Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

adetine kaç gün var canım ben genelde 2 yada 3 gün öncesinden göğüs ağrılarım başlar hamile kaldığım ay 10 gün öncesinden başlamıştı göğüs ağrım senin kaç gün var adet olmana bide ateşim 36.8 lerden hiç inmemişti benbeyaz yoğun akıntım losyon gibi baya yoğpun oluyodu dikkat et kendine eğer hamiletsen erkenden öğren benim gibi yapma :KK43:

canım benimde öyle yaklaşık 8-10 gün var benim normalde hiç ağrımaz çok nadiren göğsümü biraz sıkınca biraz acır göğüs ucum hayatımda ilk kez oluyor ama sadece sol tarafım dokununca çok canım yanıyor birde hızlı haraket edince ama yoğun akıntım yok herzamanki gibi akıntım

canım benimde öyle yaklaşık 8-10 gün var benim normalde hiç ağrımaz çok nadiren göğsümü biraz sıkınca biraz acır göğüs ucum hayatımda ilk kez oluyor ama sadece sol tarafım dokununca çok canım yanıyor birde hızlı haraket edince ama yoğun akıntım yok herzamanki gibi akıntım

tatlım insan ister istemez kendini dinliyor adet öncesi değilmi,şu an bende sürekli vücudumda neler oluyor diye hevesleniyorum..sağolsun bubenimiste sana hamileykenki belirtilerini yazmış.
busmai,cvr sizlerde yazsanız hamilelikten 1 hafta 10 gün önceki belirtileriii.

merhaba kızlar nasılsınız.ben çok sık giremiyorum bil.başında fazla durunca başım ağrıyo hemen oyüzden geçmişi okuyamıyorum girdiğimdede.umarım herkes iyidir.bizim bugün kontrolümüz vardı bebişimiz iyiymiş çok şükür.cinsiyetini de öğrendik oğluşumuz olacak Allah'ın izniyle.biz kız hissediyoduk öyle sevmeye başlamıştık bile erkekmiş.hayırlısı olsun hiç farketmez cinsiyeti yeterki sağlıklı olsun.hiç isim düşünmedik daha önce hiç aklımızda da bişey yok hoşunuza giden isimler varsa yazın bana.ben erkek ismi olarak kayra ismini beğenirdim ama onuda kuzenim verdi.ben çok kararsız biriyim zaten doğuma kadar karar veremezsem şaşırmam yani.

neyse siz napıyosunuz?bicim,123m moreliniz nasıl daha iyisinizdir inşallah.

cvr,bebişin nasıl kalp atışlarını duydun mu?

busmai,sen nasılsın bebişin nasıl.bebişinn cinsiyeti neydi unuttum.tetanoz aşımı nisan 15gibi olcakmışım inşallah ateş felan yapmaz bende.

yeşil,tuncs,bahar,ecrin,bubenimişte,gyaman sizler nasılsınız?

123canm bana herkesin durumunu özetlesene yine:)

Selam kızlar
Nasilsiniz? Hamilelik belirtisi neler demişsiniz gyaman insallah
Hamilelik belirtisidir benim göğüslerim cok acıdı hamile kaldığım ay
Akıntı her zaman ki gibiydi ama göğüslerdeki acı degisikti..
Bı de ben o ay ateşimi olcuyordum ve sürekli 36 dereceydi
Cvr miniginin kalp atışını duymuşsun ne guzel sag salim kucaginada al insallah canim
Bicim sen nasilsin rahim filmi çektirdin takip ediyorum canim benim
Kamera ile tam olarak ne olduğu anlaşılacak demi Nisan'da yaptıracaksın galiba
Sonrasında meleğin gelir hemen insallah canim

