Rainbow'un Günlüğü-Uyguladığı ve uygulayacağı yöntemler

Rainbow87

Aşk Şanslısı
Kayıtlı Üye
21 Mart 2009
128
0
37
Çok komiksiniz! Hem de çok!... 55 kilo olup ta "Ay çook kiloluyum, (göbeğindeki deriyi tutarak) baksana yağlarımaaa!" diyen arkadaşlar.Sen canım annem:) Bana kilo verme yolunda destek olmak için "Aa öyle deme kızım benim de zayıflamam lazım,beraber yaparız işte" derken çok tatlı ama bir yandan sen de komiksin.O kotlarına sığabilmek , hatta sadece bacaklarımdan geçirebilmek için neler vermem:)

Ben Rainbow,1987 doğumluyum...Evet,kilolu olmak için küçüğüm,eveet haklısınız istesem veririm şimdi metobolizmam hızlı çünkü,evet evet haklısınız vermezsem ilerde çıkar sonuçları,şimdi birşey yoktur ama ilerde kalp,şeker vs...
Aslında size özgeçmişimi anlatmanın bir faydası yok...Sadece nasıl "diyet gazisi" olduğumu anlatmam yeterli sanırım.Ben duygularla yiyenlerdenim.Kızarım,gider bir çikolata alırım,sevinirim,bir çikolatalı pasta alırım,melankolikleşirim,gider çikolatalı dondurma alırım.Fena yani.. Ne hissetsem,midem de o şenliğe katılır:),

14 yaşımdan beri kiloluyum,aslında nasıl oldu ben de bilmiyorum.Ailemde tek kilolu insan yok,herkes manken mubarek...65 yaşında anneannem hala bikini giyiyor:) Ben se eteklı mayoya talim:)Orta okulda keşfettim cips ve kola diye birşey oldğunu.Bizim evde annem neredeyse topladığı otları pişirecek kadar doğal bir beslenme programı kurmustu bizlere,ama ben orta okuldao kantinde keşfettiğim an abur cuburu, o an ufaktan tombullaşmaya başladım. Liseye başlarken her kafadan bir ses yükseliyordu, ne söylediklerine gelince "gençsin,zayıfla" "güzelsin zayıfla" "sağlıksız olursun zayıfla" vs. sonuçta sonu zayıfla! emriyle biten cümleler... Aslında baskılar işe yaramış gibiydi,ne ailemin ne arkadaşlarımın yanında yiyemediğim ve zorla spora gittiğim için zayıflıyordum ama isteyerek mi. hayır... neyse, 90 kilo civarıydım o zaman, ama boyum uzun olduğu için 80 civarı gosteriyordum,iyi ki de öyleydi, ah bi bilselerdi gerçek kilomu,neler olurdu

Neyse, tam iyiyim derken Amerika bursu çıktı,lise 2 de.Çikolata ve abur cubur merkezi Amerika.Giden herkes en az 10 kilo alıp gelmişti, ben rekora imza atarak35 kilo aldım da geldim, o zamandan beri de bir çok yontem kullandım tekrar 95 i gordum ama duygu yogunluklu olaylar pesımı bırakmadı 130 da takıldım kaldım...Ne yöntemler denedim neler neler yaptım ama unuttuğum bir nokta vardı... Artık onu buldum. İstemek...İstemek istemek ve yine istemek.Şimdi ilk kez bir elbisenin içine girmek için değil,biri beni beğensin diye değil,annem-arkadaşlarım sevinsin diye değil,güzel bulunduğum için değil, GERÇEKTEN KENDİM İÇİN ,İSTEDİĞİM İÇİN KİLO VERECEĞİM. Bunu da sizin yardım ve desteklerinizle yapacağım umarım.Burası benim günah çıkarma ve başarı paylaşma noktam olacak.Başarı hikayelerinden birini oluşturmamda bana yardım edin lütfen.Tek çocuk olan benim bir sürü bana yardım eden ablam olsun, ve bu işi bu kez, bu kadar isterken başarayım...
Akşamdan itibaren paylaşmaya başlıyorum, yaşadığım serüveni.Şimdi çıkmam gerek, her şey ideal olmalı,sevgilim beni ve annemi alıcak,psikoloğa gidiyorum,yeme bozukluğu bölümüne.Bu cesareti de gösterdim ya ,inanamıyorum:)
Akşama Görüşmek üzere:)
Rainbow

