Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Bence en çok biz hakkediyoruz 😊.daha İlk andan binbir güçlükle sağ salim dünyaya gelsinler diye uğraşıyoruz.Hepinizin anneler günü kutlu olsun arkadaşlar.Herşey gönlünüzce olsun inşallah 🙏
Evet öğrenir öğrenmez kaygılar başlıyor bizler de anneyiz. Anneler günümüz kutlu olsun 💕💐💐

Allah'ım herkese yardimci ol🙏 bir an kendimi sizin yerinize koydum, aklım çıkardı muhtemelen. Bu arada 30 haftalik doğan bebeginiz nasıl? İnsallah sağlikli ve hayattadır.
Bu soruyu yeni gördüm kusura bakmayın.30 haftalik ilk bebeğimi kaybettim malesef.normal doğum yaptım gördüm kilosu falan gayet iyiydi doğduğunda ağladı hatta ama solunum sıkıntısı vardı.o zamanlar merkeze uzak bir ilçede yaşıyorduk hastanede düzgün kuvez bile yoktu bebeği sevk ettiler zaman kaybı da oldu ben ihmal olduğunu da düşünüyorum.bugünün şartlarında daha farklı olabilirdi kısmet değilmiş.Allah kimseye yaşatmasın.2 sene sonra bir bebeğim daha oldu şimdi 13 yaşında.bunca aradan sonra da sürpriz şekilde hamileyim.😊

Merhaba.Dün serklaj ameliyatı geçirdim 14+2yiz bugün. operasyon sonrası çok ağrım oldu ama akşama kadar geçti.serklaj olacak olanlar varsa soru sorabilirler
Merhaba ben de önümüzdeki hafta serklaj olucam.. Bana serklaj için verilen fiyat 30 bin.. Fiyatı duyunca şok oldum.. Siz ne kadara yaptırdınız.. Rabbim zamanında sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin ..

Merhaba ben de önümüzdeki hafta serklaj olucam.. Bana serklaj için verilen fiyat 30 bin.. Fiyatı duyunca şok oldum.. Siz ne kadara yaptırdınız.. Rabbim zamanında sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin ..
Bu nasıl bir fiyat neresi burası hangi il hangi hastane, aklıma acıbadem geliyor ama 30bin olamaz snaki ya..
Ben Bağcılar eğitim araştırma hastanesinde bir kuruş ödemeden yaptırdım

Siz abdominal serklaj mı olacaksınız zira diğer serklaj için aşırı ucuk bir fiyat kaldı ki operatör doktorlar doçentler bile yapıyor siz başka bir doktor araştırın bence

Siz abdominal serklaj mı olacaksınız zira diğer serklaj için aşırı ucuk bir fiyat kaldı ki operatör doktorlar doçentler bile yapıyor siz başka bir doktor araştırın bence
Hayır normal serklaj olacam. Vaktim çok kısıtlı başka doktora da gittim o da bana bir hafta sonra fiyat vereceğini söyledi .. Hastane 3000 alır bende fiyatımı asistanımla konuşup size bilgi verecem dedi.

Bu soruyu yeni gördüm kusura bakmayın.30 haftalik ilk bebeğimi kaybettim malesef.normal doğum yaptım gördüm kilosu falan gayet iyiydi doğduğunda ağladı hatta ama solunum sıkıntısı vardı.o zamanlar merkeze uzak bir ilçede yaşıyorduk hastanede düzgün kuvez bile yoktu bebeği sevk ettiler zaman kaybı da oldu ben ihmal olduğunu da düşünüyorum.bugünün şartlarında daha farklı olabilirdi kısmet değilmiş.Allah kimseye yaşatmasın.2 sene sonra bir bebeğim daha oldu şimdi 13 yaşında.bunca aradan sonra da sürpriz şekilde hamileyim.😊
Çok zor günler atlatmişsiniz. Allah bu yavrulariniza uzun ve sağlıklı ömürler versin.

Merhaba canım iyi dileklerin için teşekkür ederim. o ne biçim fiyat öyle bence oraya yaptırma. Bildiğin kazıklamak istemişler 5 bin liraya yaptırdık biz hemde Adananın en iyi doktoruna Profesör Ebru Tarım. Nerede yaşıyorsun o hangi hastane?3 bin mi 30 bin mi ??30 binse eğer gel burada yaptır o bile daha mantıklı

30 bin gerçekten aşırı fazla.ben özel hastanede 1200 TL ye oldum.5 dakikalık basit bir operasyon için aşırı fazla.

