Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

Canım biz her muyenede bir şok haber öğrendiğimiz için cd filan istemek aklımıza gelmedi sen hiç cd aldın mı?

KIzlar merhaba 2güNLÜK DİŞ AĞRISINDAN SONRA BUGÜN GÜNE İYİ BAŞLADIK ÇOK ŞÜKÜR YARINDA KONTROLÜMÜZ VAR VE ŞEKER YÜKLEMESİ YAPILACAK İNŞ. SORUN ÇIKMAZ BEBİŞLERİMİ MERAK EDİYORUM İYİLERMİ BAKALIM::::::)

Yok CNm istemedim

Acaba vermiyorlar mı demek mi gerekiyor ki?:44:

Geçmiş olsun maşallah yavaş yavaş geçiyor günlerimiz... İnşallah sorun da çıkmadan atlatırsın şeker işini...

Merhaba kızlar ben bugün ilk randevumu aldım Cemil Bey'den haftaya Pazartesi cok heyecanlıyım muayene ücreti 250tl sigorta indiirmini sordum fatura veriyoruz şirketten alıyorsunuz dedi sanırım benim icin geçerli değil saglik olsun
Bisey sorcam sizlere bu haftalarda daha dogrusu 13-14 haftalarda gelen kramplar rahimagzi yetersizliğinin belirtisi olabilir mı?kendim icin sormuyorum

hadi hayırlı olur inşallah doktor kontrolün
sorduğun hakkında hiçbir bilgim yok,belki kramplar kuvvetliyse rahimağzını yumuşatıyor olabilir (rahimağzı yetmezliği olup da haberi olmayan bir kişi için konuşacak olursak) sadece bi tahmin..

inşallah bebeler de iyidir senin de şekerin falan çıkmaz

Saol canım..
Nefesini kesecek kadar kuvvetli kramplar ben düşük yaparken yasadım o kramplarin kendisini uyardim normal değil

Cenk beye gıden arkadasım bendeoncekı hamılelıgımde ona gıdıyordum jımer ozeldeydı ozaman ılgısı fazla olmuyor ama her zaman tel ıle ulasabılırsun hastayı fazla bılgılendırmez aılemden bende dahıl erken dogumumun suclusu o dıyoruz bızı bılgılendırmedı 3lu rısklı dedı serklajımıda kendısı yapmıstı yalcına gonderdı megersem sebeke hocası ya para yedırttecek 400 lıra verdık ve amnıosentez yaptı cenk bıze megersem serklajı olana yapılmazmıs 1 hafta agrı cektım malesef kaybettım ama hayırlısı dıyorum dr cok onemlı bızım ıcın ...

kızlar merhaba bende çok zor bir hafta sonu geçirdim, cuma gününden beri annemdeydim yeni geldim, benimde dişlerimle başım dertteydi, çarşamba üst yirmilik dişimi çektirdim, onda pek sorun çıkmadı, cumada alttaki yirmilik dişimi çektirdim ama ne çektirme, dişimin üçte ikisi içerde olduğu için tam birbuçuk saat sürdü ve sonunda üç dişik atıldı dişimden kalan boşluğa ama uyuşmanın etkisi geçince bir ağrı yaptı ölüyorum sandım doğumda bile bu kadar canımın yandığını hatırlamıyorum, sadece dişimin yeri değil sol tarafım komple baş, kulak, çene kemiğim boğazım kasıldı kaldı ağrımı üç gündür açıp yemek yiğemedim ilk gün tükürüğümü bile yutamadım çektirdiğim akşam ağrı kesici fayda etmeyince cemil beyi aradık endol fitil kullanmamı tavsiye ettide onu aldıktan yarım saat sonra ağrılarım biraz dindi, ama hala ağzımı rahat açık çok katı şeyler yiyemiyorum, biraz sızlamada var hala ama iki gündür ilaç kullanmıyorum dayanabiliyorum diye, bu arada çok korktum bebeğe birşey olur diye inşallah iyidir..beni çok sarstı iki gün ayağa kalkamadım bağ dönmesi ve ağrıdan annem sağ olsun benle ve kızımla ilgilendi..off çok uzun anlattım kusura bakmayın çok etkiledi bu durum beni, bir dişin başıma bu kadar iş açacağını beni sarsacağını tahmin etmedim..dişçi bu dişleri genelde ameliyatla alıyorlar dedi zaten..neyse bende yarın çapada tarama testine giricem bebeğimide merak ediyorum inşallah bu durum onu etkilememiştir..

hayırlı olsun canım cemil bey benim altı yıllık doktorum öncesindede tanışıyorduk kendisi çok iyi tecrübeli hemde çok anlayışlı bir doktordur, inşallah sende faydasını görür memnun kalırsın..

geçmiş olsun canım bende üç gündür aynı dertten muzdariptim, inşallah başka diş sorunları yaşamadan hamileliğimizi sağ salim atlatırız..