selam canım yazdıklarını okudum.Ve en çok, çoook kilo aldım deyip dar paça kotlarla gezenlere uyuz olduğumu belirtmek isterim.bende lise hayatımda çok zayıfken ünv kazandığım yıl 15 kilo aldım.Çünki annemin sıcak ev yemekleri yoktu artık ve bende ztn para veriorum en iisi fast food yiyeyim die die aldığım kiloyu 20ye çıkardım ve işin garibi aynaya baktığımda kendimi halen zayıf görüyor olmamdı.Şu an 4.yılım ünv de.ve ben bu 4 yıl kilolu geçirdiğim için çok mutsuzum.Keşke daha önce bişiler yapabilseydim.Ben senin yanındayım canım birbirmize destek olalım...kaydirigubbakcemile5

Merhaba Veveya:)
Çok çok sevindim bir ortak bulduğuma bundan sonra öyleyse beraber devam edelim senle, günah çıkarıp,başarılarımızı paylaşmaya:) Biraz sonra akşam yemeğimi yiyeceğim, ondan sonra günümü,yediklerimi ve yaptıklarımı anlatmak için burada olacağım:)
sevgiyle kal

slm canım.Ben de spor yapıcağım birazdan sora ben de burdayım şu anda meyvalarımı yiyorum ohh nefiss:) devam edelim beraber arkadaşım.Görüşürüz.

merhaba... sen şimdi benide komik bulucaksın belki ama yinede sana yazmak istedim... kendini çok güzel ifade etmişsin... dediğin gibi ıSTEMEK çok önemli... sen bunu başarmışsın geriside gelir buna eminim... sana başarılar dilerim.. umarım en kısa zamanda istediğin kiloya kavuşursun. sevgiler...

Eveet sıra günü anlatmaya geldi. Sabah annemin çığlıklarıyla uyandım! Sanki evi alev almışcasına bağırıyor ve ben de itfaiye şefiymişim gibi adımı çığırıyordu. Bir panik kalktım yataktan, pijamalarımla içeri girdiğimde daha tiz perdeden bağırdı annem "Sakııın! sakın, pijamaların varken üstüne çıkmasın likör!" Likör.. Köpeğim:) şirin mi şirin bir labrador yavrusu, 4.5 aylık ve sabahları beni görünce çok heyecanlandığı ve bana yakın olmak istediği için üzerime atlama girişiminde bulunuyor. "Ne oldu annecim niye bağırıyorsun "diye sorunca acı gerçeği öğrendim.Tuvalet eğitimini neredeyse almış bir köpek olan likör eve tuvaletini yapmıştı...Ama çok geçmeden anladık ki zavallım üşütmüş ondan yapmış
Bu arada başımdan geçenleri daha iyi gözünüzde canlandırabilmeniz için annemin,likörün,cemal'in ve benim de fotoraflarımı koyacağım.
Bu annem ve ben, 2008 agustos-112 kiloyum inanın o günleri bile özlüyorum:

bu minik köpeğim likör,2 aylıkken :

Bu şu an olduğum kilo,22. doğumgünümde çekildi, tam 1 ay önce :

Bu 95 kiloluk halim, yani şimdilik hedefim:

Ahh ah.. nerede o güzel minik elbiseler şimdi birbirimize düşman misali bakıyoruz,onlar atmaya kıyamadığım ve alttan alta "bir gün yine giyeceğim sizi" düşüncesi beynimde olduğu için dolabımda, bense sinirli sinirli onlara bakarak oturduğum yatağımda:)

