Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Merhaba kızlar, ben güzel haberlerle geldim

İlk önce karından ultrason ile baktı, bebisim azıcık tembel cok salladı ense kalınlığı için, tüm ölçümlerimiz cok iyi çıktı ,
Oğlumu da götürmüştüm sordu Ne olsun istersin diye erkek dedi bizimki hemen
ama erkek olursa senin buun oyuncaklarına ortak çıkar deyince ben çaktım manzarayı

Kızımız geliyor hayırlısı ile :)))

Sonra alttan muayeneye geçtim rahim uzunluğu için ve sonuclar süper 4 cm e yakın dedi cok iyi dedi Arda bey, fakat bu sonuc bize tam sorun yok dedirtmez dedi, çünkü 14-16 haftalarda kisalma oluyor genelde dedi, gene deven cok mutlu oldum, Nil hanım da girdi rahim uzunluğu ölçümüme Arda bey duygu hanım nesrin hanımın grubundan dedi, ooo dedi Nesrin hanım cok badireler atlattı dedi, dedim sizde ünlü oldunuz sizden cok güzel bahsediyor Nesrin :))) cok mutlu oldu, cok tatlı bir kadın.

Hersey yolunda cok şükür ve ben Allah'a şükür ediyorum hersey için
Umarım hepimiz için hersey cok güzel olur.

Arkadaşım bir sakıncası yoksa hangi sigortayı yaptırdın ve ödemeleri nasıl bilgi verebilirsen çok sevinirim.

Canım burada Regrete arkadaşımız var onun da aynı sigorta benim de: Allianz yatarak sigorta. Benim 8 aylık 155 tl civarı ödemem oldu. Ama şu an çok zam geldi dedi Regrete ama ne olursa olsun yeni hamilelikte kat kat çıkarırsın canım. Hatta hemen yaptır rahim fili testlerde bile bu sigortaların indirimli yerlerinden faydalanırsın bu indirimden faydalnmak için 5 ay beklemen de gerekmiyor. Ben çok faydalandım...

regrete sana çok daha fazla bilgi verir...

eylülgülünün de sanırım Allianzdı...:44:

Hidennisko konuştuk telefonda çok sevindim Allah tamamına erdirsin...

canım ne guzel haberler bunlar,masallah sana da kızına da
hep guzel haberlerini okuyalım insallah
serklaj isini konustunuz mu,sanırım su etapta henuz kesinlesmis bir sey yok

chnb sagol canım iyiyim ben cok sukur
kızımla bas basayız bugun yine,biraz yoruluyorum ama idare etmeye calısıyorum.
arada kaldırmam icab ediyor kızı o biraz canımı sıkıyor Allah´ım korusun
bir de son 3 gundur cok sıcak bursa evin ici 33 derece ve kızım da ben de bunalıyoruz.Dun kızım ne yemek yedi ne de uyudu ama perisan hem uykusuz hem ac,sıcaktan uyku yemek yok

senin nasıl gidiyor,sorun olsa bahsederdin gerci cok sukur sakin sakin ilerliyorsun canım maşallah

canım ne guzel haberler bunlar,masallah sana da kızına da
hep guzel haberlerini okuyalım insallah
serklaj isini konustunuz mu,sanırım su etapta henuz kesinlesmis bir sey yok

Su anda serklaj gerektirecek bir durum yok
Ne zaman kisalirsa o zaman atacağız dedi :)))

Bir de chnb kurt düşürdün icime :)))))))))
Fadik e kız demiş erkek doğmuş ya, bizimde degisirse Rezil olacağız herkesi aradık kız diye :))))))

Kıyamam ben ona canım dayanılmıyor sıcağa...Kızın da ne yapsın... Sen de kaldırmamaya çalış canım ya...

Burada çok sıcak... Sıcakta yatmak zor ama şükür bu günüme. İyiyim şükürler olsun... Kasılma filan da yok ...

sakin sakin gidiyoruz Allah bozmasın...

İnşallah herkes güzel haberlerle gelir böyle...

Yok canım ya kızdır... Değişmez inşallah....

Arkadaşım çok sevindim.İnşallah zamanında sağlıkla kızınızı kucağınıza alırsınız.

Teşekkür ederim arkadaşım.5 ay beklemek gerekmiyor derken tahliller için heralde.Yani şimdi yaptırsam sigortayı muayenelerde,filmlerde falan kullanabilecekmiyim?hamile kalırsak geçerli olmaz sanırım.

Sofika arkadaşım bursa yanıyor dediğin gibi.Hava bunaltıcı sıcak..ne olur dikkat et kendine mümkün olduğuncada kızını kaldırma.Oda çok küçük daha,2yaşında sanırım.ilgiye muhtaçtır.Sen genede dikkatli ol arkadaşım.Çok az kalmış.Allahın izniyle az bir zaman sonra ikisini birden kucaklarsın.

kızlar dışım cok agrıyor butun gece uyumadım napıcam ılac kullanabılırmıyım cok cnm yanıyor aglıcam agrısından
şimdiye kadar gitmediysen dr git ağrı kesici kullan ama ağrıyı çekme arkadaşım....aşırı ağrı erken doğumu tetikler Allah korusun..ben de ilaç içmedim 21 haftamda diş ağrısını 2 - 3 saat çektim ama yok böyle bir ağrı ağladım resmen arkasından erken açılmam olduğu anlaşıldı dr um hep dişe bağladı...