Merhaba güzel anneler. 2017 yılında 19 haftalık bebeğimi kaybettikten sonra burayı bulmuş, bu sayfa sayesinde çok şey öğrenmiş ve bebeğine sağlıkla kavuşanların hikayesini okudukça umut dolmuştum. Bir gün mutlu sona ulaşırsam ben de hikayemi yazıp birilerine umut olacağıma söz vermiştim. O gün nihayet geldi:) 14. Haftamda shirodkar yöntemiyle dikişim yapıldı. 23. Haftama kadar herşey yolundaydı fakat o haftadan sonra hunileşme başladı ve 28. Haftada baya ilerlemesiyle doktorum rahim ağzına bir de pesser taktı. 35. Haftamda bebeğin başı dikişe dayanmıştı. 28 ve 35. Haftalarda 4 er doz ciğer geliştirici iğne vuruldum. Hep yattım , yemeğimi bile yatarak yedim. Wc ve dr randevularına giderken duş harici kalkmadım. Dr da beklerken bile uzandım. Normalde bebeğimi 39. Haftada sezaryen ile dünyaya getirecektim fakat 37. Haftada nst de sancılarım çıktı ve dikişi aldırmak zorunda kaldık ve 38+1 de sezaryene karar verdik. Bugün bebeğimi çok şükür sağlıkla kucağımıza aldık şimdi yanımda uyuyor. Bu süreçte çok ilaç kullandım, çok umutsuzluğa düştüm. Bebeğime bağlanamadım bile ona bişey olacak korkusuyla. Çok şükür ben mutlu sona ulaştım darısı sizlerin başına. Sorunuz olursa fırsatım oldukça seve seve cevaplarım. Umudunuzu kaybetmeyin 😊
Merhaba hangi doktora gittiniz .. Sizin adınıza çok sevindim maşallah 🧿

Ben de Kıbrıs'ta 5000 TL'ye yaptırdım. Gerçekten size çok uçuk fiyat vermişler. Serklaj 30.000 ise, doğuma kaç para isterler kim bilir!

Merhaba yeni üyeyim 4 kez hamilelik yaşadım birinci boş kese ikinci 24 haftalik üçüncüde de resmen denendim 27 haftalik serklaj gene atılmadı dördüncü de doktor hanım atma karari verdi fakat bu kezde rahim ağzında polip çıktı seçim sundu önümüze polip alınırken dogum baslayabilir bu şekilde devam ederse erken dogum riskin 2 kat daha fazla yarı yarıya tercihini yap dedi dikiş atılmaması taraftari olduk ameliyat esnasinda sorun yaşasaydim kendimi affedemezdim bu hamileligimde hüsran 15 haftalikken kaybettim ne yapacagimi bilmiyorum artik insallah buraya bende yazarim birgün 35 36haftalardayim ve kavustuk bizde diyerek😔

Merhaba yeni üyeyim 4 kez hamilelik yaşadım birinci boş kese ikinci 24 haftalik üçüncüde de resmen denendim 27 haftalik serklaj gene atılmadı dördüncü de doktor hanım atma karari verdi fakat bu kezde rahim ağzında polip çıktı seçim sundu önümüze polip alınırken dogum baslayabilir bu şekilde devam ederse erken dogum riskin 2 kat daha fazla yarı yarıya tercihini yap dedi dikiş atılmaması taraftari olduk ameliyat esnasinda sorun yaşasaydim kendimi affedemezdim bu hamileligimde hüsran 15 haftalikken kaybettim ne yapacagimi bilmiyorum artik insallah buraya bende yazarim birgün 35 36haftalardayim ve kavustuk bizde diyerek😔
Geçmiş olsun.insallah 27 haftalik olan bebeginiz hayattadir :KK43:
benim önerim gebelik öncesi polipi aldırmanız. Sonrasinda Eğer imkan varsa gebelik öncesi abdominal serklaj düşünebilirsiniz.27 haftalara kadar gelebilmissiniz iyi bir doktorla 35-36 haftaları görebilirsiniz.

Ah canımm çok kötü şeyler yaşamışsın Allah yüzünü güldürsün. bence doktorun kendine güvenmemiş! polipi alıp serklaj atıp erken doğum önleyici tedavi yapabilirdi. Moralini bozma iki ay rahmin dinlensin hamile kal başka doktora git kesinlikle dikiş attır.13-15 haftalar arasında atılmalı. Ben şuan dikişliyim 35-36ları görmeyi çok istiyorum.Hepimize nasip olsun inşaallah

Ah canımm çok kötü şeyler yaşamışsın Allah yüzünü güldürsün. bence doktorun kendine güvenmemiş! polipi alıp serklaj atıp erken doğum önleyici tedavi yapabilirdi. Moralini bozma iki ay rahmin dinlensin hamile kal başka doktora git kesinlikle dikiş attır.13-15 haftalar arasında atılmalı. Ben şuan dikişliyim 35-36ları görmeyi çok istiyorum.Hepimize nasip olsun inşaallah
Amin inşallah burda yüreği yanan anne olmak için mücadele eden tüm arkadaşlara nasip olsun son haftalara gelip saglikli kavuşmak

Mrb arkadaşlar 22. Haftamda acil serklaj oldum 2 hafta geçti geceleri yatarken çok ağrım oluyor belimde sağa sola dönerkende çatı ağrısı gibi bi ağrı hiç rahat uyuyamıyorum bu normal bir durummu sizlerdede varmı

Mrb arkadaşlar 22. Haftamda acil serklaj oldum 2 hafta geçti geceleri yatarken çok ağrım oluyor belimde sağa sola dönerkende çatı ağrısı gibi bi ağrı hiç rahat uyuyamıyorum bu normal bir durummu sizlerdede varmı
Bel ağrısı bende de bir dönem çok oldu özellikle uzanıp kalkarken resmen can veriyordum.
kontrole gittiğimde doktor o ay çok kilo almama bağladı.normalde zayıfim bir anda karnım çok büyüdüğü için oluyormuş.o ay aniden 5 kilo almıştım.gercekten diğer ay daha az kilo aldım şimdi de oluyor ama o hizli kilo aldığım ay gibi değil.

X