Herneyse,psikolog demiştim.Cemal geldi 16:00 da beni aldı, çok gergindim,niyeyse (sanırım bu işte ilk kez ciddi olmamdan dolayı) yarım saat arabayla dolaştık ve benim huzur dolu canım sevgilim moralimi yükseltti.Daha sonra 16:30 da annemi aldık,canım annem öğlen yemeğimi almış,poşete koymuş pıt pıt koşarak geçti ışıkları ve yanımıza geldi. Ben gerginlikle poşetten sandiviç i alıp ağzıma tıkıştırdım, bir yandan heyecan ve paniğimi yine yemekten çıkarmaya çalışırken bir yandan da annemin sorularını yanıtlamaya çalışıyordum.Sonra durdum..Kendime verdiğim sözü hatırladım, nefes aldım, anneme yemek yediğimi sorularını sonra yanıtlayacağımı elimden geldiğince :) kibarca söyledim (eh insan biraz gergin oluyor ) sonra yemek işine yoğunlaştım, ve baktım ki böylece, yani yemek yerken sadece yemek yiyerek insan daha kolay doyuyor ve yemeğin tadına varıyor.Bugün öğrendiğim ilk ders bu oldu : YEMEĞİNİN TADINI ÇIKAR VE YEMEK YERKEN SADECE YEMEK YE! .Herneyse, sonunda vardık danışma merkezine,danışmanla konuştum, kadın gerçekten de yararlı oldu bana , çok ama çok moral verdi. Morale ihtiyacı olan arkadaşlar, bunu denemelisiniz!Sizi tanımayan nötr birine derdini anlatmak ne güzel şeymiş! Çok rahatlamış,moral depolamış olarak çıktım ordan.Artık bir daha ki gidişime kızgınlıklarımı ve o an yeme isteği uyanıp uyanmadığını,uyanıyorsa yiyip yemediğimi vs yazıp götüreceğim.
Merkezden ayrılır ayrılmaz provaya gittim.Prova yaptığımız yer aynı zamanda çok güzel bir spor merkezi, kendimi yeme programıma alıştırdım gibi, tam alışınca haftada 2-3 gün ordayım. Oyunun metnini okurken kilomla alakalı bir çok espriye maruz kaldım, ama ilk defa ben de içimden gelerek güldüm çünkü bu geçici bi durumdu benim için. Bunun böyle olduğunu farkeden arkadaşlarım esprilerini kendilerine saklamaya başladılar
herneyse, çıkışta hocamız ve aynı zamanda yönetmenimiz olan bayan evine yürüyeceğini söyledi.Tam o sırada taksi parası için cebini karıştıran ben hemen kendime geldim,elimi cebimden çekip,hocanın omuzuna koydum ve "Hocam ben de yürüyeceğim " dedim. Bana göre uzun bir mesafe olan 20-25 dk lık bir yolu, üstelik rampalı bir yolu güle oynaya yürüdüm.Eve vardım, ama hala enerjiktim.Bu pozitif düşünme yolu beni adeta değiştirdi, hatta eve geldiğim zaman yerimde duramadığım için annemin "çişin mi geldi kızım" sorusuna maruz kaldım:)
Birazdan tekrar cemal gelecek ve 3ümüz kart oynayacağız.
Kısacası bugün oldukça iyi geçti, sıra yeme listemde:

Sabah:2 dilim kepekli ekmek arasına 1 ince dilim diyet kaşar tost, yanına bir bardak süt
3 kuru kayısı,3 ceviz
ara öğün yemedim, gecikmeli bir öğle yemeği saat 16:30 da
1 büyük kepekli ekmekli,hindi jambonlu sandiviç,ayran bir mandalina
ara öğün 18:20-bir mandalina -bir elma bir bardak kuşburnu çayı (şekersiz)
Akşam: 3 küçük parça tavuk (sarımsaklı) 2 dilim kepek ekmeği,200 gr yoğurt,yağsız ve tuzsuz salata,diyet kola.

aksam da yatmadan yine biraz ceviz ve süt içerim sanırım
onu yatmadan yazarım kısacası bugün diyet kola hariç, iyi gittim ama işte o da tatlı gibi olduğundan beni tatmin etti, en azından daha büyük felaketleri cikolata,sutlu tatlı ısteme) engelledi:)
Sevgiyle kalın

