Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

=diclee;23914753]bende metformin kullanıyorum ama günde 1 defa söyledim 2ye çıkaralım yok dedi ama bu sefer gidince 2ye çıkartacam yaa... sende baya bi dolmuşsun beni geçmişsin :)))

Allah yardım etsin doktoruna söyle yazsın sana metformini iyi bir ilaç.. bu arada bende bugun başladım soğan kürüne öğle ve akşam yapıyorum ya bari hamile değilsem bile gününde adet oliyim diye offff:26:[/QUOTE]

aynen canım yaa doldum kı ne doldumm ama bu aydan sonra daha rahat olucamm 3 aydır kendımı sıktım olcammı olcammı tutucakmı bıde benım eşim daha pek bır ısteklı deıl kendı basıma mucadele edıyorum hayatımm napıyım metformını ben burda duydum valla dıcem banada versın kac tane hap ıcıyorum mıdem alt ust oldu bide bende reflude var Eki Görüntüle 381889 Eki Görüntüle 381889 Eki Görüntüle 381889

=diclee;23914753]bende metformin kullanıyorum ama günde 1 defa söyledim 2ye çıkaralım yok dedi ama bu sefer gidince 2ye çıkartacam yaa... sende baya bi dolmuşsun beni geçmişsin :)))

Allah yardım etsin doktoruna söyle yazsın sana metformini iyi bir ilaç.. bu arada bende bugun başladım soğan kürüne öğle ve akşam yapıyorum ya bari hamile değilsem bile gününde adet oliyim diye offff:26:[/QUOTE]

aynen canım yaa doldum kı ne doldumm ama bu aydan sonra daha rahat olucamm 3 aydır kendımı sıktım olcammı olcammı tutucakmı bıde benım eşim daha pek bır ısteklı deıl kendı basıma mucadele edıyorum hayatımm napıyım metformını ben burda duydum valla dıcem banada versın kac tane hap ıcıyorum mıdem alt ust oldu bide bende reflude var Eki Görüntüle 381889 Eki Görüntüle 381889 Eki Görüntüle 381889

evet ama içtiğin ilaçlarıda doktoruna gösterde öyle yazsın metformini sana.. bende bayaaa dolmuşum ama gel görki sabırdan başka çaremi var

evet ama içtiğin ilaçlarıda doktoruna gösterde öyle yazsın metformini sana.. bende bayaaa dolmuşum ama gel görki sabırdan başka çaremi var

öylee canım sabredıcez hepımiz ben daha beterdım salya sümük aglıyordum tek basıma hep ama bu siteye gırdıgımden beri daha ıyıyım cunku cok karamsardım sımdı bakıyorum kı hepımız burda mucalede edıyoruz bırınden duyduklarımızı yapmaya calsııyoruz doktrlarmızın dedıklerını paylasıyoruz nede olsa hepımızın farklı doktorları allahım hepımızın kucaklarını boş bırakmasın ben dısarı cıktıgım zaman bile gozum hep hamılelerı goruyordu ve cok uzuluyordum caktırmasamda Eki Görüntüle 381903

yeşillll iyiyiz canım, ben de merak ettım yoksun dıye.Kolay gelsın sana :13:
5.kez aramam sonuc verdı ve doktora ulaşabıldım:KK14: 9 nısan pztesı buyuk gun, rahım fılmı cekılıyorum:KK14:

Son düzenleme:
lh 15 olması yüksekmiş canım onu dşürmen lazım önce soğanda düşürümüş zaten.TORCH TESTİ ne canımm.
.

cnm torch testi mutlaka yaptırman lazım o test daha önce geçirdiğin bazı hastalıklarını tespit ediyo özellikle kızamıkçık hastalığını hamile kalmadan önce geçirmen gerekiyo yoksa hamileyken geçirirsen çocuk sakat doğabiliyo ya da yaşamını yitirebiliyo, bu testle daha önce bu hastalığı geçirmişmisin onu görüyolar, eğer geçirmediysen aşısını yapıyolar ve bu aşı olduktan yaklaşık ay sonrasına kadar gebe kalmamaya dikkat ediyosun. bir an önce yaptır bence.

