paylaşmayı sevmiyorum

E

EU2

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi EU2
herkese merhaba.benim sorunum paylaşmayı sevmemem.eşim çok eli açık bir insandır.kim olsa yardım eder.3 e 5 e bakmaz elinde varsa verir.arkadaşlarına,ailesine verir yardım eder.
bense onun gibi değilim.paylaşmayı sevmiyorum.kimsenin eşyalarımı kullnamasını istemiyorum.evlenmeden önce kardeşime karşı da arkadaşlarıma karşıda böyleydim.şimdide değişen bir şey olmadı.sadece eşime karşı elim açık.onun arkadaşları ve ailesi ile paraarını yada eşyalarını kullandırması hoşuma gitmiyor ve aramızda bazen sorun oluyor.ben neden veriyorsun dediğimde de biraz sorun çıkıyor aramızda.aslında böyle olmak istemiyorum ama elimde değil,kendime engel olamıyorum.
:1closedeyes:

• Konu Sahibi EU2
demekki huy edinmişin kendine bunu canım
önemseme canım bazı şeyleri
dünya malı diye düşünsen
yavaş yavaş alıştır kendini birileriyle birşeyler paylaşmaya

hadi kolay gelsin

• Konu Sahibi EU2
sen ne istiyosun onu yap
nasıl davranmak istiyosan öyle davran da eşine neden karışıyosun
onu nie değiştirmeye çalışıyosun
bırak adam nasıl isterse öyle yapsın senin eşyalarını vermiyo ya yada cebindeki parayı bi başkasına vermek için almıyo ya
sonuçta paylaştığı kendi eşyaları yada parası
haa diyosan ki o paramızı harcadığı yada paylaştığı için biz zor durumda kalıyoruz ozaman iş başka

• Konu Sahibi EU2
canım kendini bu konuda değiştirmelisin kanımca veren el alan elden her zaman üstündür kararında oluduğu sürece paylaşmak yardımlaşmak güzeldir bende özel eşyalarımı kardeşimle bile paylaşamam ama kardeşimede görümcelerimede bişeyler alırım harçlık falanda veririm eşimden daha bonkörüm bile denilebilir

• Konu Sahibi EU2
canım illaki paylaşacaksın diye bir şey yokki...
sen vermessin eşin verir... kendi parası kendi eşyası olduğu müdettce sorun olcagını düşünmüyorum..
ama ortak bır eşyayı yada ortak bır kazancı veirise o zaman konuş derim...
hem paylaşmak güzel şeydır ...
bende paylaşırım ....

• Konu Sahibi EU2
ya kimse bende bir şeyi esirgemedi.kardeşimde verdi eşyalarını,annemde babamda aldı.eşimde verdi,yada akrabalarda..ama ben veremiyorum nedense..verdiğim zamanda içim içimi yiyor.eşim eli açık olunca bende eli sıkı olunca ben kendimi onun yanında kötü bir insanmışım gibi hissediyorum

• Konu Sahibi EU2
Sen aslında eşinin kendi ailesine para yardımı yapmasına getireceksin konuyu gibi geliyor bana..

Asıl mevzuu bu kanımca..sengözlerimebaksanab

Yoksa misal, kıyafetlerimi ben de başkasına vermem giymeleri için, zaten öyle birbirimizin kıyafetlerini giyen bir arkadaş çevrem yoktur, olsa da bana göre değil..Bu paylaşımı sevmemekse , bu anlamda ben de sevmem..:1closedeyes:

Bu paylaşımı sevmemek değil, biraz titiz olmaktır bazı konularda..Bunu sorun etme bence.

• Konu Sahibi EU2

yooo yanılıyorsun.konu oraya gelmeyecek çünkü ne var ki ne versin.2 aydırda işsiz..zaten çalıştığı zamanda yardımı olmadı ki..benimki daha çok eşya kullanmı ile ilgili...en basiti eltilerimin benim fırımını kullanmalarını istemiyorum...verdiğim zamanda içim içimi yiyor

• Konu Sahibi EU2
eşin yapıor olabilir ve kendı toplam gücünüzden eksılıyor olabılır bu sekılde,
yani kenara 3 atıcaksanız belkı 1 atıyosunuz olabılır

bılmıyodur yapısı boyledır, omrunuz boyunca da böle gıdıcektır, degısmez. yapı meselesı.

ayrıca, yazamadım, bu yüzden cevrenız yiyici ınsanlarla sahte dostlarla dolu olabilir sırf para yedırdıgı ıcın sızın yanınızda olan cok ınsan olabılır,
esını daha cok seven sızı az seven ama yanınızda olan, cunku sız para harcamaya karşısınız o yuzden az sevılıursınız bu yıyıcı ınsanlar tarafından dogru m u .. şakkıdı

Ben de eşyalarımı,malımı paylaşmayı hiç sevmem.Kimsenin bir şeyini almam.Bu büyük bir sorumluluktur.Bizim de arabamız daha güzel,konforlu diye eşimin arkadaşı millete hava basacak diye arabaları değiş tokuş yaptırdı.Ben de çok sinirlendim,arabanın gittiği gibi gelmeyeceğini biliyordum.Şahsen küçücük ,konforsuz bir arabam da olsaydı kimsenin arabasını istemzdim.İnsanlar malları ,mülkleri ile saygınlık kazanmaz.Ben de eşime bunları söyleseydim başkaları için aramız bozulacaktı.Bazen üç maymunu oynamak kendi huzurumuz için gerekli.Para konusuna bir şey diyemeyeceğim,çünkü o daha derin,ciddi bir konu.

