Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

ooh erkenden bitirmişsin işini:) benim de akşama arkadaşım ve eşi gelecek çaya, evi toparlamam lazım
bu ara evim temizken çağırmam gereken birkaç arkadaşı çağırdım çıksınlar aradan

erken kalkıyorum cnm birde dün çoğu şeyi yapmıştım etrafı toplamam yeterli oldu
ben daha hiçbir arkadaşımı çağramadım evime geçince her haftam dolu olcak galiba bu gidişle :)))

kesin kilo verdiriyor yürüyüş ne iyi etmişsin....
:KK54:

valla sabah yağmur yağıyordu eşim çıkma istersen dedi yok dedim bir kez bırakırsam sonra hep sallarım azimliyim birde çok su içmeye başladım inşallah verebilirim cnm yaa

pko lu olup da her ay adet gören var mı aranızda? bide evlendikten sonra nasıl etkilerini görüyosunuz? :26:

evet düzenli adet görüpde pkolu olanlar var....
önemli olan yumurtanın çatlaması evlendikten sonra bebek için bunun takibi gerekli.... çoğumuz metformin içerikli hapları kullanıyoruz işe yaramazsa söktürücüleri alıyoruz...

valla sabah yağmur yağıyordu eşim çıkma istersen dedi yok dedim bir kez bırakırsam sonra hep sallarım azimliyim birde çok su içmeye başladım inşallah verebilirim cnm yaa

tabi ya her sabah yap yürüyüşünü müziğinde olsun kulağında tempolu yürümek çok faydalı su içmek de zayıflatır tabi....
hem kendin için bişey yaparak kendini motive etmiş oluyorsun :KK9:

tabi ya her sabah yap yürüyüşünü müziğinde olsun kulağında tempolu yürümek çok faydalı su içmek de zayıflatır tabi....
hem kendin için bişey yaparak kendini motive etmiş oluyorsun :KK9:

aynen cnm ya gerçekten iyi geliyor elime alıyorum bir şişe su kulaklıklar kulağımda o suyu içiyorum ac karnına ilk iki gün belim çok ağrıyordu ama yürüdükçe geçtiğini gördüm sağlık için iyi iki senedir burda iyice hamlaşmışım

tabi canım eşin bilsin de saat başı bir bardak su getirsin sana...içmenin en kolay yolu bu... su içmek alışkanlık içtikçe içesin gelir...içmezsen vücut aramaz ve tehlikeli olur...
bu gece ilişki olursa şansın var canım 24-48 saat ömrü olan yumurta hücresini yakalama şansın var son dklarında :KK34:
:

canım geçmişti o ya:KK43:
salı günü çekti çizgiyi o gün çatlamış yani.
3 gün 72 saat geçiyor üstünden ben artık bi bardak su içerim bunun üstüne:)

selam kızlar.dün ovitrelle vurundum.Rabbim çabalarımızı boşa çıkarmasın inşallah.en yakın zamanda göbişlerimiz bebiş dolsun :emir_bebek:

pko lu olup da her ay adet gören var mı aranızda? bide evlendikten sonra nasıl etkilerini görüyosunuz? :26:

Bende de pko var ama her ay adet oluyorum, yaklaşık 2 yıldır evliyim ve 2 hafta kadar önce öğrendim pko olduğunu, evlendikten sonra pek bir değişiklik olmuyor :) da soğan suyu içiyorum ben. normalde adetim biter bitmez tekrar yumurtlama dönemine giriyordum, ve yaklaşık 15 gün sonra adet oluyordum. soğan suyu içeli yumurtlama gecikti biraz, karışık işte ne bileyim böyle :KK1: hayırlısı bakalım.

evet düzenli adet görüpde pkolu olanlar var....
önemli olan yumurtanın çatlaması evlendikten sonra bebek için bunun takibi gerekli.... çoğumuz metformin içerikli hapları kullanıyoruz işe yaramazsa söktürücüleri alıyoruz...

Peki adet görüyor olman yumurtanın çatladığı anlamına gelmiyor mu? bebek için o ilaçları mı kullanmak gerekiyor? son olarak adeti düzensiz olanlar için hamilelik şansı değişir mi? çok sordum ama sizler tecrübelisiniz :26:

Bende de pko var ama her ay adet oluyorum, yaklaşık 2 yıldır evliyim ve 2 hafta kadar önce öğrendim pko olduğunu, evlendikten sonra pek bir değişiklik olmuyor :) da soğan suyu içiyorum ben. normalde adetim biter bitmez tekrar yumurtlama dönemine giriyordum, ve yaklaşık 15 gün sonra adet oluyordum. soğan suyu içeli yumurtlama gecikti biraz, karışık işte ne bileyim böyle :KK1: hayırlısı bakalım.

