Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
duyaydın canım seni ve neler hissettiğini, korkularını çok iyi anlıyorum...
bende ilk zamanlar farklı şeyler düşünüyordum şimdi de baya farklı şeyler....inş sende böyle kademe kademe ilerleyeceksin...
rabbim kolay bir hamilelik nasip etsin inş. 38 haftalarıda görürsün...

AMİİİN canım inşallah,senin bebiş de bak ufak tefek mi olacak derken tombiş olacak kız :) en kısa zamanda sağlıkla senin de doğum haberini bekliyorum

insallah sivi mivi gelmeyeck canim Allah'in izniyle bundan sonra.benim de bugun garip bir sey basima geldi,nerdeyse yine acile gidecektim ama sonra gitmemeye karar verdim.banyoda ic camasirimi degistirirken bacagima dogru bir sizinti hissettim,baktim seffaf kokusuz gibi,hemen elim istemsiz altima gitti,ama dikkat edince sivinin vajinadan degilde idrar yolundan geldigini anladim,ben ufak ufak idrar kaciriyorum galiba ( gerci amniyo olmasin da varsin idrar olsun.

canim 15 gun bence de uzun bir sure,senin biraz daha yakin takipte olman gerekiyor,bence sen yine de her ihtimale karsi baska bir doktora daha randevu al ve tanis,bundan sonra en azindan ultrasondu,sivi kontroluydu bebegin kilosuydu vs gibi her doktorun kolaylikla yardimci olabilecegi konularda danismis olursun aklina takildikca.

canim oluyor o his,ama ben de fadik gibi dikisten oldugunu sanmiyorum,dikis alininca da ara ara olmustu diye hatirliyorum ben de

kizlar benim bugun sabah uyandigimdan beri gozlerim cok agriyor,daha dogrusu saga sola asagi yukari baksiimi cevirdikce ani agrilar oluyor,beynime vuruyor sanki,nedendir acaba yaa.Yarin kadin dogumcudan sonra bir de goz doktoruna mi gorunsem napsam,gecer gecer dedim gecmedi,daha da kotulesti hayirdir insallah

canım hamilelikte biliyordun aş ağrıları artıyor,bir de kullanılan progesteron içerikli ilaçlar daha da artırıyor,bir de ben üşüttüğüm zaten gözlerim sağa sola bakarken acır ağrır,dün akşam da tr geneli rüzgarlydı üşümüş olmayasın?

tansiyon değildir inşallah...aman ne vesveseli olduk ya..bi gerine gerine gezemedik hep tırsak tırsak... çocuklar bizden etkilenmiyodur inşallah..ben hastanede kalırken bebecik hiç kımıldamazdı sadece nst prompundan kaçardı kalp atışını duyunca canlı diye anlardım resmen.. benim stresimden diye üzülürdüm Allahtan şimdi iyi..o günleri hatırlar mı acaba..
.bende görüş kalitesiz oluyor gebelikte diye biliyorum ama ani olan herşeyde kontrol şart ama sende olsa zaten dooplerde bebeğe kan giden damarlardan anlıyor dr benim tansiyon hep yüksek sınırdaydı renklide dr preklamsi gelişme riski gözükmüyor kan akışı normal demişti.inşallah havalardandır..bende bazen kendimi salsam bayılcak gibi oluyorum..sonra zorla toplanıyorum..

Son düzenleme:
geçmiş olsun canım yarın kontrolülünde kadın doğumcuya bunuda bir söyle eğer hamilelikten kaynaklanan birşeyse onlar sebebini bilir...
hemde hangi bölüme gitmen gerektiğini söyler...

fadik ruyamda seni gordum kız hayır olsun insallah :)
hayırdır inş. canım

bu arada kızlar ben hala doğurmadım sancı mancı birşeyde yok...
allahım sağlıcakla bir gelseydi günler geçtikçe aklıma hep kötü şeyler geliyor...
rabbim saklasın beklesin bütün hamile arkadaşlarla beraber benim yavrumuda....amin....

