Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Son 2 haftadır yaşıyorum.karnim bir tarafa toplaniyor sancı yok ama rahatsız edici oluyor.sizin de böyle mi bilmiyorum?
Gecen hafta doktora söyledim.kasilma olduğunu söyledi.braxton hicks kasilmasi olmasi muhtemel dedi.sık olmamalı dedi. haftada 1 proluton depot igne oluyordum,ek olarak sabah 100 lük akşam 200 lük progestan ekledi.cok uzun ayakta kalma dedi.

Geç serklaj olmadım.14. haftada oldum ama Bana da alttan bakmıyor hiç.hep karından ölçüyor ama aslında alttan daha sağlıklı ölçüm alındığı söyleniyor.biraz tecrübeye de bağlı bence zaten bariz kısalma olsa karından da görünebilir.

Evet o haftalarda başladı benimde düzenli olmadığı sürece sıkıntı yok demişti doktorum
Aynı günlerde serklaj olmuştuk senin bitti sayılır darısı başıma inşallah
Evet canım hatırlıyorum inşallah sağlıkla hepimiz kavuşuruz...

Evet ayakta kalmak zorluyor benide

32’den sonrası hızla akıp geçiyor ve sende 37-38 göreceksin Bu arada 30. Haftada benim de kasılmalarım olmuştu doktor normal olabilir bu haftalarda demişti sonra geçti. Son 1 haftadır o zamandan da fazla var ama çok önemli değil tabi. Sen yine de muhakkak doktoruna danış

Allah kolaylık versin canım.o an aklına gelirse bizlere de dua et doğuma giderken.hersey kolaylıkla olup geçecek insallah son 1 adım kaldı kavuşmaya

C ceylin1907 bana da dua eder misiniz kızlar??rahmimde perde olduğunu bugün öğrendim 2 tane düşüğüm vardı 18 haftalık.Şuan 16 haftalık hamileyim ve moralim alt üst oldu...

C ceylin1907 bana da dua eder misiniz kızlar??rahmimde perde olduğunu bugün öğrendim 2 tane düşüğüm vardı 18 haftalık.Şuan 16 haftalık hamileyim ve moralim alt üst oldu...
Bende de 10 cm lik kist var.olumsuz düşünmemeye çalışıyorum.hamile kaldığımda 4 cm di.10 cm olmuş.doktor sezaryen esnasında onu da alacagini söylüyor.eger kısmet olacaksa her türlü oluyor.30 haftalik dogan bebeğim yaşamadı,25 haftalik bebekler bile hayata tutulabiliyorken.o sebeple moralinizi bozmayın,ben anladım ki bu işlerin çoğu nasip,kısmet.

Bizim haziran anneleri grubunda da bnm ir arkadaşta kist var senin gibi o da sezeryan esnasında aldıracak Allahın izniyle sağ salim tamamlarsın inşallah cnm

Rabbim sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin inş darısı isteyen kim varsa onların basına

Ahh be Ceylin ne güzel haber verdin bize. Insallah tam planlandığı gibi yolunda gider herşey. Bundan sonrası da su gibi aksın, sağlıkla kavuş yavruna Bu durumda kaçinci haftada dikişi alacak doktor?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…