Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Sezaryen olma ihtimaliniz varsa o zaman da alınabiliyor.ameliyattan önce ya da sonra.benim öncekinde sezeryandan sonra taburcu olmadan almıştı hiç hissetmedim bile.gerçi o dogumumda suyumun gelmesiyle doğum sancisiyle hastaneye gittim.doktor gelene kadar da epey sancı çektim o esnada dikişler gevşemiş de olabilir.bunda da doğumda ameliyathanede alacağını söyledi.

Bu arada alışveriş yapan var mı kızlar?ilk etapta neyi ne miktarda almalıyız sizce?hastane çantası falan?ufaktan alışverişe başlasam diyorum.sanki ilk dogumum gibi hiç bisey bilmiyorum ama çok uzun zaman oldu herseyi unutmuşum.

Canım korkma lütfen dediğim gibi ben çok stresli girdim içeri kastım sanırım kendimi ondan oldu böyle ve eğerki mümkünse sezeryanda alınmasını iste

Hastane çıkışı alırsın 1 tane 10lu olanlardan hatta e bebekte indirim vardı galiba bakarsın.. 5-6 takım 5li zıbın takımlarından alırsın şapka eldiven alt üst olanlardan... Çıtçıtlı bodyler müslin örtüler..İlk aklıma gelenler bunlar oldu..

Ben de öyle düşündüm.ilk etapta lazım olanlari alicam daha sonra ihtiyacına göre alırım inşallah.cantaya da önden düğmeli gecelik koymak rahat oluyor diğer dogumumda öyle yapmıştım.cantayi şimdiden tam olarak hazirlamicak olsam da ihtiyaçları alayım hazır olsun istiyorum.

Evet ben 3 takım pijama aldım ilk doğumda batmıştı dışardan alıp yıkamadan giymiştim.. Emzirme atleti al, depend külot bez al, bebeğe ince battaniye..

Canım korkma lütfen dediğim gibi ben çok stresli girdim içeri kastım sanırım kendimi ondan oldu böyle ve eğerki mümkünse sezeryanda alınmasını iste
Ben halen daha olursa normal doğururum sanki diyorum. Doktor da her gittiğimde normal doğum yaparsın sen diyor ama dikişleri de önden almayız, doğumda alırız diyor. Aklımı karıştırıyor. Diyorum ki beni kandırıyorsunuz şimdi normal doğum diye oyalıyorsunuz sonra sezeryan diyip dikişleri o zaman alacaksınız değil mi? Gülüyor O gun gelsin bakacağiz diyor yine

Bu arada e-bebek 3 parca siparişimi tek tek iptal etti. Biri tulum setiydi, diğeri ic çamaşırı digeri de giysiydi galiba.Tedarik edemiyoruz diyip paramı iade ettiler ama öncesinde 20 günden fazla beklettiler.

Bu arada yeni doğmuş bebekler ne kadar süre patikli, eldivenli uzun kollu tulum giyiyor? Insallah vaktinde doğarsa bebeklerimiz yine de Temmuz sıcağında ilk haftalar hep uzun kollu mu giydirecegiz?

Bu arada yeni doğmuş bebekler ne kadar süre patikli, eldivenli uzun kollu tulum giyiyor? Insallah vaktinde doğarsa bebeklerimiz yine de Temmuz sıcağında ilk haftalar hep uzun kollu mu giydirecegiz?
Yani yeni doğan bebekler bence 1 ay filan ince kumaştan uzun kollu patikli eldivenli giydirilmeli

Kizlar mrb 14 haftaligim 11. Haftamda dr kontrol etti beni alttan ve rahim boynun kisa erken dogum riskin var dedi ve progestan fitil kullaniyorum ogun bugundur. Benim sorum su rahim agzi yetmezligi ne tarz belirtiler veriyor cok korku saldi beni birsey olucak diye benim gibi durum yasayip bebegini doguran varmi iki hafta sonraya randevum var tekrar doktora soracagim icime cok kurt dustu

Elbette var. Olmaz mi hic? Bak en erken C ceylin1907 haftaya sağlikla bebeğini kucağina alacak inşallah sonra sirasiyla hepimiz erecegiz muradimiza. Sabir, dikkat, duzenli kontrol ve tedavi ile insallah sonu selamet olacak.

Merhaba doktorunuz nasıl aklına geldi de baktı rahim ağzı uzunluğuna acaba genelde kayıp öyküsü olanlara bakılıyor onun haricinde detaylı ultasodna bakıyorlar.. Rahim ağzı uzunluğu çk değişken istirahatle ve progestan fiitlle uzayabiliyor.. Kaç dedi uzunluğa? Özellikle 20.hafta sonrası birden kısalma olabilirmiş benim öyle oldu mesela 22.haftada serklaj oldum

Son bir kaç gündür sabahlari uyandığımda iç camasirimı ıslanmış buluyorum. Yatak falan kuru. Acaba idrar mi kaçırıyorum geceleri? Gün içerisindeki sıvı akintim da arttı. Yazdım doktora haber bekliyorum. Sizde de oluyor mu boyle?

Progestan fitil den oluyor olabilir bende de akıntı hep oldu

Progestan fitil den oluyor olabilir bende de akıntı hep oldu
Evet benim de hep su gibi akintim var, fitilden dolayi ama bu kez arttı diyebilirim. Normalde sabah ve akşam ic çamasirimı degistirirdim. Yeterdi. Şimdi günde 3-4 kez degistiriyorum çamasirimı. Islaklık hissediyorum çünkü. Neyse, ögrenecegiz yakinda. Teşekkürler

Idrar yolu enfeksiyonu olmustum cok siddetli agrim vardi doktor bebegi kontrol ettikten sonra heralde rahim agzim acildi faln sandi elle kontrol etti rahim boynun kisa dedi ve progestan fitil verdi onu kullaniyorum geceleri bende sasirdim denk gelmis oldu

Aynen bended gun boyu su gbi akinti oluyo ayrica beyaz beyaz ilac parcalarida oluyo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…