soğan suyu aksine faydalı olmuyor muydu ya? yumurtlamayı geciktirmesi garip geldi bana :44:

soğan suyu aksine faydalı olmuyor muydu ya? yumurtlamayı geciktirmesi garip geldi bana :44:

Evet faydalı oluyor, şöyle ki: 1 hafta erken yumurtluyordum, şimdi normale döndü. Yoksa ortalama 16-17 günde bir adet oluyordum :KK37: yumurtlama gerçekleştikten 14 gün sonra adet olunuyor ya hani, bunu anlatmaya çalıştım. Bakalım bu sefer 21 günde bir adet olmaya başlayacağım sanırım. Çünkü bir haftadır soğan suyu içiyorum ve adetim biteli de 1 hafta, yeni yumurtlama belirtileri var. öyle işte...

hmm bir de adet olmak yumurtanın çatladığını gösterir evet, ama atıldığı anlamına gelmez çünkü doktor bana izah etmişti. birçok yumurta var orda ve onlar birbirini sıkıştırdığı için atılamıyor, atılamadığı için de döllenme olmuyor. bu her ay böyle değil tabii, arada gelişip atıldığı da oluyormuş, bu yüzden pkolularda hamile kalabilmek biraz zaman istiyormuş.

hmm bir de adet olmak yumurtanın çatladığını gösterir evet, ama atıldığı anlamına gelmez çünkü doktor bana izah etmişti. birçok yumurta var orda ve onlar birbirini sıkıştırdığı için atılamıyor, atılamadığı için de döllenme olmuyor. bu her ay böyle değil tabii, arada gelişip atıldığı da oluyormuş, bu yüzden pkolularda hamile kalabilmek biraz zaman istiyormuş.

Posioncuğum ben yeni üye olduğum için mesaj yazamıyorum, forumda 100 ve üzeri yorumum olması gerekiyormuş.

İbrahim Saraçoğlunun pko için önerdiği kür soğan kürü . Tam olarak ne zaman başlandığını bilmiyorum ama ben adetim biter bitmez başladım. Sanırım ilk başlayanlar için bu önemli değil. 15 gün boyunca sabah ve akşam aç karnınan içiyorsun. orta boy, yemeklik, hani şu kabuğu ince ve kahverengi olup içi beyaz olan soğanı, 1,5 bardak kaynayan klorsuz suyun içine atıyorsun. ağzı kapalı olarak 5 dk kaynatıyorsun ve bunu 15 gün boyunca sabah akşam taze hazırlayıp içiyorsun. adetin başlasa da 15 gün hiç ara verme. sonra bırak. adetine 10 gün kala 10 gün boyunca yine aynı şkeilde bir kaç ay uygula. ben henüz 1 haftadır içiyorum.ilk 15i tamamlamaya az kaldı inşaallah.:KK36:

canım acaba fazla stres mi yaptın?
farlutalı değilde duphastonu ya da progestanı denesen belki onlar daha etkili olur.... sen rahim filmi çekilmiş miydin?

canım bence stres ediyorsun.. ben duphastonla söktürürdüm o da kuvvetli söküyor.. tarlusalı hiç denemedim ama iyi biliyorum onu da.. şaşırdım durumuna.. :2: yarın mı gideceksin doktora?
..

:KK9::KK9: :KK76: ay evet stres yapıyormuşummm:21: bugun okulda tam cocukları da sınav yapıyorum sınıfta gezınemedım bıle bı agrı gırdı kı. hemen hemşireden agrı kesıcı ıstedım, meger benımkı gelıyormuş:KK1::KK1: sımdı baktım da hersey normale donmuş.yarın doktora gıdecektım gıtmem artık. bicim bu ay rahım fılmı cekılecegım ışte.regl olmamı beklıyordum.
sımdı doktorumu aradım da ıkı kez ulaşamadım,ara benı regl olunca demıştı gun verecektı fılm ıcın. Sımdı rahım fılmıne yanlış bılmıyorsam regl bıttıkten 5 gun sonra mı gıdılıyor yoksa o beş gun ıcınde mı gıdıyoruz? :44:

tamam canım .. bende bu topik sayesnde tecrübe kazandım çoğu.. çünkü topikte tedavi gören sonuç alan ve her birimizin farkl doktorları var.. sana da tavsiye ederim.. ne zaman doktora gideceksin ?

canım ben nisanın 7 sinde adet gormem lazım kı gorucem cunku sıvılcem cıktı 2 tane hıssedıyorum klomen ıgne bır ıse yaramadı bende işte doktorum 7 sınde olmassan gel dedı gebelık ıcın kanda bakıcam degerıne dedı yumurtamın tekı catlamıs tek tarafı 3 cm olmus :KK43: ve catlamamıs ıcıne kanamıs olabılır dedi doktor cok korktum onemlı deıl dedı ama işte stres yaptım canım bende bırde ıltıhap cok fazla var sogan kuru ıltıhapıda yok edıomus prolaktın hormonumda yuksek acaba kullansam mı bı zararı olurmu kızlar sız bılırsınız nede olsa eskısınız sanırım burda Eki Görüntüle 379247 Eki Görüntüle 379247

Posioncuğum ben yeni üye olduğum için mesaj yazamıyorum, forumda 100 ve üzeri yorumum olması gerekiyormuş.