selam kızlar.bir sorum olacaktı.perşembe günü ovitrelle vurundum.ama dün çok hafif kahverengi lekelenmem oldu ayrıca bu sabah da oldu.kanama değil de lekelenme.dün hesaplarıma göre yumurtlama günümdü acaba yumurtlama kanaması mı yaşadım.belim de çok ağrıyor.başına böyle bişey gelen var mı?????

duymuştum böyle bişeyi ama bende hiç olmadı topiktede denk gelmedim.

bendede mide problemi var ama bende 2 ye çıkaraacammm.ayyyyyyyyyyyy kızlar asıl dolan benim demin esra erol seyrediyordum programda kadın faceni açtı tam orda bir fotograf vardı bebeği kucağında yemek yediriyorr.ayyyyyyyy ben başladım ağlamayaaaaaaa nasıl ağlama salya sümük resmen isyanlardaydımmm.kriz geldi sanki :KK43::KK43::KK43::KK43:offf yarabbimmm ya artık daynaack gücüm hiç kalmadı sanırımmm benim.1 yıl 3 ay oldu uğraş didin durr sonuçta yok bişeyyy yıprandım vallahi.soğan 3 kere denedim brokoli denedim 6 klomen denedim metformin 5. ay bitti yada 6. ay tam hatırlamıyorumm.eşimin testleri normal sorun yokk.daha ne denemeliyim hala bilmiyorummmm.

yeşillll iyiyiz canım, ben de merak ettım yoksun dıye.Kolay gelsın sana :13:
5.kez aramam sonuc verdı ve doktora ulaşabıldım:KK14: 9 nısan pztesı buyuk gun, rahım fılmı cekılıyorum:KK14:

inşallah filmin sonucu temiz gelirde ben gibi aklın karma karışık kalmazzzzzz.

buldum neyi deneyeceğimi bal tarçın çörek otu bi o kaldı çünküüü, bide metformini 2 ye çıkaracam.ateş i ölç ölç bir hal oldum zatenn.ki bu ay ölçmeye 20.gün başladım son günlerimde.offfffffffff ki ne offffffffffffffffffff.

=123m;23918283]duymuştum böyle bişeyi ama bende hiç olmadı topiktede denk gelmedim.

bendede mide problemi var ama bende 2 ye çıkaraacammm.ayyyyyyyyyyyy kızlar asıl dolan benim demin esra erol seyrediyordum programda kadın faceni açtı tam orda bir fotograf vardı bebeği kucağında yemek yediriyorr.ayyyyyyyy ben başladım ağlamayaaaaaaa nasıl ağlama salya sümük resmen isyanlardaydımmm.kriz geldi sanki :KK43::KK43::KK43::KK43:offf yarabbimmm ya artık daynaack gücüm hiç kalmadı sanırımmm benim.1 yıl 3 ay oldu uğraş didin durr sonuçta yok bişeyyy yıprandım vallahi.soğan 3 kere denedim brokoli denedim 6 klomen denedim metformin 5. ay bitti yada 6. ay tam hatırlamıyorumm.eşimin testleri normal sorun yokk.daha ne denemeliyim hala bilmiyorummmm.

CANIM BENDE aynı esrayı ızlıyordum valla senın bayadır olmuss yaa kıyamam vallahı ınanın cok uzuluyorum yaa hem kendıme hemde burda dıdınen ınsanlara bır arkadasım var ya hanı derler ya kocası ceket atsa o derece 3 bebegı oldu yaa rabbım dıyrum banada bır tane nasıp et dusun kız artık kordonlarını baglattı butun arkadaslarım soruyor sız dusunmuomusunuz evlenelı 2 sene olmus yok dıyorum daha erken ahh ıcım parcalanıyor amaa allahım duy burdakı arkadaslarımlaaaa benimm sesımıdeeeeeeee saglıklı bebişler nasip et bizleredeee

inşallah filmin sonucu temiz gelirde ben gibi aklın karma karışık kalmazzzzzz.[/QUOTE]

buldum neyi deneyeceğimi bal tarçın çörek otu bi o kaldı çünküüü, bide metformini 2 ye çıkaracam.ateş i ölç ölç bir hal oldum zatenn.ki bu ay ölçmeye 20.gün başladım son günlerimde.offfffffffff ki ne offffffffffffffffffff.

duymuştum böyle bişeyi ama bende hiç olmadı topiktede denk gelmedim.

inşallah filmin sonucu temiz gelirde ben gibi aklın karma karışık kalmazzzzzz.

