Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

ben şimdi çıkıyorum.. gece gelirmiyim bilemiyorum :KK9:
gelemezsem şimdiden mutlu hafta sonları diliyorum hepinize..
görüşmek üzere..

bende fiyatı sevememiştim ama bebişler için mecbur katlandık işte..
Allah'ım hayırlısını versin.. bende öyle her seferinde illa bi atışırım.. bu gittiğim klinikte bile sekreterlerden biri yeni işe başlamış geçen, ilk defa karşılaşıyoruz düşün.. ayy canım sen odaya gel benle hadi çıkart altını yat uzan ben seni hazırlıcam dedi.. döndüm siz yeni başladınız sanırım dedim.. evet dedi.. belli oluyor dedim.. ben kendim hazırlanırım siz çıkabilirsiniz dedim.. mosmor oldu.. ne gerek bu kadar samimiyete.. canım cicim sen gel bilmem ne.. hoşlanmıyorum böyle şeylerden.. düşün ki evleneli 3 yıl olacak nerdeyse.. hala kayınvalideme bile sen diye hitap etmemişimdir.. siz derim her zaman.. ve dışarıda toplumda da böyle olmalı bence.. umumi bir yer ne gerek laubali davranışlara..
tamam ben gıcığım biraz biliyorum :KK9:

hahahaha yok canım ne gıcıgı :)) ben sevdıgım ınsanlara canım cıcım konusurumm valla .ama kız baya bır bozulmusturr siz cıkın falan ii olmuşşş onaaa Eki Görüntüle 384596

ya canım ben 26 yasındayım ve korkuyorum filmden bide radyosyon yani sonucta .. özel hastane deıl gıttıgım yer ozel muayene doktorun kendı yerı o yuzden özeldende pahalı 450tl şok oldum bide eşimden tekrar sperm testı ıstedı olucak 650 tl offfffffffffff ben ıstanbuldayım 2 kere devlete gıttım pko oldugumu hıc anlamadılar o yuzden hıc guvenım kalmadı hep dogum kntrol hapını verdıler adet oldum okadar adetımı duzene soktular başkada bısey yok ..gunluk ıgnelere gecıcektık bugun ama film cekılelım öyle dedi doktorum ..

korkma canım filmden hımmm evet canım tüpler açılıyor o yüzden ben bu ayımdan ümitliyim ben 9 martta film çekildim film çekilmeden önce apronax ford içtim sancıya karşı..
.korkulacak bişey değil o zaman doktoruna diğer ay çektirmek istediğini söyle

belki o zaman bu ay iğneli tedavide olmazsın....

devlet hastanesi her yerde bir olmuyor tabi... bende Burasını Eğitim ve Araştırma hastanesi olduğundan tercih ettim...
zaten infertilite kliniğine gidiyorum başından beri ve doktorlar baya bilgili...

Son düzenleme:
geldim canımcım.. haberler çok güzel değil.. 3 yumurtadan sadece 1i büyümüş.. buna biraz canım sıkıldı.. aşılama yaptırmasam mı acaba diyorum.. gidip bol bol çalışma yapsam mı ki diyorum.. off off yeşilim offf.. kafam allak bullak oldu..

canım benim valla kür mür görmüyo gözüm..
3 yumoşla başladık başlangıçta 1e düştük..
içim içimi yiyor.. aşılama yaptırmasam mı acaba diyorum.. aşılama yerine kendimiz mi çalışsak ki..
eşimde getirme aklına kötü şeyler olacak deyip duruyor..
Rabbim inşallah yüzümüze güler.. dualarınıza çok ihtiyacım var..
bu arada ben her gün 3 adet incir yiyorum.. kür olarak yapmıyorum ilaçlarla etkileşim filan olursa diye korkuyorum..

