Psikolojik baskı ve aldatılma

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Oooo ne süper annen bile bilmiyor, alkışş Eminim aldatıldığını onur gurur meselesi yapmışsındır. Arkamdan aldatıldı diye konuşacaklar, rezil olucam kompleksi. Kuyruğu dik tutma çabaları. “Bayağı, sığ” dediğiniz bu eyleme eminim bu konudaki aldatan taraf bile bu kadar çıldırmamıştır. Ben de sizin aldatıldığınız için ayrılacağınıza inanmıyorum. Bu kadar saklama çabalarının başka anlamı olamaz. Yarın öbür gün dönerse koluma takıp gezmeye yüzüm olsun. Hele de anneniz hiç duymasın, çok haklısınız.

Kişi kendinden bilir işi. Doğruları duyunca kaldıramamışlardır
Evet kesinlikle... Diyordum ya ablan sahipsiz mi sen bi öne cıksana ara enişteni konus diye. Hep bana kızardı... En son her sey bitmiş o zaman arıyor o da demis ki buna msj da bunca zaman nerede isen orada kal yeni mi aklına geldi ablan yazmıs.

Haklı. İşi düşünce yazmış. Ailede ki delikanlı abla demek ki. Şu aşamada onunla hiç konuştun mu peki?

Haklı. İşi düşünce yazmış. Ailede ki delikanlı abla demek ki. Şu aşamada onunla hiç konuştun mu peki?
Konusmadım... 7aylık süreçte de benim mevzu lar varken hiç o konuları konusmak istemiyordu o su an darma duman halde sadece kendsii ile mesgul.
Hatta ben doğum yaptım 2.ayında hayırlı olsun diye msj attı. Beni mazur gör der hep.
Ne olursa olsun ona kırılmıyorum.
Bu süreçte de belki arar konsuur diye bekledim hatta bir kez kendim aradım helallik için... ama dönüş yapmadı. Bende üzerine düşmedim.

Dediğin gibi sıkışık bir hayatı varmış zaten. En azından yuzgoz olmamissiniz. Bu da iyi birşey.

Dediğin gibi sıkışık bir hayatı varmış zaten. En azından yuzgoz olmamissiniz. Bu da iyi birşey.
O sadece arayıp annesine anlatıyor derdini...
Baska kimse onunla konussun istemiyor.
Sıradan konusacaksan olur ama kendi derdini anlatacaksan ya da onun anlatmasını isteyeceksen o zaman konusmuyor.
Kurban rolünde hiç çıkmıyor. Kendisini işe vermis sadece para biriktiriyor. Psikolojik olarak düzelmek bile istemiyor. Para vermemek için psikiyatri ya da psikologa da gitmiyor.(Annesi anlatmıstı)

Abov o zaman onun ruh sağlığı baya kötü. Gerçi yediği kaziktan sonra normal. Ama iyileşmek için adım atsa iyiymiş. Nereye kadar öyle gidecek ki.

Abov o zaman onun ruh sağlığı baya kötü. Gerçi yediği kaziktan sonra normal. Ama iyileşmek için adım atsa iyiymiş. Nereye kadar öyle gidecek ki.
Bende çok dedim... Kitap filan önermiştim psikolog ve psikiyatr da çok önerdim ( annesine söyledim o iletti) ama o sadece eş kişisine beddua ediyor. Onlar niye hala mutlu ve ben böyleyim diye sızlanıp ağlıyor. Niye Allah adaletini göstermiyor diye ağlıyor.
Cidden çok kötü.. Sonra durup durup annesini babasını sucluyormus.. Onlara bir ton laf sayıp kapıyormus.
Ertesi gün tekrar basa dönüyormus.
Allah yardımcısı olsun.

Biaa verdiğin cevaplarla sağlı sollu tokatladın, ondan sersemledi şe’yedemiyor. Bence de yeter.

Cidden bozulmuş psikolojisi. Ama birşey diyeyim öyle onların başına kötü birşey gelecek diye beklersen asla gelmiyor. Salacaksin ipin ucunu. Anca o zaman oluyor. Suçlaması normal. Ben olsam bende suclardim. Anne baba bu günlere lazım.

Kesinlikle...
Bende yorum yapardım sonra eş beni suclardı... İnandırmıs o da kendini saçma düşüncelere... Doğruluğuna inanıyor.
Bence de bende sizin gibi düşünüyorum kendi hayatını yasamaya baslamaz ise odaklandoğı yerde kalır... Ama bunu beklerken kendi hayatı ellerinden kayıp gidiyor.
O da istiyor hemen olsun ahı hemen tutsun.

Biaa verdiğin cevaplarla sağlı sollu tokatladın, ondan sersemledi şe’yedemiyor. Bence de yeter.
Yok arkadaşım ban yemiş. Ondan sesi kesildi. Yoksa biz ne anlatsak arkadaş anlamıyor. Bir tutturmuş kadını iş yerine şikayet etmek omurgasızlıktır diye. Ne derdi varsa kadının işten atılması ile. Sanki konu sahibi iftira atıp yalanla kovdurmuş kadını iş yerinden.

Yok kendim de yaşadım biliyorum. Tutarsa bile sen unutup gittiğinde tutuyor haberin bile olmuyor. Dediğiniz gibi hayati kayıp gidiyor. Bir yerden başlasaydı şimdiye neleri değistirirdi. Ama o büyük ihtimal öyle yetiştirildi. Pasif agresif suçlamaya meyilli. Birşeyler yapılması çocukluğunda çok engellendi ise öfke patlaması yaşıyordur.

Tam nokta atıs bir yorum olmus yine.. Kardesi de pasif agresif ti. Psikolog uma anlattıkca bana farkındalık kazandırdı. Ben adamı naif sanarken o bildiğimiz pasif agresifmis .
Zaten abla da hem kendisini hem kardesini "özgüvensiz, psikolojisi bozuk " seklinde nitelendirip bundan dolayı ailesine kızıyordu...