123m canım nasılsınız ? çok fala yazılmış okuyamadım.sanırım tuncss başlamış tedaviye hadi hayırlısı olsun.gyaman ve sen umutluydunuz bu ay gelişmeler nasıl.
merak etme biraz daha sabırlı ol ,Allahın izniyle gelecek bebeğin .bende senin gibi her aya bir kür denk gelecek şekilde sıraya koymuştum .en son yine soğan yapayım diyordum ,bu arada adetin ilk 10 günü 1 fincan adaçayı iç.metformini 2 ye çıkarman iyi olacak.:KK16::KK16:

geçmişi okuyamadım.. yoğun bir projem var.. 2 aya yetiştirmem gerek çok zamanımı alıyor.. daha topiğe sık uğrayamayacağım. buna çok üzülüyoum.. projeyle çalışırken gözleirm iflas etmeye başladı bile.. yurt dışına gitmeyi düşünüyorum proje kabul edilirse dua edin bana..

bicim bugün adet olmam gerekiyor ama kırmızlıar gelmedi hala :2:
bahar27,ecrin87,,gyaman,,tuncs,,WAW,,saadet26,,filiz86,,crimson,,busmai,,karabocuq,,cvr,,busmai,,lepi.. ve şuan aklıma gelmeyenler nasılsınız kızlar?

geçmişi okuyamadım 123m bana özetler miisn canım ?

kolay gelsin hemşerim.. yurtdışına gideceksin demek ki.. inşallah projen başarılı olur emeklerinin karşılığını alırsın.. çok çok öpüyorum :KK16:

Allahım sen nelere kadirsin yaaaa.vallahi şu hamilelik işi en ummadığın plan program gün takip etmediğin zamanda oluyor herhalde canımmmm.ya bişey soracam tuncsss bende aşılama düşünmeye başladım ama benim sol tüp ya yokkk yada kapalı bu durumda aşılama olabilirmi bir fikrin varmı canımmm.

canım valla hiç bi fikrim yok bu durumla ilgili.. iyi bir doktor bulmalısın bence kendine.. vakit kaybetmeden ne gerekiyorsa yap, zaman su gibi akıp geçiyor... ben ilk aylarımı korunarak geçirdiğime ve 1 yıl korunmasız zaman geçiirp beklediğime çok pişmanım.. belki de şimdiye hamile kalmış hatta bebeğimi dünyaya getirmiştim..

etkili olup olmadıgı kousunda tereddütlerim var doktor başka bi iğneden söz etti fiyakı 1.500 yani bibucuk milyarmış o nasıl bişi merak ettim eğer yaşım 24 olsaydı o iğneyi raporla daha ucuza alabiliyormuşum hiç duydunuzmu kızlar

ilk kez duyuyorum böyle bir iğneyi.. çatlatma iğneleri ovitrelle ve pregnyl var..bunun dışında hiç iğne duymadım ve doktorum da hiç bahsetmedi.. bence doktorunun bahsettiği 1500 tllik iğne yumurta geliştirme iğneleridir.. gonal f, pregon vs gibi.. bunların fiyatları dozaja göre değişiyor.. mesela ben gonal f 450 kullanıyorum şuanda ve bu doz bana yetecek gibi gözüküyor.. 300 tl ödedim bu ilaca.. ama doz yetmezse ilave ilaç almam gerekecek.. bunu da yarın öğreneceğiz..
ama doktoruna gittiğinde bi öğren bakalım o 1500 tllik iğne ne imiş..

ya kızlar sız bılgılısınız bana akıl verın sımdı benım hem rahım duvarım ınce onun ıcın hap kullanıyorum gebelık olursa bebek tutunsun dıye bı kac ay kullanmam lazımmıs ayrıca prolaktın var onun ıcınde dostınex kullanıyorum bunun yanında klomen catlatıcı ıgne oldum bı ıse yaramadı seker hapını cok duydum bu topıktee metrofmin ve diaformın kullanlar burda duydum acaba hangısı daha ıyı kı 2 si farklı bır ılacmı

bu ay adet olucam bılıyorum hıssedıyorum gene bır ıse yaramadı malumm.. sogan kurune baslıcam.bu hapları kullansam 3 hap kullanmıs olucam cok fazlamı acaba Eki Görüntüle 381884

metformin ilacın içeriği.. glukophage, diaformin, glifor gibi muadilleri mevcut piyasada.. bence muhakkak birini alıp kullanmaya başlamalısın.. mucize bu ilaç gerçekten..

