arkadaşlarım iyi niyetli mi kötü niyetli mi

Bunu ben de soruyorum kendime:) Sanırım 13 senelik geçmişten ve bir çok paylaşımdan dolayı. Beni en iyi tanıyan insanlardan biri aslında, ama tam da bu nedenden işte benim hassas noktalarımı kullandığını seziyorum. Ben çocukları seviyorum ve malum çocuğum yok, bir süre de olmayacağı aşikar, çocuk sevgimi kullanıp kendini rahatlatmak peşinde diye düşünüyorum.

Ki gerçekten çocuklar belki de en hassas noktam, her çocuğun en sağlıklı ortamda büyümesini isterim, özellikle psikolojik olarak, ki (Allahım büyük konuşturma) özellikle evlilikler "kurtulsun", "eşim beni çocuklar yüzünden bırakamasın" diye yapılan çocuklar için çok çok üzülüyorum. Mutsuz ebeveynlerle büyümenin ne olduğunu çok iyi biliyorum çünkü.....Bu hassas noktamın kullanıldığını hissediyorum.

Ben boşandıktan sonra da bana iyi davranarak kendini tatmin ettiğini düşünmeye başladım; çünkü ben ona göre zayıfım, güzelim, kariyerim var, ama bak işte kocam yok, onun var:) Kendini tatmin ediyor gibi geliyor.

Sen de onunla kendini tatmin ediyorsun farkında mısın? Kocam olmasa da ondan daha zayıfım, daha güzelim, işim var, param var diyorsun. Karşılıklı tatminleşiyorsunuz.

Kadın sizi kıskansa kocasından uzak tutar.
Yada onlarda niye geliyor bizimle bu diyor olabilirler mi .
Zaten akrabam çağırsa bile ailenin içinde herdaim ne işim var .
E gitmeyin .

Kendileri çağırıyor ısrarla. Hatta haberim olmadan kapıya geldiler kaç kez almaya. Arabayla alıp bırakıyorlar.

Sürekli gitmiyorum, son 1 ayda 1 kez gittim. Dün çağırdı gitmedim mesela defalarca aradı, mesaj attı.

Kadın sizi kıskansa kocasından uzak tutar.
Yada onlarda niye geliyor bizimle bu diyor olabilirler mi .
Zaten akrabam çağırsa bile ailenin içinde herdaim ne işim var .
E gitmeyin .

Son görüşmemizde eşinin erkeklik hormonunun düşük olduğunu söyledi, sizce bundan dolayı kıskanmıyor olabilir mi?

Sen de onunla kendini tatmin ediyorsun farkında mısın? Kocam olmasa da ondan daha zayıfım, daha güzelim, işim var, param var diyorsun. Karşılıklı tatminleşiyorsunuz.

Aslında ben bunları hiç düşünmemiştim, bunları bana söyleyen o. Ben o dönemde sadece beni anlayan bir dost istemiştim.
Ben kimseyle bu şekilde yakınlaşmıyorum aslında, aklımdan dahi geçmiyor. Kendileri ısrarla söylüyor, siz ailecek zayıfsınız, işte güzelsin ondan, işte paran var ondan.

Cehennemlik birine çocuklarını niye baktırıyorlar o zaman? Deseydin keşke.
Bir de anlamadım. Doğumgününe seni anneni mi istemediler?

Kızlar benim üniversite yıllarındaki en samimi arkadaşımla zamanında küsmüştük, bir süre görüşmedik, çünkü kendisi o süreçte bana saçma sapan şeyler söylemişti. İşte rüyasında beni görmüş onu aşağılamışım çalışmıyor diye, o da bana demiş ki benim eşim 2 kişilik maaş alıyor vs vs, zor bir bebeği vardı ve eşiyle sorunları vardı, annesi ile hep sorunluydu eskiden beri biliyordum, kavga etmemiş ama görüşmeyi kesmiştim.

Boşandıktan sonra tekrar görüşmeye başladık, bayağı olgunlaşmış gibi duruyordu, işte 2 çocuğu eşi vs mutlu aile ortamı imajı veriyordu. Beni ısrarla evden alıp beraber dışarı çıkmaya zorladılar, işte çocuklarla ne kadar gezilebilirse tabi ben de çocuklara göz kulak oluyordum çünkü eşi çocuklarla dışarı çıkmak istemiyormuş (bunu sonradan öğrendim). Tabi ben davranışlarından anlıyordum, aralarında sevgi bitmiş, zorla çocuklar yapılmış, baba pek ilgili değil, kadın tüm gün boyu evde, tek başına hiçbir şey yapmıyor, yapamıyor çünkü çocuklar çok sıkıntılı. Tam bir çocuğu büyümüşken diğeri doğmuş, kendini iyice eve kapatmış, asla çalışmak istemiyor, bahane olarak da çocuklar kreşlerde perişan oluyormuş. Oysa çocuklar evde daha hırçın, memnuniyetsiz, kötü beslenen (habire abur cubur yiyorlar) çocuklara dönmüş.

