Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Merhaba kızlar, başına bu kötü olay gelmeyen kimse bizi tam olarak anlayamaz. Eski ben de insanın doğmamış bir bebek için bu kadar acı çekebileceğini hayal bile edemezdim.Artık yeni bir ben var bir yanı hep buruk. Bana da istediğiniz zaman yazabilirsiniz. Sormak istediğiniz bir şey varsa bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım. Dikkat edin kendinize

Ben de bazen acaba bebeğimi yeterince istemedim mi diye kendimi suçluyorum ve inanın eşimle bile paylaşamıyorum herkese gülücükler saçıyorum ama içim de büyük bir hüzün var biri bebeğimden bahsettiği zaman anında şarıl şarıl moddayım sizler ne güzel yeniden hamilesiniz ve inşallah bu sefer bebeklerinizi kucaklarınıza alabilirsiniz dualarım hep sizlerle ama kaybetmeyen anlayamaz gerçekten benim ilk hamileliğim ilk kaybımdı öncesinde bunu yaşamadığım için anlayamazdım gerçekten şimdi ağır geliyor

Rabbim tekrar kayıp yaşatmasin insallah sizede bende hamile degilim çokta korkuyorum hamile kalmaya bi tarafım da ağır basıyor bebek sevgisi serklaj işlemi uygulandi mi size olursa hamilelik ilk serklajiniz mi olacak

Amin canım hiçbirimize yaşatmasın bana serklaj Uygulanmadı 22. Haftamda birden kanamam oldu meğer kesem dışarı sarkmış dikiş atılacak gibi değil dediler zaten devamında suyum geldi mecburen doğum gerçekleşti bende de büyük bir korku var aynı şeyler tekrar Yaşar mıyım acaba diye zaten daha 1.5 ay oldu psikolojim hiç iyi değil bir sonraki hamilelikte kesin serklaj olmalı dedi gittiğim doktor yaşım 30 normalde beklerdim belki ama ya tekrar düşük olursa diye korkumdan bir an önce hamile mi kalsam diyorum bazen biraz daha bekliyim diyorum kafam allak bullak

Benim tavsiyem iyi bi kontrol ettir gebelik oncesi ben kaç doktora gittim geblik oncesi 4. Hamilelikte rahim filmi istendi çekildi kan tahlilleri istendi genetige bakilacak bakalim hayirlisi olsun

İnşallah canım sizlerden de zamanı gelince duyacağız bu haberleri.. 37.haftada alacak dikişi
Kızlar bana yatış yapıldı rahim boyu 30 mm kasıl da batma vardı akşam bazen sertleşme daha 23+4 bebek bir hafta geride kendimi kötü hissediyorum benim gibi olan varmı haftam çok küçük

Dikkat edeceğim bu söylediklerinize inallah sağlıkla kucaklarımıza alabiliriz bebeklerimizi

Kızlar bana yatış yapıldı rahim boyu 30 mm kasıl da batma vardı akşam bazen sertleşme daha 23+4 bebek bir hafta geride kendimi kötü hissediyorum benim gibi olan varmı haftam çok küçük
Rahim de açılma var mı canım

bişey olmaz insallah 18 haftada hunilesme varmış ben bilmiyordum serklajda yok stres yapmadim hiç 27 haftaya kadar dayandi dua edelim insallah

Uzunluk iyi.önlem amaçlı yatirmislardir.kasilma önleyici tedavi uygulanır ve düzelir inşallah.onceki dogumumda ben de birkaç kez hastanede yatmıştım birkaç günlük tedavi ile duzeliyordu.36+2 de doğum yapmıştım.
açiklikla ya da sadece dikisin tutmasiyla bile ileri haftaları görenler var.insallah bir an önce çıkarsınız.

bişey olmaz insallah 18 haftada hunilesme varmış ben bilmiyordum serklajda yok stres yapmadim hiç 27 haftaya kadar dayandi dua edelim insallah
Allah senin de yardımcın olsun
çok teşekkür ederim inş bende o haftaları görürüm cevaplarınız için çok teşekkür ederim Allah razı olsun

Açılma yoksa endişe etme canım bir akrabamız 32. Haftaya kadar hastanede yatmıştı yaklaşık 2-3 ay sonra eve çıktı 35. Haftasında doğum oldu tabi sen o kadar kalacaksın diye düşünme onun kanaması açılması vardı senin durumunda çok bir şey yok

Evet uzunluğun iyi moonna nın dediği gibi önlem ve takip amaçlı gözetim altında tutarlar lütfen moralini yüksek tut canım emin ellerdesin bak açılma da yokmuş şükür

İnş sancı dan korkuyor doktor o zaman serklaj açılmak zorunda kalırmış ama hissettiğim sancı yok kasık batmaları vardı ona istinaden alt muayene yaptı kısalma var dedi

Evet uzunluğun iyi moonna nın dediği gibi önlem ve takip amaçlı gözetim altında tutarlar lütfen moralini yüksek tut canım emin ellerdesin bak açılma da yokmuş şükür
Bilmem içim çok üzgün sezaryen doğumum öncesin de de hayatıma bir mezar taşı daha eklensin istemiyorum ama kader taktir varsa olacağı olacak erzincamdayım Erzurum’a perşnatoloğa gitmeyi düşünüyorum sizce gideyim mi yoksa burda ki doktorum üç gün tedavi uygulayacak beklim mi

Daha acın çok taze çok normal yaşadıkların. Benim 4 sene oldu hala ağlıyorum. Kızımı kaybettikten sonra bir dış gebelik yaşadım şimdi çok şükür 1 yaşında oğlum var. Hamile olduğumu öğrendiğimde sevinçten çok korku yaşadım. Stresli ve korkuyla geçen aylardan sonra mutlu sona ulaştım darısı başına inşallah. Hamilelikten önce doktor kontrolünü aksatma. Ben hamileyken gittiğim dr rahim filmi, genetik test, kan pıhtılaşmasını görmek istedi. Devlet bu testleri tek kayıpta yapmıyo ben dış gebelik geçirdikten sonra zor ikna ederek yaptırdım. 6 ay korunman gerekiyor rahimin toparlanması için bu sürede önce kendine geldikten sonra bu işlerle uğraşabilirsin. Umarım herşey yolunda gider.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…