insanlara maddi ve manevi yardım kadar güzel bişey yoktur
sen ihtiyacı olana 1 verirsin allah onun karşılığını sana 1000 verir
ben böyle gördüm böyle öğrendim
paylaşmayi çok severim
paylaşmicam bişey var ise kiyafetlerim ve ayakkablarımdır o konuda biraz huyluyumdur ama oda elim sıkı olduğundan değil, tuhaf geliyor yani okadar
öbür türlü ihtiyacı olan insanlara biraz olsun yardım edebileceksem kesinlikle esirgemem
eşimde benim gibidir bu konuda çok şükür o yüzden hiç bir sorunumuz olmaz böyle şeylerde
sanada tavsiyem ufak ufak kendini alıştır alıştıramiyorsan bile eşine engel olma en azından
sen öyle alışmısın o öbür türlü alışmış

sanırım kişilik meselesi
yada eşiniz ailesini pek sevmediğinizden kaynaklanıyor olabilir
ama eşiniz arada annesine para vermesi bence norml
siz hiç vermezmisiniz annenize
o zaman eşiniz karsı cıksa sorun cıkarmazmısın

Azı karar , çoğu zarar diye boşa dememiş atalarımız.Baktınki yakının zor durumda kendini toparlayamıyor tamam verirsin paylaşırsın ama fuzuli şeyleri bende olsam vermem, hatta vermesine karşı çıkarım. Siz artık evlisiniz, senin paran benim eşyam gibi birşey sözkonusu değil. Herşeyiniz ortak. Nasılki ben 10 lirayı dahi eşime sormadan birine vermezsem, onunda bana sormadan vermesini istemem.

heleki eşiniz işsiz se durum daha kötü. Konuşarak halledebilirsiniz kanımca benneyaptımki

Son düzenleme:
Eşler arasında ailelere yapılan para yardımları derin bir konu. Bunun tek bir doğrusu yok. İlişkiler, maddi durumlar, yakınlık, kişilikler gibi pekçok şey bunu etkiler ve her çift kendi doğrusunu zamanlar bulur. Bizde çok gerekmedikçe düzenli para yardımı yoktur ama çok şükür ailelerimizin çok ihtiyacı yok, kendilerine yetecek durumdalar.
İhtiyacı olanlara yardım etmek konusu ise; kişinin tamamen kendi ekonomik durumuna ve ruh haline göre kendi karar vereceği bir şeydir. Kimse birşey diyemez. Yapan da zaten kimseye söylemeden yapmalı.
Ama eşyaları filan paylaşmak konusunda bence biraz çaba sarfetseniz siz de keyfine varırsınız. Mesela fırını eltinizin kullandığından bahsetmişsiniz. Kullansın ne olacak ki, eskimez ya. Onun o fırını kullanarak eşine çocuklarına yemek yaptığını ya da misafir ağırladığını ve böylece o insanların gülümsemesine bir katkınız olduğunu düşünün. Sadece araba konusunda tereddütlüyüm. Allah korusun ters bir durumda işler çok karışık ve zor olabilir. Bir de çamaşır ve ayakkabıyı paylaşmamak lazım. Ama onun dışında ben isteyene veririm kıyafetlerimi, eşyalarımı...

bu derece paylaşımı sevmemen pek normal gelmedi bana açıkcası.çünkü insanlar seninle paylaşıyolar buna razısın ama sen bir fırınını paylaşırken sıkıntı yaşıyosun.parayı anlayabilirim bazı özel eşyaları da anlarım ama insan birbirine her zaman muhtaç olabiliyor.yerinde ve ölçüsünde paylaşmayı bilmek lazım.bu konuyu bu kadar takıntı haline getirmenin sebepli vardır mutlaka.maddiyata verilecek değerin de bir sınırı var.

ne verirsen elinle,o gelir seninleesin sizin rizkinizi baskasina vermiyorsa,evine yokluk gostermiyorsa....yardimin ne zarari olurki....sevaptir ne guzel,keske herkez boyle yapabilse....birak esin yardimini yapsin,evinizin bereketi olur ne guzel....:1hug:

Arkadaş hepiniz demişsiniz senin paranı vermiyor ya kendi parasını veriyor!
Ya evlilikte senin paran benim param olur mu yaa siz bi hayatı aynı evi aynı yatağı paylaşırken iyi, paraya gelincemi senin paran benim param oluyorr pes doğrusu...
Ne demek yani çoğu şeye gelince birlikte hareket et konu para ise senin para benim para evlilikte senin benim yoktur! Kıyafetlerden başka!
Kızmakta haklısın valla arkadaşım siz çalışın sonra başkaları yesin parayı olurmu böyle şey?
Siz alın kendinize eşya başkaları giysin... Millet sizin kullandığınız gibi özen gösterir mi? Göstermez çünkü ona kendi para vermemiştir!
Ben olsam ne kendi eşyamı veririm nede eşime böyle birşey izim müsade ederim.. Para konusu ise çok ayrı birşey .... Bu konuyu defalarca anlat bence ona...

bende tam tersibenneyaptımkidünya malı nolcak kefenin cebi yok yanında götürmeyeceksinkimirmirmirmirablamda mesela arkadasına bize verir istediginde hayır diyemez ama arkasında üfler falan ne olmus diyorum yanı versen ne vermesen ne bi kıyafet değilmi nolucak şakkıdı bugun varız yarın yokuz ne sana kalır nede bana bence huyunu terketmen gerekiyo cabala bişeler yap:teselli:

Ben paylaşmayı çok severim ve paylaşırım da. Bunda kötü bir şey göremiyorum.
Paylaşınca bir yerim eksilecek değil tabiki. Önemli olan cana bir şey olmasın, mala gelen zarar ziyan Allahın izniyle yerine gelir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…