** kızlar bi yandan yemek yapıyorum o nedenle geldim ama ancak yavaş yavaş cevaplayabildim.. :KK34:

incir yeme artık !!! fazlası zarar prolaktin yükselirse biliyorsunki hamile kalmaya tek başına engel canım....
olsun 1 yumurtan olsun kaliteli olsun senin olsun de mi :)) eşin çok doğru demiş....
ama zaten o tarafa verir doktor spermleri aşılama yaparken sıkılmana gerek yok canım
doktorun ne dedi aşılama tercihini şu durumda sana mı bıraktı? :KK53: sen ne karar verdin...

bende çıkıyorum kızlar Yalan Dünya izleyeceğim öptüm:)
bu arada baş dönmelerim geçti şükür iyiyim ayaklarım buz gibi adetim gelecek galiba hayırlısı bakalım...

Son düzenleme:
korkma canım filmden hımmm evet canım tüpler açılıyor o yüzden ben bu ayımdan ümitliyim ben 9 martta film çekildim film çekilmeden önce apronax ford içtim sancıya karşı..
.korkulacak bişey değil o zaman doktoruna diğer ay çektirmek istediğini söyle

belki o zaman bu ay iğneli tedavide olmazsın....

devlet hastanesi her yerde bir olmuyor tabi... bende Burasını Eğitim ve Araştırma hastanesi olduğundan tercih ettim...
zaten infertilite kliniğine gidiyorum başından beri ve doktorlar baya bilgili...

evet canım egıtım arastırma hastanesı olsa bende gıderım ama bana cok uzakk oldugu ıcın gıdemıyorum maalesef neyse 450 tl bayılıcam mecburen carsambaya randevumu yazdı doktor film için ama korkularım geçmedi bıdakı aya ertelıcem
bende kacıyorum ablama gıdıcezzz herkezii öpüyorummm hoşçakalınnnnnnn gece gorusurusEki Görüntüle 384636

canım pazartesı cektırdıgın zaman bana yazarmısın özelden fıyatını ayy bana 450 dedi şoklardayım gıttıgın yer devletse ucretsizde özelse sıgorta karsılıyor bırazını ..yaşın kaç senın canım bnım 26 ama korkuyorum erkenmı daha

yazarım tabı, ben sgk ile anlaşmalı özel bı hastanede cektırecegım, yaşım 28.
Doktorum aşılamaya gecmek ıstıyor, fılm cekmesek olmaz mı demıştım.fılmı cekmeden dıger aşamalara gecemem dedı.2 kez aşılama denenecekmış. Sonra devlet bu ıkı aşılama tutmazsa tüp bebegı karsılıyor dedı doktorum. Rahım fılmı cekmeden de tüpe ızın vermıyormuş devlet.
Mecburum yanı, ben de korkuyorum ama :KK14:

canım ilk adet söktürücü kullandığımda benim de çok uzun sürmüştü ve temzilendiğimi sanıp banyo da etmiştim. meğer bitmemiş.. sende de bu durum olabilr.. ya da ikinci durum hamilesindir diyeceğim ama uzun süre kanaman olmuş.. benim gibi olmuşsun normal bir durum tatlım sıkma canını..

hımm anladım canım şu anda daha bi rahatladım ilk defa böyle birşey olunca anlam veremedim. saol tatlım cevabın için

hoşgeldin topiğimize o zaman
hımmm anladım o zaman ne kullanıyorsun ilaç olarak?
ya da öncesinde hiç kürler denedin mi?

hoşbulduk canımm
hiç ilaç kullanmadım doktorum diana35 verdi onuda kullanmak istemedim ilaç kullanmıyorum yani
kür de hiç denemedim hangisi benim için etkili olur bilemedim. bi ara civanperçemi içmiştim söksün diye bende etki göstermedi

bendede canımm hormonlar çok kötü değildi ama pko görünümü vardı sende benim gibisin.metformine başla sende canım benceee

canım doktorum metformin vermedi tam olarakta bilmiyorum ne işe yarıyor ki bu ilaç?

kusura bakmayın kızlar tam olarak bir mesajda çoklu alıntı yapmayı bilmiyorum ayrı ayrı mesajlar oldu:KK17:

Son düzenleme:
çatlak patlak yusyuvarlak... TUNCSS özledim kız hepinizi.. sendne ne haber .. yumoşlarından ne haber? ...