İbrahim Saraçoğlunun pko için önerdiği kür soğan kürü . Tam olarak ne zaman başlandığını bilmiyorum ama ben adetim biter bitmez başladım. Sanırım ilk başlayanlar için bu önemli değil. 15 gün boyunca sabah ve akşam aç karnınan içiyorsun. orta boy, yemeklik, hani şu kabuğu ince ve kahverengi olup içi beyaz olan soğanı, 1,5 bardak kaynayan klorsuz suyun içine atıyorsun. ağzı kapalı olarak 5 dk kaynatıyorsun ve bunu 15 gün boyunca sabah akşam taze hazırlayıp içiyorsun. adetin başlasa da 15 gün hiç ara verme. sonra bırak. adetine 10 gün kala 10 gün boyunca yine aynı şkeilde bir kaç ay uygula. ben henüz 1 haftadır içiyorum.ilk 15i tamamlamaya az kaldı inşaallah.:KK36:

çok teşekkür ederim bilgi verdiğin için canım. ben de kullanayım artık madem öyle inşallah faydasını görürüz :KK16:

Son düzenleme:
evet canım pko lu hastalarının küçük bir kısmı düzenli adet görebiliyor..

selam kızlar.dün ovitrelle vurundum.Rabbim çabalarımızı boşa çıkarmasın inşallah.en yakın zamanda göbişlerimiz bebiş dolsun :emir_bebek:
Amin canım güzel haberlerle gelmen duasıyla.. İnşallah tutar :KK16:

en son 9 şubatta adet olmustum bugün başka bi rahatsızlık için doktora gttm antibiotik yazdı yinede ne olur olmaz diye bi görün k.doğuma dedi. gttmm alttan muayyen etti bişey çıkmadı kan tahlili yapacaktı bende yaptırmadım :S kan söktürücü verdi kullansam mı kullanmasam mı
kan söktürücü dediğin adet söktürücü mü? kullan bir zararı olmaz canım.. bizde eksik olan progestron içerikli bir ilaçtır..

ben 26. günümde yumurtlayıp 40. günümde regl oluyorum bazen denadir olarak 1 kere oldu 24. günümde yumurtladım ve 38. günümde geçen ay regl oldum elbette bekleyeceksin... bak yeşil daha geç yumurtlaması oldu benden ama bekledi içmedi söktürücü... 45 güne kadar bekle de kendini tanı ne zaman yumurtanın çatladığını bil....belki de çatlamıştır ama sen stres yaptın farketmedin bunu inşallah çatlamıştır diyelim canım adetten sonra mutlaka kontrol ettir...

canım benim 22 martta yumurtlama akıntım başladı ancak yumurta 26 sında çatladı yani ben 9nisan gibi adet olacağım....
anladım canım .. benim toplam döngüm 49 bu ay .. büyük ihtimal böyle 35.gününde yumurtam çatladı.. 2-3 nisan da adet olurum inşallah.. 49 gün bile ne güzel gerçekten yılda 3-4 kere adet olurdum önceleri :2: inşallah metformin herkesinde benim de yüzümü güldürür..

canım ben nisanın 7 sinde adet gormem lazım kı gorucem cunku sıvılcem cıktı 2 tane hıssedıyorum klomen ıgne bır ıse yaramadı bende işte doktorum 7 sınde olmassan gel dedı gebelık ıcın kanda bakıcam degerıne dedı yumurtamın tekı catlamıs tek tarafı 3 cm olmus :KK43: ve catlamamıs ıcıne kanamıs olabılır dedi doktor cok korktum onemlı deıl dedı ama işte stres yaptım canım bende bırde ıltıhap cok fazla var sogan kuru ıltıhapıda yok edıomus prolaktın hormonumda yuksek acaba kullansam mı bı zararı olurmu kızlar sız bılırsınız nede olsa eskısınız sanırım burda Eki Görüntüle 379247 Eki Görüntüle 379247
canım iltihap için bir şey vermedi mi doktorun ? soğan kürü rahmi köklü olarak temizler.. yapanlar adet olduklarında küçük küçük et parçacıkları bile görmüştü.. ben şu an metformin kullanıyorum ilaç aldığım için yapmamayım dedim kendimce.. ama yapanlar var..
prolaktinin yüksekse tsh t3 t4 hormonlarına baktırmanı tavsiye ederim..

X