Bngl canim oğlun oluyormuş ne guzel cok sevindim:KK66:
Bende kiz hissediyordum ama benimde oğlum olacak
Tetanoz aşısı icin beni de 24 Nisan'da cagirdilar ama 23.
Haftaya denk geliyor sanki biraz gec gibi geldi bana
Nasil gidiyor hamilelik canim

merhaba hanımlar bende de povististik over var hiç adet olamıyorum kıllanma ve şişmanlıkta var ayrıca haşimoto hastalığıda var povistik over olan hanımlar acaba bu hastalığı yenmek ve gebe kalmak için tavsiyeleriniz nelerdir

değerlerin normal çıkmış canım .. stres ediyoruz da hayatta bazı şeylerin farkında değiliz.. genetik testlerinde inşallah sorunsuz geçer canım bunu yürekten istiyorum.. bak sınav çalışıyorsun hayatımda en nefret ettiğim şey şu ösym nin yaptığı sınavlardır.. ben geçen yıl atanmıştım canım hangi alandan gireceksin ? anayasa için yargı yayınları güzeldi konu anlatımını oradan takip etmiştim. tarih de de ihtiyaç yayıncılık harika.. coğrafya da yargı derim yine.. bir kaynak kitabın olsun onun ilkin baştan sona her bi haltını çalış çöz ben dersaneye gitmeden başardım. 89 almıştım .bu eğitim puanım yani sadece sabah oturumum 94 tü. istediğin konuda yardımcı olurum canım sana .. özümlemek çok önemli millet der ya çok soru çözmek çok önemli o kadar da önemli değil.. ben konu anlatım kitaplarını çok iyi özümsemiştim.. sonra bir kaç soru bankası çözdüm.. tabi bir de dua....

amin canım.. cümlemiziin kabul görür inşallah.. ben de duygusalım acep bundan dolayı mı çok stres oluyoruz ne dersin baharcım :KK52: o da etkiliyordur eminim ..

ne güzel canım arkadaşlarının mutluluklarına hep ortak olmuşssun ve yardımcı olmuşssun Rabbim o meleklerden sana da nasip eder inşallah.. aynen annenin yavrusunu kucağına aldığı ilk an dünyada ki her şeye değer bence..

sen nasılsın ?
Merhaba canım nasılsın sohbetler koyu güzel geçmiş yine:KK9:Duygusal olduğumuz için herhalde .Stres olunca her hastalığıda getiriyor zaten oyüzden çok stresli olmamak lazım keşke elimizde olsa dimi:KK1:Bendede bir yorgunluk halsizlik bugün dışardaydım eşim nazara gelmişsin sen dedi okudu esneye esneye bir hal oldum:18:Çok kalamıcam bugün topikte çıkarım birazdan kib görüşürüz canım:KK16::KK54:
ben kafamı toplamak ve tatil için istanbula gideceğim önce akrabalarıma
sonra döndüğümde nisan sonu gibi doktora gideceğim...
biraz kafamı dinlemek rahim, yumurtlama vs düşünmemek istiyorum....beynim yoruldu sanırım artık....
:KK9:
İyi edersin canım gezmek kafanı dağıtır oraya gitmişken gez bari eğer yolun düşerse panorama 1453 e uğra biz gezmeye gitmiştik orayada uğradık çok güzeldi:KK34:İnşallah gezmen sana uğur getirir ve bebeğinle dönersin inşallah hayırlısıyla:KK16::KK34:
bicim meraktan soruyorum ütüyü seviyor musun yani yengem var o da senin gibi ütüyle kafayı bozmuş durumda ...:44: o bebeğinin abimin iç çamaşırlaarını bile ütüler ve çok sever.. sende ki bağımlılık mı gereklilik mi :?
Bende sorucaktım Bicimede çekindim sormaya sen öncelikli davrandın:KK1:
canım iç çamaşırlarını ben de ütülerim içe giyilerin mikrobu ölsün temiz olsunlar diye.... yoksa ütüyü sevdiğimden falan değil.... ama ütü yapmayı da zevk haline getiriyorum ben... salonda sevdiğim bir dizi ya da filmin karşında ütülüyorum... elimde hızlıdır... zor olmuyor o zaman..... bir de eşimde bende sık kıyafet değiştiririz ve sık yıkanırlar mecburen ütüyü sevmek zorundayım bir de eşimin haftalık iş kıyafetleri var mecbur gün aşırı onlar ütüleniyor... yani anlayacağım ben istesemde istemesemde mecbur ütüm hep var hiç bitmiyor... :KK5:
Allah kolaylık versin canım kolay değil tabiki yaz günleri daha zor oluyor.Balkondamı yapsak ütüleri napsak:KK9:Ben hergün yapmıyrum ütü biriktirp öyle yapıyorum.:KK31:
hosbuldumm canım 2 senelık evlıyım 1.68 boyum kılom 60 prolaktınde var bende sogan kurunu uygulamaktanda korkuyorum hap ıcıyorum ıgne oluyorum yok olmuyor 3 aydır tabıykı streste etkılıyor ama herkezın sorması benı delı edıyorrr kızlar ne zaman bebek gelıyor dıye ınsanların sorması :KK43: daha dusunmuyoruz erken dıyorum bıde gel ıcımı görünn offfffffff :KK43: ALLAHIM HEPIMIZE SAGLIKLI BEBEKLER NASIP ETSIN INSALLAHH HERGUN DUA EDIYORUM BEBEGI OLMAYAN INSANLARADA
Allah hepimize nasip eder inşallah:KK16:
iyiyim canımm şimdiki sonuçlar iyi bakalım diğerleri ne olucak.valla yaklaştıkça stres artıyo havalar güzelleştikçe ders çalışma isteğim azalıyo ama mecburum.