cvr 123m
yeni hamişler sizleri çok öpüyorum.. 123m senin kontrolun ne zaman keseyi gödünüz mü?
canım yaa bende özledim seni nereye gidiyorsun sen ne yapıcaz sensiz:18:

o kadar olmamıştır daha zannetmiyorum.. hem zaten olmuşsa da erken değil mi? daha adetimin 10. günündeyim..
ayyy bi an hesapladım da 16-17 civarı kesin olmuşlardır.. ayy aşılama günü iyice yaklaşıyor.. çok heyecanlıyım çooook...
bence sen bi an önce testi yap.. ama ilk idrarla yap bence.. eğer gebelik varsa yeni yeni hcg yükseliyordur.. off hadi inşallah arkadaşım seninde göbişde bebek olsun. hemen arkasından bende geleyim 123m sen ben cvr hepbirlikte doğuralım peşi sıra :KK9:
yalnız bak kendimi de iki dakkada hemen hamileler kervanına koyuverdim çaktırma :KK51:
AMİNNNNN Allahım ne kadar güzel olur .İNŞALLAH.

kızlar geldımm doktordan şimdi 3cm kıstım yok olmus ona cok sevındım.glifor dedım bana dedıgı sen ılerı derecede pko hastası deılsın dedi..bır zararı olmaz tabıykı dedı kullanmanda ,ama daha var suan ıcın onu kullanma dedi..vee en onemlısı rahım filmi istedi bendende tüplerime bakıcakmıs ama cok korkuyorum ben ve fıyat olarak 450 tl cok pahalı geldı bana gıttıgım doktor ozel oldugu ıcın sıgortada gecmıyor .. sizler ne kadara yaptırdınız asagı yukarı bılgım olsun sölersenız sevınırım kızlarrr
gözünaydın canım .bende ileri derecede PKO değildim ama sonuçta lh fsh tan büyükse bu kesin PKO dur.bence metformini vermeliydi.benim gittiğim çok iyi deneyimi bir doktor vardı hiç sakıncası yok sürekli kullanabilirsin demişti.filme gelince canım doktorlar klomen le filan olmayınca hemen rahim filmi istiyorlar onlarda haklı olabilir sürece görüp tedaviye ona göre devam etmek istiyorlar ama senin yaşın daha çok genç rahim filmi çok zor.kaç senedir bebek için uğraşıyorsun ben senin yerinde olsam beklerdim

canım hesapladığı gün 10 gün sonramıydı tatlımmm
kan tahlilinden 8gün sonra kese göründü.onda 10 gün sonrada kalp atışı

merhaba canım adını bilmiyorum ama cvr sana msj gönderdim gitmedi bende pkoluyum ne kadar zamanda hamile kaldın metmorfini ne kadar süre kullandın cvp verirsen sevinirim

hoşbulduk canımm
hiç ilaç kullanmadım doktorum diana35 verdi onuda kullanmak istemedim ilaç kullanmıyorum yani
kür de hiç denemedim hangisi benim için etkili olur bilemedim. bi ara civanperçemi içmiştim söksün diye bende etki göstermedi
anladım ben de uzun yıllar doğum kontrol hapları kullanmıştım ancak bırakınca başa döndüm yine bozuldu sonra progesteron haplarıyla idare ettim bir süre ve ardından 2 ay hayıt tohumunu denedim şimdi sadece metformin içerikli glifor içiyorum ve düzenledi azcık gecikmeli de olsa geliyor adetim...

canım doktorum metformin vermedi tam olarakta bilmiyorum ne işe yarıyor ki bu ilaç?

kusura bakmayın kızlar tam olarak bir mesajda çoklu alıntı yapmayı bilmiyorum ayrı ayrı mesajlar oldu:KK17:

metformin yumurtanın gelişimi sağlıyor yumurta çatlarsa zaten bu polikistik over kısırdöngüsünden kurtulmuş oluyoruz.....
bende işe yaradı... insülin direncine etki ediyor bu ilaç... günde 2 adet içiyorum 850 mg sabah, akşam alıyorum ve gün içinde bol su içiyorum kilo da veriyorum bi yandan....

kızlar bu gece kimse yok mu? şaşırdım benim için zaman çok yavaş akıyor bu gece çünkü yarın sabah test yapacağım :))

