Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Bana progestan iğne birde makattan fitil verdi onun dışında ne kullanılıyor acaba
Makattan olan endoldür. Haftalık prolüton depot iğne ve sabah akşam 200 lük progestan kullanıyordum. Bir de magnezyum da kasılma için önemli. Suda çözülen içiyordum ve günde bir maden suyu 28. Haftadan sonra nidicard da kullanmıştım kasılma için. Kasılmalar illa oluyor özellikle stres olunca önemli olan düzenli olmayıp bir saatte 10 dan fazla olmaması gerekir.

Ben de 20 Li haftalarda sancıyla acile gittim nst yapmadılar neyse ki sadece gaz sancısıymış ama doğum sancısı da olabilirdi herkes yapmıyor nedense.

İnş iyi olur bu benim ikinci sezaryenim olacak bunda da nasip olmaZsa sonrası gerçekten zor bunlar beni çok üzüyor

Dediğiniz kadar kasılmam olmadı pruloton vurmadı hiç ilerleyen zamanlarda vurur mu bilmem stres de elde değil bu magnezyumu kendim alsam veriyor mu eczane

Canim geçmiş olsun. Ben de seninle ayni seyleri yasadim. Ama 17 haftada bende de aniden açilsi kese sarkdi. Zorla da olsa keseyi itib dikiş atildi. Ama malesef kese delindi az da olsa ve enfeksiyom kaptim bir hafta somra kaybettim. Daha 20 gun oldj. Doktorun ne zaman hamileliye izin verdi? Benimki mutlaka iki adet geçmeli dedi. Ultrasom temiz çikdi. Parça kalmamiş. Zaten normal dogum oldu. 2 ay sonra rahim agzina bakicam dedi herşey yolundaysa hamileliye izin var. Ayni şeyi yaşadigimiz için merak ettim sebin doktorun nasil bir yol izlemeni soyledi?

Çok sağ ol canım zaten kendimi daha hazır hissetmiyorum o yüzden herhalde bir 8 ay beklemiş olacağız bu sırada da iyi bir doktor bulup gereken testleri yaptıracağım devlet be yazıkki 2-3 düşükten önce karşılamıyor artık özelden bir şekilde yaptıracağız inşallah bu sefer sağlıkla kucaklarımıza alabiliriz

Senin de benim gibi acın taze daha benim de normal doğum oldu ama sonrasında pıhtılaşma oldu vakumla temizledi o da beni çok yordu neyse bir şey kalmadı şu an daha yeni regl oldum bu hafta doğumdan 7 hafta sonra olmuş oldum doktor bana da 2 regl dönemi geçsin ondan sonra düşünebilirsiniz dedi ama ben biraz da kilom var zayıflayıp öyle denemek istiyorum yani aradan 7-8 ay geçmiş olacak şu an zaten psikolojim hiç uygun değil bir de doktora düşükten sonra kontrole gittiğimde normalde rahimin kapanmış olması gerekirdi ama sende hafif bir açıklık var kesinlikle serklaj olmalısın dedi inşallah bir dahaki hamileliğimde serklaj işe yarar da hamileliği sonuna kadar getirip bebeğimi kucağıma alabilirim

Evet bana da mutlaka serklaj dedi normal bile olsa 12ci haftada. Ben 2 ay sonhnda denemek istiyorum karnimi boş gormeye dayanamiyorum kendimi çok fazla alişdirmişim şimdi bebeklerimin yokluğu çok acitiyor. Belki de benim daha çok yeni olduğu içindir. Allah hepimizin yardimcisi olsun. InsaAllah fazla beklemeyiz denediyimiz ay kaliriz hayirlisiyla ve sagsaglim kucağimiza aliriz

Ah inşallah canım bana da 13. Hafta gibi dedi doktor ben pek hazır hissetmiyorum kendimi ama bir arkadaş 39. Haftasında kaybetmişti bebeğini iki ay sonra denemeye başlamışlar ve hemen hamile kalmıştı inşallah bizler de tekrar hamile kalıp bebeklerimizi kucağımıza alabiliriz

39 haftada neden kaybetmiş?? çok kötü olmuş yaa Allah sabır versin bizlerden uzak etsin

