Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Ay kuzum bende kiz tahmin etmisdim dogumda oglun oldu diyince ben sok oldum cok sukur bu gunlere evet ilk zamanlar red etti simdide memeye yapisti kuzu emmek.istiyo hep

Anlamadim nasil yani icme kizilcik meyve ya valla canim ben zararin gormedim cok sukur bizde burda qrip filan olunca kizilcik kullaniyoruz aninda turp gibi olunuyo bide quruplar var instaqramda filan bi kac kisi kullanmis bide biz kizilcik kompostosu receli yapariz kista qrip soguk alqinli olunca suya karstrip iceriz doktorun oyle soylemesine anlam veremedim hatta oyle ilaclarda var kizilcik var icersinde dogal olduklari icin doktorlar enfeksiyon icin onu bile veriyolar ama tabi her doktorun tedavi sekli farklidir

Haftaya bugün dikiş alınacak cnm benim galiba haftaya doğacak artık sen nasılsın kuzucuk nasıl
Oh gelsin de ozletmesin kendini. haber ver gene.aslan burcu olcak galiba demi
Yagiz pasa surekli asagi inmek istiyo. Bi suru bebeyle arkadas olduk. Asagi iniyoruz surekli, bisikletli cocuklari seyredio vakit geciriyoruz havalar da sicak malum.

Kızlar tetanoz aşısı oldunuz mu? Doktora daha soramadım ama sizler ne yaptınız. Rahim ağzı kısalığı nedeniyle erken doğumu tetikleyebiliyor diye okumuştum.

Oh gelsin de ozletmesin kendini. haber ver gene.aslan burcu olcak galiba demi
Yagiz pasa surekli asagi inmek istiyo. Bi suru bebeyle arkadas olduk. Asagi iniyoruz surekli, bisikletli cocuklari seyredio vakit geciriyoruz havalar da sicak malum.
Oyy ne güzel yaa büyüdü kocaman oldu maşallahhh yağız efendi darısı burda bekleyen tüm arkadaşlarımla bana inş
Muhakkak haber ederim bu sayfayada cnm doğum olunca inş

Perinatolog asla dedi tup bebek dr sordum o da icebilirsin meyve suyu sonucta dedi bende gunde 1 bardak iciyorum beyaz dutu da 1 avuc yiyorum cok sagol canim

Merhaba canim. Nasılsın? Bütün sayfalardaki paylaşımları okuyamadım ama rastgele 9000 leri açtım orda senin de konuşmalarını gördüm heyecanla okuyordum her defasında. Seni kendime benzettigimden sanırım. Kötü bitince de çok üzüldüm hâlâ da geliyorsun aklima zaman zaman dua ediyorum. Simdi durumun nasıl?

İnşaallah bir daha böyle bir aci yaşamazsınız canım. Dilerim zamanında ve sağlıcakla doğar bebeğin

MrB kızlar nasılsınız bugün doktora gittim 26. Haftamdayim dikiş uzunluğum 3cm 14 mm yani 3.14 doktor dikkat etmemi söyledi sizce nasıl uzunluk haftaya göre coknsukur kısalma açılma hunilesme yok sadece önlem amaçlı daha çok yat dedi

Kızlar tetanoz aşısı oldunuz mu? Doktora daha soramadım ama sizler ne yaptınız. Rahim ağzı kısalığı nedeniyle erken doğumu tetikleyebiliyor diye okumuştum.
Ben oldum canım 22. haftada. Öyle bir riski olduğunu bilmiyordum. Açıkçası isteksizce oldum ama mecburen oldum. Rahim ağzı uzunluğum 37 den 27 ye düştü bi ara. Evet asi sonrasiydi ama tam olarak ondan mı bilmiyorum. En son 33 ölçtü doktor. Ben de ikinci dozu olmayı düşünmüyorum doktoruma da söyledim. Olmayabilirsin istersen dedi. Son 10 yılda tetanoz vakası görülmedi Türkiye'de dedi

Canım, benimde 18.haftadan beri 30 mm çıkıyor 21 de 30 mm çıktı yat önlem amaçlı dedi. Ama korkmana gerek yok zaten kısalık olduğu için serklajlısın dedi.

Bende 22.haftada oldum doktora da sormadım canım. İkinci doz için sorarım ama neden düşüğe neden olsun ki. Doktorların yorumlarında düşüğe neden olmaz diyor. Bazı doktorlar artık tetenozluk bir durum kalmadığı yönünde ama önlem alınmazsa da zararı olabilir diyenler var. Bir netlik yokmuş

Canim iste soyluyorum velkide doktor yalnis anlamisdr ilac filanmi sandi acaba kullan kuzum ne kadar kullanirsan kar yani
Perinatolog asla dedi tup bebek dr sordum o da icebilirsin meyve suyu sonucta dedi bende gunde 1 bardak iciyorum beyaz dutu da 1 avuc yiyorum cok sagol canim

Merhaba kuzum haftana gore rahi uzunlugun cok guzel kuzum insAllah sonuna kadar boyle devam edersin

Bugüne şükreden bir insan olsam da yarası geçmiyor insanın, sadece kabuk bağlıyor. Ara ara yokluk hissi nüksettiğnde yara kanıyor, sonra yeniden kabul bağlanıyor, öyle işte canım...

onun dışında salgın öncesi abdominal serklaj da oldum, bekliyorum

Allah razı olsun dua için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…