123m canım nasılsınız ? çok fala yazılmış okuyamadım.sanırım tuncss başlamış tedaviye hadi hayırlısı olsun.gyaman ve sen umutluydunuz bu ay gelişmeler nasıl.
merak etme biraz daha sabırlı ol ,Allahın izniyle gelecek bebeğin .bende senin gibi her aya bir kür denk gelecek şekilde sıraya koymuştum .en son yine soğan yapayım diyordum ,bu arada adetin ilk 10 günü 1 fincan adaçayı iç.metformini 2 ye çıkarman iyi olacak.:KK16::KK16:

selamlar canım.. nasıl geçiyor hamişlik?
ben tedaviye başladım.. tahminlerime göre hafta sonu aşılamam yapılacak.. dualarınızı bekliyorum canlarım..

=tuncss;23920092]kolay gelsin hemşerim.. yurtdışına gideceksin demek ki.. inşallah projen başarılı olur emeklerinin karşılığını alırsın.. çok çok öpüyorum :KK16:

canım valla hiç bi fikrim yok bu durumla ilgili.. iyi bir doktor bulmalısın bence kendine.. vakit kaybetmeden ne gerekiyorsa yap, zaman su gibi akıp geçiyor... ben ilk aylarımı korunarak geçirdiğime ve 1 yıl korunmasız zaman geçiirp beklediğime çok pişmanım.. belki de şimdiye hamile kalmış hatta bebeğimi dünyaya getirmiştim..

ilk kez duyuyorum böyle bir iğneyi.. çatlatma iğneleri ovitrelle ve pregnyl var..bunun dışında hiç iğne duymadım ve doktorum da hiç bahsetmedi.. bence doktorunun bahsettiği 1500 tllik iğne yumurta geliştirme iğneleridir.. gonal f, pregon vs gibi.. bunların fiyatları dozaja göre değişiyor.. mesela ben gonal f 450 kullanıyorum şuanda ve bu doz bana yetecek gibi gözüküyor.. 300 tl ödedim bu ilaca.. ama doz yetmezse ilave ilaç almam gerekecek.. bunu da yarın öğreneceğiz..

metformin ilacın içeriği.. glukophage, diaformin, glifor gibi muadilleri mevcut piyasada.. bence muhakkak birini alıp kullanmaya başlamalısın.. mucize bu ilaç gerçekten..

yanı canım sımdı ben hangısını dıyım bu 3 ılactan :) sız sanırım metformını kullanıyorsunuzz .. bide bu dedıgın gonal f 450 gunluk ıgnemı bana doktorum klomen falan ıse yaramassa gunluk ıgnelere gecelım demıstı

ben tedaviye başladım.. tahminlerime göre hafta sonu aşılamam yapılacak.. dualarınızı bekliyorum canlarım..[/QUOTE]

zaten hızlı kilo vermek sağlıklı değil yavaş vermeli kiloyu uzmanların dediği bu.... hızlı verilen kilo sabit kalması zor geri alınması kolay ama yavaş verilen kilo sabitleniyor ve tekrar kilo almak kolay değil... o yüzden acele etme canım....

