Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Haklısın canım kolay kolay gecmez haklısın. Ama biz bizim için neyin hayırlı olup olmadığını bilmiyoruz. İnşallah en yakın zamanda iyi ki dediğin zamanlar da gelir. İnşaallah az da olsa yaralarını unutturacak çoluk çocuklu günler seni bekliyordur. En yakın zamanda hayırlı haberlerini bekliyorum. Allah'a emanet ol umut ve duadan vazgecme

Canim insAllah bisecik olmucaj benim hunilesme basladiginda 24 haftaydi 20mm e rahim agzim kalmist 28 haftsmda tamamen acilmis bebek dikisin ustundeydi ama cok sukur yusufu 36lara getre bildim geleceksin neden gelmiyesin benimde doktor 32 yi anca gorursun dedi ama 36yi gordum
Yani canim iyi dedi ama birden açılma olabilir dedi olmaması için sadece lavaboya kalk dedi haftaya cuma tekrar gidecem ne diyim inşallah 36 yi geçerim

Neden bu doktorlar böyle acaba canim kiziminda doktoru güvenim sonsuz ama önlem için bu kadar sıkı tedbir aldırmak garip geldi bana yapacak bişey yok haftaya cumayı bekleyecem artik

Bide şöyle bir durum var canım 4 hafta önce 3.26 di rahim boyu aradan 28 gün geçti 3.14 dedi yani 4 haftaya göre iyi bir sonuç benim için ama şimdi öyle konuştu ya ister istemez yatıyorum yanı

Kızlar benim dr ben sormadan ölçüm bile yapmıyordu sadece hunileşme açıklık varmı diye bakıyordu okadar
Kısalık uzunluk bi kasılmaya bakar diyodu zaten dikişin amacıda o
26.haftafa 17mm dedi daha da hiç ölmedi alttan baktı nstde sancı çıkınca açıklık yok dedi bugün 37+2 oldum
Haftaya çarşamba dikiş alınacak 38+0 olucak Allah izin ederse ve beklerse

Bide şöyle bir durum var canım 4 hafta önce 3.26 di rahim boyu aradan 28 gün geçti 3.14 dedi yani 4 haftaya göre iyi bir sonuç benim için ama şimdi öyle konuştu ya ister istemez yatıyorum yanı

Rahim boyun iyi canım, benim de şu an 30mm ve hala yatırıyo doktor, 34. haftaya kadar da yatırıcam dedi. Şöyle düşün artık bebek ağırlaştığı için baskı daha da artıcak o yüzden ağırlaştıkça daha fazla yatırıyo doktorlar

iyi geceler kızlar nasilsıniz cumleten

Minnoş kizimda idrar yolu enfeksiyonu cıkti gözüm gibi baktiğım kızım.suan cok hasta diş olayida eklenince atesi 38.5 görüyoruz. 2 gündür hic keyfi yok yavrumun başında bekliyorum sürekli sıçriyor ateş düşuruculer 4-5 saat idare ediyor sonra yine yükseliyor cok üzgünum ılık suyla banyo yaptırıyorum başına ıslak bez koyuyorum keyfi yerine gelince gülücükler saçıyor meleğim ateslenince eli kolu bile kıpırdamiyor cocuk drmuz enfeksiyon icin turna yemisi alın dedi bebekte sende kullanabilirsin birebirdir bu hastalik icin dedi siparisini verdim insallah sifa olur kızıma

Canim inan doktorlarin helsi oyle hic biseyi riske atmak istemiyo ben 12 haftamda 24e kadar 33 mmyle geldim 24ten 28e 20 mm e 28 den 36 ya kadar 0 mme ve aciklikla geldim sen mutlaka ciger gelstricini vurul canim isini dahada qarantile
Neden bu doktorlar böyle acaba canim kiziminda doktoru güvenim sonsuz ama önlem için bu kadar sıkı tedbir aldırmak garip geldi bana yapacak bişey yok haftaya cumayı bekleyecem artik

Merhaba bitanem cok gecmis olsun cok kotu oldum miniginin hastalanmasina Rabbim korusun melegini canim turna yemisi iste ben dedigim kizilcik oluyi bizim burda kizilcik mevsiminde kizilcik recelleri ve kompostolari yapilir kislik grip ve soguk alqinligi oldugunda kompostpsun yada receli suya karstriyoruz cabuk iyilesyo ben hic bi antibiotiksiz gebeligom suresince enfelsiyon icin sadece onu kullandim kullan mutlaka minigi bolca op canim gelismelerden bizide haberdar et

Maşallah haftanıza göre güzel bir uzunluk. Hunileşme olmaması da çok iyi benim o haftalarda hunileşmem olmuştu. Bebek gittikçe ağırlaştığı için doktorunuz önlem amaçlı söylemiştir. Benim doktorum uzunluk ölçerdi ama asla bana söylemezdi o daha çok hunileşme ile ilgileniyordu.

Canim inan doktorlarin helsi oyle hic biseyi riske atmak istemiyo ben 12 haftamda 24e kadar 33 mmyle geldim 24ten 28e 20 mm e 28 den 36 ya kadar 0 mme ve aciklikla geldim sen mutlaka ciger gelstricini vurul canim isini dahada qarantile
Canim 32 de vuracak dedi Allah nasip etsin kizimdada 32 de vurmuştu tabi başka bi sorun olursa erkende vurur ama şimdilik var daha

InsAllah bi terslik olmucak canim benim durumjm acil oldugu icin 28de vuruldu cok faydasini gordim diye bilirim yusufla ayni haftada dogulan bebekler kuveze girirjen yusuf bi kac saat gozetim altinds tutulduktan sonra kuvezw girmedi cok sukyr
Canim 32 de vuracak dedi Allah nasip etsin kizimdada 32 de vurmuştu tabi başka bi sorun olursa erkende vurur ama şimdilik var daha

Canim seninde haftana göre güzel maşallah sen nasıl geçiriyorsun artık günlerini mesela sandalyede ayaklarını uzatarak oturuyormusun ben hava sıcak diye balkonda oturuyordum yasakladı yada gün içerisinde hep uzanik vaziyettemisin

Sen nasıl.oldun canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…