Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

kızlar çatlama iğnesi ( ovitrelle) oldum bugun 3. günüm ama bende ağrı yapmadı bu normalmi yani çok hafif kasık ağrısı var ama onuda klomene bağlıyorum çünkü bende zaten yapıyodu ağrı.. iğne olanların cogu fazlasıyla ağrı çektiklerini ve bu ağrıların iyiye işaret oldugu söyleniyor fakat benmi normal değilim yoksa iğnemi işe yaramadı ilk defa yaptım ve iğnedeki ilaç çok çok değildi :26::26::26::26::26::26::26:

herkese Merhabalar...
mesajlarınız için çok teşekkür ederim inşallah hayırlısıyla bi sorun çıkmadan büyür bebişim bana en umutsuz anımda geldi hatta öyleki bir önceki ay lh12,fsh 5,9 çıkmıştı keşke yumurtalıklarımın resmini koysam bu ay çekilen inanamazsınız küçük küçük resmen 30 tane kist heryerinde halaa şaşırıyorum nasıl oldu diye...
kimseye söylemedim bir eşim bir ben bir de siz biliyorsunuz bu sefer de bir şey olursa barii kendi başıma atlatmaya çalışıcam diğer şekilde çok daha kötüü...
Tabi önce Allahtan herşey ben kistlerimin gitmesi için 7 gün soğan içtim (reglim boyunca) 14 günde günde 2 bardak adaçayı ve bu ay doktorum 2000'e çıkardı aldığım diaforminin dozunu umarım sizde de işe yarar...
Allah gönlünüze göre versin inşallah tekrar teşekkür ederim iyi dilekleriniz için... bu arada ben çok fazla net'e girmiyorum hatta adsl yi bile kapatıyoruz malum hamilelere çok zaralı...:nazar:

kızlar çatlama iğnesi ( ovitrelle) oldum bugun 3. günüm ama bende ağrı yapmadı bu normalmi yani çok hafif kasık ağrısı var ama onuda klomene bağlıyorum çünkü bende zaten yapıyodu ağrı.. iğne olanların cogu fazlasıyla ağrı çektiklerini ve bu ağrıların iyiye işaret oldugu söyleniyor fakat benmi normal değilim yoksa iğnemi işe yaramadı ilk defa yaptım ve iğnedeki ilaç çok çok değildi :26::26::26::26::26::26::26:

CANIM Bende oluyorum o ıgneyı hıc agrı acı yok bı kac arkadasımdada duydum gobekten yapılıyor ya sadece ufak bır yanma okadar sonrasında hıc bısey olmuyor agrı falan

ayy ne güzel tüplere yakın yere bırakacak zaten yumurta hücresi çatlayıp çıktığında Allah tarafından mucize bir salgı salgılıyor belgeselde görmüştüm bu salgı spermleri kendine çekiyormuş canım mıknatıs gibi... tüm bu hamilelik başlangıcı insanın oluşumu Allah ın mucizesi ve bizlere en güzel armağanı...

bence Allah'ın en büyük mucizesi.. ve bazen ben bu mucizeye tanık olamazsam ya hiç anne olamazsam diye düşünüp çok ama çok üzülüyorum.. Allah'ım hiç birimizi bu mucizesinden mahrum bırakmasın..
bebeğin oluşumu ile ilgili bir belgesel vardı ya.. bir ara buralarda çok söylerdiniz.. onun adı neydi? ben hala izlemedim onu..

merhabalar.. bu iğneler herkeste farklı etkiler yaratıyor.. birilerinin söylediklerini dikkate alma bence.. sen bunları düşünme, günleri sayma ve bol bol çalışma yap.. çalışmaları bırakma sakın.. umarım kolaylıkla hamiş kalabilirsin.. ayrıca ilaç miktar olarak az gibi gözükse de etkili bir iğne merak etme sen.. :KK34:

geçmişi okuyamadım.. yoğun bir projem var.. 2 aya yetiştirmem gerek çok zamanımı alıyor.. daha topiğe sık uğrayamayacağım. buna çok üzülüyoum.. projeyle çalışırken gözleirm iflas etmeye başladı bile.. yurt dışına gitmeyi düşünüyorum proje kabul edilirse dua edin bana..

