Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

merhaba kızlar nasılsınız.ben çok sık giremiyorum bil.başında fazla durunca başım ağrıyo hemen oyüzden geçmişi okuyamıyorum girdiğimdede.umarım herkes iyidir.bizim bugün kontrolümüz vardı bebişimiz iyiymiş çok şükür.cinsiyetini de öğrendik oğluşumuz olacak Allah'ın izniyle.biz kız hissediyoduk öyle sevmeye başlamıştık bile erkekmiş.hayırlısı olsun hiç farketmez cinsiyeti yeterki sağlıklı olsun.hiç isim düşünmedik daha önce hiç aklımızda da bişey yok hoşunuza giden isimler varsa yazın bana.ben erkek ismi olarak kayra ismini beğenirdim ama onuda kuzenim verdi.ben çok kararsız biriyim zaten doğuma kadar karar veremezsem şaşırmam yani.

neyse siz napıyosunuz?bicim,123m moreliniz nasıl daha iyisinizdir inşallah.

cvr,bebişin nasıl kalp atışlarını duydun mu?

busmai,sen nasılsın bebişin nasıl.bebişinn cinsiyeti neydi unuttum.tetanoz aşımı nisan 15gibi olcakmışım inşallah ateş felan yapmaz bende.

yeşil,tuncs,bahar,ecrin,bubenimişte,gyaman sizler nasılsınız?

123canm bana herkesin durumunu özetlesene yine:)
maşallah herkesin de oğlu oluyor canım oğlanlar arttı benimde gönlümde kız var ama sağlıklı olsunlar da inşallah ben de bir gün bu duyguyu tadacağım....
:nazar:
Selam kızlar
Nasilsiniz? Hamilelik belirtisi neler demişsiniz gyaman insallah
Hamilelik belirtisidir benim göğüslerim cok acıdı hamile kaldığım ay
Akıntı her zaman ki gibiydi ama göğüslerdeki acı degisikti..
Bı de ben o ay ateşimi olcuyordum ve sürekli 36 dereceydi
Cvr miniginin kalp atışını duymuşsun ne guzel sag salim kucaginada al insallah canim
Bicim sen nasilsin rahim filmi çektirdin takip ediyorum canim benim
Kamera ile tam olarak ne olduğu anlaşılacak demi Nisan'da yaptıracaksın galiba
Sonrasında meleğin gelir hemen insallah canim
maşallah canım ya çok sevindim....
ben nisan sonu gibi baktıracağım rahmime laparoskopi düşünüyorum kesin anlaşılıyormuş... sonra da gerekli görülen operasyon ardından da 3 ay rahmin iyileşmesini beklemek kalacak.... ben inşallah bu yılın sonlarına doğru hamile kalabilirim :))

Bngl canim oğlun oluyormuş ne guzel cok sevindim:KK66:
Bende kiz hissediyordum ama benimde oğlum olacak
Tetanoz aşısı icin beni de 24 Nisan'da cagirdilar ama 23.
Haftaya denk geliyor sanki biraz gec gibi geldi bana
Nasil gidiyor hamilelik canim
canım maşallah oğluna....
hep oğlan haberleri geldi...

canım senin o zaman normalde ateşin çok düşüktür o yüzden 36ıya sabitlemiş olabilir öyle ateş tabloları görmüştüm ama normalde düşük ateşle oluyor

bize onlar ne ballı gelirler bir düşün neler çekiyoruz dimi onlara ulaşmak için :KK16:

ay be göğüs ucum ağrıdı die hemen hamile havasına girmek istemiyorum çoğu kez havamı aldım çünkü :KK1::KK1:
bir kaç gün geçsin bakalım bu ateş böle sabitlenirse en azından bir kan testi yaptırırım ama daha erken cnm yaa :44:

sen bilirsin canım evet seninki de çok erken olucak galiba daha 8 10 gün var diyosun o zaman adet günün gelene kadar belirtilerin artması lazım takip et kendini bakalım ama ben sana diyeyim erkenden öğren dememdeki amaç bebek varsa onun için benim başıma gelenleri okumuşundur ? neyse ateş olayı çok farklı düşük ateşle hamile kalan olmuyomu benim 36.8 deydi hep ama merak ettim 36 larda olan hamile varmı ?

canım ne zamandır yoktun nasıl geçiyor hamilelik?:KK1:

İyi geçiyor canim 18 hafta oldu bı sıkıntım yok cok sukur
Aslında sizi takip ediyorum ama net yok telefondan Zor oluyor diye yazamiyorum
Cunku cevap yaZinca direk cikiyor topicten
Sen rahim filmi çekindin okudum tekrar küçük bı operasyon geçirecekmissin
İnsallah sonrasında gelir melegin cok ozledim sizinle yazışmayı canim ya
Ben dua ediyorum hepimiz icin hergun sende moralini yuksek tut az kaldi ben inanıyorum

sen bilirsin canım evet seninki de çok erken olucak galiba daha 8 10 gün var diyosun o zaman adet günün gelene kadar belirtilerin artması lazım takip et kendini bakalım ama ben sana diyeyim erkenden öğren dememdeki amaç bebek varsa onun için benim başıma gelenleri okumuşundur ? neyse ateş olayı çok farklı düşük ateşle hamile kalan olmuyomu benim 36.8 deydi hep ama merak ettim 36 larda olan hamile varmı ?

bazı kişilerin bünyelerinden dolayı 36.0 ateş de normal olabiliyor çünkü 35.6 lara düşebiliyor yumurtlama dönemlerinde belki de ölçtükleri derecedendir....
canım senin bebeğini kaybetme nedenin tam olarak anlaşılabildi mi?

İyi geçiyor canim 18 hafta oldu bı sıkıntım yok cok sukur
Aslında sizi takip ediyorum ama net yok telefondan Zor oluyor diye yazamiyorum
Cunku cevap yaZinca direk cikiyor topicten
Sen rahim filmi çekindin okudum tekrar küçük bı operasyon geçirecekmissin
İnsallah sonrasında gelir melegin cok ozledim sizinle yazışmayı canim ya
Ben dua ediyorum hepimiz icin hergun sende moralini yuksek tut az kaldi ben inanıyorum

canım sonradan okudum gördüm oğlun olacakmış çok sevindim amaşallah...sağlıkla doğsun...:nazar:
yarılamışsın canım......
özledim merak etmiştim seni....
canım evet rahmim ayrık olduğundan operasyon gerektirecek ama ben de umutla bakıyorum ve inanıyorum ki az kaldı bebeğimin gelmesine...
pozitif bakmak çok önemli böyle böyle dile getire getire olduracağım bebeğimi :KK9: :KK54:
inşallah senin doğumunda çok kolay geçsin...
arada yaz canım :nazar:

maşallah herkesin de oğlu oluyor canım oğlanlar arttı benimde gönlümde kız var ama sağlıklı olsunlar da inşallah ben de bir gün bu duyguyu tadacağım....

maşallah canım ya çok sevindim....
ben nisan sonu gibi baktıracağım rahmime laparoskopi düşünüyorum kesin anlaşılıyormuş... sonra da gerekli görülen operasyon ardından da 3 ay rahmin iyileşmesini beklemek kalacak.... ben inşallah bu yılın sonlarına doğru hamile kalabilirim :))

canım maşallah oğluna....
:nazar:K
hep oğlan haberleri geldi...

Nisan'da ufak bı tatile gideceksin galiba eminim cok iyi gelecek
Laparoskopi ile tam anlaşılsında gerisi kolay sen gördüğüm en pozitif insansın:KK66:)
Tesekkur ederim canim Evet bu yil bende cok duydum erkek yılı galiba

Nisan'da ufak bı tatile gideceksin galiba eminim cok iyi gelecek
Laparoskopi ile tam anlaşılsında gerisi kolay sen gördüğüm en pozitif insansın:KK66:)
Tesekkur ederim canim Evet bu yil bende cok duydum erkek yılı galiba

evet canım aynen öyle.... içim rahat öncesinde tatil de yapacağım uzaktaki akrabalarımda iyi gelecek bana.....
pozitif olmaya gayret gösteriyorum her zaman.... hiç bırakmıyorum kendimi ne kadar sıkılsamda yola girecek diyorum... ama senden duymak güzeldi sağol arkadaşım :KK9: :KK54:

bazı kişilerin bünyelerinden dolayı 36.0 ateş de normal olabiliyor çünkü 35.6 lara düşebiliyor yumurtlama dönemlerinde belki de ölçtükleri derecedendir....
canım senin bebeğini kaybetme nedenin tam olarak anlaşılabildi mi?