39 haftada neden kaybetmiş?? çok kötü olmuş yaa Allah sabır versin bizlerden uzak etsin
Öyle canım Allah korusun kimseye yaşatmasın kordon dolanmasından kaybetmişti sonra iki tane çocuğunu sağlıkla kucağına aldı bazen düşünüyorum gerçekten bu dünyada yiyecek ekmeği olan bir şekilde hayata tutunuyor 25 haftalık 39 haftalık fark etmiyor o yüzden inşallah hepimiz özellikle şu an hamile olan sizler için hep dua ediyorum inşallah sizler de bebeklerinizi vakitlice sağlıkla kucaklarınıza alırsınız

Ne kötü Allah yasatmasin bir daha o aciyi. InsaAllah bebekle sinanmayiz

Balkes15
Samara96
icecreamm
Ve etiketlemeyi unuttuklarım, merhabalar hepinize.
Uzun bir aradan sonra ben geldim tekrar.
Nasılsınız? Bebekleriniz nasıllar? Annelik nasıl gidiyor?
Size soru sormaya geldim ben :)
Serklajlarınız atılırken kaçıncı haftaydı,açılmanız veya kısalmanız varmıydı?
Hangi ilaçları kullandınız? Evde sürekli yattınız mı? Yatarken sağ sol sırt üstü nasıldınız?
Kaçıncı haftaya kadar yattınız?
Tetenoz aşısı oldunuz mu?
Cevap verirseniz sevinirim aklımda deli sorular var. Yardımınıza ihtiyacım var

Soruyu gördüm cevap vermek istedim ne kadar çok cevap o kadar çok bilgi Ben 14. Haftada serklaj oldum ve hafif hunileşme başlamıştı serklajdan sonra kapandı. Haftada 1 prolüton depot, sabah akşam 200 lük progestan ağızdan, magnezyum , kan sulandırıcı iğne, aylık kanda crp idrar ve idrar kültürü tahlili sonucu bol bol antibiyotik, serklajdan sonra 3 gün endol fitil, 28. Haftadan sonra kasılma için ihtiyaç duydukça nidicard kullandım. Gündüzleri hep soluma yattım gece sağ- sol değiştirerek uyudum ama son haftalara doğru sadece sol tarafta rahat edebildim. 38. Haftada doğum yaptım bir gün önce bile yattım çünkü ani ve acil bir şekilde hastaneye gitmeye çok korkuyordum. Doktorum tetanoz aşısı olmamı istemedi ben de olmadım.

Dikişiniz ne zaman alındı?

Çok sağolun, bende 12+2 de serklaj oldum. Üst değilde alt tarafta 1 cm açıklık var dedi dr ama uzunluk iyi dedi.
Kullandığım ilaçlar, günlük kan sulandırıcı,proluton haftada 1
Sabah çift estrofem, sabah akşam 1 duphaston, akşam çift progestan ağızdan.
Serklajdan sonra antibiyotik verdi dr.
Öncesinde 2 defa kültür aldı temizdi bu kontrolde alırız tekrar dedi.
Bende yatıyorum wc harici kalkmadım,çok nadir mutfağa su almaya gidiyorum.
Sağıma soluma sırt üstü derken gün geçiyor. Ama soluma çok yatınca böbreğim ağrıyor bu konuda ne yapabilirim
13+5 olduk dr 26.haftayı geçmemiz lazım ilk hedef bu dedi.
İnşallah nasip olur sağ salim zamanında doğar.

Merhaba canim benim hayrlı olsun sağ salim bebisinj alasın kucağına dikişim 12ci haftada atıldı 12ci haftadan buyana hep yatarak geçirdim belkide her kessen çok ilaç kullanan benim serumlar nidilatlar endoller hepsini kullandım 24cu haftada kısalma basladi ağrılarım endol alıyordum nidilat aliyodum bide Türkiye'de serumla izun vermiyorlar qaliba hastanede yapılmalı benn özel olarak hemşire cagrtip haftanın 3 günü magneziyum serumu damar yoluyla veriliyordu haftanın 4 günü ise 8 saatlik bir serum vardı onu damar yoluyla yapılıyordu ginipraldi ismi hemde bu serum oğlumun gelişimine de iyi oldu 28 Ci haftada acilmam başladı hastanede yattım 2 hafta 4 haftada evde yattım 35 haftaya kadar dayandım açılmayla canım insAllah yardimimim dokunmuştur bide bol bol maden suyu içtim her gün 3 litre su içtim bide kızılcık suyu içtim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…