Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
İnşaallah.
Böbreklerim de değilde safra kesemde taş varmış.
Ağrılar da ondan,gazdan veya yatmaktan dedi.
Rahimağzı kapalı dikiş yerinde dedi.
Hedefim benimde 37 yi bitirmek inşallah Allah nasip eder hayırlısıyla sağ salim kucağıma alırım.

Ben 23 kilo verip 93 kiloyla hamile kalmıştım beklemiyordum hiç zaten pkos olduğu için hediyeydi bizim için ama geldiği gibi gitti işte şimdi de devam ediyorum diyete zayıflatabildiğim kadar zayıflayacağım ondan sonra tekrar deneyeceğiz kilo almamaya elimden geldiğince gayret edeceğim inşallah sağlıkla kucağıma alabilirim

36+5 haftalik dogdu ama 40 haftalik bebekler bile bazen cigerlerden vs kuveze girebiliyor biz şansliydik şukur ertesi gun evimize beraber donduk sadece 1 saat gozetim altinda tuttular o kadar insallah sizde saglikla evinize donun yavrunuzla

Sifir rahim agzi, bebegin başini dikişe yaslamasi, tutan sadece dikiş, alttanda 1 cm aciklik, haddi hesabi olmayan kasilma sanci 36+5 de dogurdum hiic ayagini indirmeden yat fazla hareket edip duş alma yattigin yerden ye iç surgu veya seyyar wc kullan en az 28. Haftaya kadar bu sekilde devamm et Allah saglikla kavustursun yavrunuza

Benim açılmam başlamış 24 haftadayım

Benim açılmam başlamış 24 haftadayım
Balkes15 in mesajını oku bak hiç kalkmamış sağ salim almış kucağına maşallahAllah yardımcımız olsun inşallah şu 12 haftan çabucak geçer.30u 31igeçince yaşar gibi diyorlar.ben daha 17 haftalığım dualarla götürücez işte gittiği yere kadar perinatolog ne ilaç verdi? bence senin ilacın yetersiz.en azından kasılmalarını durdursunlar 17 mm ile kalsın

İnş canım benim Allah yardımcımız olsun

Hadi darisı başımiza inşallah Simdilik 2cm rahim ağzi uzunluğum var. Ama bebek tam dikişe oturmuş, doktor öyle dedi. Psikolojik olarak kendimi kandırmak için halen daha hastane çantamı hazirlamiyorum 34. haftaya gelince bavul yapacağim.

Siz normal doğum mu yaptınız? Sorduysam kusura bakmayın, unutuyorum.

Bir de Balikesir'li misiniz? Aslen ben de Balikesirliyim ama 17 yaşında üniversite okumak için çıktım diye pek çevrem yok. Tanımam kimseleri.

Bir de kaç haftadan sonra doğan bebeklere giysi giydiriyorlar? Küvezde olan bebekler sadece şapka ve patik giyiyor diye biliyorum ama hepsi mi öyle emin değilim.

Açılma olmuş bugün perinatoloğa gittim 17 mm mi cm mi anlamadım da rahim boyundan ziyade ona takıldık
17mm yani 1.7cm olarak ölcmuş rahim boyunu. Geçmis olsun. 22. haftamda benim de rahim boyu uzunluğum 19mm olarak ölçülmüştü. Panik yapmayin, ne hikayeler okuduk burada. 1cm'in altina düştüğü halde 36-38 haftalara gelenler var. Stres yapmamak lazim sanirim. Onu anladim.

Doğumu neyin başlattiği bilinmiyor. Stressiz kalmaya çalışın. En iyi bakımı aldığınızı düşünün. En az 2 kez farklı zamanda hastaneye yatan çıkan ama şu an 39. haftasında olan bir kadin biliyorum. Şimdi de bebegi gelmek bilmiyor Darısı sizin başınıza

Benim dikişim 22. haftamda atıldı. Bende hem kısalma hem de açılma vardi. Yoğun akintim oluyordu hatta o zamanlar. ilk gittigim doktor enfeksiyon diyordu ama açilmadan dolayıymıs. Serklaj sonrasi akintim cok azaldi.
17 mm gibi bişey dedi açılma boyutuna ama ben anlamıyorum açıklık ne rahim boyu ne suan kaçıncı haftadasınız

Rahim boyu 30 mm dedi stressiz olmak mümkün mü acaba insanın canı acıyor ya aslında nasip olacaksa hersey bahane ama işte insan kendine laf anlatmıyor

17 mm gibi bişey dedi açılma boyutuna ama ben anlamıyorum açıklık ne rahim boyu ne suan kaçıncı haftadasınız
Rahmin alt kisminda kiskaç gibi bir yapı var. V işareti yaptığınızı düşünün parmaklarinizla. Onun gibi bir yapı. V harfi yani o rahim ağzi, bebeğimizin içinde bulunduğu su kesesini taşiyor. V harfi ne kadar uzunsa ki 40mm bile olabiliyor sorunsuz gebelerde o kadar güçlü şekilde bebeğimizi içerde tutuyor. Bizim V harfimizin boyutu vaktinden önce kisaliyor maalesef. Taşımakta zorlanıyor yani keseyi içerde tutamıyor. Iste kisalma buna deniyor.

Bazen sadece kısalmiyor, kisalirken de V harfi formunu kaybediyor yukari bakan C harfi gibi yayvanlaşmaya başliyor. Bazilari bunu ters duran şarap şişesinin ağzına benzetiyor hatta. C harfi olunca açılma başlamış oluyor yani.

Benim 21-22. haftamda rahim agzi boyum 19mm ve rahim ağzimda C harfi gibiydi. Dikiş atildi. Dikiş sonrasi 31mm olmuştu rahim ağzı uzunluğum.

Şimdi 31. haftamdayim ve rahim ağzi uzunluğum 20mm'ye düştü yine. Çünkü bebegim 1750gr oldu. Ağırlaştı, zorlanıyor rahim ağzim bebeği taşimaya.

Bilmem anlatabildim mi? Kusura bakmayin kendimce dilin döndüğünce anlatmaya calistim.

Size henüz dikis atılmış miydi? Şimdi kacinci haftanizdasiniz?

Biz de haftalık igne oluyoruz bu arada.

Evet evet anladım çok teşekkür ederim emek verip anlattınız maşallah hafta güzel söyle 34 de de gelirseniz daha ne olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…