Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

Tşk cnm hep beraber aşacaz insallah 1 aydır dıyet ve sabah 1 saat yuruyus yapıyrm kılo vermeye basladım seker hapımıda hıc bırakmıcam içmeye basladım sız ne kadarlık evlısınız

canım bısey sorucam seker hapını pkos ıcın mı ıcıosunuz bana doktor vermedı herkez kullanıyor genelde burda sanırım ben tereddutte kaldım sımdı :KK43:

ayyyyyyyyyy tatlım o kadar sevindimki ya .inşallah sağ salim kucağınada alırsın canımmm.sen o kadar içten dua ediyorsunki benim için Allah senden razı olsunnnn tatlım.var ya senin yazılarını okudukça ben bir hevesleniyorum çok mutlu oluyorum sanki bebeşim hemen olacak mış gibi seviniyorumm.

canım bısey sorucam seker hapını pkos ıcın mı ıcıosunuz bana doktor vermedı herkez kullanıyor genelde burda sanırım ben tereddutte kaldım sımdı :KK43:

evet pkos için hem zayıflamak hemde iyi yumurtlamak için genelde doktorlar vermezler canım ama sen sor benımde doktorum vermemişti ben burdakı arkadaşlardan duymustum sormustum doktora sonra verdi sor belki sanada verir doktorun canım

evet pkos için hem zayıflamak hemde iyi yumurtlamak için genelde doktorlar vermezler canım ama sen sor benımde doktorum vermemişti ben burdakı arkadaşlardan duymustum sormustum doktora sonra verdi sor belki sanada verir doktorun canım

tamam canım sorucamm ılac ısmı neydı kı tatlım artık cok sıkıldım zaten pkos cok korkuyorum zaten stres yapıyorum kendıme Eki Görüntüle 378514

arkadaşlar ben 6 aylık evliyim ve hiç korunmadım.. bebekte olmadı.. 3 ay önce enfeksiyon olduğu için doktora gittim ve o zaman pko olduğumu öğrendim.. o günden sonrada çalışmalara daha özen gösterdim ama olmuyo :KK43: bu ay soğan kürü uyguluyorum bakalım.. eğer bu ayda hamiş kalamazsam doktora gitmeyi düşünüyorum.. sizce doktor için çokmu erken yoksa biran evvel tedavi görmeye başlamalmıyım..???

arkadaşlar ben 6 aylık evliyim ve hiç korunmadım.. bebekte olmadı.. 3 ay önce enfeksiyon olduğu için doktora gittim ve o zaman pko olduğumu öğrendim.. o günden sonrada çalışmalara daha özen gösterdim ama olmuyo :KK43: bu ay soğan kürü uyguluyorum bakalım.. eğer bu ayda hamiş kalamazsam doktora gitmeyi düşünüyorum.. sizce doktor için çokmu erken yoksa biran evvel tedavi görmeye başlamalmıyım..???

canım bence kesınlıkle doktora gıt pkos varsa bende 2 senelık evlıyım 1 senedır korunmuyoruz ama olmuyor ılac hap ıgne denedım yok Eki Görüntüle 378514

canım bence kesınlıkle doktora gıt pkos varsa bende 2 senelık evlıyım 1 senedır korunmuyoruz ama olmuyor ılac hap ıgne denedım yok Eki Görüntüle 378514

bende gitme taraftarıyım aslında ama doktorun erken gelmişsin demesinden çekiniyorum... bide devlete gidip rezil olmak istemiyorum.. özeldede ücretler nasıl hiçbir fikrim yok ortadayım yanii.. sen nasıl bi tedavi görüyosun filizcim..?

bende gitme taraftarıyım aslında ama doktorun erken gelmişsin demesinden çekiniyorum... bide devlete gidip rezil olmak istemiyorum.. özeldede ücretler nasıl hiçbir fikrim yok ortadayım yanii.. sen nasıl bi tedavi görüyosun filizcim..?

canım ben özel muayaneye gıdıyorum 120 her ay verıyorum istanbulda oturuoyorum neden rezıl olasın kı yasın kaç ? kımseyı ılgılendırmez kı erken veya gec pkos varsa tedavının erkenı makbuldur tatlım benımde pkos var ben ılac kullandım ıgne kullandım bır ıse yaramadı 3 aydır gıdıp gelıyorum Eki Görüntüle 378524

canım ben özel muayaneye gıdıyorum 120 her ay verıyorum istanbulda oturuoyorum neden rezıl olasın kı yasın kaç ? kımseyı ılgılendırmez kı erken veya gec pkos varsa tedavının erkenı makbuldur tatlım benımde pkos var ben ılac kullandım ıgne kullandım bır ıse yaramadı 3 aydır gıdıp gelıyorum Eki Görüntüle 378524