Teşekkür ederim arkadaşım.5 ay beklemek gerekmiyor derken tahliller için heralde.Yani şimdi yaptırsam sigortayı muayenelerde,filmlerde falan kullanabilecekmiyim?hamile kalırsak geçerli olmaz sanırım.

Evet canım 5 ay beklemeden hamile kalınırsa benim gibi tahliller ve muayene için yine indirim oluyor. Yani sen yaptırdın diyelim bu 5 ay içinde bu sigortanın geçtiği hastane dr sine gidince de indirimli muayene test ve film çektirirsin. mesela Memorialde Arda beyin muayenesi 320 tl ben 132 tl civarı veriyorum ama test filan çıkıyor o zaman onların ücretini de ayrıca indirimli ödüyorsun... Bir de birçok sigortanın süresi 1 yıl hamile kalmama şartı Allianz 5 ay...

ben uzun yıllar bir de soguk iklimde yasmaya alısmısım sanırım,simdi cok agır geldi bana bu sıcaklar ana hep diyorum ya en buyuk derim bu olsun
evet kızım 2 yasında ve ilgi istiyor,hele su anda neden bilmem tam ana kuzusu oldu,hep yanımda olmak istiyor.Kaldırmamaya gayret ediyorum tabii ama mama sandalyesinden alırken,yada banyoda kuvetten cıkarırken mecburen kaldırıyorum.Annem gelse de rahatlasak valla Allah razı olsun annemden,kadın nerdeyse ilk gebeligimden beri hep bize bakıyor,hem mahcubum hem muhtacım,iyi ki var.Az kaldı cok sukur,insallah ikisini birden sarıp kokladıgım gunler de gelecek Allah´ın izniyle.Darısı da hepinizin basına canım insallah.
sen de chnbnin dedigi gibi bir sigorta isini arastır oncelikle ve kendine biraz zaman tanı
bu sure zarfında doktor arastrımalarını yaparsın,gereken tahliller cıkar ve biraz daha bilincli ve guclu bir sekilde bu yola yeniden cıkarsın Allah´ın izniyle.
bursada hangi doktora ve hastaneye gidiyorsun

güzel haberlerle dönmüşsün çok sevindim :)
peki canım senin bu ölçümünü önceki muayenede de yapmış mıydı arda bey? bi de bi sonraki randevunuz ne zaman? bi de senin adın da mı duygu :))))))))))))))))))

Jimere gidiyordum canım doktorumda cenk beydi...Serklajımıda o yaptı.Çok güvenmiştim aslında hala güveniyorum ama hastane kuralları çok katı.Bir sürü uygunsuz durum var..o sebeptende son anda medikabile geçtim.Doğumumu yaptıran doktorda nihat gök..cenk beyle çok yakın arkadaşlarmış.Bunuda bir arkadaştan yeni duydum.Hatta sınıf arkadaşı galiba.sen hiç duydunmu nihat gök ü..ve medikabili.Birde araştırdığım kadarıyla yalçın kimya diyorlar.Ama farklı yorumlarda okudum ilgilenmiyor falan diye.Gürkan uncu yada internette rastladım.Onada iyi yazmışlar ama bilemiyorum.Gerçekten çok kararsızım.Doğumumu yaptıran nihat bey de iyiydi.Acaba onamı gitsem diyorum ama bilemiyorum.Riskli gebelik uzmanına gidin diye yazılmış burada hep.Ama onlarda genelde prof.ne kadar ilgilenirler nasıl olur.Her zaman ulaşabilirmiyim..Hep muallakta.9ay boyunca profada gitmek maddi açıdan sarsar.Bilemiyorum gerçekten.Sen fakülteye gidiyorsun onuda düşünüyorum ama orası beni hep korkutmuştur.Bide dediğim gibi çok şükür sen anladığım kadarıyla yürüyorsun yatmıyorsun sürekli.Benim ne olacağım belli değil.Fakültede koşturmak çok zor.İsmail küçükerdoğanda iyi diyorsunuz.Edamecrin arkadaşımız okuduğum kadarıyla serklajınıda ona yaptırmış.Off bilemiyorum gerçekten sofika.Aklım çok karışık..

Arkadaslar merhaba...