bicim bugün adet olmam gerekiyor ama kırmızlıar gelmedi hala :2:
bahar27,ecrin87,,gyaman,,tuncs,,WAW,,saadet26,,filiz86,,crimson,,busmai,,karabocuq,,cvr,,busmai,,lepi.. ve şuan aklıma gelmeyenler nasılsınız kızlar?

geçmişi okuyamadım 123m bana özetler miisn canım ?

Son düzenleme:
arkadaşlar bugün doktora gittim torch testi yaptı ii çıktı ona çok sevindim, sonra kistlerime baktı küçük küçük bir çok var dedi en büyüğü 11mm*7 dedi bu nasıl bir büyüklük?
LH seviyem 15 çıktı normalda 10-11e kadar normal ama sorun yok dedi. ben ilaçsız adet olmuyodum martta bıraktım çocuk istiyoruz die eğer nisanda da aynı tarihte olmazsa 5 gün sonra gel ilaca başlayalım dedi, inşallah ilaca gerek kalmadan hamile kalırım ...

lh 15 olması yüksekmiş canım onu dşürmen lazım önce soğanda düşürümüş zaten.TORCH TESTİ ne canımm.

hadi hayırlı olsun yeni ayın..
aşılamayı klomenle de yapıyorlarmış.. hele bi o günler gelsin de.. önemli olan anlaşabileceğin bir doktor bulmak..
eşine gelince de 5 gün uzun bir süre canım.. bizim doktor 3 günlük perhiz önermişti.. daha geç olursa spermler ölmeye başlar ve haraketli oranı düşer demişti.. aklında olsun.. bence bir araştır derim.. :KK34:
inşallah onun değerleri normal çıkar..
bakalım bizimde aşılama öncesi alınacak örnekten sayım yapılacak.. nasıl çıkacak sonuçlar..

canım özellikle sordum aşılama işlemi nasıl olacak diye..
doktorumun masasında bir model var orada göstererek izah etti.. rahmin tüplere yakın yerine spermleri bırakıyorlarmış.. spermler ne tarafa yönelirse artık.. :KK9::KK9:
inşallah yumurtalar sıkıntısız şekilde çatlar ve Allah'ın izni ile hamiş kalabilirim.. çok heyecanlıyım valla ne yalan söyleyim :KK9::KK9:
çarşamba sabah 9da kontrolüm var bakalım ne durumda olacaklar o gün.. birde doktorumun böyle 2 günde bir kontrol etmesi çok hoşuma gidiyor.. yakın takip ediyor işi ihtimallere bırakmıyor..

inşallah sağlıkla yumoşları çatlatır aşılama olabilirim.. belirtilere bu kadar takılma bence.. herkesde farklı şeyler ortaya çıkabiliyor.. düşün ki bir arkadaşım 5 senedir uğraşıyormuş.. sayısız aşılama deneyimi olmuş 4 de başarısız tüp bebek.. yeniden tüp bebek yapacaklarken doktora 1 ay dinlenmek istiyorum diyor.. söktürücü içiyor, adet oluyor.. bir sonraki adete gidecek doktora tüp bebek yaptıracak.. ama bekle bekle gelmiyor.. 40 gün olunca söktürücü içiyor.. yine olmuyor.. etti mi sana beklediği süre 60 gün.. az daha durayım diyor.. bekle bekle gelmiyor kırmızılar.. ne ağrı ne sızı.. ne belirti.. bir an önce gelse de başlasak tüp bebeğe diyor.. bu arada eşinin ileri hareketlisi %1 ve morfolojisi de %2lerde.. ama Rabbim ol demiş olmuş işte.. doktora adet olmadın diye gidiyor.. adam ultrasona alıyor koskoca bebek nerdeyse :KK9::KK9:bebek nerdeyse 2 buçuk aylık olmuş düşün.. tabi bunlar şoklarda.. sakın umudunu kaybetme ama belirtilere de aldanma derim.. :KK34:

Allahım sen nelere kadirsin yaaaa.vallahi şu hamilelik işi en ummadığın plan program gün takip etmediğin zamanda oluyor herhalde canımmmm.ya bişey soracam tuncsss bende aşılama düşünmeye başladım ama benim sol tüp ya yokkk yada kapalı bu durumda aşılama olabilirmi bir fikrin varmı canımmm.

günaydın canım çok iyi kahvaltı yapmışssın maşallah :nazar: bende sabah 3 dilim kızarmış tam buğday ekmeği biraz peynir ve 2 siyah zeytin 4 yeşil zeytin yedim 1 bardak şekersiz çay içtim arayı 11gibi yaparım bende ama ne yiycem bilmiyorum 12-30 /1 gibide öğle yemeğine çıkıyoruz ona göre ayarlamam lazım.ben monti diyeti yapıyorum yaa montide yumurtayla ekmek yenmiyordu yanı biz yemiyoruz proteinle karbonhidratlar aynı anda tüketilmemeli diyordu yumurta ekmek yasaktı ama yanlışmı biliyorum bilmiyorum yanı neyseee birbirimizin yediklerini örnek alalım :) sonuç güzel olcak eminim ateş tablomu paylaşıyorum sag tarafımda batma var adetmı olcam nee olursamda süper olur olmazsam daha süper olurr :)))) bide benim bugun boğazım yanıyorr hasta olcam galıbaa :KK43:
34b965 Ovulation charts on FertilityFriend.com
ne kadar az yiyorsun öyleee maşşallah sana ve biçimeee

tatlım özeldeden yolladım.benim son iğnem 72 saat sonra çatladı 4 gün sonra yaniii.nasıl anladım bunu 0 4 günün üstüne 14 gün sonra adet oldumm.ve çatladığı gün resmen bıçak batmaları olduuu sık sık 1 gün boyunca ordan anladım canımm.

selam tatlım inşallah projen kabul olur tatlımmmm.dualarım seninle Allah gönlüne göre versin tatlım.
geçmişte pek değişiklik yokk.

biçim ben adet bekliyoz.
ecrine tablo çizgiyi çekti sonundaa.sanırım oda bundan dolayı keyifli gibi yazılarından anlaşılıyor.:KK1:
gyaman adet oldu ama erken geldiği ve adetleri düzeldiği için oda keyifli.
tuncsta 3 yumurta oluşmuştu sanırımmm.Allahın izni ile aşılaması tutacak inşallahhh.oda keyifli ve pozitif.
wool diye bir arkadaş vardı hatırlarmısın.oda hamileymişşş çok şükür.
cvr yok ortalıktaaa
bubenimiste yok ortalıkta.
dicle çatlatma iğnesini vurdurdu bakalım hayırlısı ne olacakk.
diğer arkadaşlar pek sık girmiyorlar onları yazmıyorum çünkü hatırlamıyorum bana kızmasınlarr.
ha filiz var oda regly beklemede.
TOPİKTEN SON ÖZETLERRRRRRRRRRRR.:KK1::KK1::KK16:

Son düzenleme:
arkadaşlar herkes şeker hapını günde 2 kez mi alıyor.
ben günde 1 kez 850 mg lık alıyorum 2 yemi çıkarsam acaba.

selam kızlar.bir sorum olacaktı.perşembe günü ovitrelle vurundum.ama dün çok hafif kahverengi lekelenmem oldu ayrıca bu sabah da oldu.kanama değil de lekelenme.dün hesaplarıma göre yumurtlama günümdü acaba yumurtlama kanaması mı yaşadım.belim de çok ağrıyor.başına böyle bişey gelen var mı?????