Hayırlı olsun. Bakalım ne diyecek Cemil bey? Eli de bence hafif... Biraz kramp için bence normal der rahim büyüyordur der ama şiddetli için bilemeyeceğim...

Canım ben geçmişi de okuyorum Edamecrinle de bu konuda yazışmışsınız. Yalçın Beyin de muayene de ilk ücret 600 tl imiş. Çok geldi bana sonrakilerde yarısı gibi imiş ama böyle bir uygulama yasal mı şaşırdım...

Sonra da Elza arkadaşımız biraz eleştirmiş ...

Serklajlılara amniyosentez yapılmazmış dedin ya ilk kez duydum. Sana niye yaptılar ultrasonda mı testte mi sorun çıkmıştı ve serklajdan ne zaman sonra yapılmıştı?
Benim 4 lü testim yüksek çıktı ama Arda bey öncesinde sıvı gelişim oldu diye istesen de yapmam dedi ama bunu serklajlılara yapılmaz diye değil benim durumuma özel dedi.12. haftada gittiğimizde benim eşimde genetik sorun var ya, o yüzden ben öneririm demişti ama biz bu meseleyi önceden konuşmuştuk amniyosentez istemeyiz diye.

Bir de Tubaoz arkadaşımızda önce amniyosentez yaptırmış kısa bir süre sonra bebeğini kaybetmiş. Suyu gelmiş anlamamış...Ama yanlış hatırlamıyorsam serklajı amniyodan sonra olmuştu...

Yaren geçmiş olsun canım diş ağrısı zordur. Olmamıştır bir şey canım Allaha emanet onlar...

2li testinde de inşallah sorun olmaz...

Ben de bugün Validebağ devlet hastanesindeydim. Yıllardır özele gidince devlet çok tuhaf ve ilgisiz geldi....

Dahiliye geçmiş ve bu hamileliğimdeki troid testlerimi inceledi. Bir sürü tahlil istedi öncekini riskli buldu. niye ihmal ettin dedi? Ben de başka sorunlarla uğraşmıştım dedim sonuca göre endokrine gönderebilirim dedi... Sonra boğazımda nodül vardı onun için de ultrasona gönderdi.

Kadın doğuma da gittim kanda idrarda ve vajinada tahlil istedi vajinal verdim ama kanlar sabahtan 11.30 a kadar veriliyormuş sabaha kaldı. İşin ilginci odada ultrason yok aşağıya gönderdi...

Daha da ilginci hem boğazımdan hem de bebeğe ultrasonu çeken aynı kişiydi ve buzdolabı gibi yalnız kaç haftalık diye sordu.Epey baktı sıvıya da baktı normalmiş.

Boğazımdaki nodül 2 sene önce 5 mm di şimdi 7 mm olmuş dahiliye tüm sonuçlar çıkınca değerlendirecek...

Bebeğin ultrasonuna epey ölçüm yaptı aslında bugün 19 artı 2 yim ama baş çevresi ve karın çevresi 21 hafta 0 günlük, ATD NE ANLAMADIM 21 HAFTA 6 GÜNLÜK, ASD NEYSE 21 HAFTA 0 GÜNLÜK, fl 20 hafta 0 günlük.

EFW de sanırım ağırlık 366 g diyor...

Özellikle Sofika sana soruyorum bilen varsa cevaplayabilir en geri FL. bU SORUN MU SENCE? Neden sorduğumu biliyorsun (

EDAMECRİNİN MESAJI:

arkadaşı m bütün gebeliğim boyunca bursaadaydı ismail bey
ancak memlekete gidebilirim haftasonu dedi
öyle bir durumda da hemen dönerim demişti
sanırım izmite gidiyorlarmış
gece 3 te bile telefonuna ulaştım
hatta yeri geldi o beni aradı 'nasılım diye'
DOĞUMUMU DA PEMBE MAVİDE YAPMIŞTIM
bence bir görüş derim
bursa da pek ünlü olan çok doktora gitti
yalçın kimyayı bilirsin proftur kendisi
ama ismail beyin tırnağı olamaz bence
bu tabi bencesi[/QUOTE]