Sevgili veveya, :) aferim aferim, bende iyi çıktın bak spor konusunda:) tam gaz devam:)
Sevgili Maeves, demek sen de o kendini şişman sanan zayıflardansın aslında senin düşüncelerini çok merak ediyorum, nedir kendini sana kilolu hissettiren?

acayıp eglencelı yazmıssın ya :)
umarım hedefıne ulasırsın !

bende sendenımm ...

canım, hayatım boyunca hep zayıftım.. hamilelikten sonra kilo aldım. eski kıyafetlerimin hiç birine giremiyorum. eee bide bebek var tabii eskiden kuaföreden çıkmazdım şimdi tırnaklarımın biri uzun biri kısa saçlarımda artık benim parçam sayılan gece yatarken bile çıkarmadığım siyah bandanam, kaşlarım uzamış filan yani biraz dağıttım anlıyacağın... kendimi toparlamaya çalışıyorum.kızıma tek başıma bakıyorum. bana yardım edebilecek bi işin ucundan tutacak kimsede yok etrafımda.. kuaföre gidip bakım yaptırıcak vaktim zamanım yok yani. zaten içine girebildiğim eskilerden kıyafetimde yok inatla almıyorum.. dolayısıyla eskiye dönmem için biyerden başlamam lazım... kilo vermekle başlamak benim için bir nevi terapi şuanda. yaza zaten kızım biraz daha büyümüş olucak ve havalarda ısındığı için daha rahat dışarı çıkabilicem eskisi gibi görünücem. dağınık görüntümden böylece sıyrılıcam. her şey eskisi gibi olucak.. şuandaki yorgunluğumdan dağıtmışlığımdan bunları düşünerek çıkmaya çalışıyorum... böle iştee canım...

cnm cok cok güzel bı kızsın zayıflayınca senı düşünemıyorumm wallaa bıde cok cekıcısın

slm cnm.Bgn büyük bi adım atmışsın ve bi yerden başlamıssın.İnan ilk gün çok zor oluyo o ilk başlamak için bir hafta bekliyor ve o haftada ztn diyete gircem veririm diyerek 3 kilo alıosun.Ben de 20 gündür gayet gzl besleniyorum.Ve sporda yapıorum daha çok yöntem yapıorum bu arada cnm ama bayaa yoğun.Ve sonuç göbek fena halde eridi.Oh olsun ona kıyafetlerim üzerimde dönüyohihoyyyt

canim cok guzelsin masallah :)
ama ögunlerine baktim her ögunde ekmek yiyorsun kepekli olsa bile yememeye calis..
öglen kendine guzel bir salata hazirla icine en sevdigin seyleri koy, ben salatamin icine eksi yesil elma dilimliyorum.. yani olabildigin kadar ekmek yeme canim basaracagina inaniyorum a.s.

Merhabalar, çok çok teşekkür ederim pozitif yorumlarınız için Beni daha da motive ettiniz:)
Sevgili maeves, senin kilo alman kutsal bir sebepten dolayı! boyunu bılmıyorum ama kılolu sınıfında oldugunu dusunmuyorum, gercı kımı ınsan bır kıloya alısınca gram dahı alsa rahatsız oluyor, annemden bılıyorum:) O da hala soylenmekte kılo verecegım dıye:) Küçük bir çocuga bakmanın üstelik yanlız bakmanın ne kadar zor olduğunu tahmın edebılıyorum,annem benı yanlız yetıstırmıs,o anlatır hep, ama ınan ılerıde kızınla cok cok ozel bır ılıskın olacak bence o yuzden herseye deger:) Keşke Ankara da olsaydın arada alır çocuk oyunlarımıza gotururdum kızını:) Okul dısında part time bir çocuk tiyatrosunda çalışıyorum, çocukları cok ama cok sevıyorum,evrenın gercek gunesı onlar bence,oldukları ortamı adeta aydınlatıyorlar:) aslında bebek ayaklandı mı bılemıyorum ama, soylenenlere gore bebek ayaklanınca pesınden kosmaktan kılo verılıyormus annem doguma gıttıgınde 83 kıloymus ben ayaklanınca 65 e dusmus

