Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Kaç haftaliksiniz şuan insallah rabbim biz 35 36 derken 38 39 lari gosterir

Merhaba Ceylin teşekkür ederim Evet şükür iyileştim. Çok hafif geçirdim zaten sadece tat koku gitti bile diyebilirim. Yarın muayeneye gideceğim 37. Hafta dolmuş oluyor. Mucize gibiydi ama oldu
Maşallah dönüşte yazarsın haberlerini
Bende gidicem yarın 35 doluyor benimde...

Özellikle geç haftada acil serklaj olmuş arkadaşlar doktora ilk kontrole gittim alttan bakmadı serklaj yerine yada serviks durumuna bebeğe gayet detaylı bir ultrason yaptı 2 hafta sonra kontrol dedi bilerekmi bakmadı alttan enfeksiyon riski için anlamadım sizler gittikçe nasıl oluyor kontrolleriniz serviks nasıl kontrol ediliyor kanama su gelmesi akıntı olursa haber ver dedi sadece

Benimde hep karından ultrasonla baktı, ordan dikişi görüyor ne durumda olduğunu..

Merhaba ben akıntım var dedim o yüzden alttan baktı rahim ağzına. Vajinal ultrasonla da ölçümünü yaptı geçen hafta 32 mmdi 20 mm içerden dikişe kadar olan kısım. Sarı akıntım var sürekli doktorum önemli değil dedi

Ne güzel benim bebeğim de 27. Hafa da bir kilo doğdu maalesef hayatta değil sizin için çok sevindim
Bu hayata yiyecek ekmegi varsa geliyor bunu anladim insallah acı çekmeyiz daha fazla bu konu da çok şükür bana bağışladı yoksa nasil yaşayacaktım bilmiyorum bu hamileligimde de gorumcemle 2 hafta vardi aramizda o bebegini düşürmek istedi icmedigi yeşil çaylar kalmadi tablet tablet haplar atti bense yattim yerimden kalkmadim ben kaybettim ve şuan hala hamile bişey olmadi bebeğine yaşadığım ruh halini siz düşünün

Merhaba Ceylin teşekkür ederim Evet şükür iyileştim. Çok hafif geçirdim zaten sadece tat koku gitti bile diyebilirim. Yarın muayeneye gideceğim 37. Hafta dolmuş oluyor. Mucize gibiydi ama oldu

Maşallah dönüşte yazarsın haberlerini
Bende gidicem yarın 35 doluyor benimde...
Ikiniz de bizlerin yolunda ışıksınız. Darısı bizlerin başına. Ben de bu hafta 30 oldum. Insallah ben de sizler gibi 35-36. haftalarimi da yazacağim. Dikişlerinizin alınacağı zamanı, deneyimlerinizi merakla bekliyorum

Arkadaşlar bu arada ne kadar sık Braxton Hicks kasılması yaşıyorsunuz? 30. haftamdayım ve geçen haftadan beri gün içerisinde fark ettiğim kadarıyla en az 4-5 kez karnım sertleşiyor. Ağrı veya kasılma yok. Sadece karnım sertleşiyor. Haftaya doktora gideceğim. Soracağım o zaman da.

Öyle nasip olduktan sonra gerisi bahane bende yatıyorum suan da böyle nasip olacaksa amenna size de hayırlısıyla tekrar nasip olur serklaj deneyin sonuç alan çok bende serklajlıyım gerisi de kısmet

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…