evet canım inciri de dene kesin bi zararı olmaz nasıl olsa hepsi doğal herzaman yedimiz şeyler :)

hımmm teşekkürler canım bende ihtiyaçtan konu anlatımı çalışıyorum sonra soroyu her yayından çözüyorum.yalnız kitapçı bana anayasada bu yıl data süper yok satıyo tavsiye ederim dedi onu aldım gerçekten çok ayrıntılı ve güzel anlatmışş okuoku anam ağlıyo hep unutuyorum baştakini :KK43: baştan almak ta zor geliyo valla :KK43: coğrafyaçok iyi gidiyo canım ben mühendisim ve sadece 1. oturuma katılıcam.ahhhh 94 alsam havada atanırım :) 85 le atanan da var bizden bide 2 yılda biroluyo bizim sınav tani aldığım puan 2 yıl geçerli olucak offffffffffff offfffff allahım yardımcım olsun matematik türkçe iyi de bakalım tarih nasıl olucak haaa bide ben daha denemeye girmedim hiç son 1 ay girayim hep diyorum.senin netlerin nasılsı 94 aldın ? benim eşimde 96 ile atandı o matematik öğrt. :)
Allah iyilik versin canım.Evet canım zor olabilir ama sonundada sen rahat edeceksen buna değer değilmi:KK34:
:emir_bebek: evet büyüyo teyzesi 2gr cıkk:KK1:
:nazar:Allah bağışlasın canım darısıda sağlıkla kucağına almana inşallah:KK16::KK49::emir_bebek:
günaydınn kızlarrr
hayatımda ilk kez göğsümün ucu acıyor göğüslerim bazen hassaslaşırdı ama ucunun acıdığını ilk kez hissediyorum herzaman değil ama ani haraketlerde südyen çarpıyor sanırım canım yanıyor aynı zamanda göğüslerim hassas çok çok ilgniç sadece sol göğsümün ucu sağda birşey yok :44::44:
Hayırlısı olsun canım inşallah hamilesindir:KK16::KK49:
merhaba kızlar nasılsınız.ben çok sık giremiyorum bil.başında fazla durunca başım ağrıyo hemen oyüzden geçmişi okuyamıyorum girdiğimdede.umarım herkes iyidir.bizim bugün kontrolümüz vardı bebişimiz iyiymiş çok şükür.cinsiyetini de öğrendik oğluşumuz olacak Allah'ın izniyle.biz kız hissediyoduk öyle sevmeye başlamıştık bile erkekmiş.hayırlısı olsun hiç farketmez cinsiyeti yeterki sağlıklı olsun.hiç isim düşünmedik daha önce hiç aklımızda da bişey yok hoşunuza giden isimler varsa yazın bana.ben erkek ismi olarak kayra ismini beğenirdim ama onuda kuzenim verdi.ben çok kararsız biriyim zaten doğuma kadar karar veremezsem şaşırmam yani.

busmai,sen nasılsın bebişin nasıl.bebişinn cinsiyeti neydi unuttum.tetanoz aşımı nisan 15gibi olcakmışım inşallah ateş felan yapmaz bende.