ecrincim bak buraya yazıyorum sabah eşimle bir kalktığımdan kahvaltımı ettim...
yediklerim:
2 dilim kızarmış siyah ekmeki,çay, beyaz peynir ve zeytin 1 kaşıkda reçel yedim.
yumurtayı bilerek yemiyorum çünkü onu ara öğün olarak tüketiyorum. Haşlanmış yumurtanın çok fazla tok tuttuğunu fark ettim. Saat 12 gibi acıktığımda bir dilim kızarmış ekmekle haşlanmış yumurta yiyorum hem ekmekle beraber 150 kalori oluyor çok az hem de 3 saat tok tutuyor beni yumurta....
öğlen yemeğimi de geç yemiş oluyorum... yani 14.30 gibi öğlen yemeği yiyorum...hem bi yandan ara öğün yaptığımdan metabolizmam çalışmaya devam ediyor....
akşam 18.00 gibi birşeyler yiyip sonrasında da yememeye çalışıyorum çünkü ne kadar erken akşam yemeği yenirse o kadar kolay gidiyor kilo çünkü akşam yenen yemeği yakacak zaman yok.... gece çok acıkırsam meyve serbest.... ben genelde günümü böyle geçiriyorum...
Güzel olmuş menün:KK1:Ara öğün yemeye dikkat et.Bende yazarım bidahaki sefere artık geç oldu canım çıkıcam zaten iyigeceler öpüyorum.:KK16::KK3::KK54:
günaydın canım çok iyi kahvaltı yapmışssın maşallah :nazar: bende sabah 3 dilim kızarmış tam buğday ekmeği biraz peynir ve 2 siyah zeytin 4 yeşil zeytin yedim 1 bardak şekersiz çay içtim arayı 11gibi yaparım bende ama ne yiycem bilmiyorum 12-30 /1 gibide öğle yemeğine çıkıyoruz ona göre ayarlamam lazım.ben monti diyeti yapıyorum yaa montide yumurtayla ekmek yenmiyordu yanı biz yemiyoruz proteinle karbonhidratlar aynı anda tüketilmemeli diyordu yumurta ekmek yasaktı ama yanlışmı biliyorum bilmiyorum yanı neyseee birbirimizin yediklerini örnek alalım :) sonuç güzel olcak eminim ateş tablomu paylaşıyorum sag tarafımda batma var adetmı olcam nee olursamda süper olur olmazsam daha süper olurr :)))) bide benim bugun boğazım yanıyorr hasta olcam galıbaa :KK43:
34b965 Ovulation charts on FertilityFriend.com
Burda paylaşırız canım menülerimizi sporda olursa geliriz inşallah istediğimiz kiloya.Boğazın yanıyorsa dikkat et grip olmayasın:2:Geçmiş olsun:KK16:
selam kızlar beklemek çok zor ya daha 2 hafta var adet tarihime ve hamiile değilsem bile adet olamıyorum ilaçsısz en azından 10 gün geçmesi lazımmış adetten sökücü içmek için oda 10 gün sürerse boşa giden 1 ay offff :KK43:

avitrelle iğne oldum kızlar bu adetin çabuk gelmesini sağlıyormu ben öyle duydumda doğrulugu ne kadar??
Hayırlısı neyse o olsun canım çok yıpratma kendini olur inşallah:KK16:
geçmişi okuyamadım.. yoğun bir projem var.. 2 aya yetiştirmem gerek çok zamanımı alıyor.. daha topiğe sık uğrayamayacağım. buna çok üzülüyoum.. projeyle çalışırken gözleirm iflas etmeye başladı bile.. yurt dışına gitmeyi düşünüyorum proje kabul edilirse dua edin bana..

bicim bugün adet olmam gerekiyor ama kırmızlıar gelmedi hala :2:
bahar27,ecrin87,,gyaman,,tuncs,,WAW,,saadet26,,filiz86,,crimson,,busmai,,karabocuq,,cvr,,busmai,,lepi.. ve şuan aklıma gelmeyenler nasılsınız kızlar?

geçmişi okuyamadım 123m bana özetler miisn canım ?
Canım Allah yardımcın olsun inşallah gönlündeki gibi olur.Umarım sende iyisindir.Bende kontrole gidicem endokrin bölümüne bakalım hormon sonucum nasıl çıkıcak?:44:Yurt dışına gitme durumunmu var.Allah kolaylık versin canım.Kendine dikkat et görüşürüz:KK16::KK3::KK54:
arkadaşlar herkes şeker hapını günde 2 kez mi alıyor.
ben günde 1 kez 850 mg lık alıyorum 2 yemi çıkarsam acaba.
Ben 2 defa kullanıyorum 1000 mglık olanı.:KK31:
kolay gelsin hemşerim.. yurtdışına gideceksin demek ki.. inşallah projen başarılı olur emeklerinin karşılığını alırsın.. çok çok öpüyorum :KK16:

ben tedaviye başladım.. tahminlerime göre hafta sonu aşılamam yapılacak.. dualarınızı bekliyorum canlarım..

