Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Yerinde olsam aile hekiminde idrar tahlili ve kan tahlili isterdim crp ve bakteri durumuna filan bakılırdı. Hatta ayda bir baktırmak faydalı demişti Dr. Um

Kızlar merhaba,
Yatarken ayaklarınız yukarıda mı yatıyorsunuz? Yoksa normal düz mü?

Kızlar merhaba,
Yatarken ayaklarınız yukarıda mı yatıyorsunuz? Yoksa normal düz mü?
Genel öneri yatış pozisyonu sırt üstü değil de sağ ya da sol yana ama bizde durum farklı bazısı bel altına yastık koyarak yatıyormuş benim açılmam var ama denemedim yastığı

Bizim Kibris'ta aile hekimi uygulamasi yok maalesef. Kendi doktorum da ayda 1 bakiyor. Şimdi hazirana girdik, persembe gunu tahlil ister yine. O zaman kesin ogreniriz.
Yerinde olsam aile hekiminde idrar tahlili ve kan tahlili isterdim crp ve bakteri durumuna filan bakılırdı. Hatta ayda bir baktırmak faydalı demişti Dr. B

Genel öneri yatış pozisyonu sırt üstü değil de sağ ya da sol yana ama bizde durum farklı bazısı bel altına yastık koyarak yatıyormuş benim açılmam var ama denemedim yastığı
Ben sağ sol yatıyorum sırt üstü de yatıyorum mecburen kenarlarım ağrıyor.
Yastık denemedim gerekli mi diye merak ettim

Maşallah artık doğumu bekliyorsun sağ salim kucağına alırsın inşallah
Tavsiye ettiğin her hangi bir şey var mı peki yada ben şunu yaptım keşke yapmasaydım dediğin?
Psikolojinin nasıldı ?
Amin insallah cümlemiz sağ salim kucağımıza alırız.
Doktorumu dinledim hep günlük ev işlerini dinlene dinlene yaptım işlerden kastım makine boşaltma doldurma.,çamaşırları evin içinde tele asma, yemek yapma ilk çocuğumla ilgilenme, toplu taşıma ile 32.haftaya kadar oğlumu kurslara götürüp getirdim..uzun yürüyüşler yapmadım ağır kaldırmadım.. Tabi bunlar benim durumuma özel şeyler olabilir önceki çocuğum 37+2 de doğmuştu şükür hiç kayıp ta yaşamadım.

Sizin riskiniz bize nazaran azdı açılmanız varmıydı bilmiyorum size sürekli yatın da dememiş doktor acaba riski daha yüksek arkadaşlar nasıl yaptı gören olursa yazar zaten
Haklısınız eski arkadaşlardan giren de yok pek bebek vakitlerini alıyor olmalı

Amin inşallah, benim 21 haftalık dikişsiz kaybım var. Şimdide 1 cm açılma var dedi dr.
Kapanır mı düzelir mi bilmiyorum.
Şu an için sadece wcye gidip geliyorum yada mutfaktan su alıp geliyorum. İnşallah bizde o haftaları görürüz.

Sizin yatmanız daha hayrınıza açılma varmış çünkü..inşallah inşallah tedbir sizden...

Sizin yatmanız daha hayrınıza açılma varmış çünkü..inşallah inşallah tedbir sizden...
Bir şey daha sorsam?
Afedersiniz vajina dış dudaklarda arada zonklama mı ne olduğunu anlamadığım kısa süreli bir ağrı oluyor bazen.
serklajdan öncede vardı şimdide ara ara oluyor.
Dr her gittiğimde sormayı unutuyorum.
Kanlandığı için olabilir yazıyor netten bakıncada.
Her hangi bir şişlik veya enfeksiyon yok çok şükür kültür veriyorum ara ara.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…