Canım çok sevindim Allah iyilik versin sağlıklı hayırlı olsunda cinsiyeti farketmez bencede:nazar::emir_bebek:.Bende aynen devam aynı şeyler değişiklik yok:KK1:Sende iyisindir inşallah.Kendine ve bebeğine iyi bak. Allah'a emanet ol:KK16::KK3:
Bngl canim oğlun oluyormuş ne guzel cok sevindim:KK66:
Bende kiz hissediyordum ama benimde oğlum olacak
Tetanoz aşısı icin beni de 24 Nisan'da cagirdilar ama 23.
Haftaya denk geliyor sanki biraz gec gibi geldi bana
Nasil gidiyor hamilelik canim
Allah hayırlı etsin canım önemli olan sağlıklı olması.Sağlıklı doğumlar dilerim.:KK16::KK34:

tatlım insan ister istemez kendini dinliyor adet öncesi değilmi,şu an bende sürekli vücudumda neler oluyor diye hevesleniyorum..sağolsun bubenimiste sana hamileykenki belirtilerini yazmış.
busmai,cvr sizlerde yazsanız hamilelikten 1 hafta 10 gün önceki belirtileriii.

valla uzun zamandır kendimi dinlemiyorum bişiler hissetsemde regli belirtileri olduğunu biliyorum bu çok değişik bu yazıyı yazarken bile dokundum sol göğsüme çok acıdı hayatımda göğüs ucumun acıdığını bilmem böylede olunca insan acaba demeden duramıyor :)

maşalllahh oğluşunaaa :nazar::nazar: çok sevindim adına canım ya ne güzel sağlıklaa kucağna almayı nasip eder rabbim inşallahh
teyzemin kızının oğuluna kayra koydular benim arkaaşın oğlunada yiğithan şimdi kayra meşhur herkes o ismi koyuyor

Selam kızlar
Nasilsiniz? Hamilelik belirtisi neler demişsiniz gyaman insallah
Hamilelik belirtisidir benim göğüslerim cok acıdı hamile kaldığım ay
Akıntı her zaman ki gibiydi ama göğüslerdeki acı degisikti..
Bı de ben o ay ateşimi olcuyordum ve sürekli 36 dereceydi
Cvr miniginin kalp atışını duymuşsun ne guzel sag salim kucaginada al insallah canim
Bicim sen nasilsin rahim filmi çektirdin takip ediyorum canim benim
Kamera ile tam olarak ne olduğu anlaşılacak demi Nisan'da yaptıracaksın galiba
Sonrasında meleğin gelir hemen insallah canim

canım ateş olayın ilgimi çekti nasıl 36 dereceydi ya benimde 36,4 sürekli çok düşük diyorum hamile değilimdir ama sen 36 diyosun :44::44: normalde ateşin kaçtır çokmu düşük

Gyaman
Benim sat 17 Kasım ve ateşim genelde 36 da sabitlenmis
O ay ilk kez ates ölçtüm hatta 36 da sabitlenince bıraktım ölçmeyi

sürekli olarak adetlerin gecikiyor mu canım tüylenme gibi sorunların var mı bunlar pkonun belirtileridir. ve normal değildir geç adet görmek.. fazla bekletme adetini getirmeye çalış duphaston veya tarlusal işini görür .. bir zararı yoktur rahatlıkla kullanabilirsin.. geciken her gün hem hormon dengen bozuluyor hem de rahim duvarın kalınlaşıyor.. adetini böyle getirdiğinde de hormon testi verebilirsin merak etme bizler öyle yapıyoruz adetimiz gelmediğinde..

yok son 2 adetim böyle oldu ben gününde adet olurdum.Geçen ay doktora gittiğimde yumurtalıklarımda pko belirtisi gördü işte. Tüylenme bu sene başladı fena halde göbek ve bacaklarımın iç kısımlarında tüylenme var.Şimdi bu ila.lar furtual gibimi acaba hormon testinde dediğiniz gibi kendi hormon dengem çıkar dimi ilacın etkisiyle başka bişi çıkmaz?Çok gerildim adet olamıyorum diye sinirliyim sürekli artık olmam lazım ama belirti adına hiç bir şey yok o yüzden gidemiyorum doktora tekrar

