Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
3 gün sonra 34 olcam inşallah 23+3 den beri erken doğacak diye endişe ediyorum ama doğmadı neyse ki 2 dr a gidiyorum biri 34 olsa yeter dedi biri 35 diyo inşallah 37 den önce olmaz ama tabi
Ben de hep erken doğumdan korkuyorum. Gece rüyalarıma bile giriyor ama daha hiç agirlaşmadım. Kendimi hiç rahatsız hissetmiyorum. Sanki daha doğuma çook varmış gibi hissediyorum. Inşallah içime doğduğu gibi olur. Temmuz ayında dogum yaparim😍 sen nasil hissediyorsun?

Ben de hep erken doğumdan korkuyorum. Gece rüyalarıma bile giriyor ama daha hiç agirlaşmadım. Kendimi hiç rahatsız hissetmiyorum. Sanki daha doğuma çook varmış gibi hissediyorum. Inşallah içime doğduğu gibi olur. Temmuz ayında dogum yaparim😍 sen nasil hissediyorsun?
Ben pek kalkmiyorum 30 .haftadan beri biraz pimpirikliyim ... Artık doğsa da sıkıntı olmaz die düşünüyorum inşallah .. 32 de doğan bebek gördüm ben iyiydi bi yakinimizin

Ben pek kalkmiyorum 30 .haftadan beri biraz pimpirikliyim ... Artık doğsa da sıkıntı olmaz die düşünüyorum inşallah .. 32 de doğan bebek gördüm ben iyiydi bi yakinimizin
Benim gebeliğimin takip edildiği hastane küçük. Tüm erken dogumlari devlet hastanesine sevk ediyorlar. Orada doğum yapmayı hiç istemiyorum. Kim bilir hangi doktor girecek doğuma, hop hemen sezeryana alacaklar, 36. haftamds bile olsam normal doğum yaptirmazlar. Hangi doktor uğraşacak ki? Eşin doğuma girmesi yasak, gece kalması yasak! Benim annem hayatta değil. El insanindan gece yanımda kalması için ricada bulunmam gerekecek. Kuveze giren bebekleri tedbir amaçli 24 saat sonunda anneyle bulusturuyorlarmiş. Ten tene teması geçtim, emzirmeyi bile denetmeyecekler! O nedenle ben daha bu haftalarda doğum yapmaya hazır değilim.

Bir şey daha sorsam?
Afedersiniz vajina dış dudaklarda arada zonklama mı ne olduğunu anlamadığım kısa süreli bir ağrı oluyor bazen.
serklajdan öncede vardı şimdide ara ara oluyor.
Dr her gittiğimde sormayı unutuyorum.
Kanlandığı için olabilir yazıyor netten bakıncada.
Her hangi bir şişlik veya enfeksiyon yok çok şükür kültür veriyorum ara ara.
O bana da oluyordu ara ara hala da oluyor..
Olsun ya ne güzel çok seviniyorum ne güzel bir sebep sizin doğum oldu mu carsamba mıydı sanki
Evet son 3 gün, darısı hayırlısıyla başınıza
Açılma neden oluyor rahim ağzı yetmezliği olanlarda oluyor da bazen sancı oluyor açılıyor diyorlar bir duyumunuz varmı
Bebek kasıldıkça kendini aşağı itiyor olabilir

Aklıma vajinal varis geldi öyle birşey varmış
Bende vajinal varisler var kızlar. Evet zonklama bende de var ama benim doktorum varisler nedeniyle mi zonklama hissettiğimi bilemeyiz demişti. Bana zonklamayi, agriyi hep takip etmemi, geçmezse veya beni rahatsiz eder seviyeye gelirse o zaman ona haber vermemi istemişti.

Benim gebeliğimin takip edildiği hastane küçük. Tüm erken dogumlari devlet hastanesine sevk ediyorlar. Orada doğum yapmayı hiç istemiyorum. Kim bilir hangi doktor girecek doğuma, hop hemen sezeryana alacaklar, 36. haftamds bile olsam normal doğum yaptirmazlar. Hangi doktor uğraşacak ki? Eşin doğuma girmesi yasak, gece kalması yasak! Benim annem hayatta değil. El insanindan gece yanımda kalması için ricada bulunmam gerekecek. Kuveze giren bebekleri tedbir amaçli 24 saat sonunda anneyle bulusturuyorlarmiş. Ten tene teması geçtim, emzirmeyi bile denetmeyecekler! O nedenle ben daha bu haftalarda doğum yapmaya hazır değilim.
Evet bu durumlar kötü inşallah doğmaz ama herşeyde de bir hayır vardir Allah ne zaman derse ozaman doğacaklar erken dogmasinda bile bir hayır olur üniversite hastanesine gidiyorum ben

Bir şey daha sorsam?
Afedersiniz vajina dış dudaklarda arada zonklama mı ne olduğunu anlamadığım kısa süreli bir ağrı oluyor bazen.
serklajdan öncede vardı şimdide ara ara oluyor.
Dr her gittiğimde sormayı unutuyorum.
Kanlandığı için olabilir yazıyor netten bakıncada.
Her hangi bir şişlik veya enfeksiyon yok çok şükür kültür veriyorum ara ara.
İğne batması gibi diye tarif ediyordum bu zonklamayi ben. Bu hastaligi gecirip cocugunu kucagina alan tum arkadaslarima sormustum korkudan,hepsinin basina geliyordu endişilenme yolun çogu bitmiş artik her gün kâr size 🥰

İğne batması gibi diye tarif ediyordum bu zonklamayi ben. Bu hastaligi gecirip cocugunu kucagina alan tum arkadaslarima sormustum korkudan,hepsinin basina geliyordu endişilenme yolun çogu bitmiş artik her gün kâr size 🥰
Biz daha yolu yarı edemedik canım ama buna şükür günler geçiyor bir şekilde.

X