Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

benım ruyalarıma bıle gırıyor artık:18: pazartesı olup kurtulcam. Ben de ıgnelere gecıcem klomene cevap vermıyorum cunku,ılacı arttırdık bana mısın demedı yumurtam oluşmadı hıc .Pazartesı ogleden sonra randevum, bıter bıtmez hemen gelıp ne yaşadım paylaşırım:KK54:

tamam cANIm sen paylas acımadıysa bende bıdakı aya erteledım Eki Görüntüle 384916 korkum cok fazla off cok acımıomus ama korkuyorum o masaya yatmak ölümmmmmmm

onların kısırlaştırılma zamanları var galiba canım araştır istersen....

bu arada sen nasılsın moralin nasıl?
çok takdir ettim geçen ay seni hepimize enerji verdin moralin iyiydi
:nazar: inşallah bu ayda aynı enerjiyle dolu olursun ve babandan da güzel haberler alırsın...
:KK54:
istanbuldan buraya döndüğünde de senin güzel haberlerini alırız inşallah...

bence hazirana kadar hamile olmayan kalmaz burada bizde bu enerji varken :))

araştırıcam tatlım istanbula gidip geldikten sonra anca
benim moral aslında pek iyi değil cnm yani şu sıralar çok sıkılıyorum bilmiyorum neden herşey bana sıradan gelmeye başladı önümü göremiyorum sanki ne biliyim arada geliyorlar bana istanbula gideceğim için sabırsızlanıyorum sanırım çok daraldım biraz değişiklik iyi gelecek babamında güzel haberini alırsam çok daha mutlu olucam

oyyy kedişlerinizi mıncıklamak isterdim..
kısırlaştır derim kedini biran önce.. belediyelerin veterinerlik hizmetleri oluyor, barınaklarda filan ücretsiz kısırlaştırma işlemi yapılıyor eğer çok para vermek istemezseniz.. bi araştır derim yoksa kesin çok yakında hamile olarak gelir kedin..
dişi kedilerin bir özelliği vardır, çiftleşmeden kızgınlıkları geçmez :KK9::KK9:
ayrıca dişi kediler tahminen 7-8 aylık gibi ilk kızgınlıklarını yaşıyorlar.. ve bu dönemde hamile kalırsa onun için sıkıntılı oluyor.. eğer hiç kızgınlığa girmeden kısırlaştırırsanız sağlığı açısından en iyisi olur..
bu kadar şeyi nerden mi biliyorum :))) meşhur bir hayvan sitesinde yaklaşık 5 yıla yakın editörlük yapmıştım :KK9:

güzel bilgiler verdin cnm saolasın eşimede söyledim kısırlaştırıcaz ama ilk önce belediyenin veterineri var ona götürelim o söyler zaten

Sabah ilk idrarımla test yaptım ben sonuç negatif çıktı....
Ama aklım rahatladı yani düşündüğüm tahmin ettiğim gibi bu defa hiç üzülmedim...
hamile miyim değil miyim düşünceleri bilinmezliklerde silinmiş oldu kafamdan....rahatladım...
Cvr haklıymışsın canım testi yaptıktan sonra adeti beklemek daha rahat ve kolay oluyormuş....
Çok şükür Allah a ki zamanında adetim gelecek bu da benim için çok önemli bişeydi :nazar:....

Hepinizi öpüyorum ve iyi hafta sonları diliyorum kızlar....
Benden güzel haberler Artık diğer aylara inşallah... :KK9: ama ben gayet iyiyim...
Umudumu da hiç kaybetmedim aksine sanki daha da arttı çünkü çok yaklaştığımı hissediyorum hamile kalabilmeye.....
:KK34:
İnşallah bu nisan ayı Tuncss ve gyaman sizlere çok uğurlu gelsin.... :KK8: ve tabiki bekleyen diğer arkadaşlarımıza....
topiğimiz aynen böyle şenlenmeye devam etsin...

ben çıkıyorum şimdi sabah erkenden geldim yazdım kimseyi merakta bırakmamak için....

canım benim sende benim gibi olmuşsun bu adetim gelince hiç üzülmedim erkenden geldiği için sevindim valla düzene gidiyor yaklaşıyoruz tatlım Allahın izniyle bebeklerimize gönlünü ferah tut hep böyle pozitif ol :KK54::KK54:

pkolu kızlar
tedavi oldunuz mu?ne kadar sürede iyi bir sonuç aldınız veya alabildiniz mi??????????

