paylaşmayı sevmiyorum

Bende paylaşmayı severim ama bir yere kadar, karşı taraf iyi niyetli değilse paylaşmam.
Ama arkadaşım seninki biraz tuhafmış, fırnınızı eltiniz kullanmasında bişey yok ki, muhtaçmışki kullanmış, senin ihtiyacında olabilir ona.
Araba konusunda ve eşya konusuna karşıyım bende, kimse kimsenin ne arabasını nede eşyasını alsın, insanlar kolay kazanmıyorlar parayı.
Ha birde bazıları "senin paranı harcamıyorya kendi parası" demiş, yani bunun üzerine bişey söylüyemiyorum şaşırıyorum böyle yorumlara.
Kötü niyet hissetmediğim sürece yardımcı olmayı severim, acaba sen herkesemi böylesin yoksa sevmediğin kişileremi?

ya bende senin eski bekar hallerindeki gibiyim şuanda kardeşerime bişeyimi vermiorum ya onlarla hiçbişe paylaşmak istemiorum bişzeyimi kullanınca sinirlerim tepeme çıkıo aslında iyi değil ama iyi yanında titizlik sanırım tutumluluk bide

sizi rahatsız ediyorsa hiç kendinizi zorlamayın.herkes aynı olamaz.kimi verici olur kimi olmaz.sizinki bayağı bir sorun baksanıza kendimi yiyorum demişsiniz.bu zor bir durum.eşinizinde biraz sizi anlaması lazım.herşeyin en güzeli gönülden olanı siz bu konuda biraz cimrisiniz.varsın olsun.en azından kendinizi dürüstçe ifade etmişsiniz.ama suistimal edilmediğinizden emin olarak verdiğiniz tüm güzellikleri paylaşmanın tadıda bir başka.en ufağından en büyüğüne.belkide etrafınızda bunu hakeden insanlar olduğunu düşünmüyorsunuz yoksa paylaşmak harika bir duygudur.umarım bunu günün birinde tüm içtenliğinizle yaşarsınıza.s.

dünya malı dünyada kalıyor yedir içir çevrendeki insanlara ki Allah ta sana versin. har vurup harman savurmamak lazım ama yenmişi içilmişide aramamak lazım. ince hesaplar yapmamak lazım hayat çok kısa insanlara nasıl yaklaşırsan onlardanda aynı tepkiyi alırsın. bir iyilik yaparken karşılıksız Allah için yapmalı insan benim yaşam felsefem

bende senin gibiyim ama ben para konusunda falan biri benden bişey istesin imkanım varsa yapaımda
eşyalarıma dokunulmasından nefret ederim
öyleki;
geçen hafta çeyizimi çıkardım yeni eve götürdüm ama yerleştirme konusundan herkesi kırdım nişanlımı bile.
kaynanam kaç kere beraber yapalım dedi yalan konuşarak istemedigi belirttim
ve evimi kendim tek başıma kurdum
sonuç: çok yoruldum ama ben böle mutluyum
sende nasıl için rahat ediyorsa öle yap derim

gün gelir fırınını verirsin gün gelir elektirk süpürgesini istemek için kapısını çalarsın yardım istersin bunlar normal şeylerdir..
buna paylaşma denir yardımlaşma denir imece denir belki baska isimleride vardır..

benm deger verdiğim bazı şeyler vardır bunları paylaşmam bunların dışında bazı şeyler vardırki onları paylaşmakta cekinmem..

herkese günaydın
hepinize teşekkür ederim.
yazılanlara göre kabaca durumun üstünden bir daha geçersek,
sadece para konusunda değil eşya konusunda da sevmiyorum birilerine vermeyi.açıkcası birazda verirsem verdiğim gibi gelirmi düşüncesi var.bir arkadaşımız bu konuda herkes kişinin malına kıymet vemeyebilir bozabilir demiş.bencede haklı.ve maalesef vediğim sarj aleti 1,5 ay gelmedi ve sonunda kızını göndererek eltim bozulduğunu ve yenisini istediğini söyledi.neyse verdik ama ertesi gün geri istedim.napyım onuda mı bozzsun.ooffffff
ayrıca şu da var.insan ktü gününde dostunu düşmanını bilir.bu kötü günlerimizde de kimin ne olduğunu da öğrendim.kimseye yardım etmeye değmezmiş.eşimin kardeşi ,eşim ona maddi ve manevi anlamnda çok yardım ettiği halde -hele hele tamda evlenirken ve paraya ihtiyacımız olduğu bir zamanda- kendisi şimdi kolunu kıpırdatmıyor.böyle işte....................

X