Neyse zamanla ne zaman tek kalsak birbirleri hakkında şikayetlenmeye başladılar, çocuğunun doğumgününe annemi de ısrarla davet etti (önceden ailemle tanışmışlardı), annem iyiniyetli fakat bazen karşı tarafa ters gelecek hareketler yapıyor. Bende uzun süredir gitmiyordum, geçen gittiğimde eşi annenin gelmesini istemiyoruz dedi. Apartmana girip çıkarken de herkes garip garip bakıyor ve sorular soruyor iyice ikirciklendim.

Arkadaşım eşiyle adeta arkadaş gibiymiş, sırf boşanmamak için 2. çocuğu yapmış, adam kızı beğenmiyor kız çok kilolu, adamda zayıf kadın takıntısı var, kıza ısrarla kilo vermesini söylüyor ama kızda ısrarla kek börek vs vs tarzında beslenmeye devam ediyor.

Ay çok yazdım, sanane diyenler olabilir; ama benim asıl derdim şu; niye ısrarla kendi mutsuz hayatlarına beni de davet ediyorlar, kullanıldığımı hissediyorum. Çünkü beraber asla dışarı çıkmıyorlar, ben çocuklarla ilgilenmeye yardımcı oluyorum, çocuklar beni seviyor diye sanki dadı gibi yanlarında götürüyorlar gibi hissediyorum. Adam da kadından bunalmış, al işte oyala şunları modunda gibime geliyor.

Ayrıca arkadaşım kapalı ben açık bir kadınım ama ısrarla bana sen cehennemliksin tarzında nutuklar veriyor. Bir de anneme biz greengirll e koca buluruz tarzında bir şeyler söylemiş ben yokken, annem de kızmış.
Ben de kapalıyım cennetlik miyim yani şuan 😁 arkadaşınız ne kadar boş bir insanmış. Keşke hiç görüşmeye başlamasaydınız

Cehennemlik birine çocuklarını niye baktırıyorlar o zaman? Deseydin keşke.
Bir de anlamadım. Doğumgününe seni anneni mi istemediler?

Bebeğinin doğumgünü vardı, kimse yok burda aile arkadaş vs, ısrarla çağırdılar annemle beni. Annem biraz karışır herşeye, biraz da eleştirir, bir de orda arabayla gidilecek bir yer için annem bana kızım nasıl gideceğiz diye sordu, illa onlar bıraksın gibi anlamışlar. Bir daha annem gelmesinmiş.

Sen cok guclu bir kadinsin. Bir sure yalniz kal kafani dinle derim canim. Anlattiklarin benim bile basimi agritti :) cok sabirlisin.

Güçlüyüm ama sevgi istiyorum ve sevgi için kendimi feda ediyorum böyle. Önce aileme, sonra eski eşime, şimdi arkadaşlarıma. Yalnız olarak da mutlu olmayı öğrenmem ve kendime yepyeni bir çevre kurmam lazım.

Bebeğinin doğumgünü vardı, kimse yok burda aile arkadaş vs, ısrarla çağırdılar annemle beni. Annem biraz karışır herşeye, biraz da eleştirir, bir de orda arabayla gidilecek bir yer için annem bana kızım nasıl gideceğiz diye sordu, illa onlar bıraksın gibi anlamışlar. Bir daha annem gelmesinmiş.
Diğer söylediklerinin hepsini çöpe at. Bu sözün üstüne onlarla bir daha görüşmemen gerekir. Terbiyesizler. Canları cehenneme. Üzülmene değmez.

Diğer söylediklerinin hepsini çöpe at. Bu sözün üstüne onlarla bir daha görüşmemen gerekir. Terbiyesizler. Canları cehenneme. Üzülmene değmez.

Zaten bu olaydan sonra görüşmeme kararı aldım, çünkü pat diye suratıma söylediler. Annem de meraklı değildi onlara, ısrarla o kadar çağırdılar ki, aileleri kimseleri yok gidelim kızım dedi. Aslında annem onları anladı bence ondan böyle davrandı, normalde herkesle arası çok iyidir ama dikkat ediyorum bu tarz insanların yanında istemeden de olsa değişiyor kadın. Demek ki hissetmiş...

Zaten bu olaydan sonra görüşmeme kararı aldım, çünkü pat diye suratıma söylediler. Annem de meraklı değildi onlara, ısrarla o kadar çağırdılar ki, aileleri kimseleri yok gidelim kızım dedi. Aslında annem onları anladı bence ondan böyle davrandı, normalde herkesle arası çok iyidir ama dikkat ediyorum bu tarz insanların yanında istemeden de olsa değişiyor kadın. Demek ki hissetmiş...
🤩🤩🤩 su an çok sevindim görüşemeyeceğine. Annendeki de tecrübe tabiki.

X