ben tedavi görüyorum aylardır.doktorum ilacı bırakırsam yenileyebileceğini söyledi.şuan ultrasonda gözükmüyorlar :) ancak bekarım şuan.evlendiğimde durum değişir belki bilmiyorum

ya canım ben 26 yasındayım ve korkuyorum filmden bide radyosyon yani sonucta .. özel hastane deıl gıttıgım yer ozel muayene doktorun kendı yerı o yuzden özeldende pahalı 450tl şok oldum bide eşimden tekrar sperm testı ıstedı olucak 650 tl offfffffffffff ben ıstanbuldayım 2 kere devlete gıttım pko oldugumu hıc anlamadılar o yuzden hıc guvenım kalmadı hep dogum kntrol hapını verdıler adet oldum okadar adetımı duzene soktular başkada bısey yok ..gunluk ıgnelere gecıcektık bugun ama film cekılelım öyle dedi doktorum ..
radyasyon her tarafta canım onu niye dert ediyorsun.zaten çok kısa sürüyor ve bebek olmayacağı zaman yani adet bitiminde yapıyorlar
evet ozelde fiyatlar oyle maalesef:KK43:

Ama aklım rahatladı yani düşündüğüm tahmin ettiğim gibi bu defa hiç üzülmedim...
hamile miyim değil miyim düşünceleri bilinmezliklerde silinmiş oldu kafamdan....rahatladım...
Cvr haklıymışsın canım testi yaptıktan sonra adeti beklemek daha rahat ve kolay oluyormuş....
Çok şükür Allah a ki zamanında adetim gelecek bu da benim için çok önemli bişeydi :nazar:....

Benden güzel haberler Artık diğer aylara inşallah... :KK9: ama ben gayet iyiyim...
Umudumu da hiç kaybetmedim aksine sanki daha da arttı çünkü çok yaklaştığımı hissediyorum hamile kalabilmeye.....
İnşallah bu nisan ayı Tuncss ve gyaman sizlere çok uğurlu gelsin.... :KK8: ve tabiki bekleyen diğer arkadaşlarımıza....

ben çıkıyorum şimdi sabah erkenden geldim yazdım kimseyi merakta bırakmamak için....
canım zaten korunmuştunuz bu ay ,sen şimdi kafan rahat bir şekilde tatilini yap lalelerin arasında dolaş, herşey çok güzel olacak inşallah

benım ruyalarıma bıle gırıyor artık:18: pazartesı olup kurtulcam. Ben de ıgnelere gecıcem klomene cevap vermıyorum cunku,ılacı arttırdık bana mısın demedı yumurtam oluşmadı hıc .Pazartesı ogleden sonra randevum, bıter bıtmez hemen gelıp ne yaşadım paylaşırım:KK54:
inşallah çabucak geçer ve güzel sonuç çıkar

ay canım bende cok korkuyorum cok panıgım ben birde .. ssk var benım ama gecmyor ozel oldugu ıcın maalesef 450 mecburen bayılcam ama bu ay yaptırmıcam cok korktum evet banada 2 kere klomen kullanıldı daha sonra gunluk ıgnelere gecmek ıcın rahım fılmı ıstedı gunluk ıgnelerden sonra asılama 2 sefer ondan sonra tüp aynı anlattıgın gıbıymıs tedavı surecı...

evet çook pahalı canım ama gereken bi film tüplerin kapalıysa ilaç fayda etmiyo benim bi tane kapalıydı onu açtılar canım yandı ama napalım

filizzzzzzzzzzzzzzz korkma canımmm çek o filmi ben çektim ve çok rahatım tüplerde sorun yok artık kafam rahat eşimdede sorun yok yani olmayacak hiçbişi yok sadece kist var o kadar bak güzel düşün ve çektir korkma istanbulda oturuyorsan radyomarda çektir 370 tl çektiriyolar ve hiç hiç acımıyormuş onların makineleri heryerde yokmuş anladınmı radyomarda çektir..