ELZANIN MESAJI:

yalçın hoca anne karnındaki bebek uzmanı.bebeğe yapılması gerekn bişi falan varsa o yapabiliyor. mesela bursa da rdüksiyon için tek adres. ben geçen sefer ki turlarımda ona da uğramıştım. doktor gerçektn farklı. bilgisi falan. ama muayene ücreti 600 tl . sadece 12.00-14.30 arası muayene yapıyor. hoca ama tıp fakultsinde hasta bakmıyor ameliyat yapmıyor. muaynehanesi gzellik salonu gibi. böyle fön çektirip falan gitmek lazım. ezik görünmemek çiin :::))) bunlar işin sakası ama sağlam doktor.
pembe mavide kuvez ve yoğun bakım yok diye biliyorum . varmıydı ?[/QUOTE]

EDAMECRİNİN MESAJI:

bence bir görüş derim
bu tabi bencesi[/QUOTE]

ELZANIN MESAJI:

yalçın hoca anne karnındaki bebek uzmanı.bebeğe yapılması gerekn bişi falan varsa o yapabiliyor. mesela bursa da rdüksiyon için tek adres. ben geçen sefer ki turlarımda ona da uğramıştım. doktor gerçektn farklı. bilgisi falan. ama muayene ücreti 600 tl . sadece 12.00-14.30 arası muayene yapıyor. hoca ama tıp fakultsinde hasta bakmıyor ameliyat yapmıyor. muaynehanesi gzellik salonu gibi. böyle fön çektirip falan gitmek lazım. ezik görünmemek çiin :::))) bunlar işin sakası ama sağlam doktor.

EDAMECRİNİN MESAJI:

bence bir görüş derim
bu tabi bencesi[/QUOTE]

ELZANIN MESAJI:

devlet hastaneleri öyle canım malesef robot gibiler insani yönlerini kaybetmiş gibi yada insana değilde makineyi tamir ediyorlarmış gibi davranıyorlar, iki sebepten gidiliyor işte bir mecburiyetten ekonomik olarak, birde tecrübelerinden ilgisizler ama tecrübeleride birçok özel hastaneden çok daha güvenilir..

troidle ilgili sorununu veya ilaçlarını arda bey düzenlemiyormu canım, genelde riskli gebelik uzmanları bunları kontrol ve takip ediyor diye biliyorum, geçenlerde bir bayan cemil beye gelmişti dokuz yıllık troid hastasıymış hamile kalmam diye korunmamışta doktor troid değerlerine göre hamile kalman çok düşük demiş ama tesadüf kalmış, onuda doktoru cemil beye yönlendirmiş riskli gebelik uzmanı olarak ama ayrıca kendi doktoruna da gidiyormu yoksa cemil beye mi geliyor sadece onu sormadım ama..

ultrason değerlerinide hiç anlamıyorum canım bir yorum yapamıycam, bende yarın gidicem bakalım ne diycekler..

Saol canım gecmiste okudum hikayeni benim ablaminda doktoru o da cok tavsiye etti burda da cok tavsiye eden var insallah banda bı faydası olur
Bende Çarşamba gunü ikili test icin zeynepkamile gidicem tabi önce muayene doktor yonlendircek laboratuara ama duydumki cok sonraya atıyorlarmış sen çapada nasıl hallediyorsun muayene icin gittiğin günde ikili testinide yaptirabiliyormusn?
dişin icin cok gecmis olsun cok fenadir bilirim

Canım ben 12 artı 4 te gittiğimde Hataydaki tüm değerlerimi koyduğum dosyayı verdim incelemiş hatta hemşireye özellikle troidle ilgili olanların fotokopisini çektirttim bıraktım evrakları ama bir şey demedi. Zaten sonraki süreç çok kötü geçti bir daha da kaldı bu sorun...Hatayda da dahiliye ilaç vermiyorum kontrol altında olacaksın dedi kadın doğumcum da 20 gün sonra tekrarlat testleri dedi sonra da ben bu kadar sıkıntıda önemsemedim.

Bu arada Cemil hocanın gerçekten iyi bir dr olduğuna katılıyorum. Benim teşhisimi o koydu dedektif gibi her malzemeyi inceledi...

Eylüllgülü geçmiş gebeliğine ait tüm evrakları kırtasiyeden ödev sunum dosyası al yerleştir... Geçmiş ultrasonları bebekle ilaçlarla ilgili reçete ne varsa koy canım...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…