yok kilo konusunda ama arkadasının kilosuna eşiyle seks hayatına kadar eleştirip anlatıp sonrada kötü niyetli mi diyorsun?
Bence kötü niyetli olan sensin
Kusura bakma
O evli çocuklu
Sen boşanmışsın
Belki de o yüzden kıskançlık yapıyorsyn
Bence sen onlarla görüşme

Annem o gece bazı şeyler söyledi; anlatayım sizler de yorumunuzu yapın. Doğumgünü yaptı bebeğine arkadaşım ve öncesinde yemek yendi. Bebekle sırayla herkes ilgilendi, arkadaşım servis falan yaptı derken, yemek yiyemedi pek tabiki, annem orda arkadaşıma değil de eşine sen yiyemedin oğlum bebekle ilgilenmekten dedi, arkadaşım bozuldu. Bebeği babası sallıyordu uyusun diye, balkonda oturuyorduk, arkadaşım kapalı annem başından baş örtüsünü çekti bebeğin yüzünü örtün böyle uyumaz dedi, arkadaşım içerden örtü getirdi örtmek için, babası attı örtüyü hayır böyle istemiyor ben bebeğimi biliyorum dedi. O sırada annem gene kızım şuraya nasıl gideceğiz haftasonu dedi, arabayla gidilen bir yer bizim arabamız yok şu an, onlar bizi götür dediğini sandı annemin. Bir de annem başkalarının yanında beni çok yerer, "kusurlarımı" döker ortaya, niye bunu yapıyor bilmiyorum mesela şöyle, iş hayatından konuşuyoruz ayyy kızım da işte çık sıkıntı yaşıyordu sinirli geliyordu bakmayın böyle sakin olduğuna diyor mesela. Annen de seni gömüyor hep dedi arkadaşımın eşi ve ben çok bozuldum orda anneme. Eve gidince konuştum niye böyle yapıyorsun diye ben hatırlamıyorum onları söylediğimi diyor annem, kötü niyetle söylemedim diyor.

Aslında annem orda şöyle düşündü kendince, benim kızımın niye yuvası çocukları yok, bu kızın ne üstünlüğü var diye içerledi aslında, benim üzüldüğümü bildiği için, bu aralar böyle davranıyor.

bence siz toptan görüşmeyin
çok gereksiz anneniz de kaynvalide gibi her şeye karışmış ve belli ki üzülüyor onları görünce sizin halinize.
içten içe herkes birbirini kıskanıyor
dallas gibi olmuşsunuz.
toptan herkes birbirinin çöküşünü izlemek istiyor gibi.
Emin olun sizin için onlar da öyle diyor olabilir.
İki taraf da suçlu ve birbirini dibe çekiyor. ne biçim şey bu, hayat zaten zor ne kendinize yapın bunu ne o insanlara.

Bunu kendime ben de soruyorum :) Sanırım 13 senelik mazimizden dolayı...Aslında çok iyi dostlarım var ama hepsi uzak, hep telefonla görüşüyoruz genelde. Fiziksel olarak da yakın birilerini istedim ama olmayacak sanırım...

Bazen kendime diyorum ki, olmayacak şeylere niye 2. şans veriyorsun ki? Eski eşime de aynısını yaptım, arkadaşlarıma da ama bak eski hamam eski tas kimse düşünmüyor beni. Silip atmak bazen acımasızca geliyor ama en doğrusu galiba.
Bazen eskileri yok edip önüne bakmak lazim bencede. O sanirirm evde cocuklarla bunalmis birinin ona yardimci olmasi ve cocuklarla ilgilenmesini bekliyor buda sen olmussun. Bence bahanelerle araya mesafe koy. Yapman gereken bu. Ayni sehirde olsak gel birlikte takilalim diyecegim. Tabi cocugu babaya birakarak😉

Bebeğinin doğumgünü vardı, kimse yok burda aile arkadaş vs, ısrarla çağırdılar annemle beni. Annem biraz karışır herşeye, biraz da eleştirir, bir de orda arabayla gidilecek bir yer için annem bana kızım nasıl gideceğiz diye sordu, illa onlar bıraksın gibi anlamışlar. Bir daha annem gelmesinmiş.
Ayip etmisler vallahi. Bana deseler boyle bir daha bende hic gitmem.

