Para üstü alırken

Kesinlikle sen orda neyden tartarsan tart sana faydasi olmuyor ayni sekilde kasiyerlerinden kasadan para almasi yada cebine atmasi cok ama cok zor hele kurumsal firmalarda hersey kamera takibinde yani fazlada alsa musteriden cebine atmasi cok dusuk bir ihtimal

Cebe atmak sizin dediginiz gibi kolay degil kamera sistemi var merkezden icerden mudurler oturuyor basina seni devamli izliyorlar yerel yada kurumsal fark etmez bende bir kac kez 20 tl ustu yerine 10 vermisligim vardi bir an duruyom ve bazen yanlis verdigimi fark ede biliyorum bazen ekrana yanlis yaziyorum dogal olarak para ustu yanlis yaziyor kotu niyetli varmi var nelerini gorduk o ayri

İyi bir markette çalişan kasiyer arkadaşım da sürekli kasada eksik cikmasindan şikayetçi. Maaslarindan kesiyorlarmis.

İyi bir markette çalişan kasiyer arkadaşım da sürekli kasada eksik cikmasindan şikayetçi. Maaslarindan kesiyorlarmis.
Aynem oyle fazladan alinan 1 kuruslar inanin cebe atilmiyor onlar duzlenmese ay sonu maas alamayiz :)gunde kac kisi 25 kurus 50 kurus eksik verip gidiyor

Her şeyin fiyatı .99 tl şeklinde yazıyor ama ben daha 1 krş para üstü verene rastlamadım. Yalnız para üstünü sayma huyum da pek yoktur, kim bilir kaç paramı bıraktım orda burda.

Yok hayır bir arkadaşa cevaben yazdım zaten, iyi niyetliler çoğunlukta diye. Ama gönül hiç olmasın istiyor. Dalgınlık ta olabilir. Onu da takmam kafaya. Ama insanı bazıları soymaya çalışıyor.

Zaten bende hep paramın hesabını bildiğim günler bunları keşfediyorum. Bu günler de pek azdır. Cüzdanımda hiç para yoktur yeni para çekmişimdir veya sadece tek bir banknot vardır cüzdanımda. Rezil olmamak için kasada özellikle dikkat edersiniz. Kasiyer arkadaşlar lütfen alınmasın. Dalgınlık yapılan hataları zaten herkes ayırt edebiliyor. Hatta kızlar üzülmesin diye "sorun değil" diyoruz. Ama bunlar farklı şeyler.

o kasiyer paraları cebine atmak istiyordur

İşte üç kağıtçılar belli oluyor. Amca da öyleymiş.

İşte üç kağıtçılar belli oluyor. Amca da öyleymiş.
aynen ama size de katılıyorum biz çalışanlarda musteriyiz tabiki cogu zaman ve dediginiz gibi seyler yasamisligimiz var.. ben aylik alisverislerimde liste yapiyorum magazanin insertlerine netten bakiyorum kaba taslak bir hesap yapıyorum misal 200 tutuyorsa 250 yanima aliyorum magazadan cikmadan fis kontrolu yapıyorum 2 kere gecmismi etiket farki var mi. ? gecen peynir aliyoruz kilosu 30 tl diyelim aldigimizin esim etikete bakti 45 tl lik peynirden basmış uyardi pardon abi dedi.. birde soyle birsey var gun icinde okadar insanla muhattap oluyor ki hele halk gunleri ben ayni anda 3 musteriye bakmaya calistigim gunleri bilirim ayni zamanda boslukta da gidip kasa actigimi.. kafa 1 milyon oluyor ama bu bahane olabilir mi olmamali cunku kimse parayi sokaktan toplamiyor..her insanin iyisi ve kötüsü mevcut ben maRket isini cok severdim ne zamanki kapanisci oldugum ve 2.kasa ihtiyac moladindayken pislik bir herif geldi kola almış etiket fiyati ile kasa fiyati farkliydi tekimde etiket gecerli dedi .evet hakli ama bunun kararini kasiyer onay almadan veremez bana da onay gelmemisti kibarca belirttim hanzo 2 litrelik kolayi yuzume firlatip kufur ederek cikti...o an anladim ki can guvenligi ozellikle gece yok herkes bi kosede uyuyor kasiyer tek kaliyor... canimdan kiymetli degil diye biraktim..musterinin de calisaninda egitimli ve insanlik bilgisi olanlardan olmali..