öncelikle teşekkür ederim cnm cvbın için... benimde şuanda öyle resmen siyah ve kokulu... tedaviye başlıyorum bende.. rabbim hepimizin hakkında hayırlısını nasip etsin... Allah kucaklarımızı boş bırakmasan.. bu gecede rüyamda bebek sahibi oluyodum ama hamile olduğumu anlamadan doğum yapıyodum bi anda.. bebeğim kızdı ve emziriyodum... rüyadan çok etkilendim gece eşimi kaldırdım oda duygulandı beni öyle görünce.. hala rüyanın etkisindeyim :KK43: en büyük korkum bebek sahibi olamamak :KK43:((( Rabbim hepimizin yardımcısı olsun... müjdeli haberi alan arkadaşlarımada sağlıklı bir hamilelik geçirmelerini diliyorum.. umarım sağ salim sıkıntısız bi şekilde bebişlerini kucaklarına alırlar...

canım ya bende hep ruyamda görüyorum ve uyanınca o kadar üzülüyorumki gerçekmiş gibi kalbim çarpıyor hızlı hızlı benimde en büyük korkum anne olamamak

diclee günaydın bende pko var klomen ve pregon kulandım bende beyaz akıntı hic olmuyor sende oluyormu?ovilasyon testi kullanıyormusun?

canım yaaa çok ama çok teşekkür ederim... ayırlısı inşallah p.tesi herşey normal olur kese gözükür sonra kalp atışı duyarım:nazar:
bu arada testi yapmışsın ama bak ne diycem sana ben her ay test yapıyordum ve yaklaşık 1 yıla yakındır bişey çıkmadı bende test yapmadığım ilk ay çıktı oyle oluyo kii senin de öyle olucak inanıyorum hiç aklında olmayan bir zaman hediye olucak bu kadar dua alıyorsun eminim bunların karşılığını alıcaksın...
bu arada bak adaçayını denemeyi unutma bu ay:KK66:
tamam mutlaka ...adaçayını deneyeceğim....ama adet bitiminde 10 gün falan içerim daha fazla değil... :KK34:
sende canım keseyi göreceksin eminim bundan :nazar: her şey istediğin gibi gelişsin yarından sonra miniğini göreceksin inşallah....
dediğin gibi test yapmadığım önemsemediğim bir ayda sonuç alabilirim hiç belli olmaz haklısın....
bende öyle her ay test yapıyorum erkenden varsa tespit edeyim diye ama artık yapmayı da düşünmüyorum bundan sonra iyice rahat oldum bu konuda ve akışına bırakıyorum her şeyi...

araştırıcam tatlım istanbula gidip geldikten sonra anca
benim moral aslında pek iyi değil cnm yani şu sıralar çok sıkılıyorum bilmiyorum neden herşey bana sıradan gelmeye başladı önümü göremiyorum sanki ne biliyim arada geliyorlar bana istanbula gideceğim için sabırsızlanıyorum sanırım çok daraldım biraz değişiklik iyi gelecek babamında güzel haberini alırsam çok daha mutlu olucam

canım benim sende benim gibi olmuşsun bu adetim gelince hiç üzülmedim erkenden geldiği için sevindim valla düzene gidiyor yaklaşıyoruz tatlım Allahın izniyle bebeklerimize gönlünü ferah tut hep böyle pozitif ol :KK54::KK54:

evet bende senin gibi oldum önemsemiyorum artık eskisi gibi, biliyorsun zaten ateş ölçmeyi de bırakmıştım... ve artık diğer ay kendimi belirtiler konusunda dinlemeyi de bırakacağım :KK34:

moralini bozma canım, değişiklik iyi gelecektir hele babanla ilgili inşallah iyi haberler aldığında daha da iyi gelecektir.... önümüzde tertemiz sayfalar var daha yazılacak....hepimizin hikayeleri var... uzun yıllar var inşallah önümüzde ve bunu en güzel şekilde değerlendirmeliyiz... yeni evine de geçeceksin....:KK1: çok mutlu ol....
herşey gönlüne göre olsun....

canım zaten korunmuştunuz bu ay ,sen şimdi kafan rahat bir şekilde tatilini yap lalelerin arasında dolaş, herşey çok güzel olacak inşallah

aynen öyle yapacağım canım aklım, kafam rahat huzurluyum.... tatil de iyi gelecek biliyorum :KK9:

diclee günaydın bende pko var klomen ve pregon kulandım bende beyaz akıntı hic olmuyor sende oluyormu?ovilasyon testi kullanıyormusun?

klomen bittikten sonra yumurta takibi mutlaka yaptırmalısın hatta çatlatma iğnesinden sonra akıntı gelmiyorsa yumurtlama akıntısı yoksa çatlamadığından şüphelenip ultrasona girmelisin... çünkü çatlamadan da kalabiliyor yumurta düşük ihtimal de olsa....
inşallah sonuç alırsın... doktor burada çok önemli rol oynuyor... doktorun doğru takibi çok önemli...