AMİN. Olur mu annesi,sen üzülüyordun ya kilo almadı çok diye minyon diye seni üzmemek için kilo alsın diye bekliyo o :) ama sen sık sık kontrole git canım

Son düzenleme:
sağ ol canım şükür gelmiyor sanıyorum. o kadar duphalac içiyorum bana mısın demiyor eşim sabah zeytinyağı içirdi 2 kere çıkardım(kayısı kompostosunu blendırladık biraz rahatladım. sonra da activa yoğurt prebiyotik aldırdım. bir de salonda yatıyorum şu an... iyi oldu. canım ya korkmuşsundur ben normal akıntıya tahammülüm yok.

eşim arda beye mesaj yazdı yardımcı oluruz demiş pazartesine verdiler randevu şükür...
bir de hep rahatsız etmek istimiyorum Arda beyi aslında. sabah hataydaki dr mi aradım ufak tefek soruları ona sordum sağ olsun onunla daha eski bir hukukumuz var...

niye ki? pek bilmem ama baş ağrın var mı ki? kızların dediği gibi dr yönlendirir...

bunda daha rahatsın sanki di mi? inşallah iyi olacak...

herkes iyidir inşallah

sen nasılsın canım? serklaj olmuş muydun? durumlar nasıl?

iyi yapmışsın rapor almakla. bebeleri bile sevemiyoruz gelecekle ilgili plan bile kuramıyoruz...

canım geçmişe yeniden göz gezdiriyorum bırak kasılmayı serklaj sonrası çerez gibi günde 4 ya da 6 tane kullanmışlar. başarıya ulaşmışlar ama belki kullanmadan da başarı olacaktı senin gibi... endol ben kullanamam artık. gerçi kasılmam düzenli yok şükür...
dediğin gibi normal hamilelerde de oluyordur ama korkuyoruz işte...

umut listesi.. bu isim hoşuma gitti :)
en kısa zamanda güncellemeleri yaparım..
gamze listeyi yayınlarken serklaj olup olmadığını da yazalım fikir olsun diye ben söylemiştim ve sonra da geçmiştekileri de ekleyelim diye düşündüm ama çok zordu, yeni gelen arkadaşlara baştan okuyup notlar alın falan diye tavsiye ederken rica etsek bize yardımcı olsalar liste için gibi düşünceler geçti aklımdan ama tabi kimseye böyle bişeyi söyleyemedim bence zordu kendim tekrar okuyup yazayım dedim ama ozamnda artık yavaş yavaş ayaklanıyordum öylee kaldıydı.. sen tekrar okumaya başlayınca bunlarıda not alman çok sevindirdi beni...

bu arada maşallah 17haftaya gelmişsin :)))