Hadi hayırlısı olsun canım inşallah bu sefer olumlu sonuçlanır:KK16::KK34:

kızlar günaydınn:KK19:

yeşil proje yazıyormuşssun umarım herşey istediğin gibi olur.
diyettekler tam gaz devam verin kilolaarı:))

ben de bu metformine başlayalı sanki iştahım açıldı.
zaten homşnş gırtlaktım acaba psikolojik mi yoksa gözümemi batıyor anlamadım.
ben de bulantı yapmadı bugünden itibaren 2 taneye geçmeyi düşünüyorum.

Atteş tablom yüksek gidiyor ama zaten dananın kuyruğu haftaya bugün kopacak.
bu ateş son gün düşüo:KK43:(
buarada kesikli çizgi ecrinde dikkatimi çekti benim de geçen ay kesikli çizgi imiş.
benim tablom ilk kez çizgi çektiğinden farkı bilmiyordum.
düz çizgi ile arasındaki fark nedir:44:
hepsi yumurtlamış demek değil miki:44:

canım benim dualarım seninle çok güzel olacak umutlandırmak istemem aslında ama içime çok güzel şeyler doğuyor,dualarımdasın merak etme .İnşallah emeğinin karşılığını Allahın izniyle alırsın.benimki fena değil,hyamileliktede insan çok karışık duygular içine giriyor.duygusallık hat safhada.bu arada baş dönmesi ,ve kasık ağrılarım hala ara ara var.öpüyorum seni.

[/quote] yazan yerden sonra başlaman lazım cevap yazılarına quote den sonra yazmadığın için yazıların birbirine giriyor canım okumak istiyorum ama hiç bir şey anlayamıyorum :44:

kızlar merhaba. öncelikle hepinize acil şifalar diliyorum. doktorum bana polistik over hastasısın demedi. hastalığımın adını dahi söylemedi.
ama bulgulara ve okuduklarıma bakılırsa bende polistik over hastasıyım :KK43: benim yumurtalıklarım çok tembelmiş.
hormonlarımda aşıırı düzensizlik yokmuş. yalnız düzenli adet görmem gerekiyormuş yoksa ilerisi kötü olurmuş . bu doktorumun söyledikleri.
bana yasmin ilacını verdi 1yıl raporla kullanmam için. ilk ay içtim bitti kanama oldu. yalnız kanama hem kirli hemde çok katı şekilde oluyor. ikinci kutuya başladım. yalnız benim en büyük sorunum kilo. özellikle karın ve bel bölgesinde. yemekte yemesem az yesem sporda yapsam nafile kilo kaybı yaşayamıyorum. bol bol su içsemde fayda etmiyor :KK43: boyum 1.57 kilom 74 bekarım. benim acilennn haziran ayına kadar 20 kilo vermem gerekiyor. yani 2 ay var önümde . bu tarz hastaların kolay kilo vermesi için ne gerekli bilgisi olan varsa lütfenn yazsınn :KK43: çok ihtiyacımm var çünkü çok stres yapıyorum hayatı kendime zindan ediyorum :KK43: lütfeenn bana yardımcı olurmusunuz ?

slm kızlar ben çok hastayım grip oldum nefes alamıyorum ve hala çalışıyorum çok kötüyüm çok

kızlaaaaar meraba herkese. uzun zamandır uğrayamadın. nasılsınız hamile kalanlar var mı??? klomende 3. ayım bitti , bebişim bu ay da gelmedi.hayırlısı olsun inş diğer aylarda olur. hiç takmıyorum kafama inanın 2 aydır aklıma bile gelmedi. böyle daha kolay olacağını düşünüyorum. daha çok yeni evliyim inş olacak diyorum hep içimden. bu arada 62,5 kilodan 58 kiloya düştüm. diyet ve spor yapıyorum. bir de aklıma takılan bişey var kızlar, hamileliğin oluşabilmesi için ilişki esnasında p....s in tamamen mi girmesi gerekiyo???? kusura bakmayın açık bi soru oldu ama çok aklıma takılıyo.

X