Son düzenleme:
wool canım bak bu bilgiyi netten senin için buldum :KK34:

"Birçok anne adayını rahatlatacağına inandığımız bir bilgiyi burada eklemek isteriz. Cinsel birleşmenin gerçekleştiği tarih ile adetinizin gecikmesi arasırida geçen 2 haftalık sürede gelişen embriyo dış etkenlere karşı oldukça dayanıklıdır. Yani o süre içinde anne adayı gebeliğinden habersiz bir şekilde ilaç almışsa, embriyo bundan çoğunlukla etkilenmeyecektir. Yine de siz siz olun, doktorunuza, ilk randevunuzda, bu süre içinde tükettiğiniz alkol ve aldığınız ilaçlar konusunda bilgi vermeyi unutmayın"

Son düzenleme:
iyi geceler kızlar çıkıyorum netten sabah yazarım :KK9: :KK52: :KK34: :44: :18::128::121::126:

sperm testi çok pahalı 200 tl.. biz özelde 60 tlye yaptırmıştık.. başka klinikte de yaptırabilirsiniz sperm testini..
rahim filmi için de endişe etme.. hiçbir zararı yok.. doktorunun dediği gibi de film sonrası 3-4 aylık süreçte hamile kalan çok oluyor.. ve yine dediği gibi ileri tetkikleri yapmadan iğneli tedaviye geçilmiyor..

canım en hassas tes sperm testıymıs ben daha once ozel hastanede yaptırdım cok dusuk cıktı dırek varıkosal amelıyat dedı daha sonra 2 3 ay sonra tekrarladık bu seferde cok yuksek cıktı ultrasyonla falanda cektırdık normal dedı varıkosal falan yok dedı baska bır doktorda.. gıttıgım jınekologumda bu test cok hassas oldugu ıcın sadece sperm testı yapılan labaratuarda yaptırılır dedı oyle devlet yaada ozel hastanelerde yapılmaz dedi bu 3 cü olcak esımın tesı anlıyacagın

yazarım tabı, ben sgk ile anlaşmalı özel bı hastanede cektırecegım, yaşım 28.
Doktorum aşılamaya gecmek ıstıyor, fılm cekmesek olmaz mı demıştım.fılmı cekmeden dıger aşamalara gecemem dedı.2 kez aşılama denenecekmış. Sonra devlet bu ıkı aşılama tutmazsa tüp bebegı karsılıyor dedı doktorum. Rahım fılmı cekmeden de tüpe ızın vermıyormuş devlet.
Mecburum yanı, ben de korkuyorum ama :KK14:

ay canım bende cok korkuyorum cok panıgım ben birde .. ssk var benım ama gecmyor ozel oldugu ıcın maalesef 450 mecburen bayılcam ama bu ay yaptırmıcam cok korktum evet banada 2 kere klomen kullanıldı daha sonra gunluk ıgnelere gecmek ıcın rahım fılmı ıstedı gunluk ıgnelerden sonra asılama 2 sefer ondan sonra tüp aynı anlattıgın gıbıymıs tedavı surecı...

canım yaa bende özledim seni nereye gidiyorsun sen ne yapıcaz sensiz:18:

AMİNNNNN Allahım ne kadar güzel olur .İNŞALLAH.

gözünaydın canım .bende ileri derecede PKO değildim ama sonuçta lh fsh tan büyükse bu kesin PKO dur.bence metformini vermeliydi.benim gittiğim çok iyi deneyimi bir doktor vardı hiç sakıncası yok sürekli kullanabilirsin demişti.filme gelince canım doktorlar klomen le filan olmayınca hemen rahim filmi istiyorlar onlarda haklı olabilir sürece görüp tedaviye ona göre devam etmek istiyorlar ama senin yaşın daha çok genç rahim filmi çok zor.kaç senedir bebek için uğraşıyorsun ben senin yerinde olsam beklerdim

kan tahlilinden 8gün sonra kese göründü.onda 10 gün sonrada kalp atışı

canım valla bende hemen ıstemıyorum ama doktorum mecbur dedı eger gunluk ıgnelere gecıceksek rahım fılmını ısterım dedi . lh fsh yuksek benımde .. metformını soledım cok hap ıctım ben az cok bılıosun canım rahım duvarım ınce ıltıhap var prolaktın ıcın kullanıyorum doktor cok fazla hapa yuklenmeyelım dedı vucudun kaldırmaz dedi haklı olarak benım bırde mıdemde reflu oldugu ıcın onun ıcınde hapım var 1 bucuk sene oldu 1 sene hıc onemsemedık doktora gtmedık korunmadıkda ama olmadı 4 aydır tedavı goruyorumm