ayır canım yaa şeker ölçüldü açlık 91 tok 119 normal troidler bakıldı normal böbrek hasatlığından da olabiliyomuş normal rahim filmi normal sadce kan pıhtılaşması testi kaldı dr görünürden yüzeysel olark çıkan sonuçte kan pıhtılaşması görünmüyo ama detaylı araştırmada baktırın dedi bide genetik bozukluğu varmı diye eşime bana bakılcak bu iki test kaldı yaza bıraktım bende acelem yok dr kızdı yaşın genç daha falan dinlen bi 3 ay dedi eğer gebelik oluşursa ampirik tedavi yani düşük nedeni belli olmadan aspirin iğne falan la gebeliği korumaya çalışırız dedi busmai de test yaptırmadan aspirin kullanmış yani ampirik tedavi deniyomuş buna bakalım hayırlısı

bu arada kızlar çok şükür ki :nazar: maşallah diyorum bana metformin yarıyor.... yine 40 güne adetim gelecek belirtileri başladı.... beni bu ilaçla sizler buluşturdunuz özellikle de biricik35 arkadaşım.... önceleri 3 ay adet göremiyordum.... :KK9: :KK53: :KK54:
bu düzenli 4. ayım olacak inşallah hep böyle gider.... teşekkürler öneren herkese....
hep tok karnına ve aynı saatlerde sabah akşam içiyorum....

Son düzenleme:
bu arada kızlar çok şükür ki :nazar: maşallah diyorum bana metformin yarıyor.... yine 40 güne adetim gelecek belirtileri başladı.... beni bu ilaçla sizler buluşturdunuz özellikle de biricik35 arkadaşım.... önceleri 3 ay adet göremiyordum.... :KK9: :KK53: :KK54:
bu düzenli 4. ayım olacak inşallah hep böyle gider.... teşekkürler öneren herkese....

ne kadar zamandır içiyosun canım daha ne kadar devam etcek ? bende 6 ay oldu içeli gebeliğe faydası olmuştur heralde

ayır canım yaa şeker ölçüldü açlık 91 tok 119 normal troidler bakıldı normal böbrek hasatlığından da olabiliyomuş normal rahim filmi normal sadce kan pıhtılaşması testi kaldı dr görünürden yüzeysel olark çıkan sonuçte kan pıhtılaşması görünmüyo ama detaylı araştırmada baktırın dedi bide genetik bozukluğu varmı diye eşime bana bakılcak bu iki test kaldı yaza bıraktım bende acelem yok dr kızdı yaşın genç daha falan dinlen bi 3 ay dedi eğer gebelik oluşursa ampirik tedavi yani düşük nedeni belli olmadan aspirin iğne falan la gebeliği korumaya çalışırız dedi busmai de test yaptırmadan aspirin kullanmış yani ampirik tedavi deniyomuş buna bakalım hayırlısı

anladım canım ben haftada 2 kere bebe aspirini içiyorum kanı sulandırmaya yetiyor... ama herkesin bünyesi farklı buna baktırman gerekli....
her şeyde bir hayır vardır inşallah canım bir daha bebeğinin haberini aldığında sorunsuz geçecek....
bazen hiç sorun olmasa da böyle dşebiliyor bebek arkadaşımın başına geldi kalbi durdu aldılar ama sorun yoktu onda da eşinde de sonra 2 aya yeniden hamile kaldı ve sağlıkla doğurdu....:nazar:

Kızlar ben cevap yazana kadar cok gec oluyor alıntı ile cevaplamak daha uzun sürüyor
Ondan kusura bakmayın
Gyaman Ben atesimi ölçmeye başladığımda da 36 sonra 35.8 düşmüş
En fazla 36.3cikmis o arada yumurta çatlamış sanırım sonra hep 36
İlginç demi senin 36.4 şe süper
Bicimcim sagol canim arkadasım bana cok destek oldun butun kizlar oyle
Bende size destek olmak istiyorum ama sık gelemiyorum
Aklım hep sizde merak ediyorum
Cok guzel haberler alalim sizden bunun icin dua ediyorum
Ben o kadar uğraştım biliyorsunuz rahim yarasiyla ama hic tedavi olmadan
Hamile kaldım Rabbim cok buyuk ol demesi yetiyor gerisi boş biraz..
Umudumuzu hic kaybetmeyelim

ne kadar zamandır içiyosun canım daha ne kadar devam etcek ? bende 6 ay oldu içeli gebeliğe faydası olmuştur heralde

canım 5 ay oldu içeli ben hamile kalana kadar içmeye devam edeceğim bebek oluşursa ilk 3 ay devam sonra bırakırım emzirme dönemi bitene kadar bırakırım.... sonra yine devam yani menapoza kadar düzenli adet için bu ilacı içmeyi düşünüyorum....

hamile kalmaya çok yardımcı bu ilaç bundan şüphem yok...

ben yatıyorum kızlar...
iyi geceler hepinizi öpüyorum...:KK1:

Son düzenleme:
bicim nekadar kullandın metmorfini ? canım son sayfaya gidemiyorum nete bişiler oldu galiba ?

bicim nekadar kullandın metmorfini ? canım son sayfaya gidemiyorum nete bişiler oldu galiba ?