Son düzenleme:
canım hamilesin galba :) bi an önce test yaptır tamam mı sakın erteleme bizim bebeklerimiz olsa bile narin ve gözde oluyolar sonuçta zorla hamile kalıyoz tedbiri almamız lazım yoksa bile kafana takmazsın ama varsa bence erkenden öğren ki bence var :KK52:

iyiyim canım inşah yeniden hamile kalmayı bekliyorum :) sen nasılsın oğlun olucak mış heral inşallah hayırlı ve sağlıklı bi evlat olur tatlım bize dua et :KK16:
merhaba hanımlar bende de povististik over var hiç adet olamıyorum kıllanma ve şişmanlıkta var ayrıca haşimoto hastalığıda var povistik over olan hanımlar acaba bu hastalığı yenmek ve gebe kalmak için tavsiyeleriniz nelerdir
canım öncelikle sabır ve moral önemli inanıcaksın hamile kalıvcana yada bu hastalığı yenecene sonrasında metmorfin derim :nazar:

ayyyyyyyyyyyyyyyyyy herkez avatar değişmiş bende nefis bi avatar var onu yapcam tam benlik kızlar beğenen beğen butonuna tıklasın bi bakayım kaç kişi beğencek :KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1: :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:
eski avatar hoşçakallll:KK55::KK55:

senın ıstegın uzerıne test yaptım,:) ve sonuc her zamankı gıbı negatıf. Cmtesı gunu ıcın randevu aldım.Doktora gıdıyorum.
crimson sakın üzülme gelecek bebeklerimiz sabırla beklemeye devam... zor biliyorum bende sizler gibi sabırla bekliyorum...

CNM YENERIZ İNŞ LAH KENDİMİ EKSİK HİSSEDİYORUM öncelikle ilk adetimden bu yana cok gec adet oluyodum kilo alınca onlarda kesildi söktürücü içmesem olamaıyorum ve göbek sürekli büyüyo nişanlandım 70 den 62 ye düstüm ve kendiliğimden adet oluydum yine 3 ay da geçse ama evlendim kilo almaya basladım 75 i buldum :26: nasıl oldu bende anlamadım :KK50: bir ara 3 ay şeker hapı kullandm gluphage kiloda değisiklik olmadı ama kilo almamı durdurmustu bıraktım etkısız dıye hem baska doktora gıtmıstım ve bana o tedavı yontemını bırak eskıdı artık ddı :KK4: haliyle bıraktım klomen de yumurta olusmadı bende kızdım kilo verecem ddim bıraktım ve o ilaç 4 kg yaptı resmen :KK20: hormonlarım 10 ayrı doktorda cok ıyı normalmıs tek cözüm kilo ver ideal ol dıyolar ama bu hastalık zayıflamayada engel 2 yıl oldu evlenelı hala melegım yok arkadasım esim bile bılmıyo bu hastalıgı ne yapcam ben d kontrol h hiç kullanmadım 3 ay kullansam kılo aldırırmı ne onerırsınız tşk şimdiden allah hepimize bebişler versin ELLERİM BOMBOŞŞŞŞ.... :emir_bebek:
metformine devam etmeni tavsiye ederim yumurtaları uyarıyor yumurtlamaya faydası var...

geldim canım ya kusura bakmayın bütün gün iş yerinde kaç kere girmeye çalışsamda nete girmedim. akşamda eşimle dışardaydık şimdi geldim.bebeğimin kalp atışlarını duydum çok şükürler olsun.:nazar:

onu görünce kendimi tutamadım ağlamaya başladım.doktor ve sekreteri şaşırdılar halime ama ister istemez oldu gözyaşlarıma hakim olamadım.çok güzel bir duygu şimdi tek isteğim sorusuz devam etmesi.artık herşeyi en doğru şekilde Rabbim bilir.Allahım diyorum hep rumuzlarınızla size dua ediyorum şu 2012 bizim yılımız olsun:21:

sağol tatlım bebişimiz iyi .yukarıda bubenimisteye de yazdığım gibi çok güzeldi ağladım,heyecandan kalbim duracaktı neredeyse..Yarabbim beklemek çok zormuş gerçekten Allahım bu yolda kimseyi arattırmasın ama Rabbim mükafatımızı verecek canım sende inan tatlım olacak. en içten şekilde duanı et gerisini Rabbine bırak Allah kendine güvenenleri severmiş.:KK16:
canım ben de ağlardım senin gibi :)
maşallah fasulyene kalbi de atarmış.... :nazar: :KK1: her şey iyi olacak inşallah korkma sakın...