Annenin istenmediği yerde bence sende durma. Çağırmak zorunda değiller ama çocuk oyuncağı değil bi çağır bi vazgeçtim gelmesin de, ayıp. Bence kendinizi bu kadar küçük düşürmeyin ayrıca ben olsam öyle bir arkadaşımın kocasıyla aynı ortama girmez muhabbet de etmezdim yarın öbür gün iftira da atabilirler boşanmış kadınlara malesefki toplumumuzda nasıl bakıldığı malum.. çok geriyiz.
İlla arkadaşın görüşmek istiyorsa eşi olmadığı zamanlar ve daha kısıtlı görüşün. Onların aile hayatına dahil olmayın bence hem çok saçma çocuklu ailenin yanında ne işiniz var sıkılırsınız.
Kesinlikle sonuna kadar katiliyorum ben dedigine arkadasin.

Boyle yapsa biri bana bende kizardim anneniz hoş davranmamis ama arkadasimsa gelemsin annen demezdim. Birlikte cagirmamaya ozen gosterirdim.

arkadaşım kapalı annem başından baş örtüsünü çekti bebeğin yüzünü örtün böyle uyumaz dedi, arkadaşım içerden örtü getirdi örtmek için, babası attı örtüyü hayır böyle istemiyor ben bebeğimi biliyorum dedi.

anneniz kendi başındaki örtüyü mü çekti arkadaşınızın başındakini mi :KK57:

Galiba kendime baştan tamamen yeni bir çevre yapmam lazım. Boşandıktan sonra eski çevrenle bile olmuyormuş bazen...
Inanın durumun bosanmakla hiçbir ilgisi yok.
Boşanmasaydınız da bu insanlar size iyi gelmezlerdi zaten.
Çocukları seviyor olabilirsiniz ama bu demek değil ki başkalarının çocuğuna göz kulak olmak zorundasınız.
Asla kimse sizden bunu isteyemez herkes doğurduğu çocuğa baksın ilgilensin bi zahmet.
Resmen sizi kullanıyorlar bu hiç hoş değil.

Herşey apaçık ortada, teşhisiniz sonuna kadar doğru.
Görüşmeyin.
Görüşme gibi aranızda bı anlaşmamı var.
Görüşmesiniz olur biter.

greengirll merhaba canım.
Boşanma sonrası kendini yalnız hissetme sendromu gibi bir sey olmus sende sanırım.
Bu süreçte yalnız kalmak istememen, birilerine güven duymak istiyor olman normal.
Ama halihazirda bahsettigin arkadaşın,eşi falan bana pek sağlıklı düşünen insanlarmış gibi gelmedi.Birbirlerini sevmiyorlar, arkadaşının esinin erkeklik hormonu düşük ama iki tane cocuk var ortada. Arkadaş gibiler çocuklarıyla senin ilgilenmeni istiyorlar ama seni ve örtülü olmamanla alakalı elestiriyor olması v.s
Çelişkili ve saçma olan bir çok sey var.
Bu dönemde yalnız ol ve yalnızca kendi kisisel dertlerinle uğraş.
Arkadasmis, esiymis, dostuymus. Kendisi zor zamanlarında yanında olmuş muydu?
Bazen öyle zor durumda kalıyor, öyle zor durumlarda birakilabiliyorsunki.
Yaşadığın his yalnızca pişmanlık oluveriyor.
Pişmanlık olmadan cek kendini seni üzen, canını sıkan herkesten.
Bak herkesten diyorum.
Bu dönemlerde ne kadar yanlış ve yanlış insan varsa öteliyor hayat senin önüne.
En azından benim için oyle olmuştu..
Umarım sende cok doğru bir noktada doğru zamanda bir U dönüşü yaparsın.
Güvenebileceğin, beraber olmaktan keyif alabileceğin insanlarla ol.
Hiç kimseye mecbur hissetmek zorunda kalabileceğin bir durumda, şartlarda değilsin neticede..