Son düzenleme:
ANNE ve BEBEKLERİMİZ
Adı----------------------cinsiyeti----------adı-------------------------doğum tarihi------------serklaj
dibircik-----------------erkek-------------Barış-----------------------...05.2088--------------var
hidennisko--------------erkek-------------Ege------------------------04.07.2008-------------var
salihas------------------kız---------------Eylül-----------------------06.09.2009-------------var
NarMik------------------kız&erkek---------SelinAlmina&SerkanÇınar-----02.06.2010-------------var
sofika-------------------kız---------------Filiz Erin------------------------01.07.2010----------var
cananur-----------------erkek-------------AhmetKaan-----------------07.07.2010-------------var
DERİSS------------------kız&erkek---------Ecrin&Barış-----------------23.12.2010-------------var
Edamecrin---------------kız----------------Gözde---------------------2010-------------------var
Yaren-------------------kız----------------Sezin----------------------20.02.2011-------------var
Güldenaz----------------kız-------------------------------------------------------------var
Tatlışoğlu---------------kız-----------------İlke-----------------------03.03.2011-------------var
Nuray-------------------kız----------------Özge----------------------20.03.2011-------------var
Şafak-------------------kız-------------------------------------------------------------var
Ayer82------------------erkek-------------------------------------21.04.2011-------------var
Özlem-------------------kız----------------Deniz----------------------02.05.2011-------------var
Eylem-------------------kız----------------Duru-----------------------16.05.2011-------------yok
Ardatuana---------------kız----------------Esila-----------------------13.06.2011-------------var
Elifce--------------------kız----------------EsmaEla--------------------18.06.2011------------var
sbl1980------------------kız----------------Duru-----------------------01.07.2011------------var
Mavilinilay----------------kız----------------Ekin-----------------------01.08.2011------------var
Selen_k------------------kız----------------Beren----------------------18.08.2011------------var
minimini------------------kız----------------Beril------------------------05.09.2011------------var
samyeli------------------erkek--------------Eymen---------------------09.09.2011------------var
Crameren----------------erkek--------------Mert-----------------------13.09.2011------------var
melekceren--------------kız-----------------Melis----------------------16.09.2011------------var
gamze81----------------erkek---------------ErsanÇınar-----------------17.09.2011------------yok
elza81------------------erkek---------------Demir----------------------21.09.2011------------yok
erdennazlı---------------kız-----------------Beren----------------------22.09.2011------------var
arzufirdevs--------------kız-----------------İnci----------------------- 22.09.2011-------------yok
tuubaaoz---------------erkek---------------Kıvanç----------------------28.10.2011------------var
sumeyye25--------------kız-----------------NisaNur---------------------29.10.2011------------var
medusa_0403------------kız-----------------ElvinEce--------------------20.11.2011-----------var
nursin1981--------------kız&erkek-----------Elvinİpek&EymenKaan--------09.12.2011-----------var
ceylinirem---------------erkek---------------Enes------------------------16.12.2011-----------var
kardelen086------------kız&kız--------------Almina&Destina----------------------------------yok
Boncuk26---------------erkek---------------Kerem-----------------------07.01.2012-----------var
deryak53---------------------------------------------------------------------------var
Bermel------------------erkek----------------------------------------------------------var
girl85------------------------------------------------------------------------------var
sinannuray--------------erkek----------------------------------------08.05.2012------------var

HAMİLELERİMİZ

Adı----------------------cinsiyeti--------------------------beklenen doğum tarihi------serklaj:
Fadik-------------------erkek------------------------------24.06.2012----------------------var
melikee--------------------------------------------------------------------------var
arzufirdevs-------------erkek------------------------------06.09.2012--------------------yok
sofika-------------------kız-------------------------------09.09.2012--------------------var
sinem8484-------------kız&erkek-----------------------------27.10.2012--------------------var
chnb--------------------erkek------------------------------08.12.2012-------------------laparoskopik serklaj
sezen_kayaalp-----------------------------------------30.12.2012---------------------yok
hidennisko---------------------------------------------25.01.2013---------------------yok
yaren58---------------------------------------------------------------------------yok

HAMİLELİK HABERİ BEKLEDİKLERİMİZ

Adı-----------------------Müjdeyi vereceği tarih
Regrete---------------------
jorjet-----------------------
paşam3405------------------:86:

Doktor Tavsiyelerimiz

Adı: Sofika
Serklajı Yapan Dr: dr.Dyawolow
Takip Eden Dr: dr.Dobreva
Sonuç: 37.hft normal doğum
-------------------------------------------------------------
Adı: tuubaaoz
Serklajı Yapan Dr: op.dr.Orçun Sezer
Takip Eden Dr: op.dr.Orçun Sezer
Sonuç: 37+5 normal doğum
Adı: ceylinirem
Serklajı Yapan Dr: op.dr.Ahmet Seçkin Önoğlu
Takip Eden Dr: op.dr.Ahmet Seçkin Önoğlu
Sonuç: 39+5 sezeryan doğum
Adı: Narmik
Serklajı Yapan Dr: prf.dr.Namık Demir-op.dr.Orçun Sezer
Takip Eden Dr: prf.dr.Namık Demir-op.dr.Orçun Sezer-op.dr.Şenay Aycan-op.dr.Levent Erkan-prf.dr.Mert Kazandı
Sonuç: 32+4 spinal sezeryan doğum
--------------------------------------------------------------
Adı: saslan
Serklajı Yapan Drrf.dr. Namık Demir
Sonuç: sezeryan doğum
--------------------------------------------------------------
Adı: Fadik
Serklajı Yapan Dr: doç.dr. Arda Lembet
Takip Eden Dr: doç.dr. Arda Lembet
Sonuç: hamile
---------------------------------------------------------------
Adı: Cananur
Serklajı Yapan Dr: prf. dr. Cemil Akgül
Sonuç: doğum
Adı: Yaren
Adı: Nursin
Adı: Twiks
----------------------------------------------------------------
Adı: Edamecrin
Adı: Tubaşeker
Serklajı Yapan Dr: Yunus Gedikbaşı
Adı: Crameren
Serklajı Yapan Dr: Ali Fuat Şengör
Adı: melikee
Serklajı Yapan Dr: op.dr. Akif Alkan
Takip Eden Dr: op.dr. Akif Alkan
Adı: girl85
Serklajı Yapan Dr: dr. Musa Yılmaz
Takip Eden Dr: dr. Musa Yılmaz
Adı: morkanat
Serklajı Yapan Dr: Filiz Bilgin Yanık
Adı: Sinannuray
Serklajı Yapan Dr: Tuğrul Abacıoğlu
Takip Eden Dr: Tuğrul Abacıoğlu
------------------------------------------------------------------
Adı: hidennisko
Serkalajı Yapan Dr: Hüseyin Mutlu(Mecidiyeköy Maya Klinik)
Adı:sinem8484
Serklajı Yapan Dr: prf. dr. Osman Devlioğlu
Takip Eden Dr: prf. dr. Osman Devlioğlu
Adı: chnb
Serklajı Yapan Dr: doç. dr. Arda Lembet - doç.dr. Cem Demirel
Takip Eden Dr: dr. Hülya Artuç(Antakya-12.haftya kadar) - doç.dr. Arda Lembet
--------------------------------------------------------------------
Adı: LANDARC
Serklajı Yapan Dr: prf. dr. Bülent Duran
Sonuç: 28.hft doğum

Adı: dibircik
Serklajı Yapan Dr: prf.dr. Süleyman Eserdağ

chnb, ayerin şimdiki hamileliği ne durumda acaba kaçıncı haftasında biliyormusun. 2.hamileliğini eklememişiz. sık girmediği için sor soramıyoruz kendisine sorsakta net cvp vermiyor.. msj yazdım daha önceki serklajını takibini kim yaptı şimdiki dr kim diye ama cvp yazmadı. tek bildiğim şuan izmirde ve serklajsız olduğu
yada yazdı burda benmi gözden kaçırdım..

Son düzenleme:

Tubacığım çok sağ ol canım benim. ben beceremiyorum bu liste işlerini. sana da zahmet oluyor mu diye düşünürken ne güzel şeyler yazmışsın.

gerçekten umut listesi bu liste...

bu arada sana çok teşekkür ediyorum bizi yalnız bırakmıyorsun. geçmişte dikkatimi çekti doğum yapanlar aylarca yıllarca geride kalanlara destek olmuş. bizi yalnız bırakmaman çok hoşuma gidiyor. neler paylaştık burada kızların bebekleri de büyüdü zor dönemleri bitti. ben üzülüyorum neden bir merhaba demiyorlar bebeklerinden mucizelerinden bahsetmiyorlar...

canım 34. haftadaydı geçen hafta.serklajı yok izmirde ama takip yapan dr yazmamış. kızı olacak. serklajsızların da takibini yapanları yazarsan kelebeğin medet yılmazmış istanbul.

evet çoğu girmiyor artık bizim zamanımızdan ben birtek melekcereni hatırlıyorum arada merhaba diyor tabi eminim zorlanıyorlardır benim avantajım annemin yanında olması bazen girmek için fırsat bulabiliyorum
canım 34. haftadaydı geçen hafta.serklajı yok izmirde ama takip yapan dr yazmamış. kızı olacak. serklajsızların da takibini yapanları yazarsan kelebeğin medet yılmazmış istanbul.

tamam canım..
olur serklajsızlarıda yazalım..

canım elza yazıyor arada.bir kere de gamze yazdı. ne kadar da olsa bir 5 dakika merhaba deseler ne güzel olurdu. bu arada hamilelik müjdesi listemiz azalmış...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…