buarada ben de metformin kullanıcıları arasına girmiş bulunmaktayım.
dün sinirlendim gittim okuldaki doktora yazdırdım insülin direncim var dedim yalan söyledim bi de:)
o da yazdı başta akşamları kullanıp sonra ikiye çıkarcam.
bakalım bendeki etkisi ne olacak.
eşimde diyorki zararı olur mu?
bir umut içiyoruz işte düzelsin diye. zarardan çok yararı olsun diye bakacağız artık.
pko ilacı var da biz mi içmiyoruz sanki:KK25:

:KK16::KK16:BUARADA HERKESE GÜNAYDIN GÜNÜ BEN AÇMIŞ BULUNMAKTAYIM :KK16::KK16:
çok iyi yapmışsın başlamakla ben de kilo aldıktan sonra başlamaya karar verdim içtiğimden beri adetlerim gecikmeli de olsa düzenlendi canım....
yalnız bu ilaç bol su içmeyi gerektiriyor bilgin olsun...

günaydın kızlar benım bu ay ateşim sapıttı yarın soğan suyunamı başlasam acaba adetım gelmıycek galıbaa :KK43:

34b965 Ovulation charts on FertilityFriend.com
canım hemen soğan kürü yapma bekle bakalım benim de mesela çatlaması 4 günü buldu akıntıdan anladım hemen çatlamayabilir...
fırsatın varsa tekrar kontrole gitsen doktor der sana çatladıysa...

Son düzenleme:
crimson sakın üzülme gelecek bebeklerimiz sabırla beklemeye devam... zor biliyorum bende sizler gibi sabırla bekliyorum...

yoruldum:KK43: doktor regl olunca gel dedı ben farlutalla bıle artık regl olamıyorum, vucudum önce klomene sonra da adet sokturucu ılaçlara dırenc gostermeye basladı.

gyaman canım geçmişi fazla okuyamadım dün nete gelemedim...
nasılsın? ateş sabitlendi de mi?
süper...
:nazar: :KK9:

yoruldum:KK43: doktor regl olunca gel dedı ben farlutalla bıle artık regl olamıyorum, vucudum önce klomene sonra da adet sokturucu ılaçlara dırenc gostermeye basladı.

canım acaba fazla stres mi yaptın?
farlutalı değilde duphastonu ya da progestanı denesen belki onlar daha etkili olur.... sen rahim filmi çekilmiş miydin?

Gyaman
Benim sat 17 Kasım ve ateşim genelde 36 da sabitlenmis
O ay ilk kez ates ölçtüm hatta 36 da sabitlenince bıraktım ölçmeyi

canım senin o zaman normalde ateşin çok düşüktür o yüzden 36ıya sabitlemiş olabilir öyle ateş tabloları görmüştüm ama normalde düşük ateşle oluyor

mesela bir örnek hamile ateş tablosu
35,9
35,9
35,7
35,8
35,6
--
--
35,9
36,1
35,2
35,8
35,7
35,2
35,6
35,9
36,3
35,7
36,1
36,2
---
---
---
36,1
---
36,4
36,4
35,9
36,1
---
36,0
36,5
36,1
---

Aminnn.Eee tabi ağzımızdan bal damlasınki bebeklerimizde bal gibi tatlı olsun değilmi ama:KK1::KK9::KK34::KK49::emir_bebek:

bize onlar ne ballı gelirler bir düşün neler çekiyoruz dimi onlara ulaşmak için :KK16:

canım hamilesin galba :) bi an önce test yaptır tamam mı sakın erteleme bizim bebeklerimiz olsa bile narin ve gözde oluyolar sonuçta zorla hamile kalıyoz tedbiri almamız lazım yoksa bile kafana takmazsın ama varsa bence erkenden öğren ki bence var :KK52:

ay be göğüs ucum ağrıdı die hemen hamile havasına girmek istemiyorum çoğu kez havamı aldım çünkü :KK1::KK1:
bir kaç gün geçsin bakalım bu ateş böle sabitlenirse en azından bir kan testi yaptırırım ama daha erken cnm yaa :44:

Son düzenleme:
X