Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Bebegin icin cok faydali dogsa da kuveze girmeden toparliyor igne sayesinde,banada 8 doz yapilmisti sesi oyle guclu ki dogumhaneyi inletmişti ben hep o ignelere bagliyorum
Ay ne güzel. Insallah benimki de öyle guclu olur. Erken de dogsa sağliği, gucu yerinde olsun, beraber cikalim hastaneden sağlikla evimize gelelim istiyorum. Sizin kaçinci haftada dogmuştu bebişiniz? Kuveze girmedi demissiniz, kac gun kaldiniz hastanede?

Geçmiş olsun nasılsınız kaçıncı haftadasınız
İyiyim şükür 19+1 günlüğünüz planlı serkilaj olacaktı ama 2 hafta önce ölçümde 24 mm çıkan rahim boyum bugün 8 mm düştü ve hunilesme oluşmuş. Hiç bekletmen operasyona aldıklar şükür su an iyiyiz ama tabi ki bu bir önlem kesin cozum degil. Bu günümüze şükür dua edinde hiç yoktan 30 haftayı görelim.

İnsallah görürsünüz benim operasyonu yapan perinatolog sen kesin erken doğurursun dedi ama şükür önce 28 i sonra 34 ü atlattım darısı başınıza

Amin insallah, Allah razı olsun sizde bebeğinize sağlıklı bir şekilde kavuşun insallah. Operasyon öncesi kaç mm rahim boyunuz. İnanin msj içime su serpti rabbim razı olsun.

Evet haklı hep bir riskimiz var belki sonunu da göreceğiz ama tedbir de şart maşallah haftanız da baya olmuş rabbim sonunu görmeyi nasip etsin

Amin insallah, Allah razı olsun sizde bebeğinize sağlıklı bir şekilde kavuşun insallah. Operasyon öncesi kaç mm rahim boyunuz. İnanin msj içime su serpti rabbim razı olsun.
Benim bu hamilelikte 20 mm. İdi ama ilk hamileliğimde 26.haftada rutin kontrolüm esnasında hunileşme farkedildi yanlış hatırlamıyorsam 3 mm demişlerdi acil serklaj oldum operasyondan sonra 34.haftaya kadardı sanırım hep istirahat ettim iş güç yapmadım annem baktı

Bana da nasip olsun o günler insallah

Kızlar size saçma belki ama aklıma takılan bir şeyi sormak istiyorum.

32 - 34 haftadan sonra herhangi bir zamanda suyumuz geldi diyelim ama bebek daha doğum kanalına girmemişse hemen sezeryana mi aliyorlar? Hic normal doğum şansi yok mu?

Yoksa suyumuz geldiyse demek ki bebek de yolda gelecek mi demek bu?

Rahim boyunuz da kısalık oldu mu
Benim dr hiç bana söylemedi ama 34. Haftada boy 3 cm demişti başka dr. Benim sıkıntım hunileşmeydi 23. Haftada başladı 28. Haftada baya ilerlemişti dr ek önlem olarak rahim ağzı halkası ( pesser) taktı ona rağmen bebeğin başı dikişe dayanmıştı tam haftasını hatırlamıyorum. Hiç yukarı çıkmadı benim bebeğim o minik kafası hep çıkışa yakın durdu

Kilo çok önemli hamileyken benim dr kesinlikle kilo almıcaksın dedi. Şekerli meyve bile yeme diyodu. Göbeğin büyüdükçe aşağı baskı yapar sıkıntı olur dedi . 18 kilo vermiştim hamile kalmadan önce hamilelikte sadece 4.5 kilo aldım. Kilo vermen senin de çok işine yarar.

Haftan daha küçük şu an ille de soluna yatman gerekmez ama böbrek konusunda doktorunu bilgilendir. Hamileyken böbrek sorunu olanları okumuştum önemli olabilir. İnşallah hedefini büyük tut. Ben hep dua ederken en az 38. Haftada doğsun diye ederdim çok şükür kabul oldu. Darısı başına inşallah.

28. Haftada 2 doz 35. Haftada 2 doz ciğer geliştirici iğne yapıldı.

Evet haftaya göre rahim boyu çok iyi hunileşme sorunmuş acaba bana da takılsa olur mu pesser halka

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…