Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Benim de açılma var canımı sıkmıyor değil ilerler diye korkuyorum

Biz daha yolu yarı edemedik canım ama buna şükür günler geçiyor bir şekilde.
İğne batması gibi diye tarif ediyordum bu zonklamayi ben. Bu hastaligi gecirip cocugunu kucagina alan tum arkadaslarima sormustum korkudan,hepsinin basina geliyordu endişilenme yolun çogu bitmiş artik her gün kâr size
İgne batmasi hepimizde oldu, oluyor. Hatta ben de bu gruba ilk girdiğimde sormuştum herkese. Galiba Ceylin'di, artik son haftalara yaklaştigindan o demişti ki artık olmuyor ama 20'li haftalarda falan olurdu dedi.

İnternetten de baktığımda bu batma hissi hep var başkalarinda da. Tehlikeli olan bıçakla kesiliyor hissiyatiymiş. O zaman belli ki dikişler zorlaniyor demek.

Zonklama cok başka bir his. Elinizi yumruk yapin açin. Onun gibi bir hissi vajinamda hissediyorum ara ara. Onun nedeni de muhtemelen varislerimin olmasi

Benimkide tuhaf anlamadığım için sordum demek ki hepimizde olmuş. O kadar değişik ki Allah yardımcımız olsun kafayı yemeden sağ salim kavuşalım bebeklerimize

Biz daha yolu yarı edemedik canım ama buna şükür günler geçiyor bir şekilde.
Ay ben 34 hafta olcam die okudum karistirmisim demek ki inşallah 34 den de fazlasını gorursunuz cok firsat bulamiyorum Hepsini okumaya ama sormak istediginize adimi etiketlerseniz yardimci olurum bildigim her konuda

Artik agirlastigi icin bu tarz sikayetler artiyor son haftalarda dikişimin sanki acidigini hissediyordum bicak yemedim hiç ama cidden bicak saplaniyor igne batiyor biseyler oluyordu hatta lekelenmeler de oldu ama doktorlar hic bir sorun gormedi.
Benim tum sorunlarımı tetikleyen psikolojimdi, ne zaman korkmadim ozaman herseyim yoluna girdi.

Arkadaşlar duş süreniz nedir kaç günde alıyorsunuz doktor bişey demedi ama bazı arkadaşlar haftada bir oturarak falan demişti tabi burda risk durumu da önemli

Ay ben 34 hafta olcam die okudum karistirmisim demek ki inşallah 34 den de fazlasını gorursunuz cok firsat bulamiyorum Hepsini okumaya ama sormak istediginize adimi etiketlerseniz yardimci olurum bildigim her konuda
Sağol canım inşallah görürüz son haftaları sağ salim kavuşuruz hepimiz.
Doğum yapmış olanlardan bilgi almak rahatlatıyor insanı.
Kontrol sıklığın nasıldı senin?

Arkadaşlar duş süreniz nedir kaç günde alıyorsunuz doktor bişey demedi ama bazı arkadaşlar haftada bir oturarak falan demişti tabi burda risk durumu da önemli
Benim serklaj yapılalı 3 hafta oldu 2 defa girdim korkudan çok durmadım.

Dr bana sadece serklajdan sonra bugün duş alma demişti.sonra duş ile ilgili birsey söylemedi.bir de biz çok sıcak bölgede yaşıyoruz duş almadan gerçekten durulmuyor.bu zamana kadar 2 en fazla 3 günde 1 alıyordum artık hergün alıyorum.ayakta 5 dakikada alıp çıkıyorum ben bir zarari olacağını da düşünmüyorum açıkçası.tabi doktor hiç kalkmadan yat derse o zaman başka.

Egede misiniz? Buralar nemli sıcak ,Allah'tan çok terleyen biri değilim. Bende sormadım drda demedi bi şey

Egede misiniz? Buralar nemli sıcak ,Allah'tan çok terleyen biri değilim. Bende sormadım drda demedi bi şey
Akdeniz :) benim doktor sürekli yat da demedi ama ayakta çok durma ev işi yapma diyor.bir ara hafif yürüyüş önermişti son kontrolde fazla hareket etme dedi,ayakta çok durma dedi.bebek baş aşağı duruyordu açılma falan yok kisalma yok ama bebek büyüdükçe baskı yapabilir aşağıya diyor.yani ne yat diyor ne ayakta dur diyor.yavaş modda devam et diyor kısacası.

Anladım canım biz daha küçük olduğumuzdan bir şey demedi. İlk hedefimiz 26.hafta dedi.
Serklajdan çıkınca da çok yürüme,çok oturma dedi.
Ben tedbir amaçlı yatıyorum, sona doğru ne kadar uzun ve kapalı gidersek o kadar iyi olur diye.

Sağol canım inşallah görürüz son haftaları sağ salim kavuşuruz hepimiz.
Doğum yapmış olanlardan bilgi almak rahatlatıyor insanı.
Kontrol sıklığın nasıldı senin?
Benide en çok rahatlatan oydu canim. Gebeliğin başindan 23. Haftaya kadar 15 gunde bir muayene oldum acil gitmeler dışında. Dikişim yenilenince tam 28. Haftaya kadar hic hareket etmeyim diye kontrole falan gitmedim doktor merak edip beni aramisti ne durumdasin diye son ay tansiyon yuzunden 1,5 2 aya yakin hastanede kalmak zorunda kaldim.

Ayni benim doktor. Kendi doktorumu gördüm senin mesajı okurken

Bende 15 günde bir gidiyorum bir sefer eve gelmeden kanamayla tekrar gittim. Giderken de arabada yatarak gidiyorum, sırayı alıp arabaya dönüyorum tekrar. Saatim gelinceye kadar yatıyorum.
Ayakta durmak mı daha az tehlikeli yoksa oturmak mı? Banyoda hastanede falan? Seni de rahatsız ediyorum kusura bakma ama inanki ne yapacağımı bilmeyince bir tuhafım.

Ben doğudayım duramıyorum sizi çok iyi anlıyorum o yüzden bana evde ufak yürüyüş genel olarak yatış verdi ama duşta insanı rahatlatıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…