Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
İnsallah 34 degil 38 leri gorursunuz
ben sezeryan dogum yaptim cunku sadece rahimle degil gebelik zehirlenmesiylede ugrastim, tansiyonum cok yuksekti dogum aninda yukselir diye cesaret edemedi doktor ve suyumda siziyordu cok azdi. Sezeryanda da sakinlestirdiler hatta bi ara uyudum

Ankaraliyim ama 16 yasinda balikesire yerlestik buralı olduk artık

Kuvezde evet sapka bez corap isteniyor. Kuvez ihtiyaci olmayani giydiriyolar direkt, siz her ihtimale karsi herseyini hazirlayip arabanizin bagajina koyun

Safra kesesiyse yediklerine dikkat ederek ağrıyı engelleyebilirsin. Gaz ağrısı çok fena ben doğruyorum diye acile gitmiştim serum vermişlerdi. O günden sonra gaz yapan şeylerden uzak durdum.

Safra kesesiyse yediklerine dikkat ederek ağrıyı engelleyebilirsin. Gaz ağrısı çok fena ben doğruyorum diye acile gitmiştim serum vermişlerdi. O günden sonra gaz yapan şeylerden uzak durdum.
Valla zaten tüp mideliyim diye çoğu şey rahatsız ediyor, etmeyenlerin birazı midemi bulandırıyor.
Bakalım ne yapıcam,gaz gerçekten kötü oluyor. Allah yardımcımız olsun çok yıpratıcı bir süreç

Evet o kadar stresin içinde bir de yemek kısmı uğraştırıyor insanı ama olsun ödülü çok büyük her şeye değer

Kızlar bir şey sorucam size. Gün içerisinde yürüyüp geldikten sonra veya arabaya inip bindikten sonra mesela belimde (arkamda yani) 5 saniye kadar zonklama tipi ağrı oluyor. Fakat karnımda sertleşme falan yok. Başka bir ağrım da yok. Siz de bu tip bel ağrısı yaşıyor musunuz? Bebek acaba kafasını aşağı doğru döndürdü de ayaklarını belimde ara ara hissediyor olabilir miyim?

Olabilir bende dikişlerde hareket ve ağrı hissediyordum. bugün gittik baktık ultrasonda bebek dikişin üstünde zıplıyor çocuğum dur yapma uzaklaş ordan dedim

Olabilir bende dikişlerde hareket ve ağrı hissediyordum. bugün gittik baktık ultrasonda bebek dikişin üstünde zıplıyor çocuğum dur yapma uzaklaş ordan dedim
Aman yavrum uzaklaş oradan. Dikişler cısss. En son kontrolde bizimki de dikişlerin üstüne oturmuştu. Ahh bu bizim bebekler hep yaramazlik peşindeler

Merhaba hepimiz sağlıkla kucağımıza alırız inşallah bebeklerimizi.
23. Haftamdayım karnımda sertlik ve hafif ağrı olup doktora gittim nidicard be endol fitil verdi. Olmazsa 28. Haftada ciğerleri için iğne yaparız dedi. Rahim uzunluğu 3.92 normal mi sizce

Rahim agzi uzunluğunuz çok iyi. Neden erken dogumdan suphelendi ki? Dogum sancisi gibi mi agrilariniz var? Progesteron tablet veya haftalik igneye basladiniz mi?

Merhaba doktorunuz biraz abartmış gibi geldi bence... yine de önlem almakta tabiki fayda var karın sertleşmesi her gün mü oluyor kaç kere oluyor?

Merhaba doktorunuz biraz abartmış gibi geldi bence... yine de önlem almakta tabiki fayda var karın sertleşmesi her gün mü oluyor kaç kere oluyor?
Çok teşekkürler ya içimi rahatlattınız ilaçları aldıktan sonra olmadı bir daha çok şükür. Çok kilo alamadım ama Normalde de hep sertti karnım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…