Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Servikal yetmezlk mi var sizde ? O yüzden mi açıldı serviks ? Genelde kısalma da olur sizde olmamış
27 haftalık erken doğum yaptım bebeğim hayatta değil doktor tedbir açmalı attı ama sanırım iyi ki atmış açılma başlamış çünkü sanırım bende rahim ağzı yetmezliği varmış

Kızlar göbek deliğimin tam arkasına denk gelen yer ağrıyor. Omurgam yani, üzerine çok yattığımdan mıdır yoksa bir sıkıntı mı var ?

27 haftalık erken doğum yaptım bebeğim hayatta değil doktor tedbir açmalı attı ama sanırım iyi ki atmış açılma başlamış çünkü sanırım bende rahim ağzı yetmezliği varmış
Hiç görmemiştim bende etrafimda sorunlu gebelik. Başıma gelince cok şaşırdım hic beklemiyordum.. çok zor ve yıpratıcı

E Edacnr Sağlıkla kavusursunuz yavrunuza inşallah. Uzaktan takip ediyorum bu topikleri, bende erken doğumla 19 haftalık ikizlerimi kaybettim sonrasında 2 erken düşük ve 31+5 haftalık yine ikiz erken dogumum var. Sonrasında tekrar erken düşük yaşadım.
Rabbim kimseye büyük acılar yuklemesin evlat acısı çok zor gerçekten.
Sormak istedigim rahim boyu tamamen kisaldigi zaman açıklık olmuyor mu, yoksa açıklık yine de olabilir mi?

Teşekkür ederim şimdi benim kaybım olunca serklaj kararı alındı 15. Hafta da doktor ufak bir açıklık gördüm dedi dikiş atıldı iki ay sonra alt muayene de rahim boyu 30 mm dedi ve açılma 1,5 cm geçmişti sanırım kısalık olsa da açılma olmayabilir size de çok geçmiş olsun

Dikislerin alındı mı ne durumdasın arkadaşım.umarim hersey yolunda gitmistir

Ayy evet nasilsin? Nedir durumun? Haberlerini bekliyoruz.
Evet hanımlar alındı stresli bir gün ve olaydı benim için, biraz sıktım galiba kendimi canım çok acıdı işlem esnasında.. Doktorum büyük bir kısmını aldım dedi ama doğumdan 40 gün sonra yine bakalım bi dedi kalan varsa alırız dedi.. Teşekkür ederim sorduğunuz için

Cok gecmis olsun. Insallah tek seferde alinmistir. Hasi gözün aydin diyelim bir kez daha. Operasyon odasinda mi aldi dikişi yoksa muayenehanesinde mi?

Progesteron kullanimi da dun mu biraktiniz?

Cok gecmis olsun. Insallah tek seferde alinmistir. Hasi gözün aydin diyelim bir kez daha. Operasyon odasinda mi aldi dikişi yoksa muayenehanesinde mi?
Operasyon odası
Progesteron kullanimi da dun mu biraktiniz?
Bana düne kadar kullanmamı söylemişti ama ben düzensiz kullanmaya başlayınca 2 haftadır filan bıraktım gibiydi

Operasyon odası

Bana düne kadar kullanmamı söylemişti ama ben düzensiz kullanmaya başlayınca 2 haftadır filan bıraktım gibiydi
Iyi cesaret sendeki de bu arada benim sesim çatallandi. Tonu kalınlaştı. Inteenetten baktim, artan peogesteron hormonu nedeniyle hamilelikte yaşanmasi doğalmış. Anladim ki az doz kullanmiyoruz. Bildigin hormon yukluyorlar bize Ceylin bu arada sen olursa eger normal doğum mu düşünüyordun? O nedenle mi onceden aldı dikişlerini?

Geçmiş olsun alındı alınacak derken bu da bitti gitti.

Aynen öyle hormon bombası oldum çıktım diyorum bende.Bir de sürekli antibiyotik kullandiriyor benimki. Haftada 2 iğne b12 ve proluton,günde 2 progestan,vajinal fitil,antibiyotik,magnezyum,d vitamini,omega 3, demir takviyesi derken içim dışım ilaç oldu.her taraftan ilaç alıyorum resmen.bir de demiyorlar mı bu kadar ilaç zararli,bizim zamanımızda böyle ilaçlar mi vardi falan cinlerim tepeme çıkıyor.sanki biz çok hevesliyiz bünyeye bu kadar ilaç yüklemeye. zamaninda gelsin de bir bu kadar daha ilaç almam gerekiyorsa alırım ne yapayım.başina gelmeyen anlamıyor ne yazık ki.

Dikişleri atan dr um 34.haftaya kadar demişti ama ben diğer kontrolleri yapan Dr. Da aldırdım sanırım onun rahatlığı idi
Sezeryan canım haftaya çarşamba sabah kısmetse
Geçmiş olsun alındı alınacak derken bu da bitti gitti.
Sağol canım hayırlısı ile darısı başınıza olsun

Benim rahim ağzimda varisler var. Dikiş atilirken kanama yapmasin diye doktor demişti ki arkadan dolaşıp attım dikişleri. Zor oldu dedi. O zaman sormuştum peki kolay alabilecek misiniz? Demişti ki Allah büyük, o gün gelsin bakacağız

Şu an içimi ufaktan bir korku kapladı. Bakalim benimki nasil olacak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…