Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Bilmem içim çok üzgün sezaryen doğumum öncesin de de hayatıma bir mezar taşı daha eklensin istemiyorum ama kader taktir varsa olacağı olacak erzincamdayım Erzurum’a perşnatoloğa gitmeyi düşünüyorum sizce gideyim mi yoksa burda ki doktorum üç gün tedavi uygulayacak beklim mi
Canım Allaha emanet olun sağlıkla devam edecek inşallah

İnş sancı dan korkuyor doktor o zaman serklaj açılmak zorunda kalırmış ama hissettiğim sancı yok kasık batmaları vardı ona istinaden alt muayene yaptı kısalma var dedi
Serklaj sonrasinda ben dahil bir çoğumuzda kısalma oldu. Panik yapmamak lazım. Ilaçla bir çok süreç kontrol altina aliniyor. Bak ne şanslisin, işi ciddiye alan bir doktora denk gelmişsin. Allah'a emanet diyip seni eve yollamamış. Takip etmesi ne güzel.
Bu haftalarda nst ile bakamıyorlar mı ki. Sancın olup olmadığı daha iyi anlaşılırdı.
Benim rahim ağzı uzunluğum 21. haftamda 19mm olarak ölçülünce, doktor nst ile sancim olup olmadiğina bakmiştı. Ağrı probunu takmadan sadece kasılma var mi diye nst'ye bağlanmiştim. Kasılma çikmayinca dikiş atmayı kabul etmişti.

Kızlar bana yatış yapıldı rahim boyu 30 mm kasıl da batma vardı akşam bazen sertleşme daha 23+4 bebek bir hafta geride kendimi kötü hissediyorum benim gibi olan varmı haftam çok küçük 😔
Öncelikle geçmiş olsun. Sertleşmeler ne sıklıkta oluyor? ben 17. Haftadayım bende de oluyor arada.ilaç kullanıyorum 30 dkda bir sertleşme olmazsa sorun değil dediler.acil bol bol su iç canım yat dinlen benim rahim boyumda 30 mm açılma mı var dikiş var mıydı sende?

Öncelikle geçmiş olsun. Sertleşmeler ne sıklıkta oluyor? ben 17. Haftadayım bende de oluyor arada.ilaç kullanıyorum 30 dkda bir sertleşme olmazsa sorun değil dediler.acil bol bol su iç canım yat dinlen benim rahim boyumda 30 mm açılma mı var dikiş var mıydı sende?
Kasilmalar için ne ilaci kullaniyorsunuz? Progesteron dişinda farkli bir ilaç mi aliyorsunuz?

Kasilmalar için ne ilaci kullaniyorsunuz? Progesteron dişinda farkli bir ilaç mi aliyorsunuz?
Progesteron sabah akşam fitil olarak, artı endol diye ağır bir ilaç var yan etkisi çok fazla ama mecbur onu da kullanıyorum esas o durduruyor progestanın pek etkisi olduğunu sanmıyorum

Progesteron sabah akşam fitil olarak, artı endol diye ağır bir ilaç var yan etkisi çok fazla ama mecbur onu da kullanıyorum esas o durduruyor progestanın pek etkisi olduğunu sanmıyorum
Anladim. Endol'u serklaj öncesi ben de kullanmiştim. Geçmis olsun. Insallah en kisa zamanda kasilmalariniz azalir sizin de.

Serklaj sonrasinda ben dahil bir çoğumuzda kısalma oldu. Panik yapmamak lazım. Ilaçla bir çok süreç kontrol altina aliniyor. Bak ne şanslisin, işi ciddiye alan bir doktora denk gelmişsin. Allah'a emanet diyip seni eve yollamamış. Takip etmesi ne güzel.

Benim rahim ağzı uzunluğum 21. haftamda 19mm olarak ölçülünce, doktor nst ile sancim olup olmadiğina bakmiştı. Ağrı probunu takmadan sadece kasılma var mi diye nst'ye bağlanmiştim. Kasılma çikmayinca dikiş atmayı kabul etmişti.
İnsan ister istemez yapıyor kolay değil bende daha iyi bir yere gitmek istiyorum ama bilmiyorum ki

Dikiş var sık sık olmuyor açılma yok

İnsan ister istemez yapıyor kolay değil bende daha iyi bir yere gitmek istiyorum ama bilmiyorum ki
En doğrusunu siz bilirsiniz. Içiniz nasıl rahat edecekse öyle yapın derim💓 Ben ilk başta buranin en donanimli özel hastanesine gidiyordum. Oranin en populer doçent doktoruna bakiniyordum ama rahim ağzi kisalmami goremedi, serklaj atmam dedi, progesteron fitil bile vermedi! Haftada 1 igne olun, Allah kerim dedi.

Sonra tavsiye üzerine küçük bir hastanedeki tecrübeli bir doktora bakinmaya başladim. Unvani operator doktor sadece ama serklajimi da o yapti. Memnunum şimdi. Inşallah siz de içinize sinen bir doktoru en kısa zamanda bulursunuz.🙏

En doğrusunu siz bilirsiniz. Içiniz nasıl rahat edecekse öyle yapın derim💓 Ben ilk başta buranin en donanimli özel hastanesine gidiyordum. Oranin en populer doçent doktoruna bakiniyordum ama rahim ağzi kisalmami goremedi, serklaj atmam dedi, progesteron fitil bile vermedi! Haftada 1 igne olun, Allah kerim dedi.

Sonra tavsiye üzerine küçük bir hastanedeki tecrübeli bir doktora bakinmaya başladim. Unvani operator doktor sadece ama serklajimi da o yapti. Memnunum şimdi. Inşallah siz de içinize sinen bir doktoru en kısa zamanda bulursunuz.🙏
Doktor konusunda gercekten katılıyorum benim gittigim doktorun gozundede benim kadar kotu yok abdominal serklaj bile işe yaramayabilir dedi 😃 ben daha vajinal serklaj bile olmadim aldi bi korku beni özel hastane prof oysa ki kizimdaki hunilesmeyi bile sakladi 18 haftada gormesine ragmen dikiş atmadi allaha emanet gitmisim hep o yuzden rahat ol sen tedbirin alindi allah da izin verirse ilerleyecek haftan 💗

Vermedi bana zaten doktorum içime aman aman sinmiyor elde olan o
Dur sakin olun hemen evhamlanmayin. Benim doktorum da bana magnezyum vermedi. Canin istiyorsa iç dedi sadece. Progesteron en onemli ilaç. Bazi doktorlar fitil veriyor bazıları iğne. Bazilari da kombine kullandiriyor. Siddetli kasilmalariniz olsa damardan farkli ilaclar veriyorlar. Iyi dusunelim, panik olmayin hemen.

X