henüz 5 aydır içiyorum canım.... ilk ay etki etmedi diğer aylar toparlamaya başladı....
hamile kalmaya kesinlikle yardımcı....
hepimizin yumurtlama gününü takip ederek bilmesinde fayda var tabi...

anladım canım ben haftada 2 kere bebe aspirini içiyorum kanı sulandırmaya yetiyor... ama herkesin bünyesi farklı buna baktırman gerekli....
her şeyde bir hayır vardır inşallah canım bir daha bebeğinin haberini aldığında sorunsuz geçecek....
bazen hiç sorun olmasa da böyle dşebiliyor bebek arkadaşımın başına geldi kalbi durdu aldılar ama sorun yoktu onda da eşinde de sonra 2 aya yeniden hamile kaldı ve sağlıkla doğurdu....:nazar:
hımmm sen baktırmadan mı ? içiyosun neden ? peki bende içsem olurmu evet dr nedeni belli olmayan düşüklerde var dedi zaten ben araştırayım çıkmazsa sorun çıkmasın tedbirimi almalıyım
canım 5 ay oldu içeli ben hamile kalana kadar içmeye devam edeceğim bebek oluşursa ilk 3 ay devam sonra bırakırım emzirme dönemi bitene kadar bırakırım.... sonra yine devam yani menapoza kadar düzenli adet için bu ilacı içmeyi düşünüyorum....

hamile kalmaya çok yardımcı bu ilaç bundan şüphem yok...

ben yatıyorum kızlar...
iyi geceler hepinizi öpüyorum...:KK1:

tamam canım sanada iyi gecelr bende çıkıyorum

Bubenimiste daha once yazdım sana ama göremedin herhalde bebeğini kaybetmene
Cok uzuldum canim insallah en kısa zamanda hamile kalırsın ve meleğini kucagina alırsın

Bicim canim ne guzel adetlerin düzenli cok onemli bu..
Çekmeyin bilmez tabi bende 4 ay kullanmıştım ve hic duzene girmemişti
İse yaramasi süper

Son düzenleme:
hımmm sen baktırmadan mı ? içiyosun neden ? peki bende içsem olurmu evet dr nedeni belli olmayan düşüklerde var dedi zaten ben araştırayım çıkmazsa sorun çıkmasın tedbirimi almalıyım

tamam canım sanada iyi gecelr bende çıkıyorum

ben baktırmadım ancak 2 kere kan veremedim kanım akmadı.... sonra başldım arada bebe aspirini almaya...ve çok faydası oldu saniyesinde alıyorlar artık kanımı....
adet kanının da pıhtılaşmasını önlüyor

Son düzenleme:
Bubenimiste daha once yazdım sana ama göremedin herhalde bebeğini kaybetmene
Cok uzuldum canim insallah en kısa zamanda hamile kalırsın ve meleğini kucagina alırsın

Bicim canim ne guzel adetlerin düzenli cok onemli bu..
Çekmeyin bilmez tabi bende 4 ay kullanmıştım ve hic duzene girmemişti
İse yaramasi süper
canımya çok sağol ben düşükten sonra bi süre giremedim kendimi toparlayamadım şimdi çok iyiyim allaha şükür dediğin gibi inşallah yeniden hamile kalırım senin de oğlun oluyomuş allahım sağlıklı ve hayırlı eylesin inşallah çok sağol tatlım...
ben baktırmadım ancak 2 kere kan veremedim kanım akmadı.... sonra başldım arada bebe aspirini almaya...ve çok faydası oldu saniyesinde alıyorlar artık kanımı....
adet kanının da pıhtılaşmasını önlüyor

tamam canım teşekkürler öptüm kocaman :KK54:

çok iyi yapmışsın başlamakla ben de kilo aldıktan sonra başlamaya karar verdim içtiğimden beri adetlerim gecikmeli de olsa düzenlendi canım....
yalnız bu ilaç bol su içmeyi gerektiriyor bilgin olsun...

uff duydum onu ama ben de öyle çok su içmem zorlicam artık kendşimi
eşime diyim de uyarsın beni su içmem için:))
bu ilaç kaçıncı günde bulantı yapıo ben 2 gündür akşam içiyorum bulanmadı midem.
tabi bulandırmasın inşallah ama sonramı etki gösterio anlamadım:)

maşallah canım.
benim de çatlşamam salı günü olmuş bugün çekti çizgiyi grafik.
ama velakin bebiş gene olmaz heralde.
gıymatlı pazartesi, gününü kaçırdık.
kocam işten güçten bebk yapmaya fırsat bulamıyor:)

X