Var ya asıl öyle nahif dediklerimiz yapıyor. Hepsi değil tabi ki :) Ama çoğu manipülasyoncu. Duygusal olarak karşı tarafı hırpalıyorlar amaçları kendi vicdanlarını tatmin etmek. Kendileri de biliyorlar aslında suçlu olduklarını da böyle bastırıyorlar. Sen bunu yapmistin bana diye. Eee madem yapıldığı zaman söyleseydin. Yok o an kukumav kuşu gibi susar bilmem kaç yıl sonra önüne sürer. Patlar kusar tabiri caizse. Bende öyleydim oradan bilirim:) Baktım sağlık elden gidiyor hem çevrem zarar görüyor. Dedim ne olduysa o an şöyle. Ama değişim için insan önce kendini bilmeli. Sonra da adım atmalı yoksa olmaz. Birde demek ki çocuk yetiştirme tarzı bozukmus anne babanın. Hem oğulları hem kızlarını hasta etmişler. Biri susup ağlamış biri de bağırıp çağırmayi alışkanlık haline getirmiş. Temelinde ikisi de içindekini kusmaya çalışıyor aslında...

Bende konusurum derdim ne ise söylerim konusup halletmek isterim. Hallolsun isterim. Çok zıtmısız onunla sanırım...
Değişeceğini sanmıyorum çünkü ben buyum Allah beni naif yaratmıs ben hassas bir insanım derdi hep buna da inanıyor sanırım halen.
Evet aile maalesef çok sıkıntılı.. Baba zamanında içer annelerini dövermiş metres hayatı varmıs annesini evden kovarmıs. Anne kendince ilgilenmeye çalışmış cocuklarla ama eş i çok takıntı yaptığı için çocuklar aslında biraz kendi kendilerine büyümüşler. Özellikle benim eski eş kisisi sabah bi çıkar aksam ancak evin yolunu bulurmus. Ergenlik zamanı hep net cafelerde oyun oynayıp bu travmaları unutmaya çalışırmıs. (kendisi anlatıyordu)
Sonra baba ne oldu ise o metresi bırakıp bu kez kendisini kedilere vermis. Evde 10 15 kedi bahxelerinde aynı sekilde kedi ile mesgul onlarla uyuyor uyanıyor eve de gitmiyor 1 2senedir...anne evde o bahcede hayat sürüyorlar. Adamıs kendisini kedilere. Cocuklar umrunda değil.
Benim ne kızıma oğluma bes kurus hakkı geçmemiştir. Oğlum doğdu görmeye bile gelmedi baba.
Dertleri var mı diye aramaz sormaz. Eşimde daha bu sene tel i oldu babanın. O da bahceye bi malzeme lazımmıs onun için aramıs.
Ben hep üzülürdüm. Kimsesi yok ben ona yardımcı olayım benim ailem aile olsun diye ama sanırm çol fedakarlık işe yaramıyor.

Bende yeni yeni öyle olmayı öğreniyorum ve kesinlikle çok daha iyiymiş :) Madem o kadar nahiftin niye bunları yaptın diye sorarlar adama ? Acizliğini onu bahane ederek örtmeye çalışmış. Aile cidden sikintiliymis. Ama madem böyle bir aileden geldin kendi ailene sahip çık zinciri kır. Şimdi bunun yaptığının babasından assagi kalır yanı yok ki. Yok asla yaramaz. Kulağına küpe olsun artık. Hayatının merkezinde hep sen ol. Bu koca da olsa evlat da olsa bence böyle. Çünkü sonra yapmasaydin denilip çıkılıyor aradan. Önce ben demedigi zaman insan asla mutlu olamıyor. Acımasız ama gerçek maalesef.

Çok doğru söylüyorsun.
Evet bizi bilen onu bilen çoğu kişi aynı yorumu yaptı kendi kardesi de annesi de..
Ailen olmus onca zaman olmayan ama simdi var olan gerçek bi ailen olmus çocukların var. Aynen kader motifini boz değil mi zinciri kır.
Sanırım bazılarının şemaları o kdar değişemeye dirençli ki iyi bi yaşam olumlu hayat onlara iyi gelmiyor. Nerede kötüler ise orada olmayı yine istiyorlar. Sanırım bilinçaltı dediğimiz gerçek onları hep aynı yere bilindik yere çekiyor.
Bana en son, itiraf gününden 2hafta kadar önce önce ben mutlu olmalıyım sonra seni mutlu etmeliyim. Ben bu hayatta seni kaybetmeyi göze almısm hiç bir seyden korkmam gibi beylik laflar etmisti.
Bende düşünüp içimden " aferim ya buna değişiyor." diye sevinmiştim.
Ama malum durum.. İnsan ne ise o değişmek çok çaba gerektiriyor. O da ancak cesaretli olana nasip oluyor

O zinciri kırmak için biraz cesaretli olmak gerek. Ben nerden geldim , şuan nerdeyim , nereye gideceğim. Senin eskisi ilkini görmüş , ikincisinde efelenmiş , üçüncüye gececekken cozutmuş ne olduma dönmüş. Hiçbir şeyden korkmam demesi de korkak olmasından :) Delikanlı gibi gitmeye cesaret edemedin işte. Aldattın , eziyet ettin. Çıkıp istemiyorum diyemedin neyin cesareti. Muhtemelen gittiği kadın da kendisi gibidir ya da bir tık altıdır. Yani onun gibi kişiliğini oturtamamıştır. Senin üzerinde istediği gibi hakimiyet kuramayinca , kurabileceği birine gitti ... Dengine gitti fazla geldin kısaca.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…