Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Arkadaşlar bu arada ne kadar sık Braxton Hicks kasılması yaşıyorsunuz? 30. haftamdayım ve geçen haftadan beri gün içerisinde fark ettiğim kadarıyla en az 4-5 kez karnım sertleşiyor. Ağrı veya kasılma yok. Sadece karnım sertleşiyor. Haftaya doktora gideceğim. Soracağım o zaman da.
Son 2 haftadır yaşıyorum.karnim bir tarafa toplaniyor sancı yok ama rahatsız edici oluyor.sizin de böyle mi bilmiyorum?
Gecen hafta doktora söyledim.kasilma olduğunu söyledi.braxton hicks kasilmasi olmasi muhtemel dedi.sık olmamalı dedi. haftada 1 proluton depot igne oluyordum,ek olarak sabah 100 lük akşam 200 lük progestan ekledi.cok uzun ayakta kalma dedi.

Özellikle geç haftada acil serklaj olmuş arkadaşlar doktora ilk kontrole gittim alttan bakmadı serklaj yerine yada serviks durumuna bebeğe gayet detaylı bir ultrason yaptı 2 hafta sonra kontrol dedi bilerekmi bakmadı alttan enfeksiyon riski için anlamadım sizler gittikçe nasıl oluyor kontrolleriniz serviks nasıl kontrol ediliyor kanama su gelmesi akıntı olursa haber ver dedi sadece
Geç serklaj olmadım.14. haftada oldum ama Bana da alttan bakmıyor hiç.hep karından ölçüyor ama aslında alttan daha sağlıklı ölçüm alındığı söyleniyor.biraz tecrübeye de bağlı bence zaten bariz kısalma olsa karından da görünebilir.

Arkadaşlar bu arada ne kadar sık Braxton Hicks kasılması yaşıyorsunuz? 30. haftamdayım ve geçen haftadan beri gün içerisinde fark ettiğim kadarıyla en az 4-5 kez karnım sertleşiyor. Ağrı veya kasılma yok. Sadece karnım sertleşiyor. Haftaya doktora gideceğim. Soracağım o zaman da.
Evet o haftalarda başladı benimde düzenli olmadığı sürece sıkıntı yok demişti doktorum
Aynı günlerde serklaj olmuştuk 😍 senin bitti sayılır darısı başıma inşallah 😊
Evet canım hatırlıyorum inşallah sağlıkla hepimiz kavuşuruz...

Son 2 haftadır yaşıyorum.karnim bir tarafa toplaniyor sancı yok ama rahatsız edici oluyor.sizin de böyle mi bilmiyorum?
Gecen hafta doktora söyledim.kasilma olduğunu söyledi.braxton hicks kasilmasi olmasi muhtemel dedi.sık olmamalı dedi. haftada 1 proluton depot igne oluyordum,ek olarak sabah 100 lük akşam 200 lük progestan ekledi.cok uzun ayakta kalma dedi.
Evet ayakta kalmak zorluyor benide

Ikiniz de bizlerin yolunda ışıksınız. Darısı bizlerin başına. Ben de bu hafta 30 oldum. Insallah ben de sizler gibi 35-36. haftalarimi da yazacağim. Dikişlerinizin alınacağı zamanı, deneyimlerinizi merakla bekliyorum💓
32’den sonrası hızla akıp geçiyor ve sende 37-38 göreceksin🙏🏽 Bu arada 30. Haftada benim de kasılmalarım olmuştu doktor normal olabilir bu haftalarda demişti sonra geçti. Son 1 haftadır o zamandan da fazla var ama çok önemli değil tabi. Sen yine de muhakkak doktoruna danış🌸

Merhaba arkadaşlar arefe gününüz mübarek olsun..Ben kısmetse 2 haziran sabahı sezeryan günü aldım.. İşlemden bir hafta önce de dikişleri alalım dedi doktorum.. Tuhaf duygular içerisindeyim inşallah sağ salim tamamlarız bu

Allah kolaylık versin canım.o an aklına gelirse bizlere de dua et doğuma giderken.hersey kolaylıkla olup geçecek insallah son 1 adım kaldı kavuşmaya 😍

C ceylin1907 bana da dua eder misiniz kızlar??rahmimde perde olduğunu bugün öğrendim 2 tane düşüğüm vardı 18 haftalık.Şuan 16 haftalık hamileyim ve moralim alt üst oldu...

C ceylin1907 bana da dua eder misiniz kızlar??rahmimde perde olduğunu bugün öğrendim 2 tane düşüğüm vardı 18 haftalık.Şuan 16 haftalık hamileyim ve moralim alt üst oldu...
Bende de 10 cm lik kist var.olumsuz düşünmemeye çalışıyorum.hamile kaldığımda 4 cm di.10 cm olmuş.doktor sezaryen esnasında onu da alacagini söylüyor.eger kısmet olacaksa her türlü oluyor.30 haftalik dogan bebeğim yaşamadı,25 haftalik bebekler bile hayata tutulabiliyorken.o sebeple moralinizi bozmayın,ben anladım ki bu işlerin çoğu nasip,kısmet.

Bende de 10 cm lik kist var.olumsuz düşünmemeye çalışıyorum.hamile kaldığımda 4 cm di.10 cm olmuş.doktor sezaryen esnasında onu da alacagini söylüyor.eger kısmet olacaksa her türlü oluyor.30 haftalik dogan bebeğim yaşamadı,25 haftalik bebekler bile hayata tutulabiliyorken.o sebeple moralinizi bozmayın,ben anladım ki bu işlerin çoğu nasip,kısmet.im ö haziran anneleri grubunda
Bizim haziran anneleri grubunda da bnm ir arkadaşta kist var senin gibi o da sezeryan esnasında aldıracak Allahın izniyle sağ salim tamamlarsın inşallah cnm

Merhaba arkadaşlar arefe gününüz mübarek olsun..Ben kısmetse 2 haziran sabahı sezeryan günü aldım.. İşlemden bir hafta önce de dikişleri alalım dedi doktorum.. Tuhaf duygular içerisindeyim inşallah sağ salim tamamlarız bu süreci..
Rabbim sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin inş 🤲darısı isteyen kim varsa onların basına

Merhaba arkadaşlar arefe gününüz mübarek olsun..Ben kısmetse 2 haziran sabahı sezeryan günü aldım.. İşlemden bir hafta önce de dikişleri alalım dedi doktorum.. Tuhaf duygular içerisindeyim inşallah sağ salim tamamlarız bu süreci..
Ahh be Ceylin ne güzel haber verdin bize. Insallah tam planlandığı gibi yolunda gider herşey. Bundan sonrası da su gibi aksın, sağlıkla kavuş yavruna💓 Bu durumda kaçinci haftada dikişi alacak doktor?

X