incir yeme artık !!! fazlası zarar prolaktin yükselirse biliyorsunki hamile kalmaya tek başına engel canım....
olsun 1 yumurtan olsun kaliteli olsun senin olsun de mi :)) eşin çok doğru demiş....
ama zaten o tarafa verir doktor spermleri aşılama yaparken sıkılmana gerek yok canım
doktorun ne dedi aşılama tercihini şu durumda sana mı bıraktı? :KK53: sen ne karar verdin...

bende çıkıyorum kızlar Yalan Dünya izleyeceğim öptüm:)
bu arada baş dönmelerim geçti şükür iyiyim ayaklarım buz gibi adetim gelecek galiba hayırlısı bakalım...

canımm görmemişim yazını..
prolaktinim normal seviyelerde.. inciri de yumurtlama olana dek yiyorum.. sonra bırakıyorum.. ayrıca incirin delisiyim ben, tazesi çıksa da bol bol yesem diye gün sayıyorum resmen :KK9::KK9:
doktorda 1 tane de olsa sağlıklı olması önemli olan deyip duruyor.. ama ben 2-3 taneye kesin gözüyle bakıyordum.. buna biraz canım sıkıldı.. bi de aşılamanın normal ilişkiden pek de fark yok fikri feci şekilde beynimi kurcalıyor.. o nedenle acaba aşılama yaptırmasam da kendimiz mi çalışsak ki demekten kendimi alamıyorum.. ama eşim de en azından aklımızdan çıkar biz aşılama da yaptırdık deriz diyor.. o zaten çok istiyor bu aşılama olayını.. onun hatrına yaptıracağım Allah inşallah yüzüme güler..
bu arada doktor aşılamayı yapalım dedi.. yani eşim ve doktorum 2-0 bana karşı öndeler :KK9::KK9: onlar ne derse o..
dua edin bana.. :KK16:

canımmmm arkadaşım.. moral bozukluğu yok asla ama asla.. herşeyin hayırlısını vaktini saatini Rabbim biliyor.. bizim için en uygun zamanda gelecek miniklerimiz gör bak.. bir gün bize de sıra gelecek, bizde haykıracağız göbişlerimizde bebek var diye..
test rahatlatıyor insanı ve adet hemencecik geliyor.. öteki türlü bekle bekle insanın stresi artıyor ve adet gecikiyor.. hem sen şimdi İstanbula da rahat gideceksin.. orda da aklın rahat olacak.. bol bol gez.. bizim yerimize de.. hatta taksime gidersen ıslak hamburger ye benim için :KK9::KK9: bayılırım bayılırıııımmmm, hmmm olsa da yesem şimdi.. :KK9::KK9:
öpüyorum çok çoooookkk..
bu arada yolculuk pazartesi değil mi? benim aşılamam da pazartesi akşam 6 gibi yapılacak.. sen olmayacaksın.. ama geri döndüğünde ben 1 haftayı devirmiş olacağım.. ve son 7 sayacağım.. 12. günden sonra kanda bakılıyormuş öyle okudum.. ama ben 14 gün bekleyip kanda baktıracağım bu sefer aklım rahatlasın diye..

güzel bilgiler verdin cnm saolasın eşimede söyledim kısırlaştırıcaz ama ilk önce belediyenin veterineri var ona götürelim o söyler zaten

evet çok yardımcı oluyorlar.. hatta şuanda Ankarada tüm kedi köpeklerin ücretsiz kuduz aşıları yapılıyor.. muhakkak sizin oralarda da böyle kampanyalar oluyordur..
bu arada nasılsın? ne zaman İstanbula babanların yanına gidiyorsun?

