Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Evet bende oğlumda cinsiyetini öğrenince sadece alt üst 1 takım aldım , o zaman da korkuyordum bir şey olacak diye. İnsan korkunca daha kötü oluyormuş.
Sonrada o takımı başka bir bebeğe verdim.
Dediğin gibi üzülmek için 2 parça şey gerekmiyor.
Aklından çıkmıyor zaten.
Büyük eşyalar, hastane çıkışları falan zaten son haftalarımızda alırız inşallah o günlerde nasip olur.
Ben zaman geçirmek için yapayım dedim ama hala emin değilim.

Ben eminim aslında son adet tarihinden doktorda geç yumurtladigima emin :)) ultrasonda da sat ile doktorun verdiği tarih arasında çıkıyor.arada 10 gün var zaten bebek de tam ortalar da çıkıyor gelişimi.yani mesela 5 gün ilerde çıkıyor.ama sanırım doktor ultrasona göre doğum tarihini verecek.her defasında unutuyorum sormayı.

Sana iyi gelecekse yap canım.en olmadı hediye edersin.bir türlü kendimizi oyalamamiz lazım.yoksa kafada çok kuruyor insan.
Normal hazırlık içinde herkes 32 ye kadar hazır olsun hersey diyorlar,ani durumlar için.ben haftaya falan ufaktan başlamayı düşünüyorum.32.haftaya girdikten sonra kenarda dursun çanta.bu haftalarda sonra gitsem de her durumda hasta bezidir pijamadir lazım zaten.bebege de ilk etapta en lazım olanlari alicam,aşırı bebek alışverişine karşıyım zaten.

Tatlı telaşlarımız bile bir tedirgin.
Bencede başla ufaktan,çantan yanında olsun.
Örgü bana en iyi gelen şey zaten.
Bende aşırı almaya karşıyım hemen küçülüyorlar, gelenlerde getiriyor zaten.
Allah ım nasip etsin inşallah giydirdiğimizi görelim

Rahim uzunluğunuz kaç evet herkesin cevabı farklı olacaktır kadın doğum doktoru hayatına devam et dedi perinatolog açılma var dedi ev içinde ufak ufak yürü dedi genel olarak yatak istirahatı önerdi
Perinatolog ne dediyse o.. bence yani.. o konuda ihtisasli olan onlar çünkü bende perinatologa gidiyorum

Şekeri neden yasakladı

Şekeri neden yasakladı
Kiloya dikkat edip vücudu en az yükle devam ettirmek için galiba. Belimize binen yük rahmide etkiliyor. Sağlıklı beslenmeyi bizim drda söyledi, ne kadar kilolu olursa o kadar iyi bebek için. Allah korusun erken doğarsa diye

Bende şuan 33 haftadaim gebe kaldığım burnumdan geldi. Korku endişe bittim. 23 de hastanede yattim kasilmalar oldu hala da oluyor rahimde kısalma yok heran olcak diye kasılma takibinden hüngür hüngür aglayasim gelio cidden cok zor bir süreç

☹ maşallah haftan iyi korkma Allah ın izniyle dahada ilerler sağ salim kavuşursunuz inşallah.
Hemde ne zor bizim serklaj yeni atıldı haftamız küçük günler geçmiyor

☹ maşallah haftan iyi korkma Allah ın izniyle dahada ilerler sağ salim kavuşursunuz inşallah.
Hemde ne zor bizim serklaj yeni atıldı haftamız küçük günler geçmiyor
Bende inanamiyorm 33 olduğuma hala. 35 ol rahatiz diyorlar zaman geçmiyor.sizinde geçer sonra inanamiyorsun nasil geldim bu güne diye

Rahim boyunuz kaç

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…