Son düzenleme:
Kızlar benim üniversite yıllarındaki en samimi arkadaşımla zamanında küsmüştük, bir süre görüşmedik, çünkü kendisi o süreçte bana saçma sapan şeyler söylemişti. İşte rüyasında beni görmüş onu aşağılamışım çalışmıyor diye, o da bana demiş ki benim eşim 2 kişilik maaş alıyor vs vs, zor bir bebeği vardı ve eşiyle sorunları vardı, annesi ile hep sorunluydu eskiden beri biliyordum, kavga etmemiş ama görüşmeyi kesmiştim.

Boşandıktan sonra tekrar görüşmeye başladık, bayağı olgunlaşmış gibi duruyordu, işte 2 çocuğu eşi vs mutlu aile ortamı imajı veriyordu. Beni ısrarla evden alıp beraber dışarı çıkmaya zorladılar, işte çocuklarla ne kadar gezilebilirse tabi ben de çocuklara göz kulak oluyordum çünkü eşi çocuklarla dışarı çıkmak istemiyormuş (bunu sonradan öğrendim). Tabi ben davranışlarından anlıyordum, aralarında sevgi bitmiş, zorla çocuklar yapılmış, baba pek ilgili değil, kadın tüm gün boyu evde, tek başına hiçbir şey yapmıyor, yapamıyor çünkü çocuklar çok sıkıntılı. Tam bir çocuğu büyümüşken diğeri doğmuş, kendini iyice eve kapatmış, asla çalışmak istemiyor, bahane olarak da çocuklar kreşlerde perişan oluyormuş. Oysa çocuklar evde daha hırçın, memnuniyetsiz, kötü beslenen (habire abur cubur yiyorlar) çocuklara dönmüş.

Neyse zamanla ne zaman tek kalsak birbirleri hakkında şikayetlenmeye başladılar, çocuğunun doğumgününe annemi de ısrarla davet etti (önceden ailemle tanışmışlardı), annem iyiniyetli fakat bazen karşı tarafa ters gelecek hareketler yapıyor. Bende uzun süredir gitmiyordum, geçen gittiğimde eşi annenin gelmesini istemiyoruz dedi. Apartmana girip çıkarken de herkes garip garip bakıyor ve sorular soruyor iyice ikirciklendim.

Arkadaşım eşiyle adeta arkadaş gibiymiş, sırf boşanmamak için 2. çocuğu yapmış, adam kızı beğenmiyor kız çok kilolu, adamda zayıf kadın takıntısı var, kıza ısrarla kilo vermesini söylüyor ama kızda ısrarla kek börek vs vs tarzında beslenmeye devam ediyor.

Ay çok yazdım, sanane diyenler olabilir; ama benim asıl derdim şu; niye ısrarla kendi mutsuz hayatlarına beni de davet ediyorlar, kullanıldığımı hissediyorum. Çünkü beraber asla dışarı çıkmıyorlar, ben çocuklarla ilgilenmeye yardımcı oluyorum, çocuklar beni seviyor diye sanki dadı gibi yanlarında götürüyorlar gibi hissediyorum. Adam da kadından bunalmış, al işte oyala şunları modunda gibime geliyor.

Ayrıca arkadaşım kapalı ben açık bir kadınım ama ısrarla bana sen cehennemliksin tarzında nutuklar veriyor. Bir de anneme biz greengirll e koca buluruz tarzında bir şeyler söylemiş ben yokken, annem de kızmış.
İyi niyetlimi kötü niyetlilermi kesin hüküm vermek zor fakat sizin çocuklarla ilgilenmenizden istifade ettikleri bir gerçek sizde rahatsız oluyorsanızki bunu ifade etmişsiniz yanlarına eşlik etmeyin kendinize kendiniz gibi bekar kafa dengi arkadaşlar bulun yani bu zamanda akrabalar bile kopuklaşmış birbirinden hep menfaat olmuş yeri geliyor akrabalarımıza bile mesafe koyuyoruz kaldıki bunlar çok samimi bile arkadaşınız değil size cehennemliksin gibi laflar ettikleri zaman sizde cevabını verin yani kapalılar cenneti garantilemişmi zaten aklı başında insanlar olsalar kalkıp size bu tür laflar etmezler kafanıza takmaya bile değmez uzaklaşın

X