sevgili pkos yaşayan arkadaşlar.. ben pkos olan 34 yaşında ve bebek bekleyen bir anne adayı olarak ve sizin ne hissettiğinizi, korkularınızı da çok iyi bilerek kendi formülümü ve tecrübemi sizlerle paylaşmak istiyorum umarım yardımcı olur yazdıklarım sizlere...
bir pko lu olarak evliliğimin 6 yılı boyunca büyük bir cesaretle korunduk. tabi içimde hep korku vardı acaba korunmakla yanlış mı yapıyorum diye.. zaman zaman hap ile zaman zaman diğer yöntemlerle korunduk. adet düzenim klasik pkolulurda olduğu gibi oldukça düzensizdi. doğum kontrol hapı kullandığım zamanlar daha rahat ediyordum adet düzeni açısından.. pko için soğan kürünü duyduktan sonra ibrahim saraç oğlunun tarifinden tam olarak ve ciddi bir şekilde kürü uyguladım.. çok faydasını gördüm kür sonunda adetim düzene girdi. zaman zaman aksamalar olduğunda kürü bir ay olarak tekrarladım ve hep sonuç aldım. i. saraçoğluna çok teşekkür ediyorum bu konuda. kilo sorunum yok fakat yinede kürü yaptığım dönem işahmın azaldığını ve kilo verdiğimi gözlemledim. çocuk sahibi olmaya karar verdik ve 6 ay denedik. regl düzenim iyiydi, hormonlarım normal seviyeye gelmişti, yani lh hormonum düşmüştü. fakat 6 ay süresince olmadı ve 2. aşama olan rahim filmi ve spermiyogram verdik. netice spermiyogram iyi fakat tüplerim tıkalıymış bu sorun flm esnasında halloldu yani kendğininden açıldı tüpler. sonraki süreçte prof. canan karatay hocanın beslenmeyle ilgili kitabını aldım. çünkü bir tv programında pkos nun beslenmeyle çok alakalı olduğu ve son yıllardaki artış sebebinin beslenme olduğunu duymuştum. kitabı ciddiyetle okudum ve bu diyeti uyguladım. 2 ay içinde 5 kilo verdim ve ardından hamile kaldım şükürler olsun.. bebeğimi sağlıkla kucaklamayı diliyorum ve sizlerinde bu duyguyu yaşamanızı diliyorum.
özet olarak soğan kürü ve canan hocanın önerdiği beslenme şeklini uygulayın. eğer başka bir sorun yoksa sonuç alacağınızı umuyorum. uygulayıp fayda göremediğim kür olarak incir kürünü söyleyebilirim. çok şeker içeriyor bence pkos için uygun değil.. sağlıklı bebişler diliyorum hepinize...

tatlım doktorumu cok sevıyorumda fiyatını hıc sevmedımm450 Eki Görüntüle 384583 bende cok kızıyorum aslında devlet hastanelerı daha guvenılır onu bılıyorum ama tavırlarını hıc sevmıyorum her gıtmemde kavga eder cıkarım kendılerını cumurbaskanı sanıolar Eki Görüntüle 384586 ıslem toplamında 10 dk suruyor dedi ben cok panıgım o yuzden nasıl dayanırım bılmıyorum anestezıyle alakalı bısey zaten hıc demedı .

tatlım başka özel hastanelerdende fiyat alsana her yerin fiyatı çok değişiyor çünkü canımmm.iyi bir yer olmasıda önemli sürekli yapan deneyimli bir doktorsa kapalı ise bile açarmışş.mesela dizleninki kapalıymış doktor açmışşş

canım doktorum metformin vermedi tam olarakta bilmiyorum ne işe yarıyor ki bu ilaç?

kusura bakmayın kızlar tam olarak bir mesajda çoklu alıntı yapmayı bilmiyorum ayrı ayrı mesajlar oldu:KK17:

canım pkolularda yumurtalamayı sağlıyor indslin direnci kırıldığında yumurtalama gerçekleşiyor böylecee.

anladım ben de uzun yıllar doğum kontrol hapları kullanmıştım ancak bırakınca başa döndüm yine bozuldu sonra progesteron haplarıyla idare ettim bir süre ve ardından 2 ay hayıt tohumunu denedim şimdi sadece metformin içerikli glifor içiyorum ve düzenledi azcık gecikmeli de olsa geliyor adetim...

metformin yumurtanın gelişimi sağlıyor yumurta çatlarsa zaten bu polikistik over kısırdöngüsünden kurtulmuş oluyoruz.....
bende işe yaradı... insülin direncine etki ediyor bu ilaç... günde 2 adet içiyorum 850 mg sabah, akşam alıyorum ve gün içinde bol su içiyorum kilo da veriyorum bi yandan....