Sevgili Eliffffff 8 fler kaç tane bilemedim!:))
çok çok teşekkür ederim iltifatın için,dış güzellik günümüzde bir şekilde elde ediliyor,at gibi kadınlar ı iki boyayıp iki saçını yapıp yanı allayıp pullayıp dunya guzelı dıye sunuyorlar onumuze, iç guzellıgını,insan sevgisini yakalamak cok daha zor,umarım cevremdekıler ıcımın guzel oldugunu dusunuyorlardır:) Ama çok tesekkur ederım soyledıklerın ıcın benı cok motıve ettı:)
Sevgili Glsh85, beğendiğine çok sevindim:) Bu tarz yazmak beni neşelendiriyor ve yazmaya teşvik ediyor. ve umuyorum ki okuyanlara da keyif veriyordur:) Yani sonuçta kimisi " bana ne bu kızın hayatından canım sadece rejimle alakalı kısımları yazsın" diye düşünüyor olabilir. ona da saygım sonsuz ama işte dediğim gibi, böylesi bana daha keyifli geliyor, hem inanın insanın yemesi, gündelik yaşamında yaşadığı şeylere göre çok değişiyor, Misal bugun en son yazdıktan sonra cemal geldi:) ha bu arada cemal in de fotorafını koyayım:
normalde boyle karton bır tacla gezmıyor:) Dogumgunumu kıyafet balosu gibi yapmıstık ta
herneyse, Cemal geldi, o gelince hadi dedik kart oynayalım (annem de cemal de iyi kumarbazdır:)) sonra likör bize hiç rahat vermedi, bir bana koşuyor bir cemale bir anneme, hanımefendi oyun oynamak istiyor..En sonunda pes ettik kağıtları bir yana koyup onunla oyun oynadık. oyundan sonra bir kupa kuşburnu içtim şekersiz. Neden hep kuşburnu derseniz,şekersiz içebildiğim nadir çaylardan:) Elma da mesela iyi oluyor bence,kendi aroması baskın olduğu için onları şekersiz içebiliyorum. Daha sonra saat 00:30 da likör hanımı çıkardık dışarı tuvalet ihtiyacı için...Orayı kokladı,burayı kokladı yok..bi ara bi parça karnıbahar aldı çöpten,zorla ağzından aldık ve o an şu düşünceler geçti beynimden "hey yavrum hey! hayvan işte doğaldan sağlıklı,benim önüme allayıp pullayıp koyuyorlar da yine yiyemiyorum o karnıbaharı" daha sonra likör sırasıyla,kola,cips,kemik parçası,kozalak ve taş yemeye kalkınca bu düşüncem değişti:) neyse,şaka maka saat 9 dan 2 ye kadar yani 5 saat ağzıma bir şey koymadım,bunun için bir ihtiyaç ta hissetmedim..niye.. çünkü meşguliyetim vardı,ve sevdiklerimleydim..Bugun ogrendıgım ıkıncı kural MİDENİ ADAM EDEMİYORSAN KENDİNİ MESGUL ET! evet...Rafta duran ve okumak için hep boş anımı beklediğim kitaplar...savulun! ben geliyorum, mesgulıyet için hepınızı okuyacagım!
Gece eve geldıgımde yanı mesgulıyet bıttıgınde ise son hakkımı tukettım, 1 bardak sut, bır kase kadar kepeklı cornfleks yedim, mutluyum, muhtemelen likör yine aynı noktaya tuvaletini yapmış olacak sabah ve ben aynı anne cıglıgı ıle uyanacagım ama olsun, likör sayesınde 2 saat aralıklarla da olsa yurudum ayakta kaldım bıraz da olsa bısıyler yakmısımdır umarım:) şimdi yatıyorum, yarın yeni bir gun benı beklemekte:)
Sevgiyle Kalın!