Yazamadim kusura bakmayin. Okadar cok sey oldu ki bu donem. SImdi hepsini anlaticam:

23 Unde gittim ultrasona. Kent hastanesindeki Prof a gittim. Digerlerini ayarlayamadim bi turlu. Ama iyiki de gitmisim gercekte cok memnun kaldim. Hatt akeske bastan beri na gitseymisim diyorum simdi. Icimnizi cok rahatlatti. Anlatim durumumu. Ikili tesim normaldi ama uclu testim 1:62 cikti dedim. ense kalinligi da normal di ikili test doneminde yapilan dedim. Dr de niye doktorun ikilin guzel cimm asina ragmen uclu test istemis anlayamadim, ikili normalse biz ucluyu tavsiye etmiyoruz dedi ki bunu diyen ozel hastane doktoru...Neyse... bakti 4 boyutlu ultrasinla, kizimi gordum, ok adar duygulandim ki...anlatamam...ayaklari tombis tombisti, gozunu ovusturdu :) cok uzun sure bakmadi dr ama zarai olmasin diye heralde bilmiorum. Guzel cikti hersey. Gobekli bi kizim var :) O gun esimin ailesi bizimkiler hep beraber toplkandik gece gec saatlerekadar. Farkettim ki herkes baya bi strese girmis, ama bana belli etmemeye calismilsar ve biraz da olsa rahatladik. Bu arada esim yurt disinda calsiyor, ben de oyleydim ama hamile kaldigimi ogrenince, isim baya yogun oldugundan ve calistigimiz ortamdaki hava kirliligi yuzunden isten ayrilmistim ama yt disinda kalmaya (Katar da) devam ediyorduk. Bu amniosentez isicikinca ben Turkiye ye gelmistim ver geri donucektim esimin yanina (gecici bi sure icin yurt disindayiz). Hersey guzel cikinca ve amnio sentez sonucunu da almamiza bikac gun kaldigi icin (FISH sonucu iyi cikinca aklimiza amniosentezden kotu bisi cikma ihtimali artik kalmamisti) ben katar biletimi aldim hemen ertesi gun. Tam rahaladik hersey yoluna girdi ya...bu sefer de bir kopek :) Yolda yururken 4-5 aylik bi kopek arkadan yanasti ve oyun oynamak amaciyla patilerini atti ve bacagim cizildi. Ben ilk once toksoplazmadan korktum cunku bagisikli degilim. Ama soradan ogrendim ki kopeklerden toksoplazma gecmiyormus. Rahatladim. Bu sefer de babam kuduz olmasin bu hayvan diyince...dedim basladik gene :) bi rahat yok...Neyse bi aksamin bi vakti dustuk yollara hastane hasane dolasiyoruz hamilelere kuduz asisi yapilir mi diye...iki gunumuz de bu sekilde telaslanarak ve dua ederek gecti. Neyse 2. gun kopegi bi daha gordum bizim evin oralarda (bu arada ertesi gun de yola cikiorum) gayet sagikli gozukuyodu, herhangi bi belirti yoktu. o aksam da Sait hocadan randevum vardi. Yola cikmadan bi goruneyim dedim. Ona soyledim o da bisi olmaz asiya falan gerek yok dedi. Bi kez daha rahatladik.

Lafi uzatmiyim, sizi de sikmiyim.Simdi katar dayim. Yeni eve tasindik. internet bugun baglandi o yuzden yazamadim size..

Amniosentez soncum da temiz cikti. Insallah Allah herkese bu olayin bu sekilde sonlanmasini nasip eder. Ama yazamadigim donemlerde yeni arkadaslar katilmis aramiza. Hic caninizi sikmayin icinizi ferah tutun. Biliorum cok zor, ben de ayni seyleri yasadim bircok arkadasim gibi. Ama Oglak in da dedigi gibi eger ense kalinliginiz normalse ve ikili testiniz de guzel cikmissa, hic korkmayin. Benim cok yuksek cikti uclu testim 1:62. ama sonuclar temiz.. Uclu testi 1:4 cikan birisini duydum, onun bile amniosu temiz cikmis. Moralinizi bozmayin, icinizi ferah tutun.

Saglicakla kalin :)

Ben de şu amniyosentez yaptıranlara bakıyorum da... Böyle yaşananlar içimi rahatlatıyor...:))

bende bakıyorm katar falan nereye gitmiş diyorm kim bu tam olarak anlamadm ama sen degilsin galiba arkadaşım insaallah senin sonucta cok iyi cıkacak rabbimin izniyle ben inanıyorm sabrının mükafatını verecektr rabbim az önceki soruma cvp vermişsin sagol ben zaten bayram sonu kromozm tahlilimi yaptırıyorm aklımda hiçbir soru işareti kalmıcak insaallah dedigin gibi ben küçük düşük yasamadm ama hani saglıklı gibi dogupta sorunu olabilir deimştn ya bide eger bebeklerime daha öncedn baktırsm belkide gerek kalmıcaktı ama baktıramadıgım için yaptıracam tıp fakültesinde genetigede gittim kromozm testi istedi zaten canım

Yok canım ben değilim yukarıdaki örnek:)) Bir forumda okudum.
Randevu almışsın zaten çok iyi...
Canım eğer bildiğim bir şeyse cevaplarım tabi... Beni bilmediğim sizin bildiğinizi de siz cevaplıyorsunuz:)

Yapmıştı canim ama birsey söylemedi tam rakamsal
4 Ağustos diğer randevu
Evet yoksa adasmiyiz? :))))

slm ben neredeyse 18 haftalık ikz bebek bekliyorum ilk defa 3 gün önce rahim ağzım ölçüldü 3.5 çıktı doktor iyi dedi sizce nasıl

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…