kızlar bu gece kimse yok mu? şaşırdım benim için zaman çok yavaş akıyor bu gece çünkü yarın sabah test yapacağım :))

bişey soracammm şu glifor acaba içerde olan küçük kistleride harkete geçirip büyümesini sağlıyor olabilirmi canımmm

ay canım bende cok korkuyorum cok panıgım ben birde .. ssk var benım ama gecmyor ozel oldugu ıcın maalesef 450 mecburen bayılcam ama bu ay yaptırmıcam cok korktum evet banada 2 kere klomen kullanıldı daha sonra gunluk ıgnelere gecmek ıcın rahım fılmı ıstedı gunluk ıgnelerden sonra asılama 2 sefer ondan sonra tüp aynı anlattıgın gıbıymıs tedavı surecı...

tüplerin açıksa ağrı olmuyor.ama ben ve biçim gibi tüplerinde sorun varsa evet ağrı oluyor hatta diyorsunki neden anestezili yaptırmadım

yaaa biçim yaaaaa ben hala nedense umutluyum yaaa.ki bu ay sen korunmuştunnnn.içimde senle ilgili olumlu duygular varrrr yaaaa.kanama geldimiii canımmmm.
gelirsede hazır rahim filmi çektirmişin geçen ay bence 1 hafta daha soğan kürü yapsana canımm.sadece 1 hafta zaten geç yumurtluyorsun adetten hemen sonra 1 hafta yap.hani pko görüntüsünü kaybettirmişti ya soğann belkide bu sefer hamileliğe hazırlar.son kez 1 kere daha denesene tatlımmmm.

filizzzzzzzzzzzzzzz korkma canımmm çek o filmi ben çektim ve çok rahatım tüplerde sorun yok artık kafam rahat eşimdede sorun yok yani olmayacak hiçbişi yok sadece kist var o kadar bak güzel düşün ve çektir korkma istanbulda oturuyorsan radyomarda çektir 370 tl çektiriyolar ve hiç hiç acımıyormuş onların makineleri heryerde yokmuş anladınmı radyomarda çektir..

bu RADYOMARI heryerde duydum bennn hiçte acı olmuyormuş.istanbul da bir yermiş.filiz buranın methini çok ama çok duydum dicle haklı burayıda araştır benceee.

Son düzenleme:
Slm kızlar cok uzun zaman oldu gırmeyelı arada takıp etmeye calıssamda sızlere yazamıyodum herkez ıyıdır umarım,benım gunlerım bebısle dolu dolu gecıyo artık kendıme ayırabılcegım 5 dk yoktu dıyebılırım daha yenı yenı bıraktıgımda duruyo cok gazlı bızımkı.hamıle olan arkadaslar bol bol dınlensın ben o gunlerde keske daha fazla uyusaymısım dıyorum:) neyse bızımkı uyandı yıne ugramaya calısıcam yenı haberler neler bı bakıcam sonra.

tatlım başka özel hastanelerdende fiyat alsana her yerin fiyatı çok değişiyor çünkü canımmm.iyi bir yer olmasıda önemli sürekli yapan deneyimli bir doktorsa kapalı ise bile açarmışş.mesela dizleninki kapalıymış doktor açmışşş

bu RADYOMARI heryerde duydum bennn hiçte acı olmuyormuş.istanbul da bir yermiş.filiz buranın methini çok ama çok duydum dicle haklı burayıda araştır benceee.

evet benim tüpüm tane kapalıydı açıldı ben çok acı çektim açarken 200 tl verdim ama değdi şu an tüpümde açık radyomarda çektir derim hem 450 tl değil 370 tl çekiyorlar canım filizcim korkma herşey bebişler için napalım buda imtihan diyelim .. doktorum bana iğne vermedi filmi çekene kadar
bu ay hamile değilsem iğnelere başlıcazz çok pahalıya mal olacak onun için ay dinleneceğim üst üste tedavi zararlıymış.. o bir ay içinde metformin ve soğan kürü uygulayacağım kızlar dua edin artık dayanamıyorumm

evet benim tüpüm tane kapalıydı açıldı ben çok acı çektim açarken 200 tl verdim ama değdi şu an tüpümde açık radyomarda çektir derim hem 450 tl değil 370 tl çekiyorlar canım filizcim korkma herşey bebişler için napalım buda imtihan diyelim .. doktorum bana iğne vermedi filmi çekene kadar
bu ay hamile değilsem iğnelere başlıcazz çok pahalıya mal olacak onun için ay dinleneceğim üst üste tedavi zararlıymış.. o bir ay içinde metformin ve soğan kürü uygulayacağım kızlar dua edin artık dayanamıyorumm

DİCLE gebelik aşısı cıkmış canım duydun mu?

X