Çok üzgünüm yazdığınızı ve bir 2. sayfa olduğunu geç farkettim:)
Sevgili veveya, o nası bir duygudur ama ya di mi! eskiden de olsa hatırlıyorum, zayıflayınca o eteğin belinde dönmesi,tadından yenmez o duygu! Tadını çıkar! Daha da fazla donecekler yakında anlasılan! sen de bu azım varken:) ama dikkat et yere dusmelerıne yakın yenı kıyafetler edın sonra ıstanmeyen durumlar ortaya cıkmasın:) şaka bır yana cok sevındım senın adına, ee darısı basıma dıyelım

Sevgili ebis,
Öncelikle çok teşekkür ederim yazdığın için, bu öğün programını bana diyetisyenim yazmıstı 3 ay uyguladıktan sonra da ekmegı azaltmıstı , yanı evet haklısın ekmek sayısı belkı ıdeal degıl daha, ama ınan o bıle bana az gelıyor, normal hayatta o besını cok tukettıgım ıcın yavas yavas azaltmayı planlıyorum cunku baska turlu doymayıp ta motıvasyon ve moral dusuklugu yasayabılırım.Yesıl elma cok severım, ama anlamdım, sen baya baya marulla beraber falan mı yıyorsun yesıl elmayı yoksa bahsettıgın bır meyva salatası mı? Aydınlatırsan sevınırım bu cahıl gencı:)

Hepinize tesekkurler
ıyi geceler

MIDENI ADAM EDEMIYORSAN KENDINI MESGUL ET!!!! süper bi söz canim yazilarini ilgiyle takip ediyorm insallah bi gün bende gercekten ister ve zayiflarim. aslinda istedigimi saniyorum fakat nedense cesaret edemiyorum bazi seylere. umarim sen hedefine en kisa zamanda ulasirsin :1hug:a.s.

slm rainbow87..5 saat ağzıma bir şey koymadım deyince yazmak istedim.Yemeden kilo veremeyiz canım..Ya da veririz belki ama açlık grevine giren bir insan gibi veririz..ve böyle diyetlerden bıkar bırakırız..boşuna aç kalma..zaten vücudun hemen korumaya alacak kendini yağ yakmayacak..Halbuki kalorisi düşük gıdalarla 3 saat gibi aralıklarla beslenirsen vücudun bir tehlike yok diye normal çalışmasına devam edecek..mutlaka okumuşsundur sen de örneğin marulun bize verdiği kalori,bizim onu sindirirken harcadığımız kaloriden daha azdır..bedenini kandırmaya çalış..bu arada çok tatlı bir yüzün ve çok pozitif bakan gözlerin var.senin zayıf resmini görmeyi çok istiyorum.Afet bi şey olacağından eminim.hiç kasmadan sabırla,ama vazgeçmeden verirsin inş.sevgiler

seni büyük bir ilgiyle takip ediyorum canım kiloma bakınca büyük ihtimalle bnmle de dalga geçeceksn ama ben 15 yaşındayım canım bir de çok geç yiyorsun saatlerini düzenle benceyerimseniben

şimdiye kadar burda okuduklarım arasında en samimi yazı diyebilirim.bence başaracaksın sadece sabretmen gerek özellikle sinirli ve moralin bozuk olduğun zamanlarda çünkü ben en çok "o" anlarda kaçamak yaparım...

canım kardeŞım
ben 43 yaŞında hıpotıroıt ve kalp-damar hastasıyım

hayatımda ŞıŞman dıyeceĞım bır kıloda gezmemıŞdım hastalanıncaya kadar

1 gÜn ıÇerısınde 15 kılo aldıĞımı bılıyorum(ve bu kıloları vermem zor oluyordu)

neyse ben sana kısaca ŞÖyle sÖylÜyorum tatlım

sadece kendın ve saĞlıĞın ıÇın zayıfla ve sporu hayatından hıÇ Çıkarma

ben 5 senedır Çok dÜzenlı spor yapıyorum(yÜrÜyÜŞler ve yÜzme harıÇ)

ınan akŞam ıŞden gelıp koŞtura koŞtura sporuma gıdıyordum herkes ŞaŞırıyordu benım spor yapmamı hıÇ bır Şey engelleyemedı kar, buz, sıcak demedım(dememde)

saĞlıĞını kaybedınce ınsan onu korumak ıÇın ınan neler yapıyor

kesınlıkle devam hayatım ıstersen cuma yarıŞmalarına katıl(ben 3. Takım lıderıyım ıstersen bızımle yarıŞabılırsın)

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…