Sabah ilk idrarımla test yaptım ben sonuç negatif çıktı....
Ama aklım rahatladı yani düşündüğüm tahmin ettiğim gibi bu defa hiç üzülmedim...
hamile miyim değil miyim düşünceleri bilinmezliklerde silinmiş oldu kafamdan....rahatladım...
Cvr haklıymışsın canım testi yaptıktan sonra adeti beklemek daha rahat ve kolay oluyormuş....
Çok şükür Allah a ki zamanında adetim gelecek bu da benim için çok önemli bişeydi :nazar:....

Hepinizi öpüyorum ve iyi hafta sonları diliyorum kızlar....
Benden güzel haberler Artık diğer aylara inşallah... :KK9: ama ben gayet iyiyim...
Umudumu da hiç kaybetmedim aksine sanki daha da arttı çünkü çok yaklaştığımı hissediyorum hamile kalabilmeye.....
:KK34:
İnşallah bu nisan ayı Tuncss ve gyaman sizlere çok uğurlu gelsin.... :KK8: ve tabiki bekleyen diğer arkadaşlarımıza....
topiğimiz aynen böyle şenlenmeye devam etsin...

ben çıkıyorum şimdi sabah erkenden geldim yazdım kimseyi merakta bırakmamak için....

Son düzenleme:
wool canım bak bu bilgiyi netten senin için buldum :KK34:

"Birçok anne adayını rahatlatacağına inandığımız bir bilgiyi burada eklemek isteriz. Cinsel birleşmenin gerçekleştiği tarih ile adetinizin gecikmesi arasırida geçen 2 haftalık sürede gelişen embriyo dış etkenlere karşı oldukça dayanıklıdır. Yani o süre içinde anne adayı gebeliğinden habersiz bir şekilde ilaç almışsa, embriyo bundan çoğunlukla etkilenmeyecektir. Yine de siz siz olun, doktorunuza, ilk randevunuzda, bu süre içinde tükettiğiniz alkol ve aldığınız ilaçlar konusunda bilgi vermeyi unutmayın"

canım yaaa çok ama çok teşekkür ederim... ayırlısı inşallah p.tesi herşey normal olur kese gözükür sonra kalp atışı duyarım:nazar:
bu arada testi yapmışsın ama bak ne diycem sana ben her ay test yapıyordum ve yaklaşık 1 yıla yakındır bişey çıkmadı bende test yapmadığım ilk ay çıktı oyle oluyo kii senin de öyle olucak inanıyorum hiç aklında olmayan bir zaman hediye olucak bu kadar dua alıyorsun eminim bunların karşılığını alıcaksın...
bu arada bak adaçayını denemeyi unutma bu ay:KK66:

ay canım bende cok korkuyorum cok panıgım ben birde .. ssk var benım ama gecmyor ozel oldugu ıcın maalesef 450 mecburen bayılcam ama bu ay yaptırmıcam cok korktum evet banada 2 kere klomen kullanıldı daha sonra gunluk ıgnelere gecmek ıcın rahım fılmı ıstedı gunluk ıgnelerden sonra asılama 2 sefer ondan sonra tüp aynı anlattıgın gıbıymıs tedavı surecı...

benım ruyalarıma bıle gırıyor artık:18: pazartesı olup kurtulcam. Ben de ıgnelere gecıcem klomene cevap vermıyorum cunku,ılacı arttırdık bana mısın demedı yumurtam oluşmadı hıc .Pazartesı ogleden sonra randevum, bıter bıtmez hemen gelıp ne yaşadım paylaşırım:KK54:

X