geçmişi okuyamadım.. yoğun bir projem var.. 2 aya yetiştirmem gerek çok zamanımı alıyor.. daha topiğe sık uğrayamayacağım. buna çok üzülüyoum.. projeyle çalışırken gözleirm iflas etmeye başladı bile.. yurt dışına gitmeyi düşünüyorum proje kabul edilirse dua edin bana..

bicim bugün adet olmam gerekiyor ama kırmızlıar gelmedi hala :2:
bahar27,ecrin87,,gyaman,,tuncs,,WAW,,saadet26,,filiz86,,crimson,,busmai,,karabocuq,,cvr,,busmai,,lepi.. ve şuan aklıma gelmeyenler nasılsınız kızlar?

geçmişi okuyamadım 123m bana özetler miisn canım ?

canım ben iiiyimm adet olucam ama uzulmuyorum artık ve cok takmıcamm artık bılıyorum kı stres cok etkılıyorr hersey oluruna bırakıcam ınsallahh yurtdısınada gıdersın canım dualarımız senınleeeee öpuyorum cokEki Görüntüle 381883

tatlım özeldeden yolladım.benim son iğnem 72 saat sonra çatladı 4 gün sonra yaniii.nasıl anladım bunu 0 4 günün üstüne 14 gün sonra adet oldumm.ve çatladığı gün resmen bıçak batmaları olduuu sık sık 1 gün boyunca ordan anladım canımm.

çok tşk ederim daha 1 günüm var öyleyse...

CANIM Bende oluyorum o ıgneyı hıc agrı acı yok bı kac arkadasımdada duydum gobekten yapılıyor ya sadece ufak bır yanma okadar sonrasında hıc bısey olmuyor agrı falan

hmm anladım demek normalmiş içim rahatladı.. sağol..

merhabalar.. bu iğneler herkeste farklı etkiler yaratıyor.. birilerinin söylediklerini dikkate alma bence.. sen bunları düşünme, günleri sayma ve bol bol çalışma yap.. çalışmaları bırakma sakın.. umarım kolaylıkla hamiş kalabilirsin.. ayrıca ilaç miktar olarak az gibi gözükse de etkili bir iğne merak etme sen.. :KK34:

etkili olup olmadıgı kousunda tereddütlerim var doktor başka bi iğneden söz etti fiyakı 1.500 yani bibucuk milyarmış o nasıl bişi merak ettim eğer yaşım 24 olsaydı o iğneyi raporla daha ucuza alabiliyormuşum hiç duydunuzmu kızlar

Gül bişi daha canım benim adetler çok düzensiz ilaç içmeden olmuyorum iğne kullandım bu ay günündemi olcam yani geçmicekmi adet tarihim 19 nisan işte bu yüzden adetlerim hep geciktiği için hiç hamilelik hevesim kalmıyor ha bire belirti peşinde koşuyorum hep hayal kırıklığı

ben günde 2kez alıyorum sabah akşam 1000mg canım doktora sor istersen

ya kızlar sız bılgılısınız bana akıl verın sımdı benım hem rahım duvarım ınce onun ıcın hap kullanıyorum gebelık olursa bebek tutunsun dıye bı kac ay kullanmam lazımmıs ayrıca prolaktın var onun ıcınde dostınex kullanıyorum bunun yanında klomen catlatıcı ıgne oldum bı ıse yaramadı seker hapını cok duydum bu topıktee metrofmin ve diaformın kullanlar burda duydum acaba hangısı daha ıyı kı 2 si farklı bır ılacmı

bu ay adet olucam bılıyorum hıssedıyorum gene bır ıse yaramadı malumm.. sogan kurune baslıcam.bu hapları kullansam 3 hap kullanmıs olucam cok fazlamı acaba $hýh.gif

ya kızlar sız bılgılısınız bana akıl verın sımdı benım hem rahım duvarım ınce onun ıcın hap kullanıyorum gebelık olursa bebek tutunsun dıye bı kac ay kullanmam lazımmıs ayrıca prolaktın var onun ıcınde dostınex kullanıyorum bunun yanında klomen catlatıcı ıgne oldum bı ıse yaramadı seker hapını cok duydum bu topıktee metrofmin ve diaformın kullanlar burda duydum acaba hangısı daha ıyı kı 2 si farklı bır ılacmı

bu ay adet olucam bılıyorum hıssedıyorum gene bır ıse yaramadı malumm.. sogan kurune baslıcam.bu hapları kullansam 3 hap kullanmıs olucam cok fazlamı acaba Eki Görüntüle 381884

bende metformin kullanıyorum ama günde 1 defa söyledim 2ye çıkaralım yok dedi ama bu sefer gidince 2ye çıkartacam yaa... sende baya bi dolmuşsun beni geçmişsin :)))

Allah yardım etsin doktoruna söyle yazsın sana metformini iyi bir ilaç.. bu arada bende bugun başladım soğan kürüne öğle ve akşam yapıyorum ya bari hamile değilsem bile gününde adet oliyim diye offff:26:

=diclee;23914412]çok tşk ederim daha 1 günüm var öyleyse...

hmm anladım demek normalmiş içim rahatladı.. sağol..

ne demek canım herkezde farklı etkısı tabıykı hıc korkma benımde acımamıstı yanı :) buarada hıc duymadım ben 1.500 ıgne valla canım ama sunu duydum doktorum bana gunluk ıgnelere gecıcem dedı klomen catlatıcı ıgne bır ıse yaramassa demıstı ki 3 aydır yaramadı. gunluk ıgneler nasıl dıye sorarsan benımde hıc bılgım yok canımm bu ay bakıcaz artık

etkili olup olmadıgı kousunda tereddütlerim var doktor başka bi iğneden söz etti fiyakı 1.500 yani bibucuk milyarmış o nasıl bişi merak ettim eğer yaşım 24 olsaydı o iğneyi raporla daha ucuza alabiliyormuşum hiç duydunuzmu kızlar[/QUOTE]

bende metformin kullanıyorum ama günde 1 defa söyledim 2ye çıkaralım yok dedi ama bu sefer gidince 2ye çıkartacam yaa... sende baya bi dolmuşsun beni geçmişsin :)))

Allah yardım etsin doktoruna söyle yazsın sana metformini iyi bir ilaç.. bu arada bende bugun başladım soğan kürüne öğle ve akşam yapıyorum ya bari hamile değilsem bile gününde adet oliyim diye offff:26:

aynen canım yaa doldum kı ne doldumm ama bu aydan sonra daha rahat olucamm 3 aydır kendımı sıktım olcammı olcammı tutucakmı bıde benım eşim daha pek bır ısteklı deıl kendı basıma mucadele edıyorum hayatımm napıyım metformını ben burda duydum valla dıcem banada versın kac tane hap ıcıyorum mıdem alt ust oldu bide bende reflude var Eki Görüntüle 381889 Eki Görüntüle 381889 Eki Görüntüle 381889

aynen canım yaa doldum kı ne doldumm ama bu aydan sonra daha rahat olucamm 3 aydır kendımı sıktım olcammı olcammı tutucakmı bıde benım eşim daha pek bır ısteklı deıl kendı basıma mucadele edıyorum hayatımm napıyım metformını ben burda duydum valla dıcem banada versın kac tane hap ıcıyorum mıdem alt ust oldu bide bende reflude var Eki Görüntüle 381889 Eki Görüntüle 381889 Eki Görüntüle 381889

=diclee;23914753]bende metformin kullanıyorum ama günde 1 defa söyledim 2ye çıkaralım yok dedi ama bu sefer gidince 2ye çıkartacam yaa... sende baya bi dolmuşsun beni geçmişsin :)))

Allah yardım etsin doktoruna söyle yazsın sana metformini iyi bir ilaç.. bu arada bende bugun başladım soğan kürüne öğle ve akşam yapıyorum ya bari hamile değilsem bile gününde adet oliyim diye offff:26:[/QUOTE]

X