Her şeyin fiyatı .99 tl şeklinde yazıyor ama ben daha 1 krş para üstü verene rastlamadım. Yalnız para üstünü sayma huyum da pek yoktur, kim bilir kaç paramı bıraktım orda burda.
95 kuruş olunca 5 kurusu vermeyenler de var. Sanki 5 kuruş para değil. Eskiden almazdım ama o zalım kahve makinesi 5 10 kuruş yüzünden kahve vermeyince almaya başladım artık.

Evet, kasiyerlik zor iş. Bu başıma gelen olaylar ama çok boş mağazalarda başıma geldi. Kalabalık ve yoğunlukla hiiiiiiiiiiiiç ilgisi yok. 1.Jeliboncu, 2. Lüks bir parfümeri 3. Cep telefonu operatörü.

Buna benzer benimde başıma geldi, şu her köşe başında olan marketten alış veriş yaptım, genelde fişi orada kontrol ederim o zaman etmedim eve geldim aldığım kağıt havluyu orada unutmuşum dörtlü beyaz sabunda kasada işlenmeden konmuş poşete... aldım beyaz sabunu gittim böyle böyle dedim kız elimden sabunu bir çekti sanki ben çalmışım gibi o kadar bozuldum ki eee kağıt olmaz veremem dedi ne bileyim yalan söylemiyorsun eee sabunu getirdim dedim yok ee sayımda fazla ürün çıkacak dedim kadın hiç oralı olmadı kaldım orada şey gibi...

95 kuruş olunca 5 kurusu vermeyenler de var. Sanki 5 kuruş para değil. Eskiden almazdım ama o zalım kahve makinesi 5 10 kuruş yüzünden kahve vermeyince almaya başladım artık.

Ben beş krş da olsa beklerim paramın üstünü, hiçte bilerek bırakmam doğrusu. Ama para üstü fazla bozukluktan oluşuyorsa, tek tek saymak zor geliyor, bakmıyorum, bakmam lazım aslında.

İlginç olmuş.

çok dikkat etmek lazım,benimde başıma şöyle bir olay geldi 100 tl ye bir mağazadan bluz aldım ,parasını ödedim tadilat olacaktı 1 saat sonra gel dediler bende gittim,satan görevli bana geldi terziden ama siz ödemeyi yapmadınız dedi benim kaynar sular döküldü başımdan dedim nasıl olur sende vardın kasada ben verdim 100 tl dedim yok vermedin diye iddaa ettiler hem kasiyer hem satış görevlisi ,iyice sinirlendim ,dedim kameraları açın bakın nasıl vermem ben kendimden eminim çünki cüzdanımda tek 100 lük vardı dedim,o sırada kasiyer kasayı sayayım dedi,saydı 100 tle fazla yani benim param özür dilediler dalgındım falan dedi ama içim soğudu o mağazaya,gitmiyorum hiç,tamam olabilir dalgınlık olabilir ama önce emin olmak gerekli,imalı saçma tavır takınmadan önce.

Ben hep kuaförlerde kazik yiyorum birileri banada ögretsin şu hak arama islerini
Birgun gidiyorum 10tl diyor birgun gidiyorum 20tl diyor .. Kuafor kalabalik olunca niye dun 10 bugun 20de diyemiyorum verip cikiyorum
Sanirim benim kaşın bıyıgın yogunluguna göre para aliyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…