24 yaşındayım... rezil olmaktan kastım çok bekleme sıra gibi şeyler yoruyo beni.. en iyisi özele gitmek.. sen hangi şehirdesin cnm..? ankarada oturuyorum ben.. sende ankaradaysan yönlendirirsin belki beni..

hiç sorma halen dilimde bu kelimeler zamanla unuturum :KK3: daha yılına girmedi kazanalı :KK9::KK9:
sen ne yapıyorsun ?

normal çıktı derken değerlein nasıldı ki canım ? seyma yumurtlama belrtisini yaşadıysan adetini bekle gelir (yumurta akı kıvamında uzayan şeffaf yoğun akıntıdır .. mutlaka farkedilir)
yoksa duphastona başla 5 gün sabah akşam iç bıraktıktan sonra 3.gününden sonra gelir..

günaydın lepi,
umarım sana da umut olur metformin hayırlı olsun:KK16:

sürekli olarak adetlerin gecikiyor mu canım tüylenme gibi sorunların var mı bunlar pkonun belirtileridir. ve normal değildir geç adet görmek.. fazla bekletme adetini getirmeye çalış duphaston veya tarlusal işini görür .. bir zararı yoktur rahatlıkla kullanabilirsin.. geciken her gün hem hormon dengen bozuluyor hem de rahim duvarın kalınlaşıyor.. adetini böyle getirdiğinde de hormon testi verebilirsin merak etme bizler öyle yapıyoruz adetimiz gelmediğinde..

canım tam benim metformine başladığım ölçülerdesin.. kilo vermen gerek.. metformin insülin idirencini kırmak için kullandığımız bir ilaç... pkonun asıl nedeni insülin direncidir... klomene ara ver biraz metformine başla derim ,, metformin sağlıklı yumurta gelişimine katkı sağlıyor .. topikte çoğumuz metformin kullanıyoruz.. en son cvr metformin sayesinde hamile kaldı..

önemli değil canım da doktorun biraz değişik inan senden duyuyorum pko pkos un farklı şeyler olduğunu böyle bir ayrımı daha önce hiç duymamıştım...

hadi ya doktoruma solıyım ozaman ben metformıne baslıyım ben cvr adınada cok sevındım allahım hayırlısıyla kucagına almayı nasıp eder ınsallahh ınsallah bızede nasıp eder o duyguyu ben cok umutsuzzum ve cok korkuyorum bu hastalık kalıcımı gecıcımı onu bıle bılmıyorum sadece uzuluyorum Eki Görüntüle 378567 Eki Görüntüle 378567

24 yaşındayım... rezil olmaktan kastım çok bekleme sıra gibi şeyler yoruyo beni.. en iyisi özele gitmek.. sen hangi şehirdesin cnm..? ankarada oturuyorum ben.. sende ankaradaysan yönlendirirsin belki beni..

yok tatlım istanbuldayım ben ankarada mutlaka vardır guzel hASTANELER canım devlet hastanesınde ınan cok yoruyo ve hıc bısey anlamıyorlar 4 ay gıttım pkos oldugumu anlamadı kadın suan gıttıgım ozel muayene ucret pahalı ama adam ılk gıtmemde anladı maalesef

hmmm bende gidersem akrapol hastanesine giderim büyük ihtimalle... orada iyi bir doktor varmış.. bakalım ben en iyisi araştırmalarıma başlayım.. bu ayda kesin hamile değilim.. olmadığımı hissediyorum yani :) Rabbim hakkımızda hayırlısını nasip etsin İnşallah cnm... çok teşekkür ederim cvpların için..

hmmm bende gidersem akrapol hastanesine giderim büyük ihtimalle... orada iyi bir doktor varmış.. bakalım ben en iyisi araştırmalarıma başlayım.. bu ayda kesin hamile değilim.. olmadığımı hissediyorum yani :) Rabbim hakkımızda hayırlısını nasip etsin İnşallah cnm... çok teşekkür ederim cvpların için..

ben ıgnemıde oldum hapıda ıctım bu ay gene olmıcak bebek bılıyorum bende hıssedıyorum Eki Görüntüle 378567 inşallah canım hayırlısı olsunda

hadi ya doktoruma solıyım ozaman ben metformıne baslıyım ben cvr adınada cok sevındım allahım hayırlısıyla kucagına almayı nasıp eder ınsallahh ınsallah bızede nasıp eder o duyguyu ben cok umutsuzzum ve cok korkuyorum bu hastalık kalıcımı gecıcımı onu bıle bılmıyorum sadece uzuluyorum Eki Görüntüle 378567 Eki Görüntüle 378567

üzülme canım.. ilk öğrendiğim de bende aynı duygular içindeydim neyin nasıl tedavi edildiğini bilirsen endişe ve korkuların azalır.önemli olan doğru tedaviyi bulabilmek.. mutsuzluk üzüntü strea pko yu daha da filizlendiriyor unutmma.. sen metformini mutlaka doktoruna danış ..
http://www.kadinlarkulubu.com/portal/saglik/polikistik-over-sendromu-nedir-9447.html
kızlar bunu okudunuzmu profosor anlatmıs bılınclenelım dıye hapları 6 aydan fazla kullanmayın diyor :KK43: off okudum ruhum karardı cok korkmaya basladım bu hastalıktan ya ne yapıcam ya cocugum olmazsa gogus ve rahım kanserı rıskı tasıomusuz offfffffffffffff :KK43:((((((((( aglamaktan sıkıldım uzulmekten dusunmekten:KK43:
evet canım okudum buyazıyı da ben sadece türkçe değil dünya da pko ile ilgili ne çalışmalar var onları da araştırdım.. ortak nokta bu hastalığın nedeni genetik ve insilin direncinden kaynaklanıyor.. direnci kırdığımız zaman kısır döngüyü de kırmış oluyoruz.. dünyada yaygın olarak metforminden bahsediliyr.. 6 ay kullanılmaması gerekne ilaçlar var tabi klomen türü ilaçlar fazla kullanılması zararlı.. metformin o türden bir ilaç değl

canım soğan kürü yumurtlaıklarını temizller yalnız pko için daha fazlasını yapman şart.. soracak çok soru var sana kilo probemin var mı hormon değerlerin nasıl şimdi hangi periyotta adet olabiliyorsun göbek çevrende birikmiş yağlar bulunuyor mu vb ... yanlız hemen tedaviye başlamalısın önlemini almassak sadeece kısırlık değil kalp damar şker hastalıkları kapımızıda :KK43:

evet canımm aynen inşallah bende yüksek alırım yaaaa :KK43:çok korkuyorum:KK14:
alırısın canım rahat olmaya bak.. kendine eziyet etttirerek ders çalışma olur mu :KK3:

pko sendromu pko görünümünün ilerlemiş hali canım yani artık obezite,adet olamama vs bizdeki belirtilerin en ilerlemiş haline artık sendrom deniyor. o zaman iş iyice zorlaşıyor

evet ben de bazı kızlar görüyorum kesin pko ludur diyorum kendi kendime. mutlaka haberleri yoktur.
arkadaşım pko lu canım ,eşinde de sorun var. 3 kere tup bebek denediler ama çok yıpranmış 7 yıllık evli. benim pko olduğumu bilmiyor sadece düşüklerimi falan biliyor.ben herkesten gizliyorum pko lu olduğumu. çok sık görüştüğüm bir arkadaşım değil zaten. ama ona bir arkadaşımda pko olduğunu ve metforminle hamile kaldığını anlattım tabi kendimi anlatıyorum aslında. o da metformin bir ara kullandığını ve mide bulantısı yüzünden bıraktığını söyledi. ben de ona mutlaka devam etmesini,gunde bir tane gece yatarken içmesini söyledim. akıl verenlerden bıkmıştır belki de. biraz da benim karamsar ,çocuksuz,ağlayıp durduğum günlerimden falan bahsedince içi karardı ,anladım. pişman oldum keşke başka konulardan konuşsaydık. birdahaki sefere artık..
.

anladım busmai sağolasın :KK16: dolaylı olarak iyi anlatmışşsın arkadaşına.. ve bir davranışını takdir ettim iyiki pkolu old söylememişsin .. benim bi yakın arkadaşım biliyordu değişik davranırdı bu onuda bana .. bebek hayali kursam hayırlısı de derdi bana sinir olurudm .. yani o istese olacak da benim olmayacak gibi.. bence arkadaşına metforminden bahsetmenden çok yerinde olmuş.. busmai sen ne kadar kullanımdan sonra etkiisni görmüştün metformin?

bana ılk doktorum verdı ıkıncısı bırak ddı ılk doktorum gıttı modası gecmıs ıkıncı doktoruma gore ama tekrar basladım cnm 6 ay bırakmıcam kılon varsa yemıyosanda alıysn sende kullan doktoruna sor verır oda

günaydınn kızlarrr
hayatımda ilk kez göğsümün ucu acıyor göğüslerim bazen hassaslaşırdı ama ucunun acıdığını ilk kez hissediyorum herzaman değil ama ani haraketlerde südyen çarpıyor sanırım canım yanıyor aynı zamanda göğüslerim hassas çok çok ilgniç sadece sol göğsümün ucu sağda birşey yok :44::44:
adetine kaç gün var canım ben genelde 2 yada 3 gün öncesinden göğüs ağrılarım başlar hamile kaldığım ay 10 gün öncesinden başlamıştı göğüs ağrım senin kaç gün var adet olmana bide ateşim 36.8 lerden hiç inmemişti benbeyaz yoğun akıntım losyon gibi baya yoğpun oluyodu dikkat et kendine eğer hamiletsen erkenden öğren benim gibi yapma :KK43:
üzülme canım.. ilk öğrendiğim de bende aynı duygular içindeydim neyin nasıl tedavi edildiğini bilirsen endişe ve korkuların azalır.önemli olan doğru tedaviyi bulabilmek.. mutsuzluk üzüntü strea pko yu daha da filizlendiriyor unutmma.. sen metformini mutlaka doktoruna danış ..

evet canım okudum buyazıyı da ben sadece türkçe değil dünya da pko ile ilgili ne çalışmalar var onları da araştırdım.. ortak nokta bu hastalığın nedeni genetik ve insilin direncinden kaynaklanıyor.. direnci kırdığımız zaman kısır döngüyü de kırmış oluyoruz.. dünyada yaygın olarak metforminden bahsediliyr.. 6 ay kullanılmaması gerekne ilaçlar var tabi klomen türü ilaçlar fazla kullanılması zararlı.. metformin o türden bir ilaç değl

canım soğan kürü yumurtlaıklarını temizller yalnız pko için daha fazlasını yapman şart.. soracak çok soru var sana kilo probemin var mı hormon değerlerin nasıl şimdi hangi periyotta adet olabiliyorsun göbek çevrende birikmiş yağlar bulunuyor mu vb ... yanlız hemen tedaviye başlamalısın önlemini almassak sadeece kısırlık değil kalp damar şker hastalıkları kapımızıda :KK43:

alırısın canım rahat olmaya bak.. kendine eziyet etttirerek ders çalışma olur mu :KK3:

anladım busmai sağolasın :KK16: dolaylı olarak iyi anlatmışşsın arkadaşına.. ve bir davranışını takdir ettim iyiki pkolu old söylememişsin .. benim bi yakın arkadaşım biliyordu değişik davranırdı bu onuda bana .. bebek hayali kursam hayırlısı de derdi bana sinir olurudm .. yani o istese olacak da benim olmayacak gibi.. bence arkadaşına metforminden bahsetmenden çok yerinde olmuş.. busmai sen ne kadar kullanımdan sonra etkiisni görmüştün metformin?

teşekkür ederim canım desteklerin için inşh olur hayırlısı

bana ılk doktorum verdı ıkıncısı bırak ddı ılk doktorum gıttı modası gecmıs ıkıncı doktoruma gore ama tekrar basladım cnm 6 ay bırakmıcam kılon varsa yemıyosanda alıysn sende kullan doktoruna sor verır oda

anladım canım sorucam mutlaka benım doktorum ablama verdı ona baktı cok yaglanma goruyorum dedı aılede seker hastası varmı dedı evet dedık ablamın 2 cocugu var ve adamın dedıgı sey sendede pko vardır bu seker hapını kullanmanı onerırırm dedı insallah rabbım saglıklı bebekler verır bızede

tedavımı oluyorum ama ıste cok korkuyorum hapları ıctıgımde ıclerını okudugumda meme kanser rıskı olabılır vs seyler yazıyor .. bıde bu hastalıkta rahım ve meme kanser rıskı daha cok oluyormus rabımın taktırı tabıykıde ama ıste bole seyler duydukca ınsan cok uzuluyor. yazdıkların ıcımı ferahlattı sen baya tecrubelısın sanırım bu konuda benım cok fazla bılgımde yok bır arkadasım onerdı gır buraya senın sorunundan cok kızlarda var dıye cok uzuluyordum :KK43:
ınsallah allahım bızede nasıp eder saglıklı bebekler yaşlarda gecıyor off
metrofın zararı yoksa mutlaka kullanmak ısterım bende doktorum ınsallah verırr

ben yumurtlama ilacı kullandım birkaç ay, olmadı. sonraki ay metformin kullandım ve hamile kaldım. hem yumurtlama ilacının hem de metforminin etkisi oldu yani canım. evet kimseye anlatmamak lazım insanlar bunu kullanabiliyor sonra.

PINAR3498 kullanıcısından alıntı
Tşk cnm hep beraber aşacaz insallah 1 aydır dıyet ve sabah 1 saat yuruyus yapıyrm kılo vermeye basladım seker hapımıda hıc bırakmıcam içmeye basladım sız ne kadarlık evlısınız

CANIM BEN 2 senelık evlıyım 1 senedır olmuyor 3 aydır doktora gıdıyorum

X