Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

arkadaşlar bugün doktora gittim torch testi yaptı ii çıktı ona çok sevindim, sonra kistlerime baktı küçük küçük bir çok var dedi en büyüğü 11mm*7 dedi bu nasıl bir büyüklük?
LH seviyem 15 çıktı normalda 10-11e kadar normal ama sorun yok dedi. ben ilaçsız adet olmuyodum martta bıraktım çocuk istiyoruz die eğer nisanda da aynı tarihte olmazsa 5 gün sonra gel ilaca başlayalım dedi, inşallah ilaca gerek kalmadan hamile kalırım ...

hadi hayırlısıı canlarımm dua eicem sizeee :KK16::KK16::KK16::KK49::KK49:

aminn canım bende bu ay çalışmalara başlıyorum yeniden... bu arada moralimde baya bi bozuk ben KORNUAL GEBELİK yaşamıştım ya bi araştırma yapiyim dedim bu kadınlar kulübünde biri daha yaşamış bu olayı onada dış gebelik demişler ama rahime düşebilir bi onbeş gün bekle demiş bi doktor sonra bebek rahime düşmüş ve sağlıklı bi şekilde doğmuş çocuğu inanılmaz kötü oldum bunu okuyunca =((( ben çok mu erken davrandım bişeyler için keşke bekleseydim diyorum o kadar pişmanım ki anlatamam =((( belki benimkide giderdi yerine zaten tüplerden geçmişti ama rahimin sağ üst köşesine tutunmuştu... 4 tane doktor baktı bana hiç biri bu ihtimali söylemediki bana =((( hepsi iç kanama geçirmemden korktu ama tüplerden geçen bebek nasıl iç kanmaya sebep olabilirki? bende hiç mantıklı düşünemedim o an =(( ay acayip kötüyüm yaaaaaaa çookk pişmanım bi kaç gün daha beklemediğim için :KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5:

canım benim çok sağollll.bu arada bebek işine üzülme olacağı varsa ne olursa olurrrr.Allah zamanı uygun görmemiştir.her şer de bir hayır vardır bunu unutma canımmmm.

Merhaba canım özlettin kendini epeydir yoktun.Teşkler umarım sende iyisindir.:KK34:Hayırlısı olsun canım sınavın içinde başarılar dilerim.Alınca net sık sık gelirsin artık topiğe kendine iyi bak:KK16::KK54:

İnşallah kötü birşey değildir canım aklına kötü şey getirme geçmesse doktora gidersin:KK16:

Sendende Allah razı olsun canım aminnn inşallah hepimize nasip olur:KK16::KK34:

Bende öyle birşeyler duymuştum göbeği düşme olayını.Allah bağışlasın yiğenlerinide darısıda sana ve bizlere olsun :KK16::KK49:

Bende sabahları bazen kalkamıyorum hava değişimindende olabilir canım.Duphaston içiyorum canım tamam 8 gün içerim teşkler:KK16:İnşallah sende iyi bir doktor bulursunda güzel sonuçlar alırsın:KK16::KK34:

Güzel dileklerin için teşkler canım.Allah sanada sağlıklı doğumlar nasip etsin ve bebeğine kavuştursun:KK16::nazar::KK49:

Canım ben meryem suresinin hepsini okuyorum sabah namazından sonra ilk 30 ayeti okumak şartmı?Oruç tutulduğunu bende bilmiyordum Allah razı olsun bilgilendirdğin için.Yer gök duayla canım Allah'tan bekliyeceğiz herşeyi:KK16::KK34:

şu meryem süresini bana ayrıntısı ile anlatırmısınız lütfen 40 tane ayet var hergün o 40 ayeti okuyacazzz.41 gün boyunca hergün 40 ayetimi okuyacaz...

aynne canım ya.. bugün yoğundum bir kaç öğrencime destek olmaya gittim sınava.. çok şükür iyi geçmiş.. kardeşimde girdi onun normalmiş.. sen ne yapıyorsun? adet belrtilerin senin nasıl oluyor.. benim belrtiler çıktı sivilce döktü yüzüm ve belim ağırıyor..

olur canım böyle durumlar sorun değil:KK3:.. bende adetimi bekliyorum 3-4 ü olurum şimdidien belirtileri var.. kaçıncı günündesin adetinin ?

sağolasın baharcım amin cümlemize.. evet en son biçimle 17sinde başla demiştik sana.. bende öyle hatırlıyorum.. 8 gün yeterli olur..

Sende sağol canım.Negüzel öğrencilerine destek olman:nazar::KK16:İçmeye başladım canım duphastonu.İnşallah seninde adetin gelir:KK16::KK34:

Hadi hayırlısı canım inşallah hamilesindir:KK16::KK49:

tatlım hayırlısııı tabiki ama göğüslerde ağrı kısmı yok gibi demekki bu ayda KARAVANA

diyelim diyelim.. maşallah bana :nazar:
kalbin temiz arkadaşım senin.. 3 tane 1 cm civarında yumoşum var :KK9::KK9:
çarşamba sabah yine kontrolüm var.. bakalım ne olacak o güne.. iğneye devam yine 75cc ile..

hmm hadi hayırlısı olsun arkadaşım.. bak yumoş geç gelişmiş olabilir.. ben klomen içerken doktor 5. gün başlatıyordu, 5 gün sabah akşam içiyordum.. etti 10 gün.. sonra 14. gün filan gidiyordum.. yumurtanın durumuna göre de 16. gün hatta bazen 18. gün bile iğne olduğum olmuştu.. inşallah kendiliğinden geliverir bebişin..

canım çok ama çok sağollll.inşallah seninde aşılşaman sorunsuz geçer ve hemen bebişine kavuşursun canımmmm.benim bu ayda olmadı herhalde göğüslerde ağrı sızı yok çünküüü.ayyy canım inşallah bu ay hamile kalırsında senden ricammm sakın unutma adetine 10 gün kala ne belirtilerin oldu diyeee.AYYY kız sanki kesin hamile kalacakmışsın gibi konuştum Allah mı söyletti neeee..

allh kabul etsin canım bende hemen hemen 3hafta olcam galıba okuyorum meryem suresini vee hepimiz için dua ediyorum dualarımız kabul olur inş.

şu meryem süresini bana ayrıntısı ile anlatırmısınız lütfen 40 tane ayet var hergün o 40 ayeti okuyacazzz.41 gün boyunca hergün 40 ayetimi okuyacaz...

evet süper olur valla canım sabah hemen yazmaya başlıyoruz ve birbirmizi uyarıyoruz tam destek hep destek :)))) :KK8::KK8::KK8::KK8: benimde çok oluyordu tatlı isteği ama metformın kestı ama senın adetin yakınyaa ondan canım hadı hayırlısı bakalım ben bu ay bal tarcın çörek otu kürünü denemek istiyorum adetin 2,gününden 12,güne kadar nasıl olurrr sence hee bide mekik çekmeye devam edeyımm mı

bende bu ay bal tarçın çörek otunu yapmak istiyorum oda yumurta geliştiyor değilmiii.bunu yapanlar bol bol yumurtlama akıntısı görmüşşş umarım bizde görürüz ve anlarız yumurtlama olduğunuuu.

hayırlı olsun tatlımmm sendedemi soğan mucizesi tuttu canımmmm.çok şükürrr yaaaa.:nazar::nazar::nazar::emir_bebek::emir_bebek::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK54::KK54::KK54:

Son düzenleme:
arkadaşlar bugün doktora gittim torch testi yaptı ii çıktı ona çok sevindim, sonra kistlerime baktı küçük küçük bir çok var dedi en büyüğü 11mm*7 dedi bu nasıl bir büyüklük?
LH seviyem 15 çıktı normalda 10-11e kadar normal ama sorun yok dedi. ben ilaçsız adet olmuyodum martta bıraktım çocuk istiyoruz die eğer nisanda da aynı tarihte olmazsa 5 gün sonra gel ilaca başlayalım dedi, inşallah ilaca gerek kalmadan hamile kalırım ...

11 mm kucuk canım benım 3 cm olmustu lh sevıyende norma cıkmıs evet bıtkısel seylerı dene ıstersen sogan kurunu dene hem adetıde duzene sokuyor hemde gebelıgı kolaylastırıyorr

11 mm kucuk canım benım 3 cm olmustu lh sevıyende norma cıkmıs evet bıtkısel seylerı dene ıstersen sogan kurunu dene hem adetıde duzene sokuyor hemde gebelıgı kolaylastırıyorr

evet bende öyle düşünüyorum ama doktor 8 inde adet görmezsen 5 gün sonrasında gel dedi ona da bi gideyim sonrasında bitkisel şeylere başlıcam.

evet bende öyle düşünüyorum ama doktor 8 inde adet görmezsen 5 gün sonrasında gel dedi ona da bi gideyim sonrasında bitkisel şeylere başlıcam.

inş gormessınde gıtmene gerek kalmaz canmm bende baslıcam bakalım ınsallah hayırlı bebişlerımız olur ..

ya kızlar bısey dıcemm benım cevremdekıler bana zayıf dıyor ama sadece basen kısmım var gobegım hıc yok karın yapım hatta cok zayıf boyum 1.68 kılomda ac karnına 60 aksamları 61 cıktıgımda oluyor kılolumuyum sızce ??? bende rejımdeyım sık sık yemege calıyorum bıde ruseyn yulaf ezmesı falan yıyorum yogurtla karıstırıp cok tok tutuyor ınanın oglen yıyorum ve suda cok tuketmeye calısıyorm bal tarçın çörek otu ne işe yarıyor kiii canımmm
kilonu koruman yeterli kiloın normal...
bal tarçın çörek otu pko ya iyi geldiğinden yapıyor arkadaşlarım ben yapmadım ama ayrı ayrı tüketiyorum...

canım benim eşim ne sigara ne içki ağzına sürmez bunlarla onun ilgisi yok sadece çok sinirli olsa olsa sinirinden yada şu anda yaşadığımız streslerden evle ilgili olur diye düşünüyorum ikimizde şu anda selenyum e içiyoruz cuma günü bir baktıralım ne çıkıcak çok merak ediyorum

bu arada metformin kesinlikle banada yaramadı onu içtiğimden beri bir kaç kilo aldım diyebilirim bende de mide bulantısı yapmamıştı biliyorsun ben yürüyüşe başladım bir haftadır kilom hala aynı ama şu anda çok dikkat ediyorum yürüyüşe başladımdan beri kilo vermem lazım en azından üç dört kilo :44:
anladım canım o zaman bakılır ona da için rahat olur... sen elinden geleni yapıyorsun çünkü ....
adetlerimi düzenledi çok şükür ama ben bu kilo işine dayanamıyorum...31 yaşındayım daha ve hamileliğe bu kiloyla başlamak istemem.... bende kondüsyon bisikletine başlayacağım şu regl olsun bitsinde...

kızlar selam...hayıt çörekotu kestane balı tarçın aldım...hayıt hariç hepsini karıştırdım..hayıtında demleyerek çay gibi içildiğini biliyorum..
benim bugünlerde regl olmam lazım..regl halindeykende yenir içilirmi bu aldıklarım
hayıtı regl ken günde bir fincan içebilirsin...

canım bunu biryerde kullanan birinin ağzından okumuştum.
eğerki miktar fazla geliyorsa bu defa istenen etkinin tersini gösteriyormuş metformin.
yani belkiş de 2 tane fazla geliyor sana tekrar 1 e dönemn gerekebilir bir süre daha böyle giderse
anladım canım belkide bilmiyorum ki nasıl anlayacağım bunu.... adetimi düzenledi bakalım bir ay daha böyle içeyim adeti daha öne çekmezse 1 e indiririm tekrar....
sağol :KK1:

mm lik kistler polikistikover yumurtalık demek.... kilolu musun? kilo hiç iyi gelmiyor.... ben gliforla adet getirtip hamile kalmaya çalışıyorum...glifor son 4 aydır adetlerimi düzene koydu ondan öncesi benimde çok sıkıntılı ilaçsız adet olamazdım.... glifor insülin direncine karşı ilaç metformin içerikli...

Son düzenleme:
=bicim;23901034]kilonu koruman yeterli kiloın normal...
bal tarçın çörek otu pko ya iyi geldiğinden yapıyor arkadaşlarım ben yapmadım ama ayrı ayrı tüketiyorum...

anladım tşk ederımmm bende denıyım bakalım sogan kurunude denıycem ayy mıdem allak bullak olcakk
anladım canım o zaman bakılır ona da için rahat olur... sen elinden geleni yapıyorsun çünkü ....
adetlerimi düzenledi çok şükür ama ben bu kilo işine dayanamıyorum...31 yaşındayım daha ve hamileliğe bu kiloyla başlamak istemem.... bende kondüsyon bisikletine başlayacağım şu regl olsun bitsinde...

hayıtı regl ken günde bir fincan içebilirsin...

anladım canım belkide bilmiyorum ki nasıl anlayacağım bunu.... adetimi düzenledi bakalım bir ay daha böyle içeyim adeti daha öne çekmezse 1 e indiririm tekrar....
sağol :KK1:

mm lik kistler polikistikover yumurtalık demek.... kilolu musun? kilo hiç iyi gelmiyor.... ben gliforla adet getirtip hamile kalmaya çalışıyorum...glifor son 4 aydır adetlerimi düzene koydu ondan öncesi benimde çok sıkıntılı ilaçsız adet olamazdım.... glifor insülin direncine karşı ilaç metformin içerikli...[/QUOTE]

inş gormessınde gıtmene gerek kalmaz canmm bende baslıcam bakalım ınsallah hayırlı bebişlerımız olur ..

inşallah cnm amiiiinnn allah her isteyene verir inşallah

mm lik kistler polikistikover yumurtalık demek.... kilolu musun? kilo hiç iyi gelmiyor.... ben gliforla adet getirtip hamile kalmaya çalışıyorum...glifor son 4 aydır adetlerimi düzene koydu ondan öncesi benimde çok sıkıntılı ilaçsız adet olamazdım.... glifor insülin direncine karşı ilaç metformin içerikli...

evet cnm benimde pko var zaten, benim kilom 68 ama boyumda 1.73 çok kilolu sayılmam ama yine de vermek için uğraşıyorum, ben de kendimi bildim bileli ilaçla adet görüyorum bu ay bekliyorum olmazsam sanırım doktor da o tarz ilaçlarla yumurtlamamı düzene sokacak, inşallah tabi.

bende aldım bisikletten ama burda değil çeyizlik eşyalarımın olduğu yerde evime geçince çıkartıcaktım pişman oldum valla keşke yollamasaydım yürüme bandı da istiyorum ikisi bana yeter dukan diyeti var o benim kafama yattı onu araştırıcam iyicene :44:

ne güzel yumoşlarına maşallah canım benim evet gidecem daha fazla beklemek istemiyorum ama eşimde şimdi zayıfla diye tuturdu nasıl zayıfladıgımı görmüyor sankı deli yaaaa bu ay kesin gitcem ama bakalım hayırlısı artık

senin bu eşini oklavayla kovalıcam :KK9::KK9:
sıkıştırmasın seni.. ve bence erteleme arkadaşım.. tez zamanda başla tedavilere çalışmalara.. bu yol uzun bir yol kimi zaman.. başımıza ne geleceği belli değil.. tedavi olmayacaksan bile kontrollerini yaptır en azından..

canım ben regli oldum hemde yoğun bir şekilde bugün üzmüyorum kendimi çünkü en azından metforminin işe yaradığını düşünüyorum 29. günde regli oldum yaklaştığımı hissediyorum bebeğime Allah büyüktür senin aşılamanıda bekliyorum bende çünkü doktora başladığımda aşılama ile başlıycam klomen falan düşünmüyorum iyi bir doktor buldum çorluda ona gidicem evime geçer geçmez hem metforminide bırakmadan içicem eşimide kandırdım 5 gün perhiz yapıp oda test yaptırıcak cuma günü en azından onu aradan çıkarmak istiyorum inşallah bomba gibi çıkarda aşılama için umut olur içimde :KK16:

hadi hayırlı olsun yeni ayın..
aşılamayı klomenle de yapıyorlarmış.. hele bi o günler gelsin de.. önemli olan anlaşabileceğin bir doktor bulmak..
eşine gelince de 5 gün uzun bir süre canım.. bizim doktor 3 günlük perhiz önermişti.. daha geç olursa spermler ölmeye başlar ve haraketli oranı düşer demişti.. aklında olsun.. bence bir araştır derim.. :KK34:
inşallah onun değerleri normal çıkar..
bakalım bizimde aşılama öncesi alınacak örnekten sayım yapılacak.. nasıl çıkacak sonuçlar..

kızlar merhaba ben uzun süredir yazı yazmıyordum beni bilen hatırlar bir gebelik yaşamıştım kalbi amadığı için aldılar geçen sene
ve 1 senedir çocuk için uğraşıyodum nisanda regl olunca klomen kullanacaktım ilk defa ama mucize ya işte bugun test yaptım kan 102 çıktı hcg
buraya kadar iyi
yalnız geçen hafta ben idrar yolu iltihabı yüzünde doktora gitmiştim tavanic diye bir ilaç kullandım 7 gün ve doktor bana eğer hamileysen almamız gererkir dedi
şimdi kadın doğumcum ile görüştüm daha çok yeni haftaya bakalım belki bişey olmamıştır dedi bılmıyorum çok kotuyum ne olur bana yardım edin saatlerdir ağlıyorum...

canım tebrik ediyorum :nazar:
sakın moralini bozma.. çünki sen bebekten haberdar olana dek içtiğin yediğin yaptığın şeylerden sorumlu değilsin der her yerde.. ama öğrendikten sonrası senin sorumluluğunda.. aklına kötü şeyler getirip kendini de bebeğini de üzme.. hayırlısı ile inşallah bebeğin sağlıkla dünyaya gelecek.. :KK16:

maşallah canım benim ya o zaman aşılamayı şöyle 2 yumurtanın olduğu yumurtalığa ağarlık vererek yapar doktorun tabi diğerine de yapsın ay çok güzel ya......
:nazar: diğerleri gelişmez artık bundan sonra korkma canım....
hepsi çatlasın ve tutsun ay ne güzel.... sen aklını çok rahat tut herşeyi doktorun halledecek....

canım özellikle sordum aşılama işlemi nasıl olacak diye..
doktorumun masasında bir model var orada göstererek izah etti.. rahmin tüplere yakın yerine spermleri bırakıyorlarmış.. spermler ne tarafa yönelirse artık.. :KK9::KK9:
inşallah yumurtalar sıkıntısız şekilde çatlar ve Allah'ın izni ile hamiş kalabilirim.. çok heyecanlıyım valla ne yalan söyleyim :KK9::KK9:
çarşamba sabah 9da kontrolüm var bakalım ne durumda olacaklar o gün.. birde doktorumun böyle 2 günde bir kontrol etmesi çok hoşuma gidiyor.. yakın takip ediyor işi ihtimallere bırakmıyor..

canım çok ama çok sağollll.inşallah seninde aşılşaman sorunsuz geçer ve hemen bebişine kavuşursun canımmmm.benim bu ayda olmadı herhalde göğüslerde ağrı sızı yok çünküüü.ayyy canım inşallah bu ay hamile kalırsında senden ricammm sakın unutma adetine 10 gün kala ne belirtilerin oldu diyeee.AYYY kız sanki kesin hamile kalacakmışsın gibi konuştum Allah mı söyletti neeee..

inşallah sağlıkla yumoşları çatlatır aşılama olabilirim.. belirtilere bu kadar takılma bence.. herkesde farklı şeyler ortaya çıkabiliyor.. düşün ki bir arkadaşım 5 senedir uğraşıyormuş.. sayısız aşılama deneyimi olmuş 4 de başarısız tüp bebek.. yeniden tüp bebek yapacaklarken doktora 1 ay dinlenmek istiyorum diyor.. söktürücü içiyor, adet oluyor.. bir sonraki adete gidecek doktora tüp bebek yaptıracak.. ama bekle bekle gelmiyor.. 40 gün olunca söktürücü içiyor.. yine olmuyor.. etti mi sana beklediği süre 60 gün.. az daha durayım diyor.. bekle bekle gelmiyor kırmızılar.. ne ağrı ne sızı.. ne belirti.. bir an önce gelse de başlasak tüp bebeğe diyor.. bu arada eşinin ileri hareketlisi %1 ve morfolojisi de %2lerde.. ama Rabbim ol demiş olmuş işte.. doktora adet olmadın diye gidiyor.. adam ultrasona alıyor koskoca bebek nerdeyse :KK9::KK9:bebek nerdeyse 2 buçuk aylık olmuş düşün.. tabi bunlar şoklarda.. sakın umudunu kaybetme ama belirtilere de aldanma derim.. :KK34:

gyaman canım bize verilen kağıtta spermiogram için 3 günden az 5 günden fazla perhiz olmamalı yazıyordu...72 saat en güzeli canım....

anladım tşk ederımmm bende denıyım bakalım sogan kurunude denıycem ayy mıdem allak bullak olcakk
aç karnına iç soğan suyunu sonra biraz geçsin bişeyler atıştır tok karnına olmaz canım...

evet cnm benimde pko var zaten, benim kilom 68 ama boyumda 1.73 çok kilolu sayılmam ama yine de vermek için uğraşıyorum, ben de kendimi bildim bileli ilaçla adet görüyorum bu ay bekliyorum olmazsam sanırım doktor da o tarz ilaçlarla yumurtlamamı düzene sokacak, inşallah tabi.
evet senin de sınırda kilon dikkat etmen gerekli benim gibi...
doktorlar yumurta geliştirici klomen veriyorlar genelde ve sonra çatlatma iğnesi ama tek başına önce glifor denenmeli bence... çünkü bu ilaç klomen + iğnenin etkisini yapıyor hemde hormon hapı değil bu....doktoruna danış bence ....:KK34:

bende aldım bisikletten ama burda değil çeyizlik eşyalarımın olduğu yerde evime geçince çıkartıcaktım pişman oldum valla keşke yollamasaydım yürüme bandı da istiyorum ikisi bana yeter dukan diyeti var o benim kafama yattı onu araştırıcam iyicene :44:
canım iyi yapmışsın bizde eşimle yürüyüş bandı almayı düşündük ama artık onu koyacak yer yok evimizde :))

canım özellikle sordum aşılama işlemi nasıl olacak diye..
doktorumun masasında bir model var orada göstererek izah etti.. rahmin tüplere yakın yerine spermleri bırakıyorlarmış.. spermler ne tarafa yönelirse artık.. :KK9::KK9:
inşallah yumurtalar sıkıntısız şekilde çatlar ve Allah'ın izni ile hamiş kalabilirim.. çok heyecanlıyım valla ne yalan söyleyim :KK9::KK9:
çarşamba sabah 9da kontrolüm var bakalım ne durumda olacaklar o gün.. birde doktorumun böyle 2 günde bir kontrol etmesi çok hoşuma gidiyor.. yakın takip ediyor işi ihtimallere bırakmıyor..
ayy ne güzel tüplere yakın yere bırakacak zaten yumurta hücresi çatlayıp çıktığında Allah tarafından mucize bir salgı salgılıyor belgeselde görmüştüm bu salgı spermleri kendine çekiyormuş canım mıknatıs gibi... tüm bu hamilelik başlangıcı insanın oluşumu Allah ın mucizesi ve bizlere en güzel armağanı...

Son düzenleme:

çok sağol canım iyiyim adet olayım bitsin
de spora başlayım diye sabırsızlanıyorum....
ben yumurtlama olana kadar spor yapıyorum sonra 15 gün dinleniyorum....adet bitiyor spora devam ediyorum....
acıkma hissi sık geliyor canım...bilmemki neden böyle oldu bişey yeme isteği habire aklımda bazen rüyamda bile yiyecekler görüyorum :KK30:
sen nasılsın?
İnşallah canım başlarsın moralini bozma.Adete yakın ve adetliykende iştah açılıyor sanki.Rüyanadamı giriyor yiyecekler canım benim neoldu sana böyle:KK1::18:Metformin yaramadımı yoksa:44:Bende diyete devam ediyorum tiroit ilacı kullanıyorum.Çarşamba günü fakültede kontrolüm var endokrin bölümünde.Gidince soracağım metabolizma hızlandırıcı birşeyler varmı çaresi ne diye.Ben tiroit ilacını kullnırsam normal hızda vermye bşlarım diye düşündüm.Veriyorumda canım gıdım gıdım.Diyetisyene gitmiyorum artık aynı şeyler kendi çabamla vermeye karar verdim.Hiç olmssa ona verecğim parayı başka bir ihtiyaca veririm.Spor yapıyorum bırakmadım yaz gelince daha iyi veririz gibime geliyor:KK8::KK34:
haklısın canım benim spora devam ben zaten heptempolu yürüyorum yürüyüşe mekik devam evet harika olcak yedıklerımız yazmak belkı burda katılan olurdaaa liste yaparız bu ay deniycem bal tarçını ama bakalım doktor ne diycek ona göree deneme yapcam :)))

ben rahim şeklimden ötürü böyle yaptım canım ama rahimle ilgili tedavi olayım yaparım spor bebek gelecekse her türlü gelir....

:KK9::KK8: mekik çek tabi bir de kalça çalış canım....koşmak olmaz... yürüyüş de olur tempolu.... bırakma sporu yarın o zaman yazalım seninle yediklerimizi... katılmak isteyen arkadaşlar da katılsın....
:KK76:
bal tarçın çörek otu işe yarar mutlaka diye düşünüyorum...

ben çıkıyorum ütüler beni bekler gece belki gelirim yine...
Kızlar menümü paylaşacaksınız?Bende paylaşabilirim diyetimi vs:KK34:
canım benim çok sağollll.bu arada bebek işine üzülme olacağı varsa ne olursa olurrrr.Allah zamanı uygun görmemiştir.her şer de bir hayır vardır bunu unutma canımmmm.

Merhaba canım özlettin kendini epeydir yoktun.Teşkler umarım sende iyisindir.:KK34:Hayırlısı olsun canım sınavın içinde başarılar dilerim.Alınca net sık sık gelirsin artık topiğe kendine iyi bak:KK16::KK54:

İnşallah kötü birşey değildir canım aklına kötü şey getirme geçmesse doktora gidersin:KK16:

Sendende Allah razı olsun canım aminnn inşallah hepimize nasip olur:KK16::KK34:

Bende öyle birşeyler duymuştum göbeği düşme olayını.Allah bağışlasın yiğenlerinide darısıda sana ve bizlere olsun :KK16::KK49:

Bende sabahları bazen kalkamıyorum hava değişimindende olabilir canım.Duphaston içiyorum canım tamam 8 gün içerim teşkler:KK16:İnşallah sende iyi bir doktor bulursunda güzel sonuçlar alırsın:KK16::KK34:

Güzel dileklerin için teşkler canım.Allah sanada sağlıklı doğumlar nasip etsin ve bebeğine kavuştursun:KK16::nazar::KK49:

Canım ben meryem suresinin hepsini okuyorum sabah namazından sonra ilk 30 ayeti okumak şartmı?Oruç tutulduğunu bende bilmiyordum Allah razı olsun bilgilendirdğin için.Yer gök duayla canım Allah'tan bekliyeceğiz herşeyi:KK16::KK34:

tatlım hayırlısııı tabiki ama göğüslerde ağrı kısmı yok gibi demekki bu ayda KARAVANA

bende bu ay bal tarçın çörek otunu yapmak istiyorum oda yumurta geliştiyor değilmiii.bunu yapanlar bol bol yumurtlama akıntısı görmüşşş umarım bizde görürüz ve anlarız yumurtlama olduğunuuu.
Canım internetten meryem suresi diye yaz çıkıyor ordan.Arapça biliyorsan arapçasını oku. türkçeside var ben tamamnını okuyorum duadan zarar gelmez sende oku tamamını 41 gün günde 1 defa okuyacaksın ardından 3 gün oruç tutulacakmış bende bilmiyordum öyle söyledi arkadaşlar.Allah dualarımızı kabul etsin inşallah:KK16::KK34:
Yürüme bandı iyi canım tavsiye ederim.Bu dukan diyetinide çok kişiden duyuyorum faydasını.Ben normal kendi diyetimi yapıyorumda onuda merak ettim:KK31:
canım benim eşim ne sigara ne içki ağzına sürmez bunlarla onun ilgisi yok sadece çok sinirli olsa olsa sinirinden yada şu anda yaşadığımız streslerden evle ilgili olur diye düşünüyorum ikimizde şu anda selenyum e içiyoruz cuma günü bir baktıralım ne çıkıcak çok merak ediyorum

bu arada metformin kesinlikle banada yaramadı onu içtiğimden beri bir kaç kilo aldım diyebilirim bende de mide bulantısı yapmamıştı biliyorsun ben yürüyüşe başladım bir haftadır kilom hala aynı ama şu anda çok dikkat ediyorum yürüyüşe başladımdan beri kilo vermem lazım en azından üç dört kilo :44:

Kızlar kafam karıştı bu metformin kilo verdirmiyormuydu nasıl kilo aldırıyor bende 1000 mglığını içmeye başladım bakalım ne olucak?

İnşallah canım başlarsın moralini bozma.Adete yakın ve adetliykende iştah açılıyor sanki.Rüyanadamı giriyor yiyecekler canım benim neoldu sana böyle:KK1::18:Metformin yaramadımı yoksa:44:Bende diyete devam ediyorum tiroit ilacı kullanıyorum.Çarşamba günü fakültede kontrolüm var endokrin bölümünde.Gidince soracağım metabolizma hızlandırıcı birşeyler varmı çaresi ne diye.Ben tiroit ilacını kullnırsam normal hızda vermye bşlarım diye düşündüm.Veriyorumda canım gıdım gıdım.Diyetisyene gitmiyorum artık aynı şeyler kendi çabamla vermeye karar verdim.Hiç olmssa ona verecğim parayı başka bir ihtiyaca veririm.Spor yapıyorum bırakmadım yaz gelince daha iyi veririz gibime geliyor:KK8::KK34:

Kızlar menümü paylaşacaksınız?Bende paylaşabilirim diyetimi vs:KK34:

diyetini paylaş tabi canım en azından yemek seçeneleri olur bize de....
ben yediklerimi yazacağım ecrine o da bana yazacak ki yerken abartmayalım ne yediğimizi bilelim...
evet adet yakın diye böyle oldum.... metformin hormonlara yaradı ama iştahım çok açık.... aslında rüyada yiyecek görmek ve çok aç uyanmak tip2 diyabet belirtisi olabilirmiş... bana çok sık oluyor bu annem şeker hastası korkuyorum... şimdiden önüne geçmezsem işim zor....

tabi canım troid hapı sende kilo vermende işe yarayacaktır...

iyi geceler kızlar ben çıkıyorum... :KK16:

Son düzenleme:
diyetini paylaş tabi canım en azından yemek seçeneleri olur bize de....
ben yediklerimi yazacağım ecrine o da bana yazacak ki yerken abartmayalım ne yediğimizi bilelim...
evet adet yakın diye böyle oldum.... metformin hormonlara yaradı ama iştahım çok açık.... aslında rüyada yiyecek görmek ve çok aç uyanmak tip2 diyabet belirtisi olabilirmiş... bana çok sık oluyor bu annem şeker hastası korkuyorum... şimdiden önüne geçmezsem işim zor....

tabi canım troid hapı sende kilo vermende işe yarayacaktır...

iyi geceler kızlar ben çıkıyorum... :KK16:

Tamam canım paylaşırım.Allah korusun değilsindir inşallah diyabet felan:18:Tedbir almak lazım tabiki.İleride göreceğim canım tiroit ilacının faydasını şuan için kilo konusunda normal hızda değil yani hayırlısı olsun bakalım.Sizde paylaşın neler yediğinizi.Annenede geçmiş olsun Allah şifa versin.Hastalık zor herşeyin başı sağlık.Bende çıkıyorum iyigeceler:KK16::KK3:

Tamam canım paylaşırım.Allah korusun değilsindir inşallah diyabet felan:18:Tedbir almak lazım tabiki.İleride göreceğim canım tiroit ilacının faydasını şuan için kilo konusunda normal hızda değil yani hayırlısı olsun bakalım.Sizde paylaşın neler yediğinizi.Annenede geçmiş olsun Allah şifa versin.Hastalık zor herşeyin başı sağlık.Bende çıkıyorum iyigeceler:KK16::KK3:

zaten hızlı kilo vermek sağlıklı değil yavaş vermeli kiloyu uzmanların dediği bu.... hızlı verilen kilo sabit kalması zor geri alınması kolay ama yavaş verilen kilo sabitleniyor ve tekrar kilo almak kolay değil... o yüzden acele etme canım....

ecrincim bak buraya yazıyorum sabah eşimle bir kalktığımdan kahvaltımı ettim...
yediklerim:
2 dilim kızarmış siyah ekmeki,çay, beyaz peynir ve zeytin 1 kaşıkda reçel yedim.
yumurtayı bilerek yemiyorum çünkü onu ara öğün olarak tüketiyorum. Haşlanmış yumurtanın çok fazla tok tuttuğunu fark ettim. Saat 12 gibi acıktığımda bir dilim kızarmış ekmekle haşlanmış yumurta yiyorum hem ekmekle beraber 150 kalori oluyor çok az hem de 3 saat tok tutuyor beni yumurta....
öğlen yemeğimi de geç yemiş oluyorum... yani 14.30 gibi öğlen yemeği yiyorum...hem bi yandan ara öğün yaptığımdan metabolizmam çalışmaya devam ediyor....
akşam 18.00 gibi birşeyler yiyip sonrasında da yememeye çalışıyorum çünkü ne kadar erken akşam yemeği yenirse o kadar kolay gidiyor kilo çünkü akşam yenen yemeği yakacak zaman yok.... gece çok acıkırsam meyve serbest.... ben genelde günümü böyle geçiriyorum...

Son düzenleme:
zaten hızlı kilo vermek sağlıklı değil yavaş vermeli kiloyu uzmanların dediği bu.... hızlı verilen kilo sabit kalması zor geri alınması kolay ama yavaş verilen kilo sabitleniyor ve tekrar kilo almak kolay değil... o yüzden acele etme canım....

ecrincim bak buraya yazıyorum sabah eşimle bir kalktığımdan kahvaltımı ettim...
yediklerim:
2 dilim kızarmış siyah ekmeki,çay, beyaz peynir ve zeytin 1 kaşıkda reçel yedim.
yumurtayı bilerek yemiyorum çünkü onu ara öğün olarak tüketiyorum. Haşlanmış yumurtanın çok fazla tok tuttuğunu fark ettim. Saat 12 gibi acıktığımda bir dilim kızarmış ekmekle haşlanmış yumurta yiyorum hem ekmekle beraber 150 kalori oluyor çok az hem de 3 saat tok tutuyor beni yumurta....
öğlen yemeğimi de geç yemiş oluyorum... yani 14.30 gibi öğlen yemeği yiyorum...hem bi yandan ara öğün yaptığımdan metabolizmam çalışmaya devam ediyor....
akşam 18.00 gibi birşeyler yiyip sonrasında da yememeye çalışıyorum çünkü ne kadar erken akşam yemeği yenirse o kadar kolay gidiyor kilo çünkü akşam yenen yemeği yakacak zaman yok.... gece çok acıkırsam meyve serbest.... ben genelde günümü böyle geçiriyorum...

günaydın canım çok iyi kahvaltı yapmışssın maşallah :nazar: bende sabah 3 dilim kızarmış tam buğday ekmeği biraz peynir ve 2 siyah zeytin 4 yeşil zeytin yedim 1 bardak şekersiz çay içtim arayı 11gibi yaparım bende ama ne yiycem bilmiyorum 12-30 /1 gibide öğle yemeğine çıkıyoruz ona göre ayarlamam lazım.ben monti diyeti yapıyorum yaa montide yumurtayla ekmek yenmiyordu yanı biz yemiyoruz proteinle karbonhidratlar aynı anda tüketilmemeli diyordu yumurta ekmek yasaktı ama yanlışmı biliyorum bilmiyorum yanı neyseee birbirimizin yediklerini örnek alalım :) sonuç güzel olcak eminim ateş tablomu paylaşıyorum sag tarafımda batma var adetmı olcam nee olursamda süper olur olmazsam daha süper olurr :)))) bide benim bugun boğazım yanıyorr hasta olcam galıbaa :KK43:
http://www.fertilityfriend.com/home/34b965

Son düzenleme:
selam kızlar beklemek çok zor ya daha 2 hafta var adet tarihime ve hamiile değilsem bile adet olamıyorum ilaçsısz en azından 10 gün geçmesi lazımmış adetten sökücü içmek için oda 10 gün sürerse boşa giden 1 ay offff :KK43:

avitrelle iğne oldum kızlar bu adetin çabuk gelmesini sağlıyormu